На премиерата на филмот Men in Black 3 која се случи вчера во Москва, камерите на веб порталот TMZ го забележале чудниот и непријатен инцидент, кога еден Украински новинар се обидел да го бакне актерот Вил Смит. Иако актерот (43) прво пријателски го прегрнал новинарот кој го пресретнал на црвениот тепих, кога тој се обидел да го бакне на уста актерот го турнал и му удрил шлаканица. "Што по ѓаволите е твојот проблем, човече?" - изјавил разбеснетиот Вил пред да го плесне новинарот. Според TMZ, човекот кој се обидел да го бакне Вил е новинар познат во Европа по забавните интервјуа што ги прави со славните личности. Погледнете видео од чудниот инцидент: Tags: вил смит Можеби ве интересира? Вил Смит му удри шлаканица на новинар кој сакал да го бакне (видео) - Сабота, 19 Мај 2012 Видео премиера: Питбул - Back in Time (саундтрак за филмот Men in Black 3) - Сабота, 21 Април 2012 Филмови кои мора да ги погледнете ова лето! - Петок, 20 Април 2012 Победниците на Kids' Choice Awards 2012 (фото) - Недела, 01 ...
сите 14 | | | веќе видена

Џесика Алба ќе ја репризира својата улога на стриптизерката Ненси Калахан во 3D продолжението на филмот Sin City. Убавата актерка и колегата Мики Рурк се првите двајца што го потврдија своето учество во 3D продолжението на хит филмот од 2005 година. Sin City 2: A Dame to Kill For - ќе биде во режија на Роберт Родригез и Френк Милер - творецот на стрипот на кој беше базиран оригиналниот филм. Се очекува и другите актери да ги репризираат своите улоги, но засега не е ништо потврдено официјално. Ќе се снима во Остин, Тексас во студиото на Родригез, а филмот се очекува во кината да се појави на 4 октомври, 2013 година. Во првиот дел од филмот учествуваа и Бенисио Дел Торо, Росарио Досон и Брус Вилис. Филмот беше вистинско изненадување на бокс офисот и заработи 100 милиони фунти и покрај малиот буџет од 25 милиони. Tags: mики рурк џесика алба Можеби ве интересира? Џесика Алба ќе глуми во 3D продолжението на Sin City! - Петок, 18 Мај 2012 Џесика Алба - прекрасна на насловната страна на Marie Claire ...
сите 10 | | | веќе видена

За само два дена на меѓународниот филмски фестивал во Кан, актерката Ева Лонгорија се појави во неколку свечени тоалети и впечатливи дневни комбинации со кои убедливо стана кралица на црвениот тепих во Кан. Атрактивната Очајна домаќинка, уште на првиот ден од фестивалот ги воодушеви сите и се најде во центарот на вниманието кога се појави во гламурозна и раскошна креација на Марчеса. Вториот ден латино ѕвездата повторно импресионирала во бел, свилен фустан на Емилио Пучи. Еве неколку од комбинациите со кои убавата актерка воодушеви во Кан: Tags: ева лонгорија Можеби ве интересира? Eва Лонгорија - кралица на црвениот тепих во Кан (фото) - Петок, 18 Мај 2012 Ева Лонгорија во реклама за храна за мачки (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Ева Лонгорија повторно сама! - Четврток, 08 Март 2012 Eва Лонгорија- жена на годината! - Вторник, 31 Јануари 2012 Ресторанот на Ева Лонгорија заработи тужба! - Среда, 23 Ноември 2011 Постари: Никол Шерцингер во секси издание за Maxim (фото/видео) - Петок, 18 Мај 2012 50 ...
сите 5 | | | веќе видена

Влатко Лозаноски неодамна потпиша договор со „План Б Продукција“ и после една година пауза се врати на македонската музичка сцена со нов сингл "Нема ден, нема ноќ" - кој веќе доби и свој видео запис. Музиката на "Нема ден, нема ноќ" е на Лазар Цветкоски, а текстот на Милан Миланов. Спотот е во режија на Даниел Јовески а се снимал на неколку локации во Охрид. Tags: влатко лозаноски Можеби ве интересира? Влатко Лозаноски го објави спотот за Нема ден, нема ноќ (видео) - Петок, 18 Мај 2012 Постари: Почина диско кралицата Дона Самер! - Четврток, 17 Мај 2012 Ина го објави спотот за Caliente (видео) - Среда, 16 Мај 2012 Фреди Мерјкури - повторно на сцена! - Петок, 11 Мај 2012 Ребека Блек се врати со нов спот (видео) - Четврток, 10 Мај 2012 Марун 5 го објавија спотот за Payphone (видео) - Четврток, 10 Мај 2012
сите 2 | | | веќе видена

Никол Шерцингер сними секси едиторијал за јунското издание на магазинот Maxim Australia. 33 годишната убавица која неодамна заврши со промовирањето на филмот 'Men In Black 3' каде глуми заедно со Вил Смит и Томи Ли Џонс, го покажала своето совршено тело во неколку различни костими за капење. Таа покажа дека знае како да танцува професионално уште од првиот пат кога стапна на сцена заедно со 'The Pussycat Dolls'. " Кога танцувам се транспортирам на друго место. Не знам што ќе направи моето тело. Само слушам што ми зборува музиката и на еден начин се исклучувам. Се претворам во ѕвер. "- вели Никол. Таа е родена во Хаваи, но израснала во Кентаки и вели дека ги обожава и двете места. " Сакам да ги готвам специјалитетите од Кентаки, а од Хаваи ја имам љубовта кон сурфањето..Сакам да ги посетувам роднините и на двете места ." - вели таа. Иако нејзината природна убавина, ги има освоено срцата на многу мажи, Никол признала дека е "затрескана" во Хали Бери и воодушевена од нејзината убавина. " Хали Бери - таа е ...
сите 6 | | | веќе видена

После пет успешни сезони, потврдено е дека шестата сезона на популарната серија Gossip Girl, воедно ќе биде и последна! Последната сезона на серијата ќе има само 11 епизоди, а обожавателите дефинитивно може да очекуваат многу драма. Во последната сезона ќе има многу пресврти, а покрај тоа ќе ја следи и мисијата на Нејт (Чејс Крафорд) да го открие вистинскиот идентитет на озборувачката. "За мене, ќе биде...тешко да го напуштам Њујорк. И дефинитивно ќе биде крај на една ера." - изјавил Чејс. Tags: gossip girl чејс крафорд Можеби ве интересира? Серијата Gossip Girl завршува по шест сезони! - Четврток, 17 Мај 2012 Лејтон Мистер на насловната страна на Marie Claire (фото) - Вторник, 13 Март 2012 Нов трејлер за What to Expect When You're Expecting! - Четврток, 08 Март 2012 Блејк Лајвли - секси за Elle! - Четврток, 02 Февруари 2012 Видео од 100-та епизода на Gossip Girl: Има ли надеж за Чак и Блер? - Вторник, 24 Јануари 2012 Постари: Рајан Гослинг и Ема Стоун - повторно во жешки сцени (видео) - Четврток, ...
сите 3 | | | веќе видена

36 годишниот рапер, 50 Сент завршил во болница. Познатиот рапер вчера на Твитер објавил неколку фотографии на кои се гледа дека лежи во болнички кревет. Заедно со фотографиите раперот напишал дека иако е во болница, неговиот следен албум LOST TAPE е готов и ќе се појави во закажаното време и додал дека чека да замине на операција. Причината за неговата хоспитализација сеуште не е позната, но како што пишуваат странските медиуми, американскиот рапер имал проблеми со желудникот. "Фифти се чуствува добро. Не е ништо сериозно. Накоро ќе одржиме промоција." - изјавил продуцентот на познатиот музичар. Tags: 50 сент Можеби ве интересира? 50 Сент во болница (фото) - Четврток, 17 Мај 2012 Постари: Џеј Ло во жешко издание за Vogue (фото) - Среда, 16 Мај 2012 Жизел го покажа задникот на насловната на Vogue (фото) - Среда, 16 Мај 2012 Шарлиз Терон и Кристен Стјуарт блеснаа во проѕирни фустани на премиерата на Snow White (фото) - Среда, 16 Мај 2012 Џесика Алба - прекрасна на насловната страна на Marie Claire ...
сите 6 | | | веќе видена

Кралицата на диско музиката, легендарната Дона Самер почина на 63 годишна возраст, а нејзиното семејство денес ја потврди жалната вест за медиумите. "Рано изутринава, ја изгубивме Дона Самер Судано. Додека тагуваме по нејзината загуба, во мир го славиме нејзиниот извонреден живот и нејзиното наследство. Зборовите навистина не можат да изразат колку ги цениме вашите молитви и љубовта за нашето семејство во овој чуствителен период. "- пишува во соопштението до медиумите. Популарната пејачка и добитничка на Греми - е нај позната по диско хитовите како што се "Hot Stuff," "Last Dance," "Bad Girls" и многу други. Дона починала во Флорида после долгата битка со ракот. Таа зад себе остави три ќерки - Бруклин и Аманда од сопругот Брус Судано, музичар со кого се омажи во 1980-та година, и Мими нејзината најстара ќерка од првиот сопруг Хелмут Сомер. Дона која е добитничка на пет Греми награди стана првиот изведувач кој имаше 3 последователни албуми кои беа број 1 на листите. Tags: дона самер Можеби ве интересира? ...
сите 19 | | | веќе видена

Секспилната Џенифер Лопез има тело со кое може само да се гордее. 42 годишната ѕвезда ја покажала импресивната фигура додека му позирала на славниот фотограф Марио Тестино, во неколку различни костими за капење во најновото издание на магазинот Vogue. Џеј Ло никогаш не изгледала толку добро...а истото може да се каже и за нејзината кариера. Таа се најде на првото место на листата на најмоќни личности на магазинот Forbes за 2012 година, поради тоа што заработи дури 52 милиони долари во текот на изминатата година. Топ 10 најмоќни личности според Forbes се: 1. Џенифер Лопез 2. Oпра Винфри 3. Џастин Бибер 4. Ријана 5.Лејди Гага 6. Бритни Спирс 7. Kим Кардашијан 8. Kети Пери 9. Tом Круз 10. Стивен Спилберг Tags: џенифер лопез Можеби ве интересира? Џеј Ло во жешко издание за Vogue (фото) - Среда, 16 Мај 2012 Џенифер Лопез го објави спотот за Follow the Leader (видео) - Петок, 04 Мај 2012 Џенифер Лопез и Енрике Иглесијас заедно на турнеја! - Среда, 02 Мај 2012 Џенифер Лопез планира светска турнеја! - Сабота, ...
сите 8 | | | веќе видена

Популарната Романска пејачка Ина го објави новиот спот за "Caliente", првиот сингл од нејзиниот претстоен трет албум кој треба да биде објавен оваа година. Со "Caliente", Ина му се врати на својот беспрекорен, сензуален електро-поп стил, а инаку синглот многу потсеќа на нејзиниот хит "Un Momento". Спотот бил сниман на рајските плажи на Костарика, а во него се појавува и поранешното момче на Мадона, моделот Хесус Луз. Погледнете го новиот спот на Ина: Tags: ина Можеби ве интересира? Ина го објави спотот за Caliente (видео) - Среда, 16 Мај 2012 Бијонсе и Анџелина Џоли се најмоќните мајки во светот! - Недела, 13 Мај 2012 Убавата Нина Добрев го возбуди познатиот водител (видео) - Петок, 11 Мај 2012 Индиа Исли ќе ја глуми младата Анџелина Џоли! - Четврток, 10 Мај 2012 Катарина Ивановска во секси долна облека за Nordstrom (фото) - Среда, 09 Мај 2012 Постари: Фреди Мерјкури - повторно на сцена! - Петок, 11 Мај 2012 Ребека Блек се врати со нов спот (видео) - Четврток, 10 Мај 2012 Марун 5 го објавија ...
сите 2 | | | веќе видена

Најплатениот модел во светот, Жизел Бундхен уште еднаш го покажа своето неверојатно тело на насловната страна на Vogue Paris. Бразилската убавица позирала топлес, само во долниот дел од костимот за капење. Секси фотографијата на Жизел ќе ја краси насловната страна на Vogue за месец јуни/јули. Tags: жизел бундхен Можеби ве интересира? Жизел го покажа задникот на насловната на Vogue (фото) - Среда, 16 Мај 2012 Бруклин Декер за GQ (фото) - Сабота, 21 Април 2012 Жизел Бундхен - топлес за Versace! - Петок, 03 Февруари 2012 Жизел Бундхен со нова фотосесија за Versace! - Недела, 15 Јануари 2012 Жизел Бундхен-секси во новата кампања за долна облека! - Сабота, 17 Декември 2011 Постари: Шарлиз Терон и Кристен Стјуарт блеснаа во проѕирни фустани на премиерата на Snow White (фото) - Среда, 16 Мај 2012 Џесика Алба - прекрасна на насловната страна на Marie Claire (фото/видео) - Вторник, 15 Мај 2012 Бијонсе и Анџелина Џоли се најмоќните мајки во светот! - Недела, 13 Мај 2012 Џони Деп се сретна со својот ...
сите 14 | | | веќе видена

На премиерата на филмот Snow White and the Huntsman која се случи во понеделникот, актерките кои ги имаат главните улоги - Шарлиз Терон и Кристен Стјуарт блеснаа во гламурозни, проѕирни фустани. И двете актерки ги покажале долгите нозе во проѕирни, драматични фустани. Младата Кристен (22) избрала чипкан фустан од есенската колекција на Марчеса, додека преубавата Шарлиз (36) била облечена во прекрасен, црн фустан, креација на Кристијан Диор. Кристен Стјуарт, Крис Хемсврот и Шарлиз Терон На црвениот тепих бил забележан и Крис Хемсворт, кој ја има главната машка улгоа во филмот. Актерот неодамна стана татко за прв пат, кога неговата сопруга Елза Патаки ја роди малата ќеркичка која ја крстија Индија. "Snow White and the Huntsman" е режисерско деби на Руперт Сандерс и ја раскажува приказната на Браќата Грим на сосема друг начин. Кристен глуми принцеза воин - Снежана која се здружува со ловџијата за да го спаси своето царство во злобната кралица Равена. Филмот во кината во САД ќе се појави на 1 јуни. Tags: ...
сите 16 | | | веќе видена

Убавата Џесика Алба блесна на насловната страна на магазинот Marie Claire, и се отвори за своите почетоци во актерската кариера. Актерката вели дека луѓето не можеле да поверуваат дека имала тежок почеток како млада актерка. Таа призна дека кога и ја понудиле главната улога во серијата Dark Angel, таа била принудена да носи секси облека со цел серијата да биде гледана претежно од машката публика. "Имав серија која се емитуваше кога бев 19 години. И веднаш сите формираа силно мислење за мене поради начинот на кој бев промовирана. Требаше да бидам секси, акциона девојка. Тоа го очекуваа луѓето од мене." - признала Џесика (31). "Се чуствував како објект и многу незгодно. Јас сакав да бидам шик и елегантна. "- додала актерката. Овие денови, таа е токму тоа. "Таа има совршено тело, секси и со облини. Таа секогаш изгледа свежо, никогаш вулгарно." - вели за неа, популарната дизајнерка Донатела Версаче (57). Џесика - која со сопругот Кеш Ворен ги има двете ќеркички Онор и Хевен, признава дека нејзината транзиција од ...
сите 4 | | | веќе видена

Бијонсе Ноулс и Анџелина Џоли се најдоа на врвот на листата на најмоќни мајки за 2012 година која ја состави магазинот Working Mother. Уредниците на магазинот составиле листа од топ 10 најмоќни жени, кои се успешни и во кариерата и во семејството, за да го одбележат денешниот ден на мајките во Америка. Суперѕвездата Бијонсе стана мајка за прв пат во јануари кога ја роди ќерката Блу Ајви, додека Холивудската убавица Анџелина е мајка на шест деца. На листата се најде и актерката Мелиса МекКарти која е мајка на две девојчиња, Вивиен и Жоржет. "Тие се само неколку од мајките кои имаат големо влијание во светот во моментов. Сите моќни жени на нашата листа имаат барем по едно дете, и сите се од САД. "- изјавила уредничката на магазинот Џенифер Овенс за Contactmusic. Tags: анџелина џоли бијонсе Можеби ве интересира? Бијонсе и Анџелина Џоли се најмоќните мајки во светот! - Недела, 13 Мај 2012 Индиа Исли ќе ја глуми младата Анџелина Џоли! - Четврток, 10 Мај 2012 Бијонсе прогласена за најубава жена во светот! - ...
| | веќе видена

Холивудскиот актер Џони Деп деновиве беше во Јапонија, каде го промовираше новиот филм Dark Shadows и имаше прилика да го запознае својот Јапонски "двојник". Кен Шимицу веројатно е најголемиот Јапонски обожавател на актерот, бидејќи изгледал исто како него. И тој бил помеѓу толпата обожаватели кои го пречекале својот идол на аеродромот во Токио за да добијат автограм. Како што пишува Daily Mail, популарниот актер застанал, и со насмевка му дал автограм на својот обожавaтeл па дури и се фотографирал со него. Филмот Dark Shadows е осма соработка на Џони со режисерот Тим Бартон. Тие прв пат соработуваа во 1990 година, на филмот Edward Scissorhands. Tags: џони деп Можеби ве интересира? Џони Деп се сретна со својот Јапонски двојник (фото) - Недела, 13 Мај 2012 Џони Деп настапи со Аеросмит и Алис Купер на забавата по премиерата на Dark Shadows (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Филмови кои мора да ги погледнете ова лето! - Петок, 20 Април 2012 Џони Деп и Натали Портман во новиот спот на Пол Макартни (видео) - ...
сите 9 | | | веќе видена

Ѕвездата од филмот The Avengers, актерот Крис Хемсворт стана татко! Тој и неговата сопруга, актерката Елза Патаки добија ќеркичка во петокот. Тие одлучиле да го крстат нивното прво дете, Индија. " Ја обожаваме земјата и го обожаваме името. " - изјавил Крис (28) во врска со името на нивната ќеркичка. Крис кој наскоро ќе го видиме и во претстојниот филм Snow White and the Huntsman , и Елза (35) која глумеше во Fast Five , се во брак од 2010 година. Кога ја објави веста за бременоста, Шпанската убавица имаше уште една новост за својот сопруг. "Јас на бебето ќе му зборувам само на Шпански. Веќе му реков на мојот сопруг: Брзо научи се да зборуваш Шпански јазик, ако не - нема да можеш да разбереш за што зборуваме." - изјавила Елза за магазинот Hola! Tags: елза патаки крис хемсворт Можеби ве интересира? Крис Хемсворт стана татко! - Недела, 13 Мај 2012 The Avengers ги руши сите рекорди! - Понеделник, 07 Мај 2012 Нов трејлер за филмот Snow White and the Huntsman! - Понеделник, 19 Март 2012 Нови фотографии од ...
сите 2 | | | веќе видена

Ријана повторно успеа да се најде во медиумите, благодарение на секси фотографиите кои постојано ги објавува. 24 годишната убавица од Барбадос ги израдувала своите обожаватели на Фејсбук кога објавила повеќе топлес фотографии од снимањето на новиот спот за синглот Where Have You Been. Спотот за Where Have You Been се појави кон крајот на минатиот месец, и е петтиот сингл од нејзиниот шести студиски албум Talk That Talk. Tags: ријана Можеби ве интересира? Ријана објави секси фотографии од снимањето на новиот спот (фото) - Недела, 13 Мај 2012 Ријана - ултра секси во фотосесијата за Тери Ричардсон (фото) - Среда, 09 Мај 2012 Тулиса Контоставлос е најсекси жена нa светот за 2012! - Среда, 02 Мај 2012 Ријана ќе глуми негативец во Fast and Furious 6! - Среда, 02 Мај 2012 Видео премиера: Ријана - Where Have You Been! - Понеделник, 30 Април 2012 Постари: Мила Јовович го покажа задникот (фото) - Недела, 13 Мај 2012 Убавата Нина Добрев го возбуди познатиот водител (видео) - Петок, 11 Мај 2012 Ликот на ...
сите 5 | | | веќе видена

Мила Јовович деновиве ја снимаше новата реклама за козметичкиот гигант Авон заедно со згодниот актер Карлос Касија Гранде, кога случајно го покажала задникот. 36 годишната актерка и модел, снимала на Менхетен, кога и се случила мала незгода - црното фустанче во кое била облечена се поткренало и таа го покажала задникот на папараците кои веднаш го овековечиле тој момент. " Ја снимам рекламата за новиот парфем на Авон, па пишувам помеѓу паузите. И да! Парфемот на Авон е божествен! "- напишала на Твитер, убавата актерка. Tags: мила јовович Можеби ве интересира? Мила Јовович го покажа задникот (фото) - Недела, 13 Мај 2012 Мила Јовович се соблече за Maxim Australia (фото) - Среда, 07 Март 2012 Мила Јовович во трејлерот за филмот Resident Evil: Retribution! - Четврток, 19 Јануари 2012 Мила Јовович во фотосесија за магазинот S Moda! - Среда, 12 Октомври 2011 Мила Јовович топлес во Мексико! - Петок, 26 Август 2011 Ново: Ријана објави секси фотографии од снимањето на новиот спот (фото) - Недела, 13 Мај ...
сите 6 | | | веќе видена

Младата ѕвезда од серијата Vampire Diaries, Нина Добрев гостувала во шоуто на Конан О'Браен и тотално го возбудила познатиот водител. Тој ја потсетил дека пред да започне емисијата ветила дека ќе му покаже некоја од јога позициите со кои ја одржува својата фантастична фигура. Убавата 22 годишна актерка веднаш станала да го исполни ветувањето, па застанала на глава и ги ставила нозете право во препоните на Конан - по што водителот полудел и започнал да трча наоколу од среќа. Tags: нина добрев Можеби ве интересира? Убавата Нина Добрев го возбуди познатиот водител (видео) - Петок, 11 Мај 2012 Ѕвeздите од Vampire Diaries се соблекоа за магазинот EW (фото) - Среда, 08 Февруари 2012 Постари: Ликот на Силвестер Сталоне насликан на фреска од 1511 година! - Петок, 11 Мај 2012 Оливија Њутон Џон ги продава легендарните панталони од Брилијантин! - Четврток, 10 Мај 2012 Џенифер Лав Хјуит стана ангел на Victoria's Secret (видео) - Четврток, 10 Мај 2012 Брус Вилис ја покажа малата ќеркичка (фото) - Четврток, 10 ...
сите 3 | | | веќе видена

Гитаристот на рок бендот Queen, Брајан Меј изјавил дека на специјалната изведба на мјузиклот “We Will Rock You” на 14 мај, на сцената ќе се појави и покојниот пејач на бендот, легендарниот Фреди Меркјури, пренесува NME. Тоа ќе се случи благодарение на новата технологија, слична на онаа со која неодамна беше "оживеан" и раперот Тупак Шакур. Меј изјавил дека овој пат нема да станува збор за холограм, туку за некаков вид на оптичка илузија. "Луѓето ќе се запрашаат дали навистина го виделе Фреди. "- вели Меј. "Ние веќе долго време се обидуваме да го вратиме Фреди на сцената, така да тоа што се случи со Тупак - таа техника со холограм сакавме и ние да ја искористиме. Сепак мислам дека не е многу практична за мјузиклот." - додал познатиот гитарист. Фреди Меркјури почина во 1991 година, на своја 45 годишна возраст. Tags: брајан меј фреди меркјури Можеби ве интересира? Фреди Мерјкури - повторно на сцена! - Петок, 11 Мај 2012 Адам Ламберт е новиот фронтмен на Queen?! - Сабота, 04 Февруари 2012 Среќен 65-ти ...
сите 11 | | | веќе видена

next