Aко може Ријана да објавува секси фотографии од одморот, може и Кели Брук. 32 годишната убавица ги покажала своите облини додека позирала во секси костими за капење од нејзината нова колекција за време на одморот во Кејп Таун, Јужна Африка а фотогафиите ги објавила на својот блог. Кели објавила и други фотографии од нејзините патувања во Алагарве, Малибу и Миконос, како и фотографија од своето згодно момче, рагби ѕвездата Том Еванс - со кого е во врска од декември 2010 година. "Имам облини. Многу девојки се како мене. Поради тоа дизајнирам костими за капење и долна облека. Не се изгладнувам. Не сметам ниту дека имам потреба од пластични операции."- изјави неодамна моделот. Tags: кели брук Можеби ве интересира? Кели Брук повторно ги покажа облините (фото) - Среда, 18 Април 2012 Кели Брук во секси фотосесија за Reebok (фото) - Среда, 15 Февруари 2012 Кели Брук за магазинот Fabulous (фото) - Среда, 08 Февруари 2012 Кели Брук во секси фотосесија за New Look (фото) - Вторник, 07 Февруари 2012 Кели Брук ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешниот телохранител на кралот на поп музиката Мајкл Џексон, Мет Фидс тврди дека тој е татко на 10 годишниот Бланкет, најмалиот син на Мајкл и изјавил дека ќе го докаже тоа. Фидс тврди дека во 2001 година, Мајкл од него побарал да донира спрема. "Ќе дадам свој ДНК примерок и ќе побарам од семејството на Џексон да дадат и од Бланкет. Мајкл беше нивни татко и јас тоа не сакам да го променам, но го сакам своето дете назад во мојот живот. Единствен начин тоа да се оствари е преку суд. Мислам дека Бланкет е мој, но сакам доказ." - изјавил Фидс за медиумите. Тој вели дека и Макл лично му потврдил дека Бланкет е негов син во ноември 2002 година, после скандалот во кој го подигна бебето над балконот. "Седев со него и го прашав дали Бланкет е мој син. Тој ми рече: Тој е мое дете Мет, јас само ја искористив твојата сперма." - изјавил Фидс. Tags: мајкл џексон Можеби ве интересира? Телохранителот на Мајкл Џексон тврди дека тој е татко на неговиот најмал син! - Среда, 18 Април 2012 Се продава куќата на Мајкл ...
сите 5 | | | веќе видена

Прекрасната Ирина Шаек позираше за најновата колекција на брендот Intimissimi, и докажа зошто токму таа е амбасадор на оваа компанија за долна облека! 26 годишната Русинка ги промовираше новите луксузни градници од колекцијата Perfect Bra, а црно белите фотографии ги објавила на Твитер. "Време е за Perfect Bra!!!" - напишала убавата бринета на социјалната мрежа. Таа наскоро ќе замине на турнеја со цел да ја промовира новата колекција низ неколку градови вклучувајќи ги Истанбул, Москва, Лисабон и Лондон. Tags: ирина шаек Можеби ве интересира? Убавата Ирина Шаек позираше за Intimissimi (фото) - Среда, 18 Април 2012 Ирина Шаек во жешка рекламна кампања (фото/видео) - Среда, 28 Март 2012 Ирина Шаек за Marie Claire Russia (фото) - Четврток, 22 Март 2012 Ирина Шаек воодушевила на премиерата на филмот The Hunger Games! - Среда, 21 Март 2012 Ѕвездите блеснаа на Оскаровската забава организирана од Vanity Fair (фото) - Понеделник, 27 Февруари 2012 Постари: Ерин Хедертон и Линдзи Елингсон блеснаа во новата ...
сите 13 | | | веќе видена

