Се појави нов, неверојатен трејлер за филмот "The Dark Knight Rises". Во долго очекуваниот филм кој во кино салите ќе се појави на 20 јули, Кристијан Бејл ќе се најде во улогата на Бетмен а Ен Хатавеј ќе ја глуми Жената мачка. Во филмот кој ќе биде продолжение на The Dark Knight од 2008 година, се појавуваат и Том Харди и Џозеф Гордон Левит. Погледнете го трејлерот: Tags: ен хатавеј кристијан бејл Можеби ве интересира? Нов трејлер за филмот The Dark Knight Rises (видео) - Вторник, 01 Мај 2012 Ен Хатавеј - шокантно слаба на снимањето на филмот Les Miserables (фото) - Четврток, 19 Април 2012 Ен Хатавеј со кратка коса за улогата во Les Miserables (фото) - Недела, 08 Април 2012 Ен Хатавеј се сврши со Адам Шулман! - Среда, 30 Ноември 2011 Која е улогата од соништата на Ен Хатавеј? - Сабота, 20 Август 2011 Постари: Заврши снимањето на серијата Очајни домаќинки! - Понеделник, 30 Април 2012 Блејк Лајвли во трејлерот за филмот Hick (видео) - Четврток, 26 Април 2012 Прв поглед на Леонардо Ди Каприо во ...
сите 7 | | | веќе видена

Џесика Симпсон изутринава родила девојче, потврди веб порталот Us Weekly. Малата Максвел Дру Џонсон е прво дете за актерката и нејзиниот вереник Ерик Џонсон. "Ерик и јас сме пресреќни да објавиме дека се роди нашата ќерка Максвел Дру Џонсон, тешка 4 кг и 300 гр. Благодарни сме на љубовта, подршката и молитвите кои ги добиваме. Ова е најдоброто искуство во нашите животи." - напишала Џесика на својот веб сајт. После само шест месеци врска, Џесика (31) и Ерик (32) се свршија во ноември 2010 година. Tags: џесика симпсон Можеби ве интересира? Џесика Симпсон роди девојче! - Вторник, 01 Мај 2012 Бремената Џесика Симпсон позираше гола за Elle (фото) - Среда, 07 Март 2012 Опседнат обожавател на Џесика Симпсон напишал книга за неа! - Понеделник, 12 Септември 2011 Постари: Киванч Татлитуг ќе снима реклама за Magnum! - Понеделник, 30 Април 2012 Кристен Стујарт е најдобро облечена жена според Glamour! - Петок, 27 Април 2012 Сара Мишел Гелар е бремена со второ дете! - Петок, 27 Април 2012 Moника Белучи - ...
сите 9 | | | веќе видена

Ријана го објави новиот, долгоочекуван спот за синглот ‘Where Have You Been’. Во спотот има многу корегорафија и танцување, и се разликува од претходните контроверзни спотови на 24 годишната пејачка, а e во режија на Дејвид Мејерс. Ријана се надева дека ќе го сруши рекордот на Ники Минаж за најгледан спот на Vevo за рок од 24 часа. Во јануари, спотот на Минаж за Stupid Hoe беше погледнат 4,8 милиони пати за 24 часа. Where Have You Been е продуциран од Шкотскиот диџеј Калвин Харис, и е последниот сингл од нејзиниот шести албум Talk That Talk. Погледнете го новиот спот на РиРи: Tags: ријана Можеби ве интересира? Видео премиера: Ријана - Where Have You Been! - Понеделник, 30 Април 2012 Видео премиера: Колдплеј и Ријана - Princess of China! - Четврток, 26 Април 2012 Адел, LMFAO и Ријана со најмногу номинации за Билборд наградите! - Петок, 20 Април 2012 Највлијателните луѓе во светот според магазинот Time! - Четврток, 19 Април 2012 Адријана Лима зборува турски во новата реклама (видео) - Вторник, 17 ...
сите 14 | | | веќе видена

