Алесандра Амброзио и Џејми Мазур добија син. Гордиот татко вчера ја потврдил веста за новородениот син на Твитер. "Добредојде сине, едвај чекам да ти го покажам ова лудо место." - напишал бизнисменот на Твитер. Ова е второ дете за моделот на Victoria's Secret и нејзиниот долгогодишен свршеник - тие се веќе горди родители на 3 годишната ќеркичка Ања. 30 годишната Алесандра го откри полот на своето бебе во април. "Навистина се трудевме да биде изненадување, но бевме премногу нервозни. Накоро ќе добиеме момченце." - напиша таа на Фејсбук минатиот месец. Tags: алесандра амброзио Можеби ве интересира? Aлесандра Амброзио роди син! - Вторник, 08 Мај 2012 Бремената Алесандра Амброзио позираше гола (фото) - Понеделник, 23 Април 2012 Како изгледаат Адријана Лима и Алесандра Амброзио без шминка? (фото) - Сабота, 17 Март 2012 Ангелите на Victoria's Secret ја промовираа новата колекција Very Sexy (фото) - Среда, 29 Февруари 2012 Aлесандра Амброзио: гламурозна на пред-карневалската забава во Бразил (фото) - ...
сите 10 | | | веќе видена

Кети Пери го покажа својот сексапил во новата промотивна фотосесија за популарниот бренд Adidas. 27 годишната пејачка неодамна сними и телевизиска реклама за брендот, заедно со други славни личности како Дејвид Бекам, Дерик Роуз и Лајонел Меси. Овие промотивни фотографии за брендот се снимени минатата година, но дури сега се појавија на Интернет. Tags: кети пери Можеби ве интересира? Кети Пери во новата рекламна кампања на Adidas (фото/видео) - Понеделник, 07 Мај 2012 Кети Пери - повторно вљубена (фото) - Понеделник, 23 Април 2012 Ријана покажа како се забавува на Коачела 2012 (видео) - Понеделник, 16 Април 2012 Eксклузивни фотографии од патувањето на Кети Пери во Индија! - Среда, 11 Април 2012 3D филмот на Кети Пери ќе се појави во кината ова лето (видео) - Понеделник, 02 Април 2012 Постари: Ники Минаж во новата реклама на Pepsi (видео) - Понеделник, 07 Мај 2012 Ирина Шаек за Blanco (фото/видео) - Недела, 06 Мај 2012 Што рекламира атрактивната Меган Фокс? - Петок, 04 Мај 2012 Миранда Кер ги ...
сите 6 | | | веќе видена

Ники Минаж (29) се појавува во првата глобална кампања на Pepsi - "Live for Now". Пејачката во рекламата е замрзната на сред концерт пред да биде оживеана од страна на еден пар кога отвара Pepsi лименка. Една милијарда лименки од оваа кампања ќе ја имаат на себе сликата на поп легендата Мајкл Џексон, како и шанса да се освои кожена јакна во неговиот стил. Џексон претходно соработуваше со Pepsi во 1983 година. Погледнете ја рекламата на Pepsi со Ники Минаж: Tags: ники минаж Можеби ве интересира? Ники Минаж во новата реклама на Pepsi (видео) - Понеделник, 07 Мај 2012 Видео премиера: Ники Минаж - Starships! - Петок, 27 Април 2012 Ники Минаж го објави новиот спот за Beez in the Trap (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Ники Минаж во секси издание за новиот спот (фото) - Четврток, 15 Март 2012 Трејлер за филмот Ice Age 4! - Понеделник, 27 Февруари 2012 Постари: Ирина Шаек за Blanco (фото/видео) - Недела, 06 Мај 2012 Што рекламира атрактивната Меган Фокс? - Петок, 04 Мај 2012 Миранда Кер ги откри тајните ...
сите 4 | | | веќе видена