Ангелите на Victoria's Secret - Ерин Хедертон и Линдзи Елингсон како и најновата девојка, убавата Тони Гарн ги промовираа новиот парфем на брендот "Love is Heavenly" и колекцијата "Dream angels". Тие се појавуваат и во најновата рекламна кампања за парфемот која била снимена во Мајами, од страна на режисерот на филмот "Transformers", Мајкл Беј. "Ми се допаѓаа цветните венчиња и боемскиот стил. Мајами е моето омилено место за снимање. Бевме босоноги а атмосферата надвор беше прекрасна."- изјави девојката на актерот Леонардо Ди Каприо, Ерин за магазинот People. Ерин, Линдзи и Тони на промоцијата на Love is Heavenly Погледнете ја рекламата за најновиот парфем на Victoria's Secret: Видео од снимањето на рекламната кампања: Tags: victorias secret ерин хедертон линдзи елингсон тони гарн Можеби ве интересира? Ерин Хедертон и Линдзи Елингсон блеснаа во новата реклама на Victoria's Secret (видео) - Среда, 18 Април 2012 Тони Гарн е новиот ангел на Victoria's Secret (фото) - Недела, 15 Април 2012 Шанел Иман за ...
сите 7 | | | веќе видена

Пи Диди заработил повеќе пари од било кој друг хип хоп артист за оваа година досега, според магазинот Forbes. Основачот на Bad Boy Records води на листата со заработка од 550 милиони долари, благодарение на неговата издавачка куќа. Тој го победи дури и Џеј Зи кој е втор на листата на најбогати хип хоп ѕвезди со 460 милиони долари. Раперот заработи многу од својата музика и од турнеите но исто така и од неговиот бренд за облека Rocawear како и од уделот во New Jersey Nets. Доктор Дре е на трето место со заработени 270 милиони долари. Хитмејкерот двојно ја зголеми својата заработка од минатата година благодарение на акциитте во компанијата Beats Electronics. Брдмен е на четврто место со 125 милиони, а 50 Сент е петти на листата со заработени 110 милиони. Tags: џеј зи пи диди Можеби ве интересира? Пи Диди е најбогатиот рапер! - Среда, 18 Април 2012 Бијонсе и Џеј Зи на првиот заеднички одмор со Блу Ајви (фото) - Вторник, 10 Април 2012 Бијонсе сподели приватни фотографии на новата веб страна! - Четврток, ...
сите 8 | | | веќе видена

Линкин Парк ја објавија нивната нова песна "Burn It Down" која ќе се најде на нивнниот претстоен албум "Living Things", кој треба да се појави на пазарот на 26 јуни. "Она што е интересно во врска со оваа песна е навистина високата енергија и силната електронска мелодија, затоа и ја избравме за прв сингл." - изјавил фронтменот на бендот, Честер Бенингтон. Нивниот последен албум "A Thousand Suns" беше објавен во 2010 година. Што мислите за новата песна на Линкин Парк? Tags: линкин парк Можеби ве интересира? Линкин Парк објавија песна и го најавија новиот албум (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Постари: Марун 5 со нова песна (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Тупак оживеа преку холограм на Коачела (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Сантана го најави новиот албум! - Понеделник, 16 Април 2012 Џони Деп и Натали Портман во новиот спот на Пол Макартни (видео) - Недела, 15 Април 2012 Џенифер Лопез планира светска турнеја! - Сабота, 14 Април 2012
| | веќе видена

Линкин Парк ја објавија нивната нова песна "Burn It Down" која ќе се најде на нивнниот претстоен албум "Living Things", кој треба да се појави на пазарот на 26 јуни. "Она што е интересно во врска со оваа песна е навистина високата енергија и силната електронска мелодија, затоа и ја избравме за прв сингл." - изјавил фронтменот на бендот, Честер Бенингтон. Нивниот последен албум "A Thousand Suns" беше објавен во 2010 година. Што мислите за новата песна на Линкин Парк? Tags: линкин парк Можеби ве интересира? Линкин Парк објавија песна и го најавија новиот албум (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Постари: Марун 5 со нова песна (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Тупак оживеа преку холограм на Коачела (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Сантана го најави новиот албум! - Понеделник, 16 Април 2012 Џони Деп и Натали Портман во новиот спот на Пол Макартни (видео) - Недела, 15 Април 2012 Џенифер Лопез планира светска турнеја! - Сабота, 14 Април 2012
сите 2 | | | веќе видена