После осум сезони, заврши снимањето на популарната серија "Очајни домаќинки". На 26 април беше снимена последната епизода за животот на Габи, Бри, Линет и Сузан. "Крај на една ера. Сите сме трогнати. Марша Крос и јас плачевме. Не можев да ја пуштам Фелисити. Секогаш беше со мене овие осум години." - напишала Ева Лонгорија на Твитер, каде објавила фотографии од последниот ден на снимањето на серијата. После осум години, актерките завршија со улогите на домаќинките кои ги прославија. Последната епизода на "Очајни домаќинки" ќе биде емитувана на 13 мај во САД. Tags: eва лонгорија Можеби ве интересира? Заврши снимањето на серијата Очајни домаќинки! - Понеделник, 30 Април 2012 Ева Лонгорија во проѕирно издание (фото) - Четврток, 23 Февруари 2012 Ново: Ријана ќе глуми негативец во Fast and Furious 6! - Среда, 02 Мај 2012 Нов трејлер за филмот The Dark Knight Rises (видео) - Вторник, 01 Мај 2012 Постари: Блејк Лајвли во трејлерот за филмот Hick (видео) - Четврток, 26 Април 2012 Прв поглед на Леонардо Ди ...
сите 5 | | | веќе видена

После соработката со познати имиња како Ева Мендес, Елизабет Харли, Ева Лонгорија и Џош Халовеј, светски познатиот бренд за сладолед Magnum ангажираше еден од најпопуларните турски актери за промовирање на своите произозводи, Киванч Татлитуг. Брендот неодамна потпишал договор со актерот поради неговата популарност и надвор од турските граници, благодарение на успехот кој го доживуваат неговите ТВ серии. Резултатот од соработката со Киванч ќе биде објавен во наредните денови, пишуваат турските медиуми. Tags: киванч татлитуг Можеби ве интересира? Киванч Татлитуг ќе снима реклама за Magnum! - Понеделник, 30 Април 2012 Tурскиот актер Киванч Татлитуг ќе се жени! - Четврток, 19 Април 2012 Постари: Кристен Стујарт е најдобро облечена жена според Glamour! - Петок, 27 Април 2012 Сара Мишел Гелар е бремена со второ дете! - Петок, 27 Април 2012 Moника Белучи - прекрасна на насловната страна на Vanity Fair (фото) - Четврток, 26 Април 2012 Саксофонистот на бендот The Killers се самоуби! - Четврток, 26 Април ...
сите 7 | | | веќе видена

Mагазинот Glamour ја прогласи 22 годишната ѕвезда од “Twilight”, Кристен Стјуарт за најдобро облечена жена за 2012 година. "Нејзината еволуција од чудна тинејџерка во кралица на стилот ја направи ѕвездата на “Twilight” вистинска модна икона." - изјавија уредниците на магазинот. Кристен која наскоро на големото платно ќе се појави во филмот “Snow White and the Huntsman” неодамна беше избрана и за заштитно лице на новиот парфем на Balenciaga. Mладата актерка ги победи и Ема Вотсон, Викторија Бекам и Кејт Мидлтон кои се најдоа на второ, трето и четврто место соодветно. Британскиот магазин беше љубезен и кон нејзиното момче, па го прогласи Роберт Патинсон (25) за најдобро облечен маж во Холивуд за 2012 година. Tags: кристен стјуарт роберт патинсон Можеби ве интересира? Кристен Стујарт е најдобро облечена жена според Glamour! - Петок, 27 Април 2012 Адел е најбогатата млада личност во Британија! - Четврток, 12 Април 2012 Победниците на Kids' Choice Awards 2012 (фото) - Недела, 01 Април 2012 Првиот трејлер за ...
сите 4 | | | веќе видена