Високо буџетниот херојски филм "The Avengers" ја покажа својата моќ на бокс офисот и дебитираше во кино салите со заработка од неверојатни 200,3 милиони. Ова е премиера со најголема заработка на сите времиња во Северна Америка и фантастичен старт на летната филмска сезона. Филмот "The Avengers" го симна од првото место и "Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II" кој имаше премиера со заработка од 169,2 милиони и стана најголем и најгледан летен филм во 2011. Суперхеројскиот филм на студиото Марвел, исто така стана и првиот филм во историјата кој успеа да надмине 200 милиони за само 3 дена прикажување во кино салите во САД. Во другите земји "Avengers" заработи огромни 641,8 милиони за само 12 дена. Минатонеделниот шампион на бокс офисот, филмот "Think Like a Man" се најде на второто место со заработени 8 милиони, а "The Hunger Games" сеуште е на третото место со заработени 5,7 милиони долари. На четврто место е романтичната драма "The Lucky One" која за овој викенд заработи 5,5 милиони, а "The ...
сите 6 | | | веќе видена

После многубројните верзии на песната "Није љубав ствар", српскиот претставник на Евровизија, Жељко Јоксимовиќ го претстави и официјалниот спот за песната. Како што претходно беше најавено, спотот е снимен така да се приближи и до луѓето со оштетен слух, во што помогнал младиот Ненад Махмутовиќ - победникот на последната сезона на шоуто Јас имам талент. Спотот бил режиран од Небојша Бабиќ. Tags: жељко јоксимовиќ Можеби ве интересира? Жељко Јоксимовиќ го претстави спотот за Евровизиската песна (видео) - Недела, 06 Мај 2012 Жељко Јоксимовиќ ја претстави Евровизиската песна (видео) - Недела, 11 Март 2012 Постари: Видео премиера: Џастин Бибер - Boyfriend! - Петок, 04 Мај 2012 Џенифер Лопез го објави спотот за Follow the Leader (видео) - Петок, 04 Мај 2012 Видео премиера: Шакира - Addicted to You! - Среда, 02 Мај 2012 Шерил Кол го објави спотот за Call My Name (видео) - Среда, 02 Мај 2012 Акон се врати со нов спот! - Среда, 02 Мај 2012
сите 7 | | | веќе видена

Најголемите акциони херои ќе се вратат на големото платно со The Expendables 2, кој во кината ќе се појави на 17 август. Силвестер Сталоне, Џејстон Стејтам, Жан Клод Ван Дам, Арнолд Шварценегер, Брус Вилис, Џет Ли, Чак Норис и Долф Лундгрен - ветуваат уште повеќе акција во ова продолжение на блокбастерот од 2010 година... Погледнете го новиот трејлер за The Expendables 2: Tags: џејстон стејтам џет ли арнолд шварценегер брус вилис долф лундгрен жан клод ван дам силвестер сталоне чак норис Можеби ве интересира? Погледнете го новиот трејлер за The Expendables 2 (видео) - Недела, 06 Мај 2012 10 филмски твитерџии кои би требало да ги следите! - Вторник, 03 Април 2012 Брус Вилис стана татко по четврти пат! - Понеделник, 02 Април 2012 Арнолд Шварценегер планира продолжение на Twins со Еди Марфи како третиот брат! - Петок, 30 Март 2012 Мост во Словачка именуван по Чак Норис! - Вторник, 28 Февруари 2012 Постари: Ријана ќе глуми негативец во Fast and Furious 6! - Среда, 02 Мај 2012 Нов трејлер за филмот ...
| | веќе видена

Прекрасната русинка Ирина Шаек ја претстави новата летна колекција на шпанскиот бренд Blanco. Девојката на Кристијано Роналдо изгледа преубаво додека позира во најдобрите парчиња и прекрасните костими за капење од новата колекција на овој познат шпански бренд. Што се однесува за тоа како ја одржува својата фигура во форма, убавата Ирина вели: "Пијам многу вода, но не држам диети. Луѓето мислат дека моделите на јадат воопшто - но наскоро ќе престанат да мислат така ако ме видат во некој ресторан. Јадам сладолед и торта, но сето тоа е прашање на рамнотежа. Ако изедам нешто такво, потоа многу подобро ќе се чуствувам кога ќе потрошам неколку часови во салата за вежбање." Tags: ирина шаек Можеби ве интересира? Ирина Шаек за Blanco (фото/видео) - Недела, 06 Мај 2012 Убавата Ирина Шаек позираше за Intimissimi (фото) - Среда, 18 Април 2012 Ирина Шаек во жешка рекламна кампања (фото/видео) - Среда, 28 Март 2012 Ирина Шаек за Marie Claire Russia (фото) - Четврток, 22 Март 2012 Ирина Шаек воодушевила на ...
сите 4 | | | веќе видена

