53 годишната актерка Шерон Стоун ќе глуми во Attachment, сексуален трилер кој ќе биде режиран од Тони Кеј (Detachment, American History X), пишува The Hollywood Reporter. Во филмот Стоун ќе глуми мажена жена која има секс за една вечер со студент. Но нештата ќе добијат пресврт кога љубовникот ќе започне да излегува со нејзината ќерка и да го прогонува и тероризира нејзиното семејство. Филмот треба да започне со снимање во април. Стоун моментално го снима филмот за порно ѕвездата од 70-те години Линда Ловлејс, Lovelace. Tags: шерон стоун
сите 3 | | | веќе видена

Со тело кое стана опсесија на мажите и завист на жените, Американскиот модел Кејт Аптон како заштитно лице на брендот Beach Bunny, повторно се појавува во нивната нова рекламна кампања. 19 годишната Кејт заводливо позираше на Карипските плажи во најубавите нови костими за капење од колекцијата Deep Blue Spring 2012. Неодамна се појавија само неколку фотографии од фотосесијата, а сега се појави и комплетната фотосесија како и видео од снимањето. Уживајте :) Tags: кејт аптон
| | веќе видена

Откако го имаше специјалното прикажување во неколку земји, синоќа се одржа и Холивудската премиера на филмот "Journey 2: The Mysterious Island". Центар на вниманието на црвениот тепих на Кинескиот театар Грауман секако беше младата актерка Ванеса Хаџенс, која ги украде сите погледи со својот елегантен и луксузен изглед. 23 годишната поранешна ѕвезда на Дизни, била облечена во гламурозен жолт фустан, креација на Maria Lucia Hohan. Додека позирала за фоторепортерите, друштво и правеше и нејзиното момче Аустин Батлер. На премиерата биле и другите актери од филмот- Џош Хачерсон, Двејн Џонсон, Кристин Дејвис и Луис Гузман, а присуствувале и многу познати личности. Овој филм е продолжение на филмот од 2008 година, "Journey to the Center of the Earth 3D", во режија на Бред Пејтон, а во кината во САД ќе се појави на 19 февруари. Tags: џош хачерсон аустин батлер ванеса хаџенс
| | веќе видена

Хоророт кој стана вистински хит минатата година, "Insidious" ќе продолжи да шири страв и терор и во новото планирано продолжение. Режисерот Џејмс Ван и сценаристот Ли Ванел повторно ќе се вратат за продолжението на хоророт. Проектот се планира да започне со снимање оваа година, а веќе во 2013 да биде во кината. Ванел изјави:"Со голема возбуда изјавуваме дека ќе се посветиме на втор дел од оваа приказна. И двајцата знаеме дека можеме да додадеме уште повеќе ужас во светот кој го создадовме и знаеме дека ако ги собереме сите членови од оригиналната филмска екипа, ќе имаме одлично продолжение на приказната за обожавателите на првиот филм." Сеуште не е познато дали оригиналните ѕвезди Патрик Вилсон и Роуз Брн ќе се вратат во продолжението. Во "Insidious", кој беше објавен во 2011 година, стануваше збор за пар чиј дом е опседнат од мрачните духови. Како резултат на тоа, нивниот син необјасниво падна во кома. Обидувајќи се да го спасат син им и да избегат од лошите духови, се преселуват повторно- и сфаќат дека не ...
| | веќе видена

Eрин Хедертон е "ангел" на Victoria's Secret од 2008 година. Таа моментално е во врска со Холивудскиот актер Леонардо Ди Каприо, a како што пишува Daily mail, двајцата неодамна заминаа на одмор во Мексико. 22 годишната Американка постојано снима нови фотосесии за својата модна куќа, а еве го и најновото од неа од снимањето за Victoria's Secret! Уживајте! :) Tags: eрин хедертон victorias secret леонардо ди каприо
| | веќе видена

