На интернет е објавена фотографијата на Џуди Зипер, жена од 60-те години од минатиот век која многу наликува на Леонардо Ди Каприо во своите помлади години. Фотографијата ја пронашло едно момче во средношколскиот албумот на својата баба, и изненаден од сличноста со актерот кој е роден десетина години подоцна, одлучил да ја покаже на сите. Жената на фотографијата личи на актерот во времето кога глумеше во филмовите Титаник и Ромео и Јулија. Леонардо (37) е само уште еден во низата познати личности на кои се појавија "двојници" од минатото. Неодамна се појавија двојниците и на Николас Кејџ, Киану Ривс и Џон Траволта, што ги покрена приказните дека тие всушност се бесмртни бидејќи се вампири. Tags: леонардо ди каприо Можеби ве интересира? Леонардо Ди Каприо во минатиот живот бил жена? (фото) - Четврток, 21 Јуни 2012 Ерин Хедертон како секси навивачка во првата филмска улога (фото) - Четврток, 31 Мај 2012 Трејлер за новиот филм на Леонардо Ди Каприо, The Great Gatsby (видео) - Среда, 23 Мај 2012 Прв ...
сите 5 | | | веќе видена

Сe појави првиот трејлер за филмската адаптација на "Anna Karenina" во кој главните улоги ги имаат Кира Најтли и Џад Ло. "Anna Karenina" е сместен во 19-от век во Русија, и ја раскажува приказната за Ана која има афера со друг човeк поради несреќниот брак со Алексеј (Ло). Кира неодамна изјави дека Ана Каренина е најтешката улога досега во нејзината кариера. " Беше неверојатно. Беше дефинитвно најтешкото нешто што досега сум го направила. На еден брилијантен начин. " - изјави актерката. Филмската адаптација на класикот на Лав Толстој, "Anna Karenina" е режиран од страна на Џо Рајт. Драмата ќе се појави во кината на 9 ноември. Tags: џад ло кира најтли Можеби ве интересира? Првиот трејлер за Anna Karenina (видео) - Четврток, 21 Јуни 2012 Трејлер за комедијата Seeking a Friend for the End of the World! - Петок, 10 Февруари 2012 Koj ќе ја глуми принцезата Дајана? - Вторник, 07 Февруари 2012 Кира Најтли во секси издание за магазинот GQ! - Вторник, 31 Јануари 2012 Блејк Лајвли и Џад Ло ќе глумат заедно во ...
сите 8 | | | веќе видена

Aктерката Кристен Стјуарт која се прослави со филмската сага Twilight и филмот Snowwhite and the huntsman, се најде на врвот на листата на најплатени актерки на магазинот Форбс. Кристен за секој снимен дел од Twilight добивала по 12,5 милиони долари, и од минатогодишниот мај до мај оваа година младата актерка заработила вкупно 34,5 милиони долари. Зад неа се нашле Камерон Дијаз со заработка од 34 милиони долари и Сандра Булок со 25 милиони долари. Анџелина Џоли заработила 20 милиони долари и заврши на четвртото место на листата, додека Шарлиз Терон - се наjде на петтото место со заработени 18 милиони долари. Tags: камерон дијаз кристен стјуарт сандра булок Можеби ве интересира? Кристен Стјуарт е најплатената актерка во Холивуд! - Четврток, 21 Јуни 2012 Hunger Games и Twilight - со најмногу награди на MTV Movie Awards 2012! - Вторник, 05 Јуни 2012 Шарлиз Терон и Кристен Стјуарт блеснаа во проѕирни фустани на премиерата на Snow White (фото) - Среда, 16 Мај 2012 Кристен Стујарт е најдобро облечена жена ...
сите 2 | | | веќе видена

