На само недела дена пред да пристигне филмот во кината, се појави нов трејлер за романтичната комедија "The Five-Year Engagement". Главните улоги во филмот ги имаат Џејсон Сигел и Емили Блант. Во комедијата Сигел и Блант ги глумат Том Соломон и Вајолет Барнс, свршен пар кој е присилен да ја одложи свадбата поради понуди за работа, промоции и честите преселувања. Она што започна како две годишна понуда за работа, станува четири годишна и така тие остануваат свршени дури пет години... Како режисер на филмот се појавува Николас Столер, кој исто така го напиша и сценариото заедно со Сигел. Романтичната комедија "The Five-Year Engagement" ќе се појави во кината на 27 април. Tags: џејсон сигел емили блант Можеби ве интересира? Трејлер за романтичната комедија The Five-Year Engagement! - Сабота, 21 Април 2012 Мишел Вилијамс и Џејсон Сигел - веќе не ја кријат својата љубов! - Среда, 28 Март 2012 Првиот трејлер за анимираниот филм Despicable Me 2! - Петок, 02 Март 2012 Трејлер за комедијата Jeff, Who Lives at ...
сите 6 | | | веќе видена

Ако некогаш се прашувавте колку се флексибилни ангелите на Victoria's Secret, Миранда Кер е тука за да ви покаже.. Австралиската убавица и супермодел неодамна потпиша договор со Reebok и со тоа стана заштитно лице за нивната нова колекција Easytone. Таа пред неколку дена беше и во Германија на промоцијата на новата колекција каде го покажа и своето неверојатно и еластично тело. Миранда на промоцијата на Easytone во Германија Сопругата на Орландо Блум пристигна на промоцијата на Reebok подготвена за вежбање, и ги откри фотографиите од новата рекламна кампања, а некои од нив може да се видат и во 3D издание. "Се одржувам во форма, со тоа што се хранам здраво и вежбам - нема некоја посебна тајна." - изјави убавата Миранда. Tags: миранда кер Можеби ве интересира? Миранда Кер ја покажа својата еластичност за Reebok (фото) - Сабота, 21 Април 2012 Миранда Кер во новата рекламна кампања на Reebok (фото) - Петок, 06 Април 2012 Mиранда Кер прогласена за најубава личност! - Четврток, 05 Април 2012 Миранда Кер - ...
сите 7 | | | веќе видена

Тупак и Најт Рап могулот Сјуџ Најт во едно неодамнешно интервју предизвика контроверзии со изјавата дека верува дека Тупак Шакур кој почина во 1996 година, можеби сеуште е жив, известува веб порталот TMZ. Според TMZ, Најт во интервју за една радио станица бил прашан за убиството на Тупак бидејќи тој бил со него таа вечер во Лас Вегас. Најт им одговорил на водителите дека верува дека Тупак ја лажирал својата смрт и дека причината поради која сеуште не е најден убиецот, е затоа што немало никакво убиство. "Можеби прашањето е....Пак не е мртов навистина...Пак е некаде на друго место."- одоговорил тој, додавајќи дека тој никогаш не го видел неговото тело. Тој изјавил и дека му платил 3 милиони долари на момчето кое наводно требало да го кремира телото. "И наредното нешто кое го знам е дека никогаш не слушнав ништо за тоа момче, ниту пак го видов...дал отказ и заминал. "- вели Најт. Тупак беше пукан во неговиот автомобил, а Најт бил со него истата вечер. И тој како и многу други, беше осомничен дека има нешто во ...
сите 3 | | | веќе видена

