Eма Вотсон (22) се спријатели со поп ѕвездата Ријана (24). Двете девојки биле фотографирани заедно додека го снимале новиот филм The End Of The World. И двете се глумат самите себе во филмот, кој е напишан и ќе биде режиран од комичарот Сет Роген. Во комедијата ќе станува збор за апокалипсата која започнува додека ѕвездите се наоѓаат на забава во домот на Џејмс Франко. За Ријана ова е втора филмска улога, откако неодамна дебитираше на филмското платно со помала улога во филмот Battleship. Актерката од Хари Потер, Ема очигледно добро се забавувала со актерската екипа на снимањето на филмот во Њу Орлеанс. " Комедијата е брутална #endoftheworld. Њу Орлеанс е најдобриот!! :) Се гледаме наскоро. "- напишала Ема на Твитер. Други актери кои ќе се појават во комедијата се и Џејсон Сигел,Пол Руд и Мајкл Сера. Tags: eма вотсон ријана Можеби ве интересира? Адријана Лима не сака да го дознае полот на детето! - Сабота, 02 Јуни 2012 Ема Вотсон и Ријана на снимањето на филмот The End Of The World (фото) - Петок, 01 ...
сите 3 | | | веќе видена

Ким Кардашијан и Кение Вест можеби се во врска само три месеци, но како што пишуваат странските медиуми веќе планираат да започнат заеднички живот. Парот неодамна најави заедничко реално шоу во кое ќе зборуваат за својата љубов. а според неофицијални извори двајцата се во потрага по куќа во која ќе живеат заедно. Ким ја продава куќата за 5 милиони долари Старлетата и пејачот неодамна ги ставија на продажба и своите домови во Лос Анџелес а како што вели изворот наскоро планираат да изнајмат свое љубовно гнездо. Кение во оваа куќа живееше од 2003 година " Се се случува толку брзо, и ако продолжи така заедничкиот живот е само прашање на време. Немат намера да купат куќа, туку само да изнајмат додека не одлучат да создадат семејство. "- открил изворот. Tags: кение вест ким кардашијан Можеби ве интересира? Ким Кардашијан и Кение Вест планираат заеднички живот! - Петок, 01 Јуни 2012 Ким Кардашијан им се извини на Индијците! - Четврток, 31 Мај 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест во Кан (фото) - Четврток, 24 Мај ...
сите 2 | | | веќе видена

Кралицата на поп музиката Мадона вчера ја започна својата деветта турнеја по ред M.D.N.A во Тел Авив, Израел, на која го промовира својот 12-ти студиски албум. 53 годишната пејачка позната по своите екстравагантни и често контроверзни настапи на сцената повторно се појави провокативно облечена. За исполнувањето на првата песна Girl Gone Wild освен танчерите на сцената заедно со неа се појави и нејзиниот 11 годишен син Роко. Во склоп на турнејата Мадона засега има закажано 84 настапи во Азија, Европа и Америка. Последниот настап е закажан за 22 декември во Аргентина. Досега пејачката откажа само еден концерт и тоа во Загреб, каде требаше да се појави на 11 јуни. Tags: мадона Можеби ве интересира? Мадона ја започна светската турнеја (фото) - Петок, 01 Јуни 2012 Гола фотографија од Мадона ќе се најде на аукција! - Понеделник, 23 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Новата реклама на Мадона доби забрана за прикажување на ТВ (видео) - Сабота, 31 Март 2012 ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако ја роди ќеркичката Блу Ајви само пред неколку месеци, веб сајтот MediaTakeOut.com тврди дека суперѕвездата Бијонсе е бремена по втор пат! За пејачката која после подолгата пауза се врати на сцената минатиот викенд, се шпекулира дека го очекува своето второ дете со сопругот Џеј Зи. Извор близок до парот наводно открил и тврди дека Бијонсе престанала да пие алкохол и започнала да користи фолна киселина во својата исхрана. Бијонсе која конечно се врати во форма после пораѓањето и од неодамна повторно започна со концерти и настапи, има изјавено дека би сакала да има повеќе деца, но не сподели кога ќе се случи тоа. Tags: бијонсе Можеби ве интересира? Бијонсе повторно бремена?! - Петок, 01 Јуни 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Бијонсе и Анџелина Џоли се најмоќните мајки во светот! - Недела, 13 Мај 2012 Бијонсе прогласена за најубава жена во светот! - Среда, 25 Април 2012 Бијонсе и Џеј Зи на првиот заеднички одмор со Блу Ајви (фото) - Вторник, 10 ...
сите 9 | | | веќе видена