Анџелина Џоли се трансформираше во една од најлегендарните негативки на Дизни - лошата вила од Заспаната убавица, и Дизни ја објави првата фотографија од 37 годишната актерка. Оскаровката успешно ја доловува лошата вила во костимот за филмот Maleficent, кој ќе биде прераскажување на анимираниот класик од 1959 година. Филмот ќе раскаже зошто нејзиното срце се скаменило и зошто ја фрлила клетвата врз бебето Аурора. Освен Џоли во филмот ќе глуми и младата актерка Ел Фанинг која ќе ја глуми Аурора/Заспаната убавица. "Тоа е навистина фантастично сценарио. Многу се забавувам. Веќе ги добив и моите рогови. Моите деца се многу среќни." - изјавила Џоли. Tags: анџелина џоли Можеби ве интересира? Анџелина Џоли како лошата вила во римејкот на заспаната убавица (фото) - Среда, 20 Јуни 2012 Славни парови кои си личат еден на друг (фото) - Недела, 03 Јуни 2012 Бијонсе и Анџелина Џоли се најмоќните мајки во светот! - Недела, 13 Мај 2012 Индиа Исли ќе ја глуми младата Анџелина Џоли! - Четврток, 10 Мај 2012 Анџелина ...
сите 6 | | | веќе видена

Кејт Аптон без сомневање е најпопуларниот и омилениот супермодел во Америка - благодарение на многубројните секси реклами, разголени едиторијали, како и контроверзното дебитирање на филмското платно во филмот The Three Stooges. Атрактивната русокоса повторно се соблече во бикини за јулското издание на магазинот GQ и му позираше на славниот фотограф Тери Ричардсон. Кејт е свесна за својот добар изглед и знае зошто има дури 370 000 следбеници на Твитер. "Пораснав во Флорида јавајќи коњи, па поголем дел од мојот живот бев во чизми и фармерки, или во костим за капење. Сфаќам зошто имам толку многу машки следбеници и зошто им се допаѓам." Таа открила дека има две тетоважи, потковица на зглобот и мал крст на прстот. "Мора многу да помислите пред да направите некоја тетоважа. Што ќе сакам да крајот на мојот живот? Коњите и Исус.." - вели Кејт. Tags: кејт аптон Можеби ве интересира? Кејт Аптон знае зошто мажите ја обожаваат (фото) - Среда, 20 Јуни 2012 Kим Кардашијан блесна во Кан (фото) - Петок, 25 Мај 2012 ...
сите 7 | | | веќе видена

После 14 години врска и две заеднички деца, Џони Деп и Ванеса Паради официјално се разделија, пишуваат странските медиуми. "Џони Деп и Ванеса Паради се разделија. Ве молиме почитувајте ја нивната приватност, и што е најважно приватноста на нивните деца." - изјави претставникот на актерот. Иако никогаш не стапија во брак, познатиот актер (49) и француската пејачка/актерка (39) беа востабилна и сериозна врска од 1998 година, и ги имаат ќерката Лили Роуз (13) и синот Џек (10). "Никогаш не сум помислил дека ми треба тој лист хартија. Не ти е потребно некој да ти каже, во ред - сега си во брак." - објасни Џони во 2010 година, зошто не сака да се ожени. Нарекувајќи го љубовта на мојот живот во едно интервју, Ванеса изјави: "Помеѓу нас има многу пријателство, почит и восхит... Му се восхитувам како актер, како татко, како човек. Над се, му се восхитувам на тоа каква личност е. Тој е фантастичен. " Tags: џони деп ванеса паради Можеби ве интересира? Џони Деп и Ванеса Паради се разделија по 14 години! - Среда, 20 ...
сите 19 | | | веќе видена

Бразилската убавица Жизел Бундхен (31) е најплатениот модел во светот според магазинот Forbes, со заработка од 45 милиони долари оваа година. Жизел која е мажена за американскиот фудбалер Том Брејди и моментално е бремена со нивното второ дете, оваа година заработи многу благодарение на успешните соработки со Пантен и Версаче. Британскиот модел Кејт Мос се најде на второто место - со заработка од 10 милиони, благодарение на договорите кои ги имаше склучено со Манго, Римел и Топшоп. Кејт Мос Русинката Наталија Водјанова - лицето на Келвин Клајн, заработи 8,6 милиони и е трета на листата, додека ангелот на Victoria's Secret, Адријана Лима заврши на четврто место со 7,3 милиони долари заработка. Наталија Водјанова и Адријана Лима Холандската убавица Доцен Крос се најде на петтото место со заработени 7 милиони. Доцен Крос Tags: жизел бундхен Можеби ве интересира? Жизел е најплатениот модел во светот! - Понеделник, 18 Јуни 2012 Жизел го покажа задникот на насловната на Vogue (фото) - Среда, 16 Мај 2012 ...
сите 4 | | | веќе видена