Веб порталот X17 вчера ја објави веста дека ѕвездите од серијата That '70s Show - Мила Кунис и Ештон Качер се во врска. Веб порталот тврди дека тие биле фотографирани во саботата на шопинг по мебел а потоа заминале заедно во новиот дом на актерот во Холивуд Хилс. Сепак претставникот на Мила денес ја демантираше веста за медиумите изјавувајќи дека тоа се само шпeкулации: "Не, тие не се во врска. Тие се пријатели со години." Извор близок до актерката исто така се согласил дека таа не размислува за врска со нејзиниот долгогодишен пријател. Откако се разведе од Деми Мур во ноември- со која беше во брак шест години, Ештон беше поврзуван со сценаристката Лорен Скафарија, со која ги помина и Божиќните празници во Италија. Мила е сингл од 2010 година, кога се раздели од актерот Меколи Калкин со кого беше во врска осум години. Tags: ештон качер мила кунис Можеби ве интересира? Мила Кунис и Ештон Качер - повеќе од пријатели? - Вторник, 17 Април 2012 Заводливата Мила Кунис во новата кампања на Диор! - Среда, 11 ...
сите 11 | | | веќе видена

Популарната актерка Анџелина Џоли која неодамна се сврши со долгогодишниот партнер Бред Пит, била унапредена во претставник на УНЦХР - aгенцијата за бегалци на Обединетите нации. 36 годишната Анџелина била унапредена и стана специјален претставник откако 10 години беше на позицијата - амбасадор на добрата волја на УНЦХР. Според E! News, Оскаровката ќе ја претставува УНЦХР на дипломатско ниво. Во својата нова улога, таа ќе се фокусира на кризата која резултираше со масовно раселување на луѓето. - изјавил портпаролот на УНЦХР, Адријан Едвардс. Анџелина ги посетуваше камповите со бегалци во изминатата деценија како амбасадор на добрата волја. Таа и Бред ја потврдија нивната свршувачка во петокот после седум години заедно, и таа го покажа прстенот вреден 500 000 долари - дизајниран од Роберт Прокоп. Tags: анџелина џоли Можеби ве интересира? Анџелина Џоли стана претставник на УНЦХР! - Вторник, 17 Април 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли се свршија! - Петок, 13 Април 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли - повторно заедно ...
сите 8 | | | веќе видена

Оваа година се одбележува 50-годишнина од трагичната смрт на убавата Мерилин Монро, и по тој повод е објавена книгата “Marilyn by Magnum” која претставува збирка со нејзини досега необјавени фотографии. Оваа збирка на фотографии содржи и некои нови досега невидени, а кои датираат од 1952 година и се дело на фотографот Филип Халсман. На ретките фотографии убавата русокоса позирала замислено во својот дом во Холивуд, облечена во розов фустан. Таа тогаш била на 26 години, па фотографиите ја прикажуваат во нejзиното најубаво издание. Истата година го сними филмот "Niagara" и ја доби главната улога во филмот "Gentlemen Prefer Blondes". Книгата содржи и фотографии од многу други фотографи како и членови на здружението “Magnum”. Мерилин почина во 1952 година, а причината за нејзината смрт сеуште е една од најголемите мистерии во Холивуд. Tags: мерилин монро Можеби ве интересира? Необјавени фотографии од Мерилин Монро! - Вторник, 17 Април 2012 Мерилин Монро - икона на овогодинешниот Кански Филмски Фестивал! - ...
сите 8 | | | веќе видена

