Оскаровката Хали Бери блесна во тесниот костим на Жената мачка во истоимениот холивудски филм од 2004 година, но нејзината улога тогаш падна во позадина поради нејзиното совршено обликувано тело по кое многумина го паметат овој блокбастер. 45 годишната актерка синоќа присуствувала на Jenesse Silver Rose Awards во друштво на свршеникот Оливие Мартинез. И после осум години Хали сеуште изгледа еднакво прекрасно - и во фустан со животински принт и црна чипка, ја покажа својата дива страна како и фигурата на која можат да и позавидат многумина. Tags: хали бери Можеби ве интересира? Хали Бери - сеуште е жената мачка (фото) - Недела, 15 Април 2012 Победниците на Kids' Choice Awards 2012 (фото) - Недела, 01 Април 2012 Хали Бери во трејлерот за филмот Dark Tide! - Понеделник, 13 Февруари 2012 Опседнатиот обожавател на Хали Бери е во затвор! - Петок, 20 Јануари 2012 Хали Бери се вери?! - Среда, 04 Јануари 2012 Постари: Тони Гарн е новиот ангел на Victoria's Secret (фото) - Недела, 15 Април 2012 Ријана ...
сите 6 | | | веќе видена

Пол Макартни од легендарните Битлси, го објави новиот спот за песната "My Valentine" во кој главни ѕвезди се холивудските актери Џони Деп и Натали Портман. Тие двајцата со помош на знаковен јазик ги испишуваат стиховите на песната, а Деп свири и на гитара. Синоќа се одржа и премиерата во бутикот на Стела Макартни - неговата ќерка а присутни беа многу ѕвезди како Орландо Блум, Миранда Кер, Џејн Фонда, Крис Мартин, Гвинет Палтроу, Гвен Стефани и Кристен Стјуарт. Спотот е режиран од самиот Пол, а е снимен во три варијанти - само со Портман, само со Деп и варијанта во која се појавуваат и двајцата. Макартни во баладата раскажува како се заљубил во сопругата Ненси Шевел. Верзијата со Џони Деп Верзијата со Натали Портман Верзијата со Џони Деп и Натали Портман Tags: џони деп натали портман пол макартни Можеби ве интересира? Џони Деп и Натали Портман во новиот спот на Пол Макартни (видео) - Недела, 15 Април 2012 Погледнете го настапот на Џони Деп и Мерилин Менсон (видео) - Четврток, 12 Април 2012 Синовите ...
сите 5 | | | веќе видена

Тони Гарн е еднo од најубавите лица во светот на модата, прошета на модната писта на ревијата на Victoria's Secret во 2011 година, а сега и официјално потпиша договор со модната куќа и стана еден од ангелите на Victoria's Secret! 19 годишната германска манекенка, наредната недела ќе сними фотосесија за каталогот на новата колекција на брендот - "Dream Angels", што воедно ќе биде и нејзин прв едиторијал за Victoria's Secret. Тони досега има соработувано со многу познати дизајнери меѓу кои "Prada", "Dior" и "Fendi", а се има појавено и на многу насловни страни на популарни магазини. Tags: victorias secret тони гарн Можеби ве интересира? Тони Гарн е новиот ангел на Victoria's Secret (фото) - Недела, 15 Април 2012 Шанел Иман за априлскиот каталог на Victoria's Secret (фото) - Четврток, 12 Април 2012 Kендис Сванпоел на насловната страна на GQ (фото) - Вторник, 27 Март 2012 Запознајте ја новата убавица на Victoria's Secret (фото) - Недела, 25 Март 2012 Шанел Иман за Victoria's Secret Pink (фото) - ...
сите 4 | | | веќе видена