Koнечно се појави првиот трејлер за новиот филм на Мел Гибсон, "Get the Gringo" чија премиера ќе биде на 11 мај. Режисер на филмот е Адријан Грунберг, сценариото е напишано од Грунберг и Гибсон, а Гибсон се појавува и како продуцент на филмот. Во филмот кој претходно беше насловен како "How I Spent My Summer Vacation," Гибсон глуми голем криминалец кој се судира со автомобилот во граничниот ѕид додека се обидува да избега од граничната патролата на САД. Тој го преживува судирот, но завршува во мексикански затвор. Погледнете го трејлерот за филмот. Tags: мел гибсон
сите 3 | | | веќе видена

Оливија Мун, актерка и модел се соблече за жешка фотосесија за новото издание на магазинот FHM. Во магазинот таа изјавила дека навистина ја цени смислата за хумор кај мажите и дека би сакала да излегува со комичар. "Стенд-ап комичарите се навистина паметни, брилијатни луѓе. Да насмеете вистински некој е навистина многу тешка задача." "Ако ја имате таа способност, тоа значи дека имате разбирање, можете да ги чуствувате работите во животот. А тоа е многу атрактивна особина за некого."-додала актерката. Неа наскоро ќе ја видиме во филмот “Magic Mike,” каде ќе глуми заедно со Чанинг Тејтам и Алекс Петифер. Оливија исто така ги подржува правата на животните, па неодамна се соблече и позираше гола за кампањата на PETA. Tags: оливија мун
| | веќе видена

Денес во Њујорк биле забележани актерките Ума Турман и Дебра Месинг облечени во Индиска облека додека снимале сцени за најновата телевизиска серија Smash. И двете актерки го доловиле Боливудскиот изглед, Дебра Месинг (43) била облечена во зелено/златно сари додека Ума Турман (41) била облечена во розова кошула и шалвари и дијамантски ѓердан. Smash е базирана на животот на Мерилин Монро, всушност станува збор за драмата додека екипата се подготвува за Бродвејска претстава за нејзиниот живот, а премиерно ќе се емитува на 6 февруари на NBC. Серијата е создадена од страна на Тереса Ребек, а е во продукција на Стивн Спилберг. Освен Месинг и Турман се појавуваат иАнџелика Хјустон,Џек Девенпорт и Кетрин Мек Фи. Tags: smash дебра месинг ума турман
| | веќе видена

Холивудската актерка Шарлиз Терон блесна во новиот едиторијал за Vanity Fair. 36 годишната актерка без срам ги покажала своите долги нозе позирајќи само во костим за капење и потврдила дека црвсто ја држи титулата едно од најдобрите тела во Холивуд. Убавата Шарлиз изјавила дека го прифатила ова снимање само поради славниот фотограф Тери Ричардсон, бидејќи "не познава никој друг кој среде ноќ би шетал по улиците на Лос Анџелес облечен само во костим за капење." Во последно време, актерката наиде на добри критики од филмските критичари поради новите два проекти. Еден од нив е улогата на злобната кралица во филмот "Snow White and The Huntsman", а другиот е филмот "Young adult". Погледнете и видео од снимањето на Шарлиз за едиторијалот за Vanity Fair! Tags: шарлиз терон
сите 6 | | | веќе видена

Ема Вотсон повторно ќе соработува со режисерот на Хари Потер, Дејвид Јејтс за неговиот следен филмски проект. Убавата актерка моментално е во преговори за улога во филмот "Your Voice in My Head". Според Deadline, Ема ќе ја глуми женската главна улога на млада жена која се обидува да изрши смаоубиство пред да биде спасена од психијатар кој умира од рак. Што се однесува до машката улога, од Warner Bros. изјавуваат дека може да се појават Том Хенкс или Џорџ Клуни. Приказната за филмот "Your Voice in My Head" е базирана на мемомарите на Ема Форест, која исто така ќе биде и сценарист. Ема последен пат се појави со споредна улога во филмот "My Week with Marilyn", што беше нејзината прва улога после Хари Потер. 21 годишната актерка наскоро ќе ја видиме и во филмот "The Perks of Being a Wallflower" каде се појавува заедно со Логан Лерман и Нина Добрев. Tags: ема вотсон
| | веќе видена