Кели Роланд се забавува во спотот за нејзиниот нов сингл "Summer Dreaming". Спотот бил сниман во Барселона, Шпанија поод раководство на Аник Волферс. Режисерот објасни дека концептот на спотот е забава и уживање во летото. Што се однесува до синглот,тој е ремикс на песна кјја оригинално беше испеана од Кејт Јаниа пред повеќе од една деценија. Синглот ќе биде вклучен и во новата реклама за Bacardi. Погледнете го спотот за Summer Dreaming: Tags: кели роланд Можеби ве интересира? Кели Роланд го објави спотот за Summer Dreaming (видео) - Понеделник, 18 Јуни 2012 Видео премиера:Кели Роланд- Keep It Between Us! - Четврток, 26 Јануари 2012 Кели Роланд со секси спот за песната Lay it on me! - Четврток, 13 Октомври 2011 Постари: Концертот на Radiohead откажан откако се урнала сцената (фото) - Недела, 17 Јуни 2012 Селин Дион го отпеа хитот на Адел - Rolling In the Deep (видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Лејди Гага доживеа незгода на концерт (видео) - Понеделник, 11 Јуни 2012 Maдона ги покажа градите на ...
сите 2 | | | веќе видена

Младата пејачка и штитеничка на Џеј Зи, Рита Ора останала засрамена откако "случајно" ги покажала градите на еден неодамнешен настап во Лондон. 21 годишната пејачка со потекло од Албанија, настапила на музичкиот фестивал Lovebox, а белиот чипкан корсет во кој била облечена не можел да ги задржи нејзините гради, па Рита ги покажала своите брадавици на публиката. Рита или "Британската Ријана" - како што ја нарекуваат, се искачи на 1-то место на топ листите годинава со својот хит сингл R.I.P. - со Тини Темпла. Пејачката која станува се повеќе популарна, во последно време настапува како предгрупа на концертите на Колдплеј а романтично ја поврзуваат и со братот на Ким Кардашијан, Роб. Tags: рита ора Можеби ве интересира? И Рита Ора ги покажа градите (фото) - Недела, 17 Јуни 2012 Видео премиера: Рита Ора - R.I.P.! - Четврток, 05 Април 2012 Постари: Кендис Сванпоел - гола во новата фотосесија за Muse (фото) - Недела, 17 Јуни 2012 Крис Браун и Дрејк се степале поради Ријана (фото) - Петок, 15 Јуни 2012 Ким ...
сите 3 | | | веќе видена

Таа е една од најплатените супермодели во светот заедно со Жизел Бундхен, Кејт Мос и Адријана Лима. Ангелот на Victoria's Secret, Кендис Свапоел (23) дефинитивно не се срами да го покаже своето совршено тело кое ја прослави. Јужноафриканската убавица позирала целосно гола за магазинот MUSE, и се појави не на една, туку на четири насловни страни за магазинот. Жешкиот едиторијал бил снимен од страна на фотографот Марио Виванко. Според една неодамнешна листа објавена од страна на Forbes, русокосата Кендис се најде меѓу 10-те најплатени супермодели во светот. Иако е најмлада на листата, Кендис успеа да се најде на 10-то место, со заработка од 3,1 милиони долари минатата година. Tags: кендис свапоел Можеби ве интересира? Кендис Сванпоел - гола во новата фотосесија за Muse (фото) - Недела, 17 Јуни 2012 Ново: И Рита Ора ги покажа градите (фото) - Недела, 17 Јуни 2012 Постари: Крис Браун и Дрејк се степале поради Ријана (фото) - Петок, 15 Јуни 2012 Ким Кардашијан во секси долна облека за магазинот Zoo ...
сите 8 | | | веќе видена