Сара Мишел Гелар и Фреди Принц Џуниор ќе добијат нов член во семејството! Актерката е бремена со второ дете, потврди Us Weekly. "Таа и Фреди се многу возбудени. Тие се навистина неверојатни родители."- изјавил пријател на парот. Сара (35) и Фреди (36) се запознаа во 1997 година на снимањето на хорор филмот I Know What You Did Last Summer, а започнаа врска три години подоцна. Се венчаа во Мексико на 1 септември 2002 година, а ја добија ќерката Шарлот Грејс во септември 2009 година. Tags: сара мишел гелар фреди принц џуниор Можеби ве интересира? Сара Мишел Гелар е бремена со второ дете! - Петок, 27 Април 2012 Постари: Moника Белучи - прекрасна на насловната страна на Vanity Fair (фото) - Четврток, 26 Април 2012 Саксофонистот на бендот The Killers се самоуби! - Четврток, 26 Април 2012 Џон Кјузак доби ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните! - Четврток, 26 Април 2012 Кетрин Хигл и Џош Кели посвоија уште една ќерка! - Среда, 25 Април 2012 Бар Рафаели - гола за Elle Spain (фото/видео) - Среда, 25 ...
сите 3 | | | веќе видена

Сара Мишел Гелар и Фреди Принц Џуниор ќе добијат нов член во семејството! Актерката е бремена со второ дете, потврди Us Weekly. "Таа и Фреди се многу возбудени. Тие се навистина неверојатни родители."- изјавил пријател на парот. Сара (35) и Фреди (36) се запознаа во 1997 година на снимањето на хорор филмот I Know What You Did Last Summer, а започнаа врска три години подоцна. Се венчаа во Мексико на 1 септември 2002 година, а ја добија ќерката Шарлот Грејс во септември 2009 година. Tags: сара мишел гелар фреди принц џуниор Можеби ве интересира? Сара Мишел Гелар е бремена со второ дете! - Петок, 27 Април 2012 Постари: Moника Белучи - прекрасна на насловната страна на Vanity Fair (фото) - Четврток, 26 Април 2012 Саксофонистот на бендот The Killers се самоуби! - Четврток, 26 Април 2012 Џон Кјузак доби ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните! - Четврток, 26 Април 2012 Кетрин Хигл и Џош Кели посвоија уште една ќерка! - Среда, 25 Април 2012 Бар Рафаели - гола за Elle Spain (фото/видео) - Среда, 25 ...
сите 4 | | | веќе видена

Ники Минаж го објави својот нов спот за синглот "Starships" и веќе може да го погледнете подолу. Синглот е од новиот албум на раперката "Pink Friday: Roman Reloaded" и беше 5-то место на Billboard Hot 100, а 1-во место на топ листата во Велика Британија. И покрај работата на сопствениот албум, Ники најде време и да соработува со други изведувачи. Неодамна го објави синглот "Out of Mind" на кој соработуваше со раперот B.o.B. Tags: ники минаж Можеби ве интересира? Видео премиера: Ники Минаж - Starships! - Петок, 27 Април 2012 Ники Минаж го објави новиот спот за Beez in the Trap (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Ники Минаж во секси издание за новиот спот (фото) - Четврток, 15 Март 2012 Трејлер за филмот Ice Age 4! - Понеделник, 27 Февруари 2012 Ѕвездите на црвениот тепих на Греми 2012 (фото) - Понеделник, 13 Февруари 2012 Постари: Видео премиера: Колдплеј и Ријана - Princess of China! - Четврток, 26 Април 2012 Лана Дел Реј снима нов спот (фото) - Вторник, 24 Април 2012 Видео премиера: Мелани Фиона - ...
| | веќе видена

Дебитираше првиот трејлер за филмот Hick - во кој главните улоги ги имаат Блејк Лајвли, Клое Морец, Еди Редмејн, Џулиет Луис и Алек Болдвин. Филмот кој во кино салите ќе се појави од 11 мај, е режиран од Дерик Мартини. Станува збор за една тинејџерка Лули (Морец) која од малото градче заминува во Лас Вегас оставајќи ги позади себе своите родители кои се алкохoличари и насилници. Наоружана со памет, пиштол и џеб полн со пари, таа тргнува во авантура. За време на патувањето се среќава со Еди (Редмејн) - незапирлив бунтовник со сомнителни мотиви и Гленда (Лајвли), бегалка и зависничка од кокаин. Филмот е адаптација на критикуваниот роман на Андреа Портес, и е моќна приказна за провокативниот свет на дрогата, заведувањето и убиствата. Tags: блејк лајвли клое морец Можеби ве интересира? Блејк Лајвли во трејлерот за филмот Hick (видео) - Четврток, 26 Април 2012 Првиот трејлер за филмот Savages! - Четврток, 05 Април 2012 Блејк Лајвли - секси за Elle! - Четврток, 02 Февруари 2012 После пет години откриен ...
| | веќе видена