Провокативната Ријана повторно споделила полуголи фотографии со обожавателите на Instagram и Twitter. Популарната пејачка e позната по тоа што сака јавно да покажува колку е секси, па и овој пат не ја пропуштила приликата да го покаже своето тело. 24 годишната Ријана објавила две заводливи фотографии додека уживала покрај базенот со пријателите.. Всушност можеби сакала да го покаже ова необично тексас бикини што го дизајнираше за Армани. Tags: ријана Можеби ве интересира? Ријана повторно го покажа своето тело (фото) - Недела, 15 Април 2012 Сите девојки во Холивуд се луди по момците од One Direction! - Петок, 13 Април 2012 Погледнете го новиот спот на Дрејк и Ријана за Take Care (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Ријана - блесна на насловната страна на ELLE (фото) - Среда, 04 Април 2012 Ријана повторно стана црнокоса (фото) - Понеделник, 02 Април 2012 Постари: Чарли Шин во новата реклама на Bavaria (видео) - Недела, 15 Април 2012 Робин Гиб од Би Џис е во кома и се бори за живот! - Сабота, 14 Април ...
сите 5 | | | веќе видена

Чарли Шин не се плаши да направи шега на своја сметка а во последно време сними многу реклами. Сега актерот се појавува во новата реклама на Bavaria, каде рекламира безалкохолно пиво. Во интересната реклама Чарли излегува од клиника за рехабилитација и вели на докторите: "Не грижете се, ајде ДА НЕ СЕ напиеме по една пијачка некогаш." Кога се вози по патот до дома, сите што ги среќава пијат нешто што наликува на алкохол, но на крајот на рекламата гледаме дека наместо алкохол тие пијат безалкохолно пиво па и Чарли се приклучува на забавата. Tags: чарли шин Можеби ве интересира? Чарли Шин во новата реклама на Bavaria (видео) - Недела, 15 Април 2012 10 филмски твитерџии кои би требало да ги следите! - Вторник, 03 Април 2012 Чарли Шин се шегува на своја сметка во две нови реклами (видео) - Недела, 04 Март 2012 Чарли Шин: Смачено ми е од преправање, Ештон Качер е за никаде! - Петок, 17 Февруари 2012 Ликот на Чарли Шин во Anger Management ќе биде посложен од неговите други улоги! - Вторник, 10 Јануари 2012 ...
сите 6 | | | веќе видена

Робин Гиб, пејачот на легендарните Би Џис синоќа паднал во кома а докторите велат дека можеби му преостануваат само уште неколку денови живот. Семејството на 62 годишниот Гиб е покрај него и се моли за тој да преживее. Според Sun, тој целосно закрепна од рак минатата година, но докторите веруваат дека можеби постои и втор тумор, а исто така страда и од пневмонија. Сопругата на пејачот Двина, братот Бери (65), ќерката Мелиса (37) и синовите Спенсер (39) и Робин Џон (29) се покрај него во приватна болница во Челзи, Западен Лондон. "Нашите молитви се со Робин, тој беше толку позитивен и веруваше дека може да ја победи оваа болест. За жал, развил пневмонија што во неговата ситуација е многу лошо." - изјавил пријател на семејството. Гиб откри дека се бори со рак во октомври 2010. Имаше итна операција и беше откриен рак на дебелото црево кој се проширил и на црниот дроб. Неговиот брат близнак Маурис почина во 2003 година на 53 годишна возраст. Tags: робин гиб Можеби ве интересира? Робин Гиб од Би Џис е во кома ...
сите 7 | | | веќе видена

Помалата сестра на Ким Кардашијан, позираше за провокативна фотосесија во бикини за Францускиот магазин Flavor. 16 годишната Кендал Џенер изгледа многу повозрасно на фотографиите кои ги објавила на својот блог. Кендал објаснила дека фотографиите биле направени од страна на фотографот Синиша Нишевич а снимале во познатата Goldstein House во Беверли Хилс, место кое беше искористено во филмовите како "Charlie's Angels: Full Throttle" и "The Big Lebowski". И Ким била возбудена поради фотографиите на сестра и. На својот блог напишала дека многу и се допаѓа целата фотосесија и дека е горда на неа. Tags: кендал џенер ким кардашијан Можеби ве интересира? Кендал Џенер со провокативна фотосесија за магазинот Flavor (фото) - Сабота, 14 Април 2012 Ким Кардашијан како Бонд девојка (фото) - Среда, 11 Април 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест во врска! - Четврток, 05 Април 2012 Ким Кардашијан е најекспонираната славна личност! - Сабота, 31 Март 2012 Ким Кардашијан нападната со брашно на црвениот тепих (видео) - Петок, ...
сите 5 | | | веќе видена