Џастин Бибер го објави долгоочекуваниот спот за новиот сингл "Boyfriend" и веќе може да го погледнете. Во спотот младиот пејач се дружи со згодни девојки и вози моќни автомобили. "Boyfiend" е вклучен во неговиот нов албум "Believe" кој на пазарот во САД ќе се појави на 19 јуни. На 20 мај, Џастин ќе настапи и на Билборд музичките награди 2012 кои ќе се одржат во Лас Вегас. Освен него свои настапи ќе имат и Ашер,Кели Кларксон, Линкин Парк, Нели Фуртадо, Кери Андервуд, The Wanted и LMFAO. Tags: џастин бибер Можеби ве интересира? Видео премиера: Џастин Бибер - Boyfriend! - Петок, 04 Мај 2012 Победниците на Kids' Choice Awards 2012 (фото) - Недела, 01 Април 2012 Видео премиера: Far East Movement - Live My Life ( Feat. RedFoo & Justin Bieber) - Недела, 25 Март 2012 Џастин Бибер шокираше со новата, крвава фотосесија! - Вторник, 20 Март 2012 Лејди Гага има 20 милиони следбеници на Твитер! - Вторник, 06 Март 2012 Постари: Џенифер Лопез го објави спотот за Follow the Leader (видео) - Петок, 04 Мај 2012 ...
сите 4 | | | веќе видена

Kaко ново заштитно лице на електронската компанија Sharper Image, атрактивната Меган Фокс се соблече во секси долна облека за рекламната кампања на компанијата. 25 годишната актерка на фотографијата која беше објавена вчера, лежи на кревет облечена само во долна облека а во рацете држи еден од новите производи на електронската компанија. Неодамна беше потврдена и веста дека актерката е бремена и го очекува своето прво дете со сопругот, актерот Брајан Аустин Грин. Tags: меган фокс Можеби ве интересира? Што рекламира атрактивната Меган Фокс? - Петок, 04 Мај 2012 Mеган Фокс - секси во новата рекламна кампања на Metrocity (видео) - Вторник, 27 Март 2012 Меган Фокс во бикини (фото) - Вторник, 21 Февруари 2012 Може ли Меган Фокс да и ја украде улогата на Линдзи Лохан како Елизабет Тејлор? - Вторник, 17 Јануари 2012 Tрејлер за филмот Friends With Kids! - Четврток, 12 Јануари 2012 Постари: Миранда Кер ги откри тајните за својата убавина (видео) - Петок, 04 Мај 2012 Mиранда Кер: секси за Victoria’s Secret ...
сите 5 | | | веќе видена

Џенифер Лопез го објави новиот спот за синглот со дуото Висин&Јандел, "Follow the Leader". Спотот е снимен на егзотични локации во Акапулко, Мексико а жешката Џеј Ло се појавува топлес. "Follow the Leader" ќе се појави на новиот студиски албум на Висин. Освен за синглот, нивната соработка ќе продолжи и ова лето кога тие ќе заминат на светска турнеја заедно со Џенифер и Енрике Иглесијас. Погледнете го новиот спот на Џенифер Лопез: Tags: џенифер лопез Можеби ве интересира? Џенифер Лопез го објави спотот за Follow the Leader (видео) - Петок, 04 Мај 2012 Џенифер Лопез и Енрике Иглесијас заедно на турнеја! - Среда, 02 Мај 2012 Џенифер Лопез планира светска турнеја! - Сабота, 14 Април 2012 Марк Ентони поднесе барање за развод од Џенифер Лопез! - Четврток, 12 Април 2012 Слушнете го новиот сингл на Џенифер Лопез и Висин & Јандел - Follow the Leader! - Вторник, 10 Април 2012 Постари: Видео премиера: Шакира - Addicted to You! - Среда, 02 Мај 2012 Шерил Кол го објави спотот за Call My Name (видео) - Среда, ...
сите 17 | | | веќе видена