Американската пејачка Синди Лопер пишува книга во која како што вели ќе ја раскаже целата вистина за својот живот. Книгата насловена како "Синди Лопер" ќе го опфати периодот од нејзиното проблематично детство до славата која ја доживеа во 80-те години, и успоните и падовите кои потоа ја пратеа во текот на нејзината кариера. Книгата ќе биде издадена наесен од издавачката куќа Атриа, а до тогаш пејачката планира да издаде и компилација со нејзините најголеми хитови. Синди стана популарна благодарение на хитовите како "True Colors'', "Girls Just Want to Have Fun'' и"Time After Time''. Tags: синди лопер Можеби ве интересира? Синди Лопер ќе објави афтобиографија! - Вторник, 17 Април 2012 Ново: Пи Диди е најбогатиот рапер! - Среда, 18 Април 2012 Мила Кунис и Ештон Качер - повеќе од пријатели? - Вторник, 17 Април 2012 Анџелина Џоли стана претставник на УНЦХР! - Вторник, 17 Април 2012 Необјавени фотографии од Мерилин Монро! - Вторник, 17 Април 2012 Постари: Адријана Лима зборува турски во новата реклама ...
сите 9 | | | веќе видена

Супермоделот Адријана Лима, која го очекува своето второ дете - на Твитер се пофали дека е новото заштитно лице на брендот Mavi. Убавицата на Victoria's Secret се појавува во најновата рекламна кампања за популарниот бренд за облека, а во рекламата зборува и на турски јазик. Погледнете ја рекламата со убавата Адријана Лима: Tags: адријана лима Можеби ве интересира? Адријана Лима зборува турски во новата реклама (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Како изгледаат Адријана Лима и Алесандра Амброзио без шминка? (фото) - Сабота, 17 Март 2012 Адријана Лима за најновиот каталог на Victoria's Secret (фото) - Четврток, 15 Март 2012 Aдријана Лима и Доцен Крос ја покажаа својата жестока страна за магазинот V (фото) - Четврток, 01 Март 2012 Ангелите на Victoria's Secret ја промовираа новата колекција Very Sexy (фото) - Среда, 29 Февруари 2012 Ново: Синди Лопер ќе објави афтобиографија! - Вторник, 17 Април 2012 Постари: Ријана - топлес на Хаваи (фото) - Вторник, 17 Април 2012 Ријана покажа како се забавува на ...
сите 12 | | | веќе видена

Популарната пејачка повторно ги почести своите обожаватели со провокативни, приватни фотографии на Фејсбук од нејзиниот одмор на Хаваи. 24 годишната пејачка во јануари беше на одмор со своите пријатели и сега објавила фотографии на кои провокативно позирала во бикини, а на некои е дури и топлес. Ријана моментално е во Калифорнија, каде неодамна настапи на фестивалот Коачела и се дружеше со другите музички ѕвезди. Tags: ријана Можеби ве интересира? Адријана Лима зборува турски во новата реклама (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Ријана - топлес на Хаваи (фото) - Вторник, 17 Април 2012 Ријана покажа како се забавува на Коачела 2012 (видео) - Понеделник, 16 Април 2012 Ријана повторно го покажа своето тело (фото) - Недела, 15 Април 2012 Сите девојки во Холивуд се луди по момците од One Direction! - Петок, 13 Април 2012 Ново: Мила Кунис и Ештон Качер - повеќе од пријатели? - Вторник, 17 Април 2012 Анџелина Џоли стана претставник на УНЦХР! - Вторник, 17 Април 2012 Необјавени фотографии од Мерилин Монро! ...
сите 11 | | | веќе видена

Марун 5 официјално го објавија нивниот нов сингл во соработка со Виз Калифа, 'Payphone'. Ова е првиот сингл од претстојниот нов албум на бендот, и веќе може да го погледнете видеото со текстот! Во меѓувреме, ја објавија листата со песни од нивниот албум Overexposed кој ќе се појави на пазарот на 25 јуни. 1. 'One More Night' 2. 'Payphone (ft. Wiz Khalifa)' 3. 'Daylight' 4. 'Lucky Strike' 5. 'The Man Who Never Lied' 6. 'Love Somebody' 7. 'Ladykiller' 8. 'Fortune Teller' 9. 'Sad' 10. 'Tickets' 11. 'Doin' Dirt' 12. 'Beautiful Goodbye' Песни кои ќе се најдат на делукс изданието: 13. 'Wipe Your Eyes' 14. 'Wasted Years' 15. 'Kiss' 16. 'One More Night (Sticky K. Remix)' 17. 'Payphone (The Other Years Remix') [iTunes pre-order only] Tags: виз калифа марун 5 Можеби ве интересира? Марун 5 со нова песна (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Џенифер Лав Хјуит му фрли око на Адам Левин! - Понеделник, 09 Април 2012 Постари: Тупак оживеа преку холограм на Коачела (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Сантана го најави новиот ...
сите 7 | | | веќе видена