Италијанската актерка Моника Белучи (47) блесна на насловната страна на мајското издание на магазинот Vanity Fair Italy и уште еднаш докажа дека е една од најубавите жени во светот. 47 годишната актерка изгледа фантастично на фотографиите, облечена во црна облека, вклучувајќи и секси корсет на Dolce & Gabbana. Некои од фотографиите не се премногу ретуширани, а Моника баш како и Синди Крафорд, Џенифер Анистон и некои други ѕвезди изгледа неверојатно добро за своите години. Tags: моника белучи Можеби ве интересира? Moника Белучи - прекрасна на насловната страна на Vanity Fair (фото) - Четврток, 26 Април 2012 Моника Белучи повторно гола во новиот филм! - Недела, 18 Декември 2011 Моника Белучи за Grazia Magazine! - Недела, 02 Октомври 2011 Постари: Саксофонистот на бендот The Killers се самоуби! - Четврток, 26 Април 2012 Џон Кјузак доби ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните! - Четврток, 26 Април 2012 Кетрин Хигл и Џош Кели посвоија уште една ќерка! - Среда, 25 Април 2012 Бар Рафаели - гола за ...
сите 5 | | | веќе видена

Томи Март, саксофонистот на бендот The Killers, извршил самоубиство во понеделникот, пренесуваат странските медиуми. Телото на 33 годишниот музичар било пронајдено во неговиот дом во Лас Вегас, во понеделникот изутрината. "Синоќа го изгубивме нашиот пријател Томас Март. Нашите молитви се со неговото семејство." - напишал бендот на Твитер. Март им се придружи на Брендон Флауерс, Дејв Кеунинг, Рони Ванучи Џуниор и Марк Стормер (The Killers) во 2005 година и свиреше на нивниот втор и трет албум, Sams' Town и Day & Age. Март беше дел и од нивната турнеја од 2008-2010. Бендот познат по хитовите како "Mr. Brightside" и "Human", го изрази своето сочуство и преку Фесјбук. Tags: the killers Можеби ве интересира? Саксофонистот на бендот The Killers се самоуби! - Четврток, 26 Април 2012 Ново: Moника Белучи - прекрасна на насловната страна на Vanity Fair (фото) - Четврток, 26 Април 2012 Постари: Џон Кјузак доби ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните! - Четврток, 26 Април 2012 Кетрин Хигл и Џош Кели ...
сите 6 | | | веќе видена

Entertainment Weekly ги објави првите фотографии од новиот филм на Квентин Тарантино, Django Unchained. На промотивните фотографии се наоѓаат Леонардо Ди Каприо, Џејми Фокс и Кристоф Волц. Django Unchained е инспириран од филмот Django на Серџо Корбучи кој датира од 1966 година. Фокс глуми роб кој заминува за Америка да ја ослободи својата сопруга Брумилда (Кери Вашингтон) од злобниот сопственик на плантажи Келвин Кенди (Ди Каприо). Во филмот освен нив ќе се појават и Семјуел Л.Џексон, Саша Барон Коен, Антони ЛаПаглиа и Курт Расел. Tags: џејми фокс кристоф волц леонардо ди каприо Можеби ве интересира? Прв поглед на Леонардо Ди Каприо во филмот Django Unchained (фото) - Четврток, 26 Април 2012 Кина ги цензурираше голите гради на Кејт Винслет во Титаник 3D! - Петок, 13 Април 2012 5 нешта кои не сте ги знаеле за Титаник! - Четврток, 05 Април 2012 10 филмски твитерџии кои би требало да ги следите! - Вторник, 03 Април 2012 Кејт Винслет блесна на премиерата на Титаник 3D! - Вторник, 27 Март 2012 Постари: ...
сите 5 | | | веќе видена