Taa e модел на Victoria’s Secret, мајка и лојална сопруга на Британскиот актер Орландо Блум, па Миранда Кер откри некои од своите невообичаени трикови за тоа како останува толку негувана и прекрасна. Својот тен го одржува совршен со помош на масло од шипка, околу пределот на очите става балсам за усни, а со помош на лажица ги витка своите трепки. Миранда минатата година стана мајка и го роди малиот Флин, па вели дека мајчинството ја натерало да најде брзи и практични решенија за убавина. "Ако немате виткач за трепки, можете да ги средите и со помош на лажица. Сакам да ставам масло од шипка на кожата на лицето и така да останам цела ноќ. Има многу антиоксиданси и навистина подмладува. Го ставам навечер и наутро блескам." - вели Миранда. Tags: миранда кер Можеби ве интересира? Миранда Кер ги откри тајните за својата убавина (видео) - Петок, 04 Мај 2012 Mиранда Кер: секси за Victoria’s Secret (фото) - Четврток, 03 Мај 2012 Миранда Кер позираше со својата мајка (фото/видео) - Понеделник, 23 Април 2012 ...
сите 6 | | | веќе видена

Таа е една од најубавите и најпознати супермодели, и најновата кампања на Victoria’s Secret докажува зошто Миранда Кер е на врвот во модната индустрија. 29 годишната убавица повторно позираше за гигантот за долна облека и фасцинираше со својот неверојатен изглед. Австралискиот супермодел како ново заштитно лице на а Reebok, неодамна ја промовираше и нивната нова линија Easytone, па откри како ја одржува својата совршена фигура. "Се одржувам во форма, со тоа што се хранам здраво и вежбам - нема некоја посебна тајна." - изјави таа. Tags: victoria’s secret миранда кер Можеби ве интересира? Mиранда Кер: секси за Victoria’s Secret (фото) - Четврток, 03 Мај 2012 Миранда Кер позираше со својата мајка (фото/видео) - Понеделник, 23 Април 2012 Миранда Кер ја покажа својата еластичност за Reebok (фото) - Сабота, 21 Април 2012 Миранда Кер во новата рекламна кампања на Reebok (фото) - Петок, 06 Април 2012 Mиранда Кер прогласена за најубава личност! - Четврток, 05 Април 2012 Постари: YouTube го забрани ...
сите 7 | | | веќе видена

Kejт Аптон (19) е премногу секси за YouTube! Видеото каде моделот од 2012 Sports Illustrated танцува во бикини за познатиот и контроверзен фотограф Тери Ричардсон - деновиве стана интернет сензација, но сепак доби забрана од YouTube. YouTube одлучи да го отстрани провокативното видео поради својата сексуална содржина. Погледнете го жешкиот танц на Кејт: Tags: kejт аптон Можеби ве интересира? YouTube го забрани провокативниот танц на Кејт Аптон (видео) - Четврток, 03 Мај 2012 Ново: Mиранда Кер: секси за Victoria’s Secret (фото) - Четврток, 03 Мај 2012 Постари: Скарлет Јохансон доби ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните! - Четврток, 03 Мај 2012 Тулиса Контоставлос е најсекси жена нa светот за 2012! - Среда, 02 Мај 2012 Џесика Симпсон роди девојче! - Вторник, 01 Мај 2012 Киванч Татлитуг ќе снима реклама за Magnum! - Понеделник, 30 Април 2012 Кристен Стујарт е најдобро облечена жена според Glamour! - Петок, 27 Април 2012
сите 8 | | | веќе видена