Најновата драма на Вуди Ален, "To Rome with Love" ја доживеа својата светска премиера синоќа во Рим, Италија а на премиерата присуствуваа многу ѕвезди. Вниманието го украла убавата шпанска актерка Пенелопе Круз која изгледала прекрасно во гламурозен, чипкан фустан на Dolce and Gabbana. Присутни биле и самиот режисер Ален, како и другите актери од филмот Алек Болдвин, Џеси Ајзенберг и Роберто Бенини. Драмата во кината во Италија ќе се појави на 20 април, а во САД дури на 22 јуни. Tags: алек болдвин пенелопе круз Можеби ве интересира? Пенелопе Круз блесна на премиерата на новиот филм (фото) - Сабота, 14 Април 2012 Пенелопе Круз во гламурозно издание за Harper's Bazaar (фото) - Вторник, 10 Април 2012 Трејлер за новиот филм на Вуди Ален - To Rome With Love! - Вторник, 03 Април 2012 Алек Болдвин ја запроси својата 28 годишна девојка! - Понеделник, 02 Април 2012 Прв трејлер за анимираниот филм Rise of the Guardians! - Четврток, 29 Март 2012 Ново: Кендал Џенер со провокативна фотосесија за магазинот ...
сите 6 | | | веќе видена

Како што известуваат странските медиуми, Џенифер Лопез планира да замине на својата прва светска турнеја, и тоа оваа година после завршувањето на шоуто "Американски идол". "Џеј Ло и нејзиниот тим започнаа со подготовките. Од 4 мај ќе започнат интензивни прооби, секој ден во Лос Анџелес. Ова ќе биде огромна турнеја, со раскошна сцена, голем бенд и танчери." - изјави извор за Celebuzz. Наскоро се очекува официјална изјава и од самата Џенифер. Таа неодамна го објави новиот сингл "Dance Again" за кој повторно се здружи со Питбул и продуцентот RedOne. Tags: џенифер лопез Можеби ве интересира? Џенифер Лопез планира светска турнеја! - Сабота, 14 Април 2012 Марк Ентони поднесе барање за развод од Џенифер Лопез! - Четврток, 12 Април 2012 Слушнете го новиот сингл на Џенифер Лопез и Висин & Јандел - Follow the Leader! - Вторник, 10 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Видео премиера: Џенифер Лопез и Питбул - Dance Again! - Петок, 06 Април 2012 Ново: Џони Деп ...
сите 5 | | | веќе видена

Новата музичка сензација Лана Дел Реј се појавува во пин-ап издание на насловната страна на магазинот Glamour Paris. Младата пејачка за која во последно време се шушкаше дека е во врска со двојно постариот Аксл Роуз, ја снимила фотосесијата заедно со познатиот фотограф Марио Тестино. 25 годишната Лана признава дека преживеала многу работи и дека направила многу грешки. "Албумот е во чест на мојот див живот. Се шегувам, бидејќи не сум повеќе на дивата страна...Порано пиев многу. Премногу. Сега не сум пиела околу седум години. "- споделила Лана. Tags: лана дел реј Можеби ве интересира? Лана Дел Реј во пин-ап издание за магазинот Glamour (фото) - Петок, 13 Април 2012 Лана Дел Реј и Аксл Роуз - заедно?! - Недела, 08 Април 2012 Meрилин Менсон и Лана Дел Реј во врска?! - Недела, 25 Март 2012 Лана Дел Реј го објави новиот спот за синглот Blue Jeans (видео) - Понеделник, 19 Март 2012 Ѕвездите на црвениот тепих на Британските музички награди 2012 (фото) - Вторник, 21 Февруари 2012 Постари: Бред Пит и ...
сите 7 | | | веќе видена