Најголемата кинеска ѕвезда, актерката Џанг Зи е обвинета дека за милионски суми спиела со богаташи. Најпозната по улогата во филмот "Мемоарите на една гејша", Џанг ги отрфлува овие обвиненија и побара јавно извинување од весникот кој прв објави дека таа во периодот од 2007 до 2011 година барем десет пати пружала сексуални услуги на контроверзниот политичар Бо Силај. Како што пренесуваат странските медиуми, поранешниот кинески политичар Силај или Црвениот принц како што го нарекуваат, наводно потрошил милиони за забава со Џанг Зи. Силај беше лишен од сите партиски функции кога неговата сопруга Гу Каилај беше уапсена поради обвинение дека го убила британскиот бизнисмен Нил Хејвуд, што се случи во ноември минатата година. Прогласена за најубава жена на светот од страна на магазинот "People" во 2001 година, Џанг наводно добивала по 1,25 милиони евра за средба со него во еден пекиншки хотел. Како што пишуваат кинеските медиуми Бо и Џанг биле запознаени од страна на 41 годишниот милионер Су Минг, кој кинеската ...
сите 5 | | | веќе видена

Мери Кејт Олсен (25) е во врска со Оливиер Саркози (42), помладиот брат на поранешниот Француски претседател Никола Саркози, пишува Us Weekly. " Вистина е, тие двајца се во врска и таа е дефинитивно заинтересирана за него. "- изјави извор за магазинот. Иако помеѓу нив има разлика од 17 години, изворот вели дека возраста не и смета на младата актерка и дизајнерка. " Мери Кејт постојано се жалеше дека момчињата не се доволно зрели за неа ." - додал изворот. И друг извор ја потврдил веста, а тие веќе неколку пати биле забележани заедно на спортски натпревари. Саркози е еднаш разведен, а во март ја раскинал врската со последната сериозна девојка, актерката Стела Шнабел. Tags: мери кејт олсен Можеби ве интересира? Мери Кејт Олсен во врска со братот на Саркози! - Четврток, 31 Мај 2012 Meри Кејт и Ешли Олсен блеснаа на насловната страна на Elle (фото) - Среда, 07 Март 2012 Постари: Ким Кардашијан им се извини на Индијците! - Четврток, 31 Мај 2012 Ријана се соблече за Esquire (фото/видео) - Четврток, 31 Мај ...
сите 6 | | | веќе видена

Ким Кардашијан која на своето семејство рече дека Индиската храна е одвратна, наиде на негативни реакции и коментари па сега инсистира дека не сакала да навреди никој. 31 годишната старлета се најде во скандал откако ја навреди Индиската храна во неделната епизода на нејзиното семејно реално шоу 'Keeping Up With The Kardashians'. Ким на својот официјален веб сајт напиша дека не сакала да ги навреди Индијците. " Реков дека мислам дека Индиската храна е одвратна. Во никој случај тоа не го реков за да ги навредам Индијците или нивната култура. Тоа е само мој личен вкус. Сите имаме свои различни мислења и вкусови, јас само го искажав моето лично мислење. "- напишала Ким. Нејзината изјава во шоуто предизвика многу негативни коментари од нејзините фанови на Твитер. " Мислам дека е добро што Ким Кардашијан не сака Индиска храна бидејќи тоа значи дека таа никогаш нема да ја посети Индија, а тоа само по себе е благослов. "- напишал некој фан на Твитер. " Ким Кардашијан и Кендал Џенер ја нарекоа Индиската храна "толку ...
сите 7 | | | веќе видена