Иако има само 27 години, Скарлет Јохансон веќе го остави својот белег во Холивуд. Актерката вчера доби своја ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните. На церемонијата друштво и правел и колегата од филмот Avengers, актерот Џереми Ренер, а таа ја добила 2 470-та ѕвезда по ред. "Возбудени сме што ќе и оддадеме чест на актерката која се појавува на екраните и на филмското платно уште од својата 8 годишна возраст. Во текот на изминатите 18 години, Скарлет навистина созреа во признаена актерка." - изјавила Ана Мартинез, продуцент на Холивудскиот булевар на славните. "Бев многу возбудена. Тоа е прекрасна традиција и се чуствував како конечно да сум успеала. Навистина успеав! Си помислив, во оваа индустрија сум веќе 20 години, и работам уште од кога бев дете." - изјавила убавата актерка. Tags: скарлет јохансон Можеби ве интересира? Скарлет Јохансон доби ѕвезда на Холивудскиот булевар на славните! - Четврток, 03 Мај 2012 Скарлет Јохансон рекламира секс шоп! - Понеделник, 09 Април 2012 Скарлет Јохансон - ...
сите 9 | | | веќе видена

Латино ѕвездата Шакира го објави спотот за нејзиниот најнов сингл "Addicted to You". “Addicted to You” е најновиот сингл од нејзиниот седми студиски албум "Sale el Sol". Жешкиот спот го режирал Ентони Мендлер, а се снимал на еден ранч во Валенсија, Калифорнија. Погледнете го новиот спот на Шакира: Tags: шакира Можеби ве интересира? Видео премиера: Шакира - Addicted to You! - Среда, 02 Мај 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Лејди Гага има 20 милиони следбеници на Твитер! - Вторник, 06 Март 2012 Морски лав ја нападнал Шакира (фото) - Вторник, 14 Февруари 2012 Шакира ќе глуми во Боливудски филм! - Вторник, 07 Февруари 2012 Постари: Шерил Кол го објави спотот за Call My Name (видео) - Среда, 02 Мај 2012 Акон се врати со нов спот! - Среда, 02 Мај 2012 Џенифер Лопез и Енрике Иглесијас заедно на турнеја! - Среда, 02 Мај 2012 Видео премиера: Ријана - Where Have You Been! - Понеделник, 30 Април 2012 Видео премиера: Ники Минаж - Starships! - Петок, 27 Април ...
сите 16 | | | веќе видена

Сексипилната Шерил Кол конечно го објави долго најавуваниот спот за синглот "Call My Name" и веќе може да го погледнете! "Call My Name" е прв сингл од нејзиниот трет студиски албум "A Million Lights" кој ќе биде објавен наскоро, а е продуциран од диџејот Калвин Харис кој соработува и со Ријана. Погледнете го новиот спот на Шерил Кол: Tags: шерил кол Можеби ве интересира? Шерил Кол го објави спотот за Call My Name (видео) - Среда, 02 Мај 2012 Тулиса Контоставлос е најсекси жена нa светот за 2012! - Среда, 02 Мај 2012 Слушнете ја новата песна на Шерил Кол! - Петок, 20 Април 2012 Адел е најбогатата млада личност во Британија! - Четврток, 12 Април 2012 Нов трејлер за What to Expect When You're Expecting! - Четврток, 08 Март 2012 Ново: Видео премиера: Шакира - Addicted to You! - Среда, 02 Мај 2012 Постари: Акон се врати со нов спот! - Среда, 02 Мај 2012 Џенифер Лопез и Енрике Иглесијас заедно на турнеја! - Среда, 02 Мај 2012 Видео премиера: Ријана - Where Have You Been! - Понеделник, 30 Април ...
сите 15 | | | веќе видена

Поранешната пејачка на N Dubz, Тулиса Контоставлос е прогласена за Најсекси жена од машкиот магазин FHM кој ја објави својата годишна листа на 100 Најсекси жени на светот за 2012 година! Можеби благодарение на нејзината секс снимка која неодамна излезе во јавноста, машките фанови ја изгласаа за најсекси жена. "Ви благодарам што гласавте за мене. Ми претставува вистинска чест и дефинитвно ми ја зголеми довербата." - изјавила Тулиса. На второ место се најде сексипилната пејачка Шерил Кол, а Ријана која постојано објавува провокативни фотографии на Твитер - се најде на третото место. Нејзината пријателка Кети Пери заврши на шестото место, Меган Фокс на седмото а Пипа Мидлтон и нејзиниот "познат задник" се најдоа на десетото место. Топ 10 FHM најсекси жени на светот за 2012! 1. Tулиса Контоставлос 2. Шерил Кол 3. Ријана 4. Рози Џонс 5. Џорџиа Салпа 6. Kети Пери 7. Mеган Фокс 8. Kели Хазел 9. Mила Кунис 10. Емили Атак Tags: ријана тулиса контоставлос шерил кол Можеби ве интересира? ...
сите 12 | | | веќе видена