Kонцертот за кој сите карти биле распродадени и кој познатата група Radiohead требаше да го одржи синоќа во Торонто беше откажан поради неочекуваната трагедија што се случи. Имено во Downsview Park само неколку минути откако местото се исполнило со фанови на групата, се урнала сцената. CNN известува дека едно лице загина, а неколкумина се тешко повредени. "Поради непредвидени околности вечерашниот концерт во Downsview Park е откажан. На фановите им советувам да не одат до местото." - напишал на Твитер, фронтменот на групата Том Јорк. Tags: radiohead Можеби ве интересира? Концертот на Radiohead откажан откако се урнала сцената (фото) - Недела, 17 Јуни 2012 Постари: Селин Дион го отпеа хитот на Адел - Rolling In the Deep (видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Лејди Гага доживеа незгода на концерт (видео) - Понеделник, 11 Јуни 2012 Maдона ги покажа градите на концерт во Истанбул (видео) - Недела, 10 Јуни 2012 Северина има нов летен хит (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 Новиот спот на Колдплеј и Ријана за ...
сите 2 | | | веќе видена

Крис Браун и Дрејк се степале во еден клуб во Њујорк, а причината за тепачката била Ријана со која и двајцата беа во врска. Крис сакајќи да се смири со раперот со кој бил во лоши односи му пратил шише шампањ на масата, а тој му го вратил со порака - "Спијам со љубовта на твојот живот, помири се се тоа!" Крис наводно го нападнал Дрејк поради пораката со шампањот, а потоа фотографиите после тепачката ги објавил на Твитер. "Како се забавуваш со богати момци кои ги мразиш? Фрлајќи шишиња како девојка? Да ти биде срам!" - напишал Крис заедно со фотографијата. Крис Браун Клубот после тепачката На фотографиите може да се види како изгледа неговото лице и клубот "W.i.P" после масовната тепачка на која летале шишиња на сите страни. Во тепачката се повредени осум луѓе, вклучувајќи го и телохранителот на Крис. 24 годишна туристка од Австралија завршила во болница откако добила шише во главата И телохранителот на Крис Браун бил повреден Tags: дрејк крис браун ријана Можеби ве интересира? Крис Браун и Дрејк се степале ...
сите 7 | | | веќе видена

Ким Кардашијан ги покажа своите атрибути за британскиот магазин Zoo , кој минатиот месец ја прогласи за најжешка жена во светот! 31 годишната популарна старлета позирала за магазинот само во црвена сатенска долна облека и покажала зошто ја обожаваат медумите во светот. Жешкиот едиторијал е снимен минатиот месец, но фотографиите дури сега се појавија на интернет. Уживајте! Tags: ким кардашијан Можеби ве интересира? Ким Кардашијан во секси долна облека за магазинот Zoo (фото) - Четврток, 14 Јуни 2012 Кение Вест објави гола фотографија од Ким Кардашијан на Твитер? (фото) - Четврток, 14 Јуни 2012 Ким Кардашијан му подари Ламборџини на момчето! - Недела, 10 Јуни 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест планираат заеднички живот! - Петок, 01 Јуни 2012 Ким Кардашијан им се извини на Индијците! - Четврток, 31 Мај 2012 Постари: Зад сцената со жешката Ирина Шаек (фото/видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Кение Вест објави гола фотографија од Ким Кардашијан на Твитер? (фото) - Четврток, 14 Јуни 2012 Ријана се прошета ...
сите 22 | | | веќе видена