Ѕвездата од филмот "Battleship", неверојатната Бруклин Декер сними секси едиторијал за мајското издание на магазинот GQ и откри дека е "затрескана" во Жизел Бундхен. "Имам топ пет славни личности во кои сум затрескана, а Жизел е мојот број еден! Обично се повеќе момци на мојата листа, но Жизел е едноставно совршена во секој поглед." - открила Бруклин, која е во брак со тенисерот Енди Родик од 2009 година. 25 годишниот модел и актерка глумеше заедно со Ријана, Тејлор Кич и Лиам Нисон во филмот "Battleship", и за снимањето со Рири, таа вели: "Не сакам да зборувам во нејзино име, но мислам дека ни е заедничко тоа што и двете сакаме да бидеме на снимање со момци!" Tags: бруклин декер жизел бундхен Можеби ве интересира? Бруклин Декер за GQ (фото) - Сабота, 21 Април 2012 Нов трејлер за What to Expect When You're Expecting! - Четврток, 08 Март 2012 Жизел Бундхен - топлес за Versace! - Петок, 03 Февруари 2012 Жизел Бундхен со нова фотосесија за Versace! - Недела, 15 Јануари 2012 Жизел Бундхен-секси во новата ...
сите 5 | | | веќе видена

Питбул го објави спотот за својот нов сингл "Back in Time", кој воедно е и саундтрак за претстојниот филм "Men in Black 3". Раперот во спотот се среќава со агентот Ј и агентот К кога ја носи својата пријателка на вечера, а потоа се соочува и со вонземјани. Ова е прв пат Вил Смит самиот да не го сними саундтракот за "Men in Black". Во филмот освен веќе познатите Вил Смит и Томи Ли Џонс, ќе се појави и Џош Бролин - како младиот агент К. Филмот премиерно ќе започне да се прикажува во кината од 25 мај. Tags: џош бролин вил смит питбул томи ли џонс Можеби ве интересира? Видео премиера: Питбул - Back in Time (саундтрак за филмот Men in Black 3) - Сабота, 21 Април 2012 Филмови кои мора да ги погледнете ова лето! - Петок, 20 Април 2012 Видео премиера: Џенифер Лопез и Питбул - Dance Again! - Петок, 06 Април 2012 Џенифер Лопез објави фотографии од новиот спот! - Вторник, 03 Април 2012 Победниците на Kids' Choice Awards 2012 (фото) - Недела, 01 Април 2012 Постари: Слушнете ја новата песна на Шерил Кол! - ...
сите 6 | | | веќе видена

На младиот турски актер Кенан Имирзалиоглу (Езел) му е понудена улогата на Султан Абдулмеџид во историскиот филм “Famine”, кој ќе биде Ирско- Турска продукција во режија на режисерот Марк Махон. Во филмот станува збор за љубовната приказна помеѓу Турскиот морнар Фатих и девојката Мери. Сценаристот на филмот, Омер Сарикаја изјави дека Ирскиот режисер Махон бил заинтересиран за проектот и дека прикaзната му изгледала поинтересна и од приказната на Титаник. Главните улоги им биле понудени на Холивудските актери Леонардо Ди Каприо како Фатих и Колин Фарил како Патрик, и тие реагирале позитивно иако сеуште нема официјални информации за тоа дали ќе се појават во филмот. Сарикаја додал дека половина од актерите ќе бидат Турци а половина Ирци: "Сакаме Кенан Имиразалиоглу да го глуми Султан Абдулмеџид, а Ирската актерка Саорсе Ронан да ја глуми Мери, љубената на морнарот Фатих." Снимањето на филмот треба да започне во август. Tags: кенан имирзалиоглу Можеби ве интересира? Кенан Имирзалиоглу (Езел) ќе глуми со ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако е позната како една од најубавите русокоси, Хајди Клум на Твитер објави фотографија од својата прва фотосесија и откри дека нејзината природна коса всушност е кафеава. Супермоделот и мајка на четири деца, ја обави фотографијата од својата прва фотосесија која ја снимила на 19 годишна возраст во Германија и на која изгледа непрепознатливо. "Погледнете ја оваа фотографија од 1992. Едно од моите први снимања. Ова е мојата природна боја на косата!" - напишала убавата Хајди на Твитер. Хајди манекенската кариера ја започнала во 1992 година, кога победила на избор за убавина па потпишала договор со модната агенција 'Metropolitan Models'. Но за нејзиното име се слушна дури откако се појави на модната ревија за популарниот бренд за долна облека Victoria's Secret. Tags: хајди клум Можеби ве интересира? Хајди Клум - некогаш и сега (фото) - Петок, 20 Април 2012 Хајди Клум позираше гола за Allure (фото) - Понеделник, 16 Април 2012 Хајди Клум ги потпиша документите за развод од Сил! - Сабота, 07 Април 2012 ...
сите 6 | | | веќе видена