Бред Пит и Анџелина Џоли конечно се свршија! Менаџерката на Пит ја потврди новоста за People. "Да потврдено е! Тоа е ветување за иднината и нивните деца се многу среќни. Сеуште немат избрано дата." - вели менаџерката на Пит, Синтија Пет-Данте. Златарот Роберт Прокоп го дизајнирал свршеничкиот прстен на Џоли во соработка со Пит. Aктерката денес беше фотографирана со прстенот. Џоли (36) и Пит (48) се заедно уште од 2005 година, а за нивните планови за венчавка кружеа гласини со години. Пит уште толку ги подгреа тие гласини минатата година кога за CBS News изјави дека се под голем притисок од децата и дека тие многу сакат нивните родители да стапат во брак. Парот заедно има шест деца: Мадокс, Пакс, Захара, Шило и близнаците Нокс и Вив. Tags: анџелина џоли бред пит Можеби ве интересира? Бред Пит и Анџелина Џоли се свршија! - Петок, 13 Април 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли - повторно заедно на филм! - Четврток, 12 Април 2012 Анџелина Џоли како лошата вила во новиот филм за заспаната убавица! - Среда, 11 Април ...
сите 20 | | | веќе видена

На интернет веќе се појавија првите фотографии од Ема Вотсон на снимањето на новиот тинејџерски филм на Софија Копола, The Ring Bling! Ѕвездата од Хари Потер, ретко се разголува во јавноста - но направи исклучок за филмот па на снимањето е облечена само во кратки тексас панталони, високи потпетици и кожена јакна.. Актерката која утре ќе наполни 22 години, моментално во Лос Анџелес го снима најновиот филм а веќе направи радикална промена на имиџот кога стави екстензии на косата. Филмот е базиран на група тинејџери кои се опседнати од слава и провалуваат во куќите на славните личности во Лос Анџелес во периодот од 2008 до 2009 година. За тоа време тие крадат 3 милиони долари во кеш од ѕвезди како Меган Фокс, Парис Хилтон и Линдзи Лохан. Tags: ема вотсон Можеби ве интересира? Први фотографии: Ема Вотсон на снимањето на филмот The Ring Bling! - Петок, 13 Април 2012 Колекцијата на Ема Вотсон доживеа неуспех! - Недела, 01 Април 2012 Ема Вотсон - oд слатко девојче до секси заводничка! - Недела, 12 Февруари ...
сите 4 | | | веќе видена

Машките бендови се вратија и има доказ за тоа - сите девојки во Холивуд наводно се затрескани во момците од новиот популарен Британски бенд, One Direction. Момците веќе влегоа во историјата - откако дебитираа на првото место на листата Billboard 200... Зајн Малик (19), Хари Стајлс (18), Лиам Пејн (18), Ниал Хоран (18) и Луис Томлинсон (20) - ги полудеа девојките низ целиот свет, па неможеа да им одолеат ниту ѕвездите како Ријана и Селена Гомез. Daily Mail изјави дека 22 годишната Тејлор Свифт е затрескана во Хари Стајлс, момчето за кое е познато дека сака постари жени. Тејлор го забележала Хари уште кога тие настапувале на Kids' Choice Awards минатиот месец. "Тејлор е голема обожавателка на One Direction и беше возбудена кога момчињата настапија на сцена. Потоа зборуваше со Џастин (Бибер) и му рече дека Хари и е многу згоден."- изјавил извор за веб порталот. Но според Daily Mirror, и на Ријана (24) и се допаѓа Хари. "Ги гледав нивните видеа, и си помислив - Уау, па тој веќе е ѕвезда! Изгледа многу сигурен ...
| | веќе видена