Хитмејкерот Акон се врати на музичката сцена со спот за новиот сингл “Hurt Somebody” кој беше промовиран вчера. "Тоа е за да се промовира насилството без оружје. Ако имаш проблем со некого, реши го во рингот. Ако ние мажите не можеме да зборуваме за тоа, тогаш треба да се бориме за тоа." - ја објаснил Акон пораката на видеото. Синглот е превземен од неговиот албум "The Koncrete Mixtape", кој беше објавен како увертира за неговиот следен студиски албум "Stadium" кој на пазарот треба да се појави на 11 септември. Tags: акон Можеби ве интересира? Акон се врати со нов спот! - Среда, 02 Мај 2012 Британија ја пронајде новата Сузан Бојл во Џонатан Антоан (видео) - Понеделник, 26 Март 2012 Постари: Џенифер Лопез и Енрике Иглесијас заедно на турнеја! - Среда, 02 Мај 2012 Видео премиера: Ријана - Where Have You Been! - Понеделник, 30 Април 2012 Видео премиера: Ники Минаж - Starships! - Петок, 27 Април 2012 Видео премиера: Колдплеј и Ријана - Princess of China! - Четврток, 26 Април 2012 Лана Дел Реј снима ...
сите 15 | | | веќе видена

После улогата во филмот "Battleship", на Ријана и понудиле уште една улога на негативец во шестиот дел на филмот "Fast and Furious", соопшти The Sun. "Ријана е импресионирана со нејзиното актерско деби во 'Battleship'. Сценаристите мислат дека таа ќе биде совршена улога за улогата. Ова може да биде чекор погоре за неа и може да ја доведе до уште попголеми акциони улоги." - изјавил извор за Британскиот таблоид. Ако шпекулациите се точни, РиРи ќе им се придружи на Вин Дизел и Двејн Џонсон и ќе вози супер автомобили на егзотични локации во Англија, каде се планира снимањето на филмот. Fast and Furious 6 ќе биде во режија на Дастин Лин, а во кино салите во САД треба да пристигне на 24 мај, 2013 година. Што се однесува до Ријана, R&B сензацијата после улогата во "Battleship" призна дека би сакала да се обиде да глуми и во комедии, и дека има голема желба да соработува со комичари како што се Сет Роген и Саша Барон Коен. Tags: вин дизел двејн џонсон ријана Можеби ве интересира? Ријана ќе глуми негативец во ...
сите 7 | | | веќе видена

Џенифер Лопез и Енрике Иглесијас решија да ги здружат силите ова лето и заедно да тргнат на светска турнеја. Неодамна одржаа прес конференција за медиумите и најавија дека од 14 јули заедно тргнуваат на голема турнеја, а се шпекулира дека пред тоа тие ќе снимат и дуетска песна која на овој начин и ќе ја промовираат. "Сметам дека тоа ќе биде една од најлегендарните турнеи досега. Мислам дека ова досега се нема случено, двајца Латино пејачи да настапуваат заедно како семејство, меѓународно."- изјавила Џеј Ло која веќе им соработувано со Енрике за синглот "Mouth 2 Mouth". Tags: џенифер лопез енрике иглесијас Можеби ве интересира? Џенифер Лопез и Енрике Иглесијас заедно на турнеја! - Среда, 02 Мај 2012 Џенифер Лопез планира светска турнеја! - Сабота, 14 Април 2012 Марк Ентони поднесе барање за развод од Џенифер Лопез! - Четврток, 12 Април 2012 Слушнете го новиот сингл на Џенифер Лопез и Висин & Јандел - Follow the Leader! - Вторник, 10 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - ...
сите 14 | | | веќе видена

next