Гвинет Палтроу се појави во магазинот Harper's Bazaar, каде признала дека не била секогаш многу мудра и дека еднаш била во врска со момче кое постојано ја изневерувало. 39 годишната мајка на две деца, која беше во врска и со Холивудски актери како Бред Пит и Бен Афлек, изјавила:"Имав момче кое ме изневеруваше постојано. На некој начин знаев за тоа но верував на неговите приказни." Актерката која е во брак со фронтменот на бендот Coldplay, Крис Мартин го опишала нејзиниот сопруг како "многу комуникативен, што е многу ретко за еден Британец"- како што вели таа. Убавата актерка ја открила и тајната за зачувување на бракот:"Сакам да ги задржам мојот брак и моето семејство, па морам да бидам овде да го пречекам кога тој си доаѓа дома." Tags: гвинет палтроу крис мартин
сите 6 | | | веќе видена

Риси Витерспун која моментално е зафатена со промовирање на нејзиниот најнов филм “This Means War” открила една тајна за време на едно неодамнешно интервју. Актерката добила прашање од некој обожавател на Твитер, кој ја прашал во која славна ѕвезда прв пат била заљубена. Риси одговорила:"Морам да кажам дека беше Џони Деп во филмот '21 Jump Street.' Навистина бев затрескана во него. Вадев фотографии од него од списанието Teen Beat и ги закачував на мојот ѕид." Потоа додала: "Не мислам дека тој знае за тоа." Што се однесува до новиот филм Риси изјавила: "Се обидувам да не правам исти филмови по два пати. Сакам да истражувам во нови области, и мислев дека ова беше добра идеја да ги комбинираме комедијата и акцијата. Никогаш не сум била во филм со пиштоли и акција. Но беше навистина забавно." Tags: џони деп риси витерспун
сите 2 | | | веќе видена

Моделот од 90-те години, Хелена Кристенсен (43) ги здружи силите со Reebok за новата кампања “Satisfaction”. 43 годишната Хелена која има 12 годишен син а сеуште снима фотосесии за долна облека и изгледа неверојатно секси, вели дека времето поминато со семејството и пријателите и дава најголема радост. Таа исто така изјавила дека добива чуство на задоволство кога е во добра кондиција и добро здравје, исто како и 71% од жените кои учествуваа во анкетата на Reebok на оваа тема. 91% од жените се согласиле дека повеќе би сакале да бидат во топ форма отколку слаби. Во претходната кампања на Reebok учествуваше убавата актерка Ева Мендез. Tags: хелена кристенсен
сите 2 | | | веќе видена

Блејк Лајвли сними секси фотосесија за мартовското издание на магазинот Elle. Убавицата од "Gossip Girl" позирала во црвен костим за капење од Michael Kors и гордо ги покажала своите тонирани нозе. Во придружното интервју за магазинот, 24 годишната ѕвезда изјавила: "Сум имала само четири момчиња во животот. Никогаш не сум била со некој кој не ми е момче. Ако го поминувам времето со маж, тоа е бидејќи има некој кој го познавам добро, кој ми бил пријател некое време." Блејк моментално е во врска со нејзиниот партнер од филмот Green lantern, Рајан Рејнолдс. Tags: gossip girl блејк лајвли
сите 3 | | | веќе видена

Се појави официјалниот трејлер за филмот Game Change на HBO во кој станува збор за председателската кампања на Џон Мекејн во 2008 година. Во најочекуваниот политички филм годинава, Џулиен Мур ја глуми Сара Палин, жестоката политичарка од Алјаска која беше кандидат за потпредседател. Вуди Харелсон во филмот го глуми советникот на Мекејн, Стив Шмит. Филмот го доловува патот на Палин кон славата и сите борби за моќ и превласт меѓу Мекејн и Палин, а трејлерот ветува многу за оваа драма. Tags: game change џулиен мур вуди харелсон
| | веќе видена