Кинеската публика која сакала да ужива во 3D верзијата на Титаник на Џејмс Камерон, брзо сфатила дека не ja добивa целата слика. Всушност филмските цензори заклучиле дека сцената во која Кејт Винслет му позира гола на Леонардо Ди Каприо била проблематична, па во новата кинеска верзија, ѕвездата на Титаник се гледа само од вратот нагоре. Сепак голите гради на Кејт воопшто не претставувале проблем, туку фактот дека сега се тридимензионални. "Со оглед на 3D eфектот, се исплашивме дека некои гледачи би можеле да посегнат со рацете за да ги допрат и да им пречат на другите во гледањето на филмот. Затоа одлучивме да ги отстраниме голите сцени." - било наведено во соопштението на кинеската државна администрација за радио, филм и телевизија. Не изненадува фактот што ваквата одлука не наиде на добар прием кај публиката. "Чекав речиси 15 години, и тоа не поради 3D ледени брегови."- напишал еден корисник на интернет. Tags: џејмс камерон кејт винслет леонардо ди каприо Можеби ве интересира? Кина ги цензурираше голите ...
сите 6 | | | веќе видена

Американскиот актер Кевин Костнер, неодамна призна дека принцезата Дајана требало да глуми во филмот Bodyguard 2, продолжението на филмот во кој тој глумеше со поп дивата Витни Хјустон. "Дајанa и јас преговаравме за втoриот дел на Bodyguard. И реков дека ќе ја штитам како што ја штитев Витни." - изјавил Костнер, кој досега за оваа работа на никој не кажал. "Да зборував за тоа, откако таа почина - веќе немаше смисла. Знаев дека тоа е интересна приказна, но ја задржав за себе. Неколку години подоцна, некој новинар се сети на тоа. Дајана сакаше да напишам улога како за неа."- додал актерот. Tags: кевин костнер Можеби ве интересира? Принцезата Дајана сакала да глуми во продолжението на Bodyguard! - Четврток, 12 Април 2012 Кевин Костнер ќе глуми во филмот Django Unchained! - Петок, 16 Септември 2011 Ново: Први фотографии: Ема Вотсон на снимањето на филмот The Ring Bling! - Петок, 13 Април 2012 Постари: Бред Пит и Анџелина Џоли - повторно заедно на филм! - Четврток, 12 Април 2012 Прекинато е снимањето ...
сите 4 | | | веќе видена

Бред Пит и Анџелина Џоли можеби повторно ќе глумат заедно и тоа во новиот филм на Ридли Скот, The Counselor. Мајкл Фасбендер веќе е вклучен во проектот, па сега се очекува да се приклучат и Бред Пит и Хавиер Бардем. Како што пишува веб порталот Deadline, Анџелина Џоли е во преговори да ја глуми главната женска улога, фаталната жена Малкина. The Counselor, кој ќе започне со снимање во јуни, го следи адвокатот (Фасбендер) кој е во потрага по својата исплата откако ја запросува својата девојка Лаура. Tags: анџелина џоли бред пит Можеби ве интересира? Бред Пит и Анџелина Џоли - повторно заедно на филм! - Четврток, 12 Април 2012 Анџелина Џоли како лошата вила во новиот филм за заспаната убавица! - Среда, 11 Април 2012 Биолошката мајка го сака Пакс назад - Анџелина Џоли очајна! - Сабота, 07 Април 2012 Бред Пит полудел по младата aктерка Џенифер Лоренс! - Сабота, 24 Март 2012 Анџелина Џоли и Бред Пит ќе се венчат оваа есен! - Четврток, 15 Март 2012 Ново: Принцезата Дајана сакала да глуми во продолжението ...
сите 21 | | | веќе видена

Џони Деп му се придружил на сцената на Мерилин Менсон на едно шоу. Публиката полудела кога актерот се појавил и започнал да свири на гитара на хитовите на Менсон, "Sweet Dreams (Are Made of This)" и "The Beautiful People". Како што пишува магазинот People, Менсон го најавил Деп вака: "Ако не го препознавте мојот личен пријател...мојот личен спасител, мојот личен херој на гитара...Џони Деп." На Менсон потоа му се приклучила пејачката на бендот The Pretty Reckless, Тејлор Момсен и заедно испеале неколку песни. Tags: џони деп мерилин менсон Можеби ве интересира? Погледнете го настапот на Џони Деп и Мерилин Менсон (видео) - Четврток, 12 Април 2012 Meрилин Менсон и Лана Дел Реј во врска?! - Недела, 25 Март 2012 Џони Деп и Мерилин Менсон ќе снимат заедничка песна! - Среда, 21 Март 2012 Џони Деп прогласен за модна икона! - Недела, 18 Март 2012 Првиот трејлер за Dark Shadows со Џони Деп! - Петок, 16 Март 2012 Постари: Аксл Роуз не сака да биде дел од Рок халата на славните! - Четврток, 12 Април 2012 ...
сите 2 | | | веќе видена