И Селин Дион направи своја преработка на мега хитот на Адел, "Rolling In the Deep." Канадската суперѕвезда ја испеала песната на Адел за време на неодамнешниот конецерт во Лас Вегас. "Многу ја сакам Адел, таа е неверојатна!" - изјавила на публиката пејачката пред да ја отпее песната фантастично. Бидејќи и двете пејачки имаат многу моќни вокални способности, можеби верзијата на Селин е онаа која е најблиску до оригиналната песна. Слушнете ја неверојатната преработка: Tags: адел селин дион Можеби ве интересира? Селин Дион го отпеа хитот на Адел - Rolling In the Deep (видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Селин Дион го продава замокот во Монтреал (фото) - Петок, 25 Мај 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Адел, LMFAO и Ријана со најмногу номинации за Билборд наградите! - Петок, 20 Април 2012 Највлијателните луѓе во светот според магазинот Time! - Четврток, 19 Април 2012 Постари: Лејди Гага доживеа незгода на концерт (видео) - Понеделник, 11 Јуни 2012 ...
сите 2 | | | веќе видена

Убавата Русинка, Ирина Шаек сними жешка фотосесија за јулското издание на машкиот магазин GQ Germany. 26 годишната свршеница на Кристијано Роналдо изгледа супер секси на фотографиите за магазинот, за кој пред неколку години изјави дека ќе го тужи поради објавување на нејзини голи фотографии без дозвола. Погледнете ги фотографиите од жешкиот едиторијал, како и видеото од снимањето на истиот.. Уживајте! Tags: ирина шаек Можеби ве интересира? Зад сцената со жешката Ирина Шаек (фото/видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Kим Кардашијан блесна во Кан (фото) - Петок, 25 Мај 2012 Ирина Шаек за Blanco (фото/видео) - Недела, 06 Мај 2012 Убавата Ирина Шаек позираше за Intimissimi (фото) - Среда, 18 Април 2012 Ирина Шаек во жешка рекламна кампања (фото/видео) - Среда, 28 Март 2012 Постари: Кение Вест објави гола фотографија од Ким Кардашијан на Твитер? (фото) - Четврток, 14 Јуни 2012 Ријана се прошета низ Њујорк во проѕирно издание (фото) - Вторник, 12 Јуни 2012 Шакира е бремена? - Понеделник, 11 Јуни 2012 Метју ...
сите 14 | | | веќе видена

Жешката лезбејска сцена на Мила Кунис и Натали Портман во филмот Black Swan е прогласена за најсекси филмски момент на сите времиња. Нивната секс сцена е изгласана за најдобра од страна на филмските фанови на една онлајн анкета. За овој хит филм од 2010 година, Натали доби Оскар и за најдобра актерка. Оваа лезбејска сцена ги победи и секс сцените на Хали Бери и Били Боб Торнтон и на Анџелина Џоли и Антонио Бандерас. Tags: мила кунис натали портман Можеби ве интересира? Бакнежот на Мила Кунис и Натали Портман прогласен за најсекси филмски момент (видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Бар Рафаели е најжешката девојка според Maxim (фото/видео) - Недела, 20 Мај 2012 Мила Кунис и Ештон Качер - повеќе од пријатели? - Вторник, 17 Април 2012 Џони Деп и Натали Портман во новиот спот на Пол Макартни (видео) - Недела, 15 Април 2012 Заводливата Мила Кунис во новата кампања на Диор! - Среда, 11 Април 2012 Постари: Салма Хаек се соблече во новиот филм Аmericano (видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Шарлиз Терон ја избричи ...
| | веќе видена

Актерката Салма Хаек која е позната по своите заносни облини, во новиот филм Аmericano, глуми стриптизерка и проститутка од Тихуана. Салма се соблече во оваа драма во кој станува збор за човек кој дури после смртта на својата мајка ја дознава вистината за неа. После нејзината смрт тој заминува во Мексико каде ја запознава стриптизерката Лола, која наводно била пријателка на неговата мајка. Во тестаментот, на Лола и е оставено нешто многу вредно, а Мартин (Матју Деми) не знае за што станува збор и тоа го мачи. Премиерата на филмот Аmericano е закажана за 15 јули. Погледнете го трејлерот: Tags: салма хаек Можеби ве интересира? Салма Хаек се соблече во новиот филм Аmericano (видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Салма Хаек во проѕирно издание (фото) - Недела, 26 Февруари 2012 Трејлер и постер за филмот The Pirates! Band of Misfits - Среда, 08 Февруари 2012 Холивудските ѕвезди на црвениот тепих на Златен глобус 2012! - Понеделник, 16 Јануари 2012 Ново: Бакнежот на Мила Кунис и Натали Портман прогласен за ...
сите 2 | | | веќе видена