Џон Кјузак - актерот за сите филмски жанрови, доби ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните личности. Познатиот актер официјално се приклучи кон легендите во друштво на своето семејство и пријателите. На церемонијата присуствувале неговата постара сестра Џоан Кјузaк, како и актерите Џек Блек, Ден Акројд и Били Боб Торнтон. 45 годишниот актер во текот на својата кариера глумеше во разни жанрови - од црна комедија, преку независни филмови до блокбастери. После епската авантура за глобалната катастрофа "2012", Кјузак оваа година се враќа на големото платно со два филмови за кои во последно време многу се зборува - "The Paperboy" каде ќе глуми со Никол Кидман и Зак Ефрон и "The Raven" каде ќе го глуми познатиот писател Едгар Алан По. Tags: џон кјузак Можеби ве интересира? Џон Кјузак доби ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните! - Четврток, 26 Април 2012 Ново: Сара Мишел Гелар е бремена со второ дете! - Петок, 27 Април 2012 Moника Белучи - прекрасна на насловната страна на Vanity Fair (фото) - ...
сите 15 | | | веќе видена

Погледнете го видеото за заедничкиот сингл на Колдплеј и Ријана, “Princess of China”. Ова видео е само првата верзија ( tour edition) и е фокусирано на Ријана, а ќе се употребува како позадина кога бендот ќе ја изведува песната во живо во текот на нивната турнеја. Колдплеј неодамна премиерно го прикажаа видеото за синглот за време на концертот во Едмонтон, Канада. "Princess of China" се наоѓа на петтиот студиски албум на Колдплеј, "Mylo Xyloto", кој беше објавен во октомври 2011. Официјалниот спот за синглот треба да биде објавен наскоро! Tags: колдплеј ријана Можеби ве интересира? Видео премиера: Колдплеј и Ријана - Princess of China! - Четврток, 26 Април 2012 Адел, LMFAO и Ријана со најмногу номинации за Билборд наградите! - Петок, 20 Април 2012 Највлијателните луѓе во светот според магазинот Time! - Четврток, 19 Април 2012 Адријана Лима зборува турски во новата реклама (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Ријана - топлес на Хаваи (фото) - Вторник, 17 Април 2012 Постари: Лана Дел Реј снима нов спот ...
сите 4 | | | веќе видена

Кетрин Хигл и Џош Кели посвоиле уште една ќеркичка, изјавил претставникот на актерката. "Да тие посвоија бебе. Сеуште нема никакви детали во врска со ова. "- изјави претставникот на актерката Џил Фрицо. Парот кој се венча во 2007 година веќе се родители на три годишната Налеја која ја посвоија од Јужна Кореа во 2009. "Зборувавме и за тоа да имаме и биолошки деца, но одлучивме прво да посвоиме. Само сакав да станам мајка. Би сакала еден ден повторно да посвојам." - изјави актерката за медиумите во јануари. Tags: џош кели кетрин хигл Можеби ве интересира? Кетрин Хигл и Џош Кели посвоија уште една ќерка! - Среда, 25 Април 2012 Кетрин Хигл ќе се врати во серијата Grey’s Anatomy! - Понеделник, 23 Јануари 2012 New Year's Eve- прв на бокс офисот за оваа недела! - Понеделник, 12 Декември 2011 Кетрин Хигл во трејлерот за филмот One for the Money! - Недела, 25 Септември 2011 Ново: Џон Кјузак доби ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните! - Четврток, 26 Април 2012 Постари: Бар Рафаели - гола за Elle Spain ...
сите 9 | | | веќе видена

Поранешната девојка на Леонардо Ди Каприо, Бар Рафаели се соблече и позираше гола за шпанското издание на магазинот Еlle. Израелската манекенка признала дека уживала во снимањето на жешката фотосесија, и дека позирањето за модниот магазин и претставувало огромно задоволство. Погледнете и видео од снимањето на фотосесијата: Tags: бар рафаели Можеби ве интересира? Бар Рафаели - гола за Elle Spain (фото/видео) - Среда, 25 Април 2012 Бар Рафаели ја промовираше новата колекција на долна облека (видео) - Вторник, 03 Април 2012 Бар Рафаели со ретро фотосесија за Passionata (фото/видео) - Вторник, 13 Март 2012 Бар Рафаели позираше за сопствената колекција на долна облека (фото) - Недела, 19 Февруари 2012 Рафаел Надал и Бар Рафаели позираа за Sports Illustrated (фото) - Вторник, 14 Февруари 2012 Ново: Џон Кјузак доби ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните! - Четврток, 26 Април 2012 Кетрин Хигл и Џош Кели посвоија уште една ќерка! - Среда, 25 Април 2012 Постари: Бијонсе прогласена за најубава жена во ...
сите 10 | | | веќе видена