Основачот на WikiLeaks Џулијан Асанж ќе биде гостин во анимираната комедија Симсонови во улога на самиот себе. Неговата улога која ќе се емитува во 500-та епизода ќе се емитува во САД на 19-ти февруари и во Велика Британија во мај. Во оваа епизода семејството Симпсонови се преселуваат од измислениот град Спрингфилд во изолирана куќа каде Асанж е нивниот сосед. Џулијан Асанж е моментално во домашен притвор во Велика Британија поради неговите сексуални прекршоци, кој тој ги негира. Доколку Асанж биде екстрадиран во Шведска, тогаш тоа може да биде чекор што ќе ја однесе неговата веб страница во заборав. Асанж ги обвинува САД за процесот што се води против него и смета дека властите во Вашингтон бараат начин како да му вратат за објавените содржини на WikiLeaks. Tags: џулијан асанж
сите 6 | | | веќе видена

Пенелопе Круз е најновата славна личност која учествува во новата рекламна кампања на PETA. Убавата Оскаровка треба денес да се појави на 70 метарски билборд во Њујорк. "Пенелопе се појавуваше на листите на најубаво облечени жени во светот, а единственото нешто што нема никогаш да го видите на неа е крзното. PETA не би можела да посака поубава, погламурозна жена која знае дека нема ништо поубаво од жена кој има изглед кој убива без да мора некој да умре за тоа."- изјавија од организацијата за заштита на правата на животните. Tags: пенелопе круз
сите 5 | | | веќе видена

Британската пејачка Адел повторно ќе настапи на претстојните Греми награди откако имаше операција на грлото, изјавија организаторите на Греми. Адел која е номинирана во шест категории, не настапуваше во живо, откако во октомври нејзините проблеми со грлото ја натераа да ги откаже ангажманите до крајот на годината. "Неизмерно сум горда што ми понудија да настапам на овогодинешните Греми награди."- изјавила Адел. "Апсолутна чест е да бидам вклучена во една таква ноќ, а освен тоа ова ќе биде прв мој настап после неколку месеци па многу сум возбудена и нервозна."- додала 23 годишната пејачка. На доделувањето на Греми наградите, ќе настапат и поп легендата Пол Макартни, Колдплеј, Ријана, Фу Фајтерс, Бруно Марс, Ники Минаж и Тејло Свифт. Tags: адел
сите 2 | | | веќе видена

Лесли Картер, помладата сестра на Ник Картер од Backstreet Boys и Арон Картер, починала вчера во Њујорк на 25 годишна возраст. Сеуште нема никакви детали за причината за нејзината смрт. Лесли, беше млада пејачка и нејзината песна "Like Wow!" во 2001 година беше саундтрак за филмот Shrek, а се појави и во ријалити шоуто на нејзиното семејство House of Carters во 2006 година. Нејзиниот дебитантски албум од 1999 година никогаш не беше објавен. Лесли беше во брак со Мајк и зад себе ја остави 10 месечната ќеркичка Алиса Џејнс. "Ние сме длабоко погодени од загубата на нашата сакана сестра, ќерка и внука, Лесли Картер. Бараме голема приватност за време на овој тежок период."- пишува во соопштението на семејството. Tags: ник картер
сите 2 | | | веќе видена

Лил Вејн го објави новиот спот за песната "Mirror", во која соработува со популарниот пејач Бруно Марс. Спотот е режиран од Антоин Фугуа, режисер кој претходно соработуваше со музичари како Тони Брекстон, Стиви Вондер, Ашер и 3 Doors Down. "Mirror" е вклучена во најновиот албум на Лил Вејн, "Tha Carter IV". Tags: бруно марс лил вејн
| | веќе видена

next