Ријана се соблече топлес и сними секси фотосесија за насловната страна на магазинот Esquire UK, а во интервјуто призна дека Шерил Кол и е навистина многу секси. Поп пејачката му позираше на познатиот фотограф Мат Ирвин во Лондон. Ова не е прв пат Ријана да се разголи за магазин. Таа позираше речиси гола за US Esquire минатата година, кога беше прогласена за најсекси жена. Во интервјуто за магазинот, Рири открила дека е затрескана во Британската пејачка Шерил Кол, која претходно го изјави истото за Ријана. " Шерил Кол е едноставно...жешка.Би сакала да ја гледам како работи. Како чисти подови или подигнува нешто од подот. Мислам... таа е толку убава. "- изјавила Рири. Tags: ријана шерил кол Можеби ве интересира? Ријана се соблече за Esquire (фото/видео) - Четврток, 31 Мај 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Ријана објави секси фотографии од снимањето на новиот спот (фото) - Недела, 13 Мај 2012 Ријана - ултра секси во фотосесијата за Тери Ричардсон ...
сите 8 | | | веќе видена

Florence and the Machine го објавија драматичниот спот за нивниот нов сингл "Spectrum". Спотот е режиран од познатиот Дејвид ЛаЧапеле и Џон Брн. "Беше сон да се работи со Дејвид ЛаЧапеле. Јас собирав негови книги како тинејџерка, и фантазирав тој да го режира спотот за 'Spectrum' од моментот кога песната беше напишана. Сеуште не можам да поверувам што всушност се случи, и сум премногу среќна што тој се поврза со песната." - изјавила пејачката на бендот Флоренс Велч. "Spectrum" е последниот сингл од новиот албум на Florence and the Machine, "Ceremonials". Tags: florence and the machine Можеби ве интересира? Florence and the Machine го објавија спотот за Spectrum (видео) - Четврток, 31 Мај 2012 Видео премиера: Florence and the Machine - Never Let Me Go! - Среда, 07 Март 2012 Видео премиера: Florence and the Machine- Lover to Lover! - Четврток, 26 Јануари 2012 Постари: Победничката песна на Евровизија плагијат? (видео) - Вторник, 29 Мај 2012 Шведска победи на Евровизија 2012 (видео) - Недела, 27 Мај ...
сите 3 | | | веќе видена

Ангелот на Victoria’s Secret, 23 годишната Ерин Хедертон наскоро ќе се појави и на големото платно во филмот на Адам Сендлер, Grown Ups 2. Атрактивната русокоса девојка на Леонардо Ди Каприо, била забележана на снимањето на филмот во Бостон, каде облечена како секси навивачка покажала како треба да се мијат автомобили. Grown Ups 2 е продолжение на комедијата од 2010 година, во која станува збор за пријатели од детството кои повторно се среќаваат. Филмот ќе ја доживее својата премиера во 2013 година, а освен Ерин - за која ова ќе биде воедно и првата филмска улога, во комедијата ќе се појават и ѕвездата од Twilight, Тејлор Лотнер како и шпанската актерка Салма Хаек. Tags: адам сендлер ерин хедертон леонардо ди каприо Можеби ве интересира? Ерин Хедертон како секси навивачка во првата филмска улога (фото) - Четврток, 31 Мај 2012 Трејлер за новиот филм на Леонардо Ди Каприо, The Great Gatsby (видео) - Среда, 23 Мај 2012 Што е секси за ангелите на Victoria's Secret? (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Прв поглед ...
сите 4 | | | веќе видена