Кение Вест наводно објави скандалозна гола фотографија од девојка која многу наликува на неговата девојка Ким Кардашијан вчера на Твитер - а набргу ја избриша. Како и да е фотографијата стана главна тема на интернет деновиве, но порно ѕвездата Амиа Мајли тврди дека е нејзина и дека таа се наоѓа на фотографијата коа датира од минатата година. Амиа признала на медиумите дека фотографијата е нејзина и дека таа никогаш не била со Кение. А раперот тврди дека тој никогаш не ја твитнал фотографијата на неговиот профил. Амиа Мајли "Во врска со "приказната" дека Кение објави и потоа избриша интимна фотографија од неговиот профил на Твитер: целосно неточно! Ова очигледно е очаен начин на некој кој сака да го привлече вниманието на медиумите преку искористувањр на Кение. Тој дури не ја ни познава оваа личност, никогаш ја нема видено фотографијата и не бил на Твитер веќе неколу дена."- изјави претставникот на познатиот рапер. Tags: кение вест ким кардашијан Можеби ве интересира? Кение Вест објави гола фотографија од ...
сите 16 | | | веќе видена

Атрактивната русокоса актерка Шарлиз Терон ја избричи главата поради новата улога во филмот Mad Max 4: Fury Road. 30 годишната Шарлиз вчера била фотографирана со синчето Џексон и ја покажала новата фризура. Актерката ја избричи главата поради улогата на Фуриоса во новото продолжение на филмот Mad Max кој треба да започне со снимање наредниот месец во Африка. Ова не е прв пат Оскаровката да направи некој драстична промена со својот изглед за филм. Во 2003 година, Шарлиз се здебели 14 килограми за улогата во филмот Чудовиште за кој има добиено и Оскар. Tags: шарлиз терон Можеби ве интересира? Шарлиз Терон ја избричи главата поради Mad Max (фото) - Вторник, 12 Јуни 2012 Шарлиз Терон и Кристен Стјуарт блеснаа во проѕирни фустани на премиерата на Snow White (фото) - Среда, 16 Мај 2012 Први фотографии од синчето на Шарлиз Терон! - Вторник, 08 Мај 2012 Бијонсе прогласена за најубава жена во светот! - Среда, 25 Април 2012 Шарлиз Терон - најновата жртва на хакерите (фото) - Недела, 01 Април 2012 Постари: ...
сите 5 | | | веќе видена

Ријана (24) се прошета низ улиците на Њујорк во проѕирен топ и повторно ги покажа своите гради. Младата пејачка која обожава да се разголува, се шетала со пријателките облечена во проѕирен розов топ, здолниште и патики. Од денес голата Рири може да се забележи и на огромен билборд на Times Square. Ѕвездата се соблече гола за промоција на нејзиниот нови парфем Rebelle, а нејзината фотографија се најде на билборд во Њјуорк. Ријана на билборд во Њујорк Tags: ријана Можеби ве интересира? Ријана се прошета низ Њујорк во проѕирно издание (фото) - Вторник, 12 Јуни 2012 Новиот спот на Колдплеј и Ријана за Princess of China (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 Адријана Лима не сака да го дознае полот на детето! - Сабота, 02 Јуни 2012 Ема Вотсон и Ријана на снимањето на филмот The End Of The World (фото) - Петок, 01 Јуни 2012 Ријана се соблече за Esquire (фото/видео) - Четврток, 31 Мај 2012 Постари: Шакира е бремена? - Понеделник, 11 Јуни 2012 Метју Меконахи се ожени со Камила Алвес! - Недела, 10 Јуни 2012 Ким ...
сите 21 | | | веќе видена

next