Иако многу ѕвезди не сакаат да откриваат детали од приватниот живот тој тренд започна да се менува.Така после Бијонсе и Ријана, и Џесика Алба одлучи да ги сподели своите приватни фотографии од семејниот одмор во Јапонија со обожавателите. Актерката на Твитер објавила прекрасни фотографии на кои позирала со сопругот Кеш Ворен и нивните две слатки ќеркички Онор и Хевен, и изгледале пресреќно додека се забавувале во посетата на Дизниленд во Токио. Џесика со семејството беше таму за да присуствуваат на отварањето на новиот бутик на Томи Хилфигер, па ја искористиле можноста да посетат некои преубави места во Токио. Tags: џесика алба Можеби ве интересира? Џесика Алба сподели приватни фотографии од одморот во Јапонија (фото) - Петок, 20 Април 2012 Џесика Алба на насловната страна на Jack (фото) - Недела, 08 Април 2012 10 филмски твитерџии кои би требало да ги следите! - Вторник, 03 Април 2012 Џесика Алба ја покажа новата тетоважа (фото) - Вторник, 03 Април 2012 Џесика Алба на насловна страна со двете ...
сите 7 | | | веќе видена

Сексипилната Холивудска ѕвезда Пенелопе Круз повторно ќе глуми заедно со сопругот Хавиер Бардем во претстојниот трилер The Counselor. Шпанската актерка за прв пат соработуваше со Хавиер во 1992 година, во филмот Jamon Jamon, а потоа повторно глумеа заедно неколку пати. Последен заендички филм им беше, наградуваниот филм на Вуди Ален во 2008 - дрaмата Vicky Cristina Barcelona. Според Hollywood Reporter, Пенелопе е фаворит за главната женска улога во The Counselor, филм во кој своето учество веќе го потврдија Хавиер, Мајкл Фасбендер и Бред Пит. Пенелопе и Хавиер се венчаа во 2010 година, и таа го роди нивниот син Лео една година подоцна. Актерот моментално ги снима сцените за новиот филм за Џејм Бонд, Skyfall кој ќе се појави во кината во октомври. Tags: пенелопе круз хавиер бардем Можеби ве интересира? Пенелопе Круз и сопругот Хавиер Бардем - повторно заедно на филм! - Петок, 20 Април 2012 Пенелопе Круз блесна на премиерата на новиот филм (фото) - Сабота, 14 Април 2012 Пенелопе Круз во гламурозно ...
сите 5 | | | веќе видена

Денес по британските радио станици дебитираше новиот сингл на Шерил Кол, Call My Name - поп денс соработка со познатиот диџеј Калвин Харис. 28 годишната пејачка се враќа на музичката сцена после паузата, а нејзиниот нов сингл доби мешани критики, од кои сепак повеќето беа позитивни. Некои предвидуваат дека Call My Name ќе стане голем летен хит! Шерил веќе го снимаше и спотот за синглот во Лос Анџелес, кој ќе ја доживее својата премиера на Vevo на 2 мај. Шерил на снимањето на спотот за Call My Name Инаку синглот е прв од нејзиниот трет албум A Million Lights, кој ќе биде достапен од 18 јуни. Tags: калвин харис шерил кол Можеби ве интересира? Слушнете ја новата песна на Шерил Кол! - Петок, 20 Април 2012 Адел е најбогатата млада личност во Британија! - Четврток, 12 Април 2012 Нов трејлер за What to Expect When You're Expecting! - Четврток, 08 Март 2012 Шерил Кол и Ријана ќе снимат дует! - Недела, 15 Јануари 2012 Шерил Кол сака да биде новата Викторија Бекам! - Среда, 28 Септември 2011 Постари: ...
сите 4 | | | веќе видена

За оние кои уживаат во инспиративни, љубовни и забавни филмови, составивме листа на потенцијални блокбастери за ова лето.. Помеѓу филмовите кои дефинитивно мора да ги погледнете ова лето се "Dark Shadows" со Џoни Деп, "Men in Black 3" со Вил Смит, анимираните "Madagascar 3: Europe's Most Wanted" и"Brave", "Sparkle"со Витни Хјустон и "Rock of Ages" со Том Круз. "Dark Shadows" Премиера: 11 мај Колинс (Деп) е богат, моќен плејбој кој исто така е и сопственик на Collinwood Manor. Тој сепак прави огромна грешка кога ќе го скрши срцето на Бучард, вештерка која му одредува судбина полоша и од смртта, го претвора во вампир и потоа го закопува жив. Два века после неговата смрт, Колинс случајно ќе биде ослободен од својот гроб. Вампирот ќе се врати во својот замок но ќе сфати дека неговиот огромен имот се распаѓа. Таму ќе го чекаат средби и расправии со чудовишта, вештерки, вампири, врколаци и духови. Базиран на Готската сапунска опера од 1960 година, во "Dark Shadows" освен Деп се појавуваат и Ева Грин, Хелена ...
| | веќе видена

Се појави комплетната листа со овогодинешните номинирани за музичките награди Билборд, а Адел, Ријана и LMFAO се помеѓу лидерите со најмногу номинации. Адел има најмногу номинации - дури 18, следуваат LMFAO со 17 номинации, Рири има 13, а Лејди Гага и Лил Вејн имаат по 10 номинации. Сите тие се борат и за најпосакуваната награда Најдобар изведувач вклучувајќи ја и Кети Пери. Иако хитмејкерите Редфу и Скајблу од LMFAO не се борат во категоријата за Најдобар изведувач, тие се ставени во категоријата Најдобро дуо/група. За да си заминат дома со награда ќе треба да ги победат силните конкуренти како Блек Ајд Пис, Колдплеј, Лејди Антебелум и Марун 5. Во категоријата Најдобар машки изведувач се номинирани Џастин Бибер, Крис Браун, Дрејк и Бруно Марс. Билборд музичките награди ќе се одржат на 20 мај во Лас Вегас. Tags: lmfao адел ријана Можеби ве интересира? Адел, LMFAO и Ријана со најмногу номинации за Билборд наградите! - Петок, 20 Април 2012 Највлијателните луѓе во светот според магазинот Time! - Четврток, ...
сите 5 | | | веќе видена

Турската ТВ ѕвезда Киванч Татлитуг ќе се ожени со својата девојка Азра Акин, известуваат турските медиуми. Популарниот актер и актерката беа во врска од 2002 година - годината кога Азра беше избрана за Мис на светот, но ја прекинаа врската во 2008 година. Тие си дадоа втора шанса еден на друг во 2011 - па повторно раскинаа во февруари, и ова е трет обид за спас на врската. Медимуите пишуваат дека овој пат е многу сериозно, и дека одлучиле да стапат во брак неодамна, откако се вратиле од романтичното патување во Амстердам. Tags: азра акин киванч татлитуг Можеби ве интересира? Tурскиот актер Киванч Татлитуг ќе се жени! - Четврток, 19 Април 2012 Постари: Највлијателните луѓе во светот според магазинот Time! - Четврток, 19 Април 2012 Kaтарина Ивановска сними секси едиторијал за Yamamay (фото/видео) - Четврток, 19 Април 2012 Почина легендарниот ТВ водител Дик Кларк! - Четврток, 19 Април 2012 Харисон Форд ја продава луксузната вила во Лос Анџелес! - Среда, 18 Април 2012 Кели Брук повторно ги покажа ...
сите 8 | | | веќе видена

Диетата на Ен Хатавеј очигледно успеала..Актерката била фотографирана на снимањето на нејзиниот нов филм Les Miserables со актерот Хју Џекмен, и го покажала новиот драматичен изглед за улогата. 29 годишната актерка ја скрати својата долга коса и значително ослабе за улогата на проституката која умира од туберколоза, Фантин. Eн започна да го снима трагичниот филм овој месец, и мораше да се стави на диета за да ослабее неколку килограми поради улогата на болната проститутка и за сцените да изгледаат пореалистични. Минатата недела медиумите пишуваа дека актерката дневно внесува само по 500 калории и дека јаде само неколку јаболки на ден. Tags: ен хатавеј хју џекмен Можеби ве интересира? Ен Хатавеј - шокантно слаба на снимањето на филмот Les Miserables (фото) - Четврток, 19 Април 2012 Ен Хатавеј со кратка коса за улогата во Les Miserables (фото) - Недела, 08 Април 2012 Прв трејлер за анимираниот филм Rise of the Guardians! - Четврток, 29 Март 2012 Победници на 2012 People's Choice Awards! - Четврток, 12 ...
сите 5 | | | веќе видена

Mагазинот Time ја објави својата 9-та пo ред годишна листа на 100-те највлијателни луѓе во светот, а на листата се најдоа и славни личности како Ријана, Адел како и војвотката од Кембриџ, Кејт и нејзината сестра Пипа Мидлтон. Читателите на Тime, овој месец гласаа за оние личности за кои мислеа дека треба да се најдат на листата, а таму се најдоа и актерките Џесика Честејн, Клер Денс, Виола Дејвис, Тилда Свинтон и Кристен Виг. Oд политичарите на листата своето место го обезбедија американскиот претседател Барак Обама, Хилари Клинтон и Ангела Меркел, а од спортистите - Новаќ Ѓоковиќ, Тим Тебоу и Џереми Лин. Tags: kejт мидлтон адел ријана Можеби ве интересира? Највлијателните луѓе во светот според магазинот Time! - Четврток, 19 Април 2012 Адријана Лима зборува турски во новата реклама (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Ријана - топлес на Хаваи (фото) - Вторник, 17 Април 2012 Ријана покажа како се забавува на Коачела 2012 (видео) - Понеделник, 16 Април 2012 Ријана повторно го покажа своето тело (фото) - ...
сите 8 | | | веќе видена

Денес дебитираше и целиот, официјален трејлер за филмот "Tengo ganas de ti", продолжението на шпанскиот блокбастер од минатата година -"3 metros sobre el cielo". Во главните улоги повторно се вратија Марио Касас, Марија Валверде како и Клара Лаго. "Tengo Ganas de Ti", очекуваниот втор дел на хитот "3 metros sobre el cielo" ќе се појави во кината на 22 јуни. Во филмот продолжува приказната за Аче (Касас) кој се враќа од Лондон после две години, и повторно ќе се сретне со неговата незаборавна љубов Баби (Валверде). И покрај тоа што поминало многу време, Аче не успева ни за миг да заборави за Баби и повторно се враќа во соседството. Освен тоа, јасно му е дека мора да го обнови својот живот, но сепак не престанува да се прашува дали ќе може со друга личност да ја оживее магијата на првата љубов која ја чуствуваше со Баби. Tags: клара лаго марија валверде марио касас Можеби ве интересира? Официјален трејлер за филмот Tengo ganas de ti (видео) - Четврток, 19 Април 2012 Марио Касас во трејлерот за филмот Grupo ...
сите 6 | | | веќе видена

Kaтарина Ивановска сними нов едиторијал за преубавата колекција на костими за капење на популарниот Италијански бренд, "Yamamay". Фотосесијата била снимена во Порторико, на плажата Кулебра каде Катарина позирала во оригиналните и шарени костими за капење од колекцијата, пред објективот на фотографот Умберто Бароне. Погледнете ги прекрасните фотографии од нивната соработка како и видеото од снимањето на фотосесијата: Tags: kaтарина ивановска Можеби ве интересира? Kaтарина Ивановска сними секси едиторијал за Yamamay (фото/видео) - Четврток, 19 Април 2012 Постари: Почина легендарниот ТВ водител Дик Кларк! - Четврток, 19 Април 2012 Харисон Форд ја продава луксузната вила во Лос Анџелес! - Среда, 18 Април 2012 Кели Брук повторно ги покажа облините (фото) - Среда, 18 Април 2012 Телохранителот на Мајкл Џексон тврди дека тој е татко на неговиот најмал син! - Среда, 18 Април 2012 Убавата Ирина Шаек позираше за Intimissimi (фото) - Среда, 18 Април 2012
сите 9 | | | веќе видена

Се што сме виделе досега од филмот "Magic Mike" беше само голотија, додека овоj, нов штотуку објавен трејлер се фокусира повеќе на приказната на стриптизерот (Чанинг Тејтам). Тејтам го глуми главниот лик кој сака да стане дизајнер на мебел но завршува како егзотичен танчер. Тој сонува за свој сопствен бизнис и сака да и го привлече вниманието на сестрата на неговиот партнер (Петифер), Пејџ. Секако во филмот се појавуваат уште многу зогдни момци како Метју Мекконахи и Џо Манганиело. Погледнете го трејлерот за филмот "Magic Mike": Tags: aлекс петифер џо манганиело метју мекконахи чанинг тејтам Можеби ве интересира? Трејлер за филмот Magic Mike! - Четврток, 19 Април 2012 21 Jump Street на првото место на бокс офисот! - Недела, 18 Март 2012 Романтичниот филм The Vow - прв на бокс офисот! - Недела, 12 Февруари 2012 Рејчел Мек Адамс ја покажа совршената фигура во новиот филм (видео) - Сабота, 04 Февруари 2012 Блејк Лајвли и Џад Ло ќе глумат заедно во филмот The Side Effects! - Петок, 13 Јануари 2012 ...
сите 7 | | | веќе видена

Почина Дик Кларк познат американски ТВ продуцент и водител, известија американските медиуми. Кларк починал вчера од срцев удар на 82 годишна возраст. Неговото здравје се наруши уште во 2004 година кога доби мозочен удар, и мораше да се пензионира од водењето на шоуто "New Year's Rockin' Eve," кое го водеше од 1972 година, а Рајан Сикрест го превземал во 2006 година. Сепак одвреме навреме се појавуваше во шоуто, а неговото последно појавување беше во 2011 година. Кларк се проби во 1956 година, како водител на емисијата "American Bandstand" која продолжил да ја води се до 1989 година.Тој беше водител и на шоуто Мис САД од 1989 до 1993, како и на Мис Универзум од 1990 до 1993. Кларк беше примен во Холивудскиот булевар на славните, Рокнерол халата на славните и Халата на славните на академијата на тв науките и уметноста. Има добиено 5 Еми награди за својата работа, од кои една е за животно дело.Тој беше во брак 3 пати - и има 3 деца од првите два брака. Tags: дик кларк Можеби ве интересира? Почина ...
сите 8 | | | веќе видена

Актерот Харисон Форд реши да ја продаде својата преубава куќа во Лос Анџелес, во која живее од 1983 година. Оваа куќа е изградена уште од 1950-та година во колонијален стил, но познатиот актер ја реконстируираше. Сепак куќата го задржала својот рустикален стил па во внатрешноста и понатаму преовладува дрвото, додека од надвор е опкружена со преубава градина и тревници. Луксузната вила располага со четири спални соби, три гостински апартмани, голема библиотека и базен. Харисон ја купи за милион долари, а идниот купувач ќе мора да издвои дури 8,3 милиони. Актерот се одлучил да ја продаде оваа преубава вила, бидејќи со сопругата Калиста Флокхарт се селат во Њујорк, каде неодамна купија огромна куќа за која потрошија 12,6 милиони долари. Tags: харисон форд Можеби ве интересира? Харисон Форд ја продава луксузната вила во Лос Анџелес! - Среда, 18 Април 2012 Харисон Форд повторно ќе го глуми Индијана Џонс! - Среда, 30 Ноември 2011 Постари: Кели Брук повторно ги покажа облините (фото) - Среда, 18 Април 2012 ...
сите 12 | | | веќе видена

next