Популарните рапери Доктор Дре и Снуп Дог на кратко го оживеаа легенарниот Тупак Шакур на фестивалот Коачела во Калифорнија, каде тој се појавил на сцената преку холограм. На сцената освен Дре и Снуп Дог се појавиле и Еминем, 50 Сент и Виз Калифа, но најголема ѕвезда бил Тупак т.е. неговиот многу реалистичен холограм. Фигурата на Тупак која се појавила на сцената предизивикала тишина меѓу публиката, а со неговиот холограм биле изведени песните ''Hail Mary'' и ''2 of Amerikaz Most wanted''. Никој не останал рамнодушен на она што го видел, додека некои сметале дека ова е чудно - други мислеле дека е емотивно што макар и на овој начин присуствувале на настапот на легендарниот рапер. "Тупак се врати, неверојатно. Бев таму, ова ќе го раскажувам на своите внуци." - напишала Ријана на Твитер. Tags: доктор дре снуп дог тупак шакур Можеби ве интересира? Тупак оживеа преку холограм на Коачела (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Парис Хилтон ќе снимa песни со Снуп Дог и LMFAO! - Недела, 29 Јануари 2012 Снуп Дог уапсен ...
сите 7 | | | веќе видена

Ријана покажа дека знае како да се забавува на Коачела, фестивал во Калифорнија на кој и оваа година се појавија многу ѕвезди! Младата пејачка синоќа му се придружи на сцената на Шкотскиот диџеј Калвин Харис за да го испее нивниот хит "We Found Love", а потоа останала и продолжила опуштено да се забавува до раните утрински часови. Ријана и Кети Пери Пејачката се сретнала и со својата најдобра другарка Кети Пери, а подоцна на Твитер напишала дека ова било најдобрата ноќ во нејзиниот живот и објавила провокативни фотографии од атмосферата. Tags: кети пери ријана Можеби ве интересира? Ријана покажа како се забавува на Коачела 2012 (видео) - Понеделник, 16 Април 2012 Ријана повторно го покажа своето тело (фото) - Недела, 15 Април 2012 Сите девојки во Холивуд се луди по момците од One Direction! - Петок, 13 Април 2012 Eксклузивни фотографии од патувањето на Кети Пери во Индија! - Среда, 11 Април 2012 Погледнете го новиот спот на Дрејк и Ријана за Take Care (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Постари: Хајди ...
сите 12 | | | веќе видена

Супермоделот Хајди Клум која oд неодaмна е сингл и е мајка на четири деца се соблече за страниците на мајското издание на магазинот Allure. 38 годишната Хајди гордо позирала гола за магазинот и изјавила дека нејзината разделба со Сил била тешка. "Луѓето ги проверуваат и нашите канти за ѓубре. Тоа е лудо, знаете ние имаме четири деца, тие мора да одат на училиште." - вели Хајди. А за тоа дали има шанси да се смири со него некогаш, таа изјавила: "Не знам! Времето ќе покаже. Сеуште сум во центарот на бурата сега, и помалку е лудо. Но понекогаш мора да бидете разделени за да ги сфатите нештата." Во истото издание на магазинот, голи позираа и актерката Дебра Месинг и познатата водителка Марија Меноунос. Дебра Месинг Марија Меноунос Tags: дебра месинг марија меноунос хајди клум Можеби ве интересира? Хајди Клум позираше гола за Allure (фото) - Понеделник, 16 Април 2012 Хајди Клум ги потпиша документите за развод од Сил! - Сабота, 07 Април 2012 Победниците на Kids' Choice Awards 2012 (фото) - Недела, 01 Април ...
сите 13 | | | веќе видена