Компанијата за долна облека Ultimo повторно ја ангажираше Аргентинската убавица Луисана Лопилато за нивната нова кампања. Сопругата на пејачот Мајкл Бубле, позирала во секси долна облека а ова била нејзината прва фотосесија снимена во Лондон. 24 годишната актерка која и кај нас се прослави со улогата на Миа во серијата Млади бунтовници, изгледа фантастично во фотосесијата. Луисана го потпиша договорот со Ultimo пред шест месеци, и веќе има учествувано во повеќе рекламни кампањи како нивно заштитно лице. "Луисана изгледа апсолутно прекрасно во нашата нова кампања. Таа навистина знае како да работи со камерата и изгледа неверојатно секси во нашата нова линија долна облека." - изјави Мишел Моне, дизајнерката на Ultimo. Луисана се смета за една од најубавите жени во светот, и веќе три години по ред е на врвот на листата на 100 најсекси жени од страна на Шпанскиот FHM. Tags: луисана лопилато Можеби ве интересира? Луисана Лопилато во секси издание за Ultimo (фото) - Среда, 30 Мај 2012 Луисана Лопилато- ...
сите 7 | | | веќе видена

Кети Пери наскоро ќе го претстави својот документарен филм “Part of Me” кој меѓу другото ќе ја прикаже пејачката како се подготвува за време на турнеите - без воопшто шминка на себе! Овие фотографии се дел од трејлерот за филмот, кој зборува за нејзината музичка кариера, настапите, но и за краткиот, бурен брак со комичарот Расел Бренд. " Филмот е помалку застрашувачки бидејќи на многу снимки се гледам со акни и во обично издание. Мислам дека е важно да се започне со рушење на идејата дека морате секогаш да изгледате совршено и беспрекорно за да го постигнете својот сон. Тоа е причината зошто одлучив сето тоа да го оставам во филмот. "- изјавила Кети. Нејзиниот поранешен сопруг Расел со кого беа во брак 10 месеци, воопшто не сакал да биде вклучен во филмот, и ја замолил Кети да им каже на продуцентите да не употребуваат видео клипови од нивната романса. Tags: кети пери расел бренд Можеби ве интересира? Keти Пери без шминка во новиот филм (фото/видео) - Среда, 30 Мај 2012 Ѕвездите на црвениот тепих на ...
сите 6 | | | веќе видена

Сe појави и првиот официјален трејлер за новиот филм на Ен Хатавеј, "Les Miserables". Оваа екранизација на популарниот мјузикл е во режија на Том Хупер ("The King's Speech") а во филмот освен Хатавеј учествуваат и Хју Џекмен, Расел Кроу и Аманда Сејфрид. Мјузиклот "Les Miserables" базиран на романот на Виктор Иго, започна да се одржува на Бродвеј во 1987 а престана во 2003 година, после 6,600 настапи. Филмот ќе се појави во кината на 14 декември. Tags: аманда сејфрид ен хатавеј расел кроу хју џекмен Можеби ве интересира? Првиот трејлер за Les Miserables (видео) - Среда, 30 Мај 2012 Нов трејлер за филмот The Dark Knight Rises (видео) - Вторник, 01 Мај 2012 Ен Хатавеј - шокантно слаба на снимањето на филмот Les Miserables (фото) - Четврток, 19 Април 2012 Ен Хатавеј со кратка коса за улогата во Les Miserables (фото) - Недела, 08 Април 2012 Прв трејлер за анимираниот филм Rise of the Guardians! - Четврток, 29 Март 2012 Постари: Алф се враќа на ТВ екраните! - Четврток, 24 Мај 2012 Трејлер за новиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Џесика Симпсон (31) ја претстави својата ќеркичка Максвел Дру на насловната страна на магазинот Peoplе. Џесика го роди своето прво дете со свршеникот Ерик Џонсон на 1 мај, а првите нејзини фотографии ги продаде на магазинот Peoplе за 800 000 долари. " Од тоа како спијам до тоа како размислувам, Максвел Дру промени се! Ние зјапаме во неа цело време. Не можеме да се заситиме. " - изјави Џесика за магазинот. Tags: џесика симпсон Можеби ве интересира? Џесика Симпсон ја покажа својата ќеркичка (фото) - Среда, 30 Мај 2012 Џесика Симпсон роди девојче! - Вторник, 01 Мај 2012 Бремената Џесика Симпсон позираше гола за Elle (фото) - Среда, 07 Март 2012 Опседнат обожавател на Џесика Симпсон напишал книга за неа! - Понеделник, 12 Септември 2011 Ново: Луисана Лопилато во секси издание за Ultimo (фото) - Среда, 30 Мај 2012 Keти Пери без шминка во новиот филм (фото/видео) - Среда, 30 Мај 2012 Постари: Џастин Бибер нападна папарацо (фото) - Понеделник, 28 Мај 2012 Дејвид Бекам на насловната на Elle (фото) - ...
сите 11 | | | веќе видена