Престижниот магазин People ја прогласи Бијонсе за Најубава жена во светот за 2012 година! 30 годишната поп ѕвезда е на врвот на листата на најубави дами во шоубизнисот, а по неа следуваат Софија Вергара, Шарлиз Терон, Мишел Вилијамс и Лили Колинс. "Се чуствувам многу поубаво откако се породив. Никогаш не сум се чуствувала толку поврзана со некого. Taa e најслаткото нешто." - изјавила Бијонсе мислејќи на својата ќеркичка Блу Ајви. "Најубавото нешто кога имаш ќерка е што знаеш дека ќе имаш вистинско наследство. Зборот "љубов" сега има сосема друго значење.."- додала Бијонсе. Tags: бијонсе лили колинс мишел вилијамс софија вергара шарлиз терон Можеби ве интересира? Бијонсе прогласена за најубава жена во светот! - Среда, 25 Април 2012 Бијонсе и Џеј Зи на првиот заеднички одмор со Блу Ајви (фото) - Вторник, 10 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Бијонсе сподели приватни фотографии на новата веб страна! - Четврток, 05 Април 2012 Шарлиз Терон - најновата ...
сите 11 | | | веќе видена

Семејството Кардашијан е тука за да остане... Тие го продолжија договорот со E! за уште три сезони на нивното реално шоу "Keeping Up With the Kardashians" кое ќе се емитува до 2015 година, пишува Deadline. Според TMZ тие ќе добијат нешто повеќе од 40 милиони долари, а седмата сезона на шоуто со Ким, Кортни, Клое, Роб, Брус, Крис, Кендал и Кајли премиерно ќе започне да се емитува на 20 мај. "Keeping Up with the Kardashians" е продуцирана од страна на Ryan Seacrest Productions, и е најгледана и највисоко оценета серија на програмата на сите времиња. Шестата сезона ја гледале повеќе од 3 милиони гледачи. Tags: ким кардашијан Можеби ве интересира? Реалното шоу на семејството Кардашијан ќе се емитува уште три сезони! - Среда, 25 Април 2012 Ким Кардашијан во своето најдобро издание (фото) - Понеделник, 23 Април 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест повеќе не ја кријат љубовта (фото) - Недела, 22 Април 2012 Кендал Џенер со провокативна фотосесија за магазинот Flavor (фото) - Сабота, 14 Април 2012 Ким Кардашијан ...
сите 3 | | | веќе видена

Линдзи Лохан се враќа на големото платно во улогата на најпознатата филмска дива на сите времиња Елизабет Тејлор. 25 годишната проблематична актерка потврди дека ќе ја глуми Тејлор во филмот Liz & Dick. Liz & Dick, е базиран на вистинската приказна за бурната романса на Елизабет со актерот Ричард Бартон. Ова е прва улога за Линдзи после неколку години, и веќе започна да предизвикува контроверзии. Таа последен пат глумеше во главна улога во 2009 година во филмот Labor Pains. "Возбудени сме што Линдзи ќе ја глуми саканата Холивудска легенда Елизабет Тејлор. Таа е една од ретките актерки која поседува талент, убавина и интрига за да може да го улови духот на една толку провокативна икона." - изјавија од студиото Lifetime Networks кое стои позади овој проект. Снимањето на филмот Liz & Dick ќе започне во јуни, во Лос Анџелес. Tags: елизабет тејлор линдзи лохан Можеби ве интересира? Потврдено: Линдзи Лохан ќе ја глуми Елизабет Тејлор! - Вторник, 24 Април 2012 Линдзи Лохан повторно има проблеми со законот! - ...
сите 3 | | | веќе видена

next