Дебитираше трејлерот за филмот "Hemingway & Gellhorn" на HBO, во кој главните улоги ги имаат Клајв Овен и Никол Кидман. Во режија на Филип Кауфман, филмот ја раскажува страстната љубовна афера и бурниот брак на писателот Ернест Хемингвеј (Овен) и убавата, воена репортерка Марта Гелхорн (Кидман). Како сведоци на историјата, тие ги покривале сите големи конфликти на нивното време, но војната која не можеле да ја преживеат била онаа помеѓу нив двајцата. Освен Овен и Кидман, во филмот се појавуваат и Моли Паркер, Дејвид Страјтхарн и Роберт Дувал. Драмата ќе биде премиерно прикажана на 28 мај на програмата на HBO. Tags: клајв овен никол кидман Можеби ве интересира? Трејлер за филмот Hemingway & Gellhorn (видео) - Понеделник, 16 Април 2012 Никол Кидман ќе ја глуми Грејс Кели! - Петок, 06 Април 2012 Николас Кејџ и Никол Кидман се борат за своите животи во трејлерот за "Trespass"! - Четврток, 18 Август 2011 Постари: The Hunger Games - непобедлив на бокс офисот! - Понеделник, 16 Април 2012 Први фотографии: ...
сите 2 | | | веќе видена

"The Hunger Games" сеуште руши рекорди и е непобедлив на Северно Американскиот бокс офис. Веќе четири недели филмот е на врвот на бокс офисот, а тоа се нема случено од 2009 година, кога "Avatar" на Џејмс Камерон беше исто така четири недели прво место! Филмот со младата Џенифер Лоренс и оваа недела заработи 21,5 милиони долари - а вкупно за 24 денови прикажување во кината во светот има заработени 337 милиони долари. Комедијата "The Three Stooges" дебитираше веднаш на второто место со заработени 17,1 милиони долари. На трето место е уште еден нов филм, "The Cabin in the Woods" кoj заработи околу 14,8 милиони долари. На четврто и петто место се најдоа "Titanic" 3D (11,6 милиони) и "American Reunion"(10,7 милиони долари). Во меѓувреме уште еден нов филм "Lockout" не успеа да се најде во топ 5 листата. Научно фантастичниот филм со Гај Пирс дебитираше дури на 9 -то место со заработка од 6,2 милиони долари. Tags: the hunger games џенифер лоренс Можеби ве интересира? The Hunger Games - непобедлив на бокс ...
сите 2 | | | веќе видена

Карлос Сантана најави дека неговиот нов албум, 36-ти по ред ќе биде пуштен во продажба на 14 мај. Новиот албум "Shape Shifter" ќе има вклучено 13 песни кои познатиот гитарист ги направил во последните две децении, а како пејачи ќе се појават Енди Варгас и Тони Линдзи. "Сакам со овој албум да ги охрабрам сите народи и држави да ги почитуваат луѓето кои први биле на земјата во која дошле да живеат. Сите заедно мораме да го претставуваме народот за да успее глобализацијата на светот." - порачува Сантана кој овој албум го посветува на Индијанците. Tags: карлос сантана Можеби ве интересира? Сантана го најави новиот албум! - Понеделник, 16 Април 2012 Постари: Џони Деп и Натали Портман во новиот спот на Пол Макартни (видео) - Недела, 15 Април 2012 Џенифер Лопез планира светска турнеја! - Сабота, 14 Април 2012 Погледнете го настапот на Џони Деп и Мерилин Менсон (видео) - Четврток, 12 Април 2012 Аксл Роуз не сака да биде дел од Рок халата на славните! - Четврток, 12 Април 2012 Слушнете го новиот сингл на ...
сите 5 | | | веќе видена

next