Богатството на Адел достигна до 14 милиони фунти во последните 12 месеци, и со тоа е најбогатата млада личност во Велика Британија. 23 годишната хитмејкерка е на врвот на листата на Sunday Times Rich благодарение на нејзиниот успешен албум '21', кој се продаде во неверојатни 20 милиони копии ширум светот. Шерил Кол, Леона Луис и Кети Мелуа - се најдоа сите на второто место со импресивни 12 милиони фунти, додека Џеси Џеј дебитираше на листата со богатство од 5 милиони фунти. Потоа следуваат младите актери како Даниел Редклиф - кој на своите 54 милиони фунти, додаде уште 6 од минатата година. Ѕвездата од 'Twilight', Роберт Патинсон минатата година заработи 8 милиони минатата година и сега има вкупно 40 милиони фунти богатство, додека Кира Најтли сеуште ги има 30 -те милиони како и минатата година. Tags: адел даниел редклиф леона луис роберт патинсон шерил кол Можеби ве интересира? Адел е најбогатата млада личност во Британија! - Четврток, 12 Април 2012 Адел - наскоро со нов сингл! - Среда, 04 Април 2012 ...
сите 5 | | | веќе видена

Иако сеуште е рано да сонуваме како ги поминуваме деновите на плажа и релаксирајќи се, априлскиот каталог на Victoria's Secret ни ја доловува возбудливата атмосфера и прекрасната облека за летото. Младата Шанел Иман е ангелот кој ги промовира најжешките трендови на овој месец, од прекрасни макси фустани до поинтимни парчиња. Погледнете дел од априлскиот каталог на една од најпознатите модни куќи: Tags: victorias secret шанел иман Можеби ве интересира? Шанел Иман за априлскиот каталог на Victoria's Secret (фото) - Четврток, 12 Април 2012 Kендис Сванпоел на насловната страна на GQ (фото) - Вторник, 27 Март 2012 Запознајте ја новата убавица на Victoria's Secret (фото) - Недела, 25 Март 2012 Шанел Иман за Victoria's Secret Pink (фото) - Понеделник, 19 Март 2012 Како изгледаат Адријана Лима и Алесандра Амброзио без шминка? (фото) - Сабота, 17 Март 2012 Постари: Џеси Џеј се отвори за својата бисексуалност во Glamour (фото) - Четврток, 12 Април 2012 Мелоди Торнтон шокирала со проѕирен фустан на црвениот ...
сите 7 | | | веќе видена

Британската поп ѕвезда Џеси Џеј се појаува во мајското издание на магазинот Glamour. Во магазинот 24 годишната убавица се отворила и зборувала за нејзината бисексуалност, музиката и начинот на живот. Додека позирала како вистински професионалец, Џеси прозборила за она што и помогнало да биде толку многу самоуверена: "Имам толку неверојатни родители, кои се во брак веќе 32 години и моите сестри отсекогаш правеле да се чуствувам неверојатно. Никој никогаш не се обидел да ме омаловажи, никогаш никој не ме засрамил. Дури и минатата ноќ, јас и татко ми танцувавме иако никој друг не сакаше. Мислам дека најдобриот начин да имаш самодоверба е да не дозволиш несигурноста на другите да влијае на тебе." - вели Џеси за Glamour. Приватниот живот за повеќето ѕвезди е недопирлива тема на разговор, но Џеси никогаш не се срами да се отвори за својот приватен живот и за нејзината сексуалност. Таа за магазинот изјави дека не мисли дека треба да се извинува за нешто што ја прави среќна, па вели дека нејзината љубов нема ...
сите 7 | | | веќе видена

next