Поминаа само неколку дена откако заврши Изборот за песна на Евровизија 2012, а веќе се појавија сомнежи околу победничката песна на Лорин, претставничката на Шведска. На интернет започнаа да кружат гласини дека Euphoria всушност е плагијат на песната Stole my heart на бендот One Direction. Форумџиите победничката песна ја споредија и со хитот на Ријана, We found love како и со Fireworks на Кети Пери. Тоа што и оди во прилог на Швеѓанката е што со својата песна се појави неколку дена пред да биде пуштен во продажба првиот албум на популарниот бенд One Direction. Што мислите вие? :) Tags: евровизија Можеби ве интересира? Победничката песна на Евровизија плагијат? (видео) - Вторник, 29 Мај 2012 Шведска победи на Евровизија 2012 (видео) - Недела, 27 Мај 2012 Калиопи ја однесе Македонија во финале на Евровизија (видео) - Петок, 25 Мај 2012 Познати првите 10 финалисти на Евровизија 2012! - Среда, 23 Мај 2012 Жељко Јоксимовиќ ја претстави Евровизиската песна (видео) - Недела, 11 Март 2012 Постари: Шведска ...
сите 3 | | | веќе видена

Џастин Бибер и Селена Гомез саботната вечер ја завршиле бурно и во кавга со папараците. Тинејџерската ѕвезда сакал да ја заштити својата девојка од фотографите, па еден од нив го нападнал и физички. "Пред киното имаше многу папараци а еден од нив буквално скокна пред Џастин Селена и им го загради патот. На Џастин очигледно не му беше денот па физички налета на него." - изјавил еден од очевидците за новинарите. Околу 19 часот локалната полиција пристигнала на повик од папарацото, кој се жалел на болки во градите. Џастин ќе мора да оди на испитување во полицијата и најверојатно на суд, а постои можност и да плати голема сума за оштета. Tags: џастин бибер селена гомез Можеби ве интересира? Џастин Бибер нападна папарацо (фото) - Понеделник, 28 Мај 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Видео премиера: Џастин Бибер - Boyfriend! - Петок, 04 Мај 2012 Сите девојки во Холивуд се луди по момците од One Direction! - Петок, 13 Април 2012 Најдобро облечени ѕвезди ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден од најзгодните мажи во светот, Дејвид Бекам се појави на насловната страна на престижниот магазин Elle UK. Познатиот фудбалер и сопруг на Викторија Бекам, е првиот маж кој сам ја краси насловната страна на овој магазин. " Дејвид е национален херој. Тој е икона а Elle е познат по тоа. Ова е прва насловна од ваков вид за нас и веруваме дека тој е сакан и од мажите и од жените. Како и да е, кој не би сакал да види фотографија од еден од најзгодните мажи на насловната страна на магазин? " - изјавила Лорејн Кенди, уредничка во Elle. Tags: дејвид бекам Можеби ве интересира? Дејвид Бекам на насловната на Elle (фото) - Понеделник, 28 Мај 2012 Дејвид Бекам - првиот маж на насловна страна на ELLE! - Среда, 11 Април 2012 Кети Пери и Дејвид Бекам во новата реклама на Adidas (видео) - Петок, 30 Март 2012 Дејвид и Викторија Бекам сакаат уште едно дете! - Сабота, 04 Февруари 2012 Дејвид Бекам прогласен за најсекси маж на планетата! - Вторник, 31 Јануари 2012 Ново: Џастин Бибер нападна папарацо (фото) - ...
сите 9 | | | веќе видена

Американските медиуми пишуваат дека парот чие раскинување го шокираше Холивуд, можеби ќе се помири. Деми Мур(49) и Ештон Качер (34) чијшто развод сеуште не е официјализиран, имале емотивна средба за прв пат по нивната разделба на роденденска забава на некој нивни пријател. Кога се сретнале на роденденската забава на рабинот кој ги венча во 2005 година, двајцата срдечно се прегрнале. " Тие се очајнички заљубени и ова би можело да биде нивното помирување. " - изјавил извор кој присуствувал на нивната средба. Во текот на вечерта, Ештон одржал емотивен говор за славеникот, а очите му се насолзиле кога признал дека минатата година направил некои ужасни грешки. " Неговиот глас трепереше, и тогаш почна да плаче. Седна на местото со голем аплауз од присутните, додека Деми остана како зачудена. Потоа почна да разговараат и беа многу нежни еден спрема друг. " - додал изворот. Актерката неодамна и на Твитер најавила дека е подготвена да прости. Tags: деми мур ештон качер Можеби ве интересира? Деми Мур и Ештон ...
сите 9 | | | веќе видена

Хистеричниот грчки новинар ја пречекал Калиопи пред Кристалната сала во Баку и постојано ја прашувал зошто на прес конференцијата го употребувала името Македонија, а не ФИРОМ. Калиопи не се испровоцирала од прашањата туку цело време се смеела: "Ја сакам Грција, но Македонија е името на мојата земја." - му одговорила Калиопи. Погледнете како Калиопи се справи со грчкиот новинар: Tags: калиопи Можеби ве интересира? Калиопи: Јa сакам Грција но Македонија е името на мојата земја! (видео) - Недела, 27 Мај 2012 Шведска победи на Евровизија 2012 (видео) - Недела, 27 Мај 2012 Калиопи ја однесе Македонија во финале на Евровизија (видео) - Петок, 25 Мај 2012 Калиопи го промовираше спотот за евровизиската песна Црно и бело (видео) - Недела, 18 Март 2012 Калиопи ја претстави евровизиската песна Црно и бело (видео) - Четврток, 01 Март 2012 Постари: Kим Кардашијан блесна во Кан (фото) - Петок, 25 Мај 2012 Селин Дион го продава замокот во Монтреал (фото) - Петок, 25 Мај 2012 Елтон Џон во болница! - Петок, 25 ...
сите 13 | | | веќе видена

Фантастичната Лорин со 'Euphoria' ја освои Европа и победи на овогодинешната Евровизија која се одржа во Баку. Шведска веќе се сметаше за голем фаворит во обложувалниците, а 28 годишната Лорин воодушеви како со својот глас така и со фантастичниот сценски настап. На второ место завршија симпатичните бабички од Русија, додека на трето место се најде Жељко Јоксимович (Србија). Нашата претставничка Калиопи имаше одличен настап и заврши на 13-то место. Tags: евровизија калиопи Можеби ве интересира? Калиопи: Јa сакам Грција но Македонија е името на мојата земја! (видео) - Недела, 27 Мај 2012 Шведска победи на Евровизија 2012 (видео) - Недела, 27 Мај 2012 Калиопи ја однесе Македонија во финале на Евровизија (видео) - Петок, 25 Мај 2012 Познати првите 10 финалисти на Евровизија 2012! - Среда, 23 Мај 2012 Калиопи го промовираше спотот за евровизиската песна Црно и бело (видео) - Недела, 18 Март 2012 Постари: Кајли Миног со нов секси спот (видео) - Петок, 25 Мај 2012 Калиопи ја однесе Македонија во финале ...
сите 15 | | | веќе видена

next