Ријана (24) се прошета низ улиците на Њујорк во проѕирен топ и повторно ги покажа своите гради. Младата пејачка која обожава да се разголува, се шетала со пријателките облечена во проѕирен розов топ, здолниште и патики. Од денес голата Рири може да се забележи и на огромен билборд на Times Square. Ѕвездата се соблече гола за промоција на нејзиниот нови парфем Rebelle, а нејзината фотографија се најде на билборд во Њјуорк. Tags: ријана Можеби ве интересира? Ријана се прошета низ Њујорк во проѕирно издание (фото) - Вторник, 12 Јуни 2012 Новиот спот на Колдплеј и Ријана за Princess of China (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 Адријана Лима не сака да го дознае полот на детето! - Сабота, 02 Јуни 2012 Ема Вотсон и Ријана на снимањето на филмот The End Of The World (фото) - Петок, 01 Јуни 2012 Ријана се соблече за Esquire (фото/видео) - Четврток, 31 Мај 2012 Постари: Шакира е бремена? - Понеделник, 11 Јуни 2012 Метју Меконахи се ожени со Камила Алвес! - Недела, 10 Јуни 2012 Ким Кардашијан му подари ...
сите 4 | | | веќе видена

Лејди Гага е позната по ексцентричните и необични настапи, а на еден таков неодамнешен настап во Нов Зеланд популарната пејачка доживеа мала незгода. Всушност додека Гага пеела, една метална шипка и паднала врз главата. После ударот пејачката продолжила да пее и го одржала концертот до крај, и покрај тоа што доживеала мал потрес на мозокот. Погледнете видео од незгодата: Tags: лејди гага Можеби ве интересира? Лејди Гага доживеа незгода на концерт (видео) - Понеделник, 11 Јуни 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Лејди Гага без шминка (фото) - Вторник, 27 Март 2012 Лејди Гага заработува 30 милиони долари годишно од Твитер! - Петок, 16 Март 2012 Постари: Maдона ги покажа градите на концерт во Истанбул (видео) - Недела, 10 Јуни 2012 Северина има нов летен хит (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 Новиот спот на Колдплеј и Ријана за Princess of China (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 ...
сите 9 | | | веќе видена

Мексиканскиот веб портал TV Notas, пишува дека Колумбиската пејачка Шакира и фудбалерот Жерар Пике ќе станат родители и дека веќе купиле нов дом во Барселона. Веб порталот "тврди" дека Шакира е бремена два месеци, иако сеуште не е потврдена официјално оваа вест. Пред само неколку недели имаше други шпекулации - дека пејачката ќе позира гола за Плејбој кои таа ги негирашe на Твитер: " Апсолутно неточно. Но навикнете се, знаете дека секоја недела измислуваат нешто ново :) ". Шакира и Пике започнаа врска неколку месеци откако соработуваа на снимањето на спотот за “Waka Waka” - химната на светсткото првенство во Јужна Африка. Tags: жерар пике шакира Можеби ве интересира? Шакира е бремена? - Понеделник, 11 Јуни 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Видео премиера: Шакира - Addicted to You! - Среда, 02 Мај 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Лејди Гага има 20 милиони следбеници на Твитер! - Вторник, 06 Март ...
сите 7 | | | веќе видена

Холивудскиот актер Метју Меконахи стапи во брак со својата долгогодишна љубов Камила Алвес. 42 годишниот актер и 29 годишниот Бразилски модел се свршија на Божиќ минатата година, а заедно се веќе шест години. Тие склучиле брак на приватна церемонија во саботата во Тексас. По церемонијата, гостите останале во шаторите кои биле поставени на неговиот имот, пишува People. Камила и Метју имаат две деца заедно, Леви (3) и Вида (2). Tags: камила алвес. метју меконахи Можеби ве интересира? Метју Меконахи се ожени со Камила Алвес! - Недела, 10 Јуни 2012 Постари: Ким Кардашијан му подари Ламборџини на момчето! - Недела, 10 Јуни 2012 Мајли Сајрус се вери со Лиам Хемсворт! - Четврток, 07 Јуни 2012 Шерил Кроу има тумор на мозокот! - Среда, 06 Јуни 2012 Се омажи Дру Баримор! - Недела, 03 Јуни 2012 Славни парови кои си личат еден на друг (фото) - Недела, 03 Јуни 2012
сите 10 | | | веќе видена

Поп кралицата Мадона решила нејзината турнеја MDNA да остане во сеќавање на публиката, ако не по доброто шоу, барем по провокацијата - па на неодaмнешниот концерт во Истанбул ги покажала своите гради. За време на настапот, Мадона почнала да се соблекува, а потоа го тргнала и градникот, ги покажала градите и ја шокирала публиката. Погледнете видео од конторверзниот настап на Мадона: Tags: мадона Можеби ве интересира? Maдона ги покажа градите на концерт во Истанбул (видео) - Недела, 10 Јуни 2012 Мадона ја започна светската турнеја (фото) - Петок, 01 Јуни 2012 Гола фотографија од Мадона ќе се најде на аукција! - Понеделник, 23 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Новата реклама на Мадона доби забрана за прикажување на ТВ (видео) - Сабота, 31 Март 2012 Постари: Северина има нов летен хит (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 Новиот спот на Колдплеј и Ријана за Princess of China (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 Crazy In Love на Бијонсе е песна на деценијата ...
сите 27 | | | веќе видена

Ким Кардашијан решила да го изненади своето момче Кение Вест со скапоцен подарок за неговиот 35-ти роденден, па му купила црно ламбoрџини вредно 750 000 долари. Популарната старлета му го купила луксузниот Lamborghini Aventador LP 700-4 и снимила видео клип за раперот, кој сеуште ја немал можноста да ужива во автомобилот бидејќи моментално е на турнеја во Ирска со Џеј Зи. Tags: кение вест ким кардашијан Можеби ве интересира? Ким Кардашијан му подари Ламборџини на момчето! - Недела, 10 Јуни 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест планираат заеднички живот! - Петок, 01 Јуни 2012 Ким Кардашијан им се извини на Индијците! - Четврток, 31 Мај 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест во Кан (фото) - Четврток, 24 Мај 2012 Ана Винтоур: Ким Кардашијан на насловна на Vogue само преку мене мртва! - Среда, 09 Мај 2012 Постари: Мајли Сајрус се вери со Лиам Хемсворт! - Четврток, 07 Јуни 2012 Шерил Кроу има тумор на мозокот! - Среда, 06 Јуни 2012 Се омажи Дру Баримор! - Недела, 03 Јуни 2012 Славни парови кои си личат еден на ...
сите 4 | | | веќе видена

19 годишната поранешна ѕвезда на Дизни, Мајли Сајрус се вери со своето 22 годишно момче, актерот од "Hunger Games" Лиам Хемсворт, потврди People.com. "Среќна сум што сум верена и се надевам на среќен живот со Лиам." - изјавила Мајли за магазинот. Австралискиот актер ја запросил Мајли на 31 мај со преубав 3,5 каратен дијамантски прстен од златарот Нил Лејн, три години откако започнаа врска. Тие се запознаа во 2009 година на снимањето на филмот "The Last Song". Од тогаш неколку пати прекинуваа па повторно се смируваа. Вереничкиот прстен на Мајли "Чуствувам дека сите мои соништа се исполнија." - напишала Мајли на Твитер неколку часа откако се појави веста дека е верена. Tags: лиам хемсворт мајли сајрус Можеби ве интересира? Мајли Сајрус се вери со Лиам Хемсворт! - Четврток, 07 Јуни 2012 Ѕвездите на црвениот тепих на Billboard Music Awards 2012 (фото) - Понеделник, 21 Мај 2012 Комедијата Think Like a Man го победи Hunger Games на бокс офисот! - Недела, 22 Април 2012 The Hunger Games - втора недела на ...
сите 8 | | | веќе видена

Популарната пејачка Шерил Кроу (50) откри дека има тумор на музокот во едно неодамнешно интервју за Las Vegas Review Journal. "Бев многу загрижена за моето сеќавање и отидов на лекар. Дознав дека имам тумор на мозокот. Знаев дека има нешто." - изјавила пејачката и додала дека во последно време почнала да ги заборава текстовите на своите песни на сцената. "Не зборував многу за тоа. Во ноември дознав дека имам тумор на мозокот. Но тој е бениген, така да не сум многу загрижена." - додала Шерил, која е мајка на два посвоени сина - Вајат (5) и Леви (2). Шерил се соочи и со рак на дојката во почетокот на 2006 година. Tags: шерил кроу Можеби ве интересира? Шерил Кроу има тумор на мозокот! - Среда, 06 Јуни 2012 Постари: Се омажи Дру Баримор! - Недела, 03 Јуни 2012 Славни парови кои си личат еден на друг (фото) - Недела, 03 Јуни 2012 Адам Левин ja покажа новата девојка (фото) - Сабота, 02 Јуни 2012 Ева Лонгорија ќе ја крсти ќеркичката на Бекамови! - Сабота, 02 Јуни 2012 Адријана Лима не сака да го дознае ...
сите 11 | | | веќе видена

Продолжението на популарната книга ќе биде објавено точно една деценија по оригиналот, а извори откриваат дека големо холивудско студио веќе ги откупи правата за снимањето на филмот кој ќе се вика "Одмаздата носи Прада - Ѓаволот се враќа". Во филмот повторно ќе ги видиме Ен Хатавеј и Мерил Стрип. Американските медиуми објавија дека Лорен Вајсберг, авторката на романот "Ѓаволот носи Прада" по кој во 2006 година е снимен истоимениот филмски хит, пишува продолжение. Продолжението насловено како "Одмаздата носи Прада - Ѓаволот се враќа", ќе се врати на почетокот на 2013 година, една деценија од издавањето на оригиналот. Новиот роман ќе следи што се случува осум години откако Енди ја напушти работата кај својата лоша шефица Миранда. Енди сега е уредничка на популарен магазин за венчавки. Ја подготвува и својата сопствена венчавка, и ќе мора уште еднаш да се соочи со својата поранешна озлогласена шефица. Tags: ен хатавеј мерил стрип Можеби ве интересира? Ѓаволот носи Прада - наскоро ќе добие продолжение! - ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што пишуваат американските медиуми, MTV ќе започне со снимање на серија базирана на филмската франшиза Врисок (Scream). Според TVLine, поранешните извршни продуценти на MTV, Тони ДиСанто и Лиз Гејтли моментално бараат сценарист за проектот. Последниот дел од Врисок беше објавен во 2011 година. Како нови ликови во Врисок 4 се појавија актерките Ема Робертс и Хајден Пантиер, како и оригиналните ѕвезди - Нив Кемпбел, Кортни Кокс и Дејвид Аркет. Филмот заработи 97,1 милиони долари. Постари: Hunger Games и Twilight - со најмногу награди на MTV Movie Awards 2012! - Вторник, 05 Јуни 2012 Први фотографии: Линдзи Лохан како Елизабет Тејлор! - Вторник, 05 Јуни 2012 Почина ѕвездата од Очајни домаќинки! - Недела, 03 Јуни 2012 Ема Вотсон и Ријана на снимањето на филмот The End Of The World (фото) - Петок, 01 Јуни 2012 Ерин Хедертон како секси навивачка во првата филмска улога (фото) - Четврток, 31 Мај 2012
сите 2 | | | веќе видена

Објавена е првата официјална фотографија од филмот "Liz & Dick", во кој Линдзи Лохан ќе ја глуми филмската легенда Елизабет Тејлор, а Грант Боулер ќе го глуми Ричард Бартон. "Liz & Dick" чие снимање започна деновиве, ќе ја прикаже љубовта на филмските икони Тејлор и Бартон, чија бурна романса беше најозлогласената, најславната љубовна врска на своето време. Како режисер се појавува Лојд Крамер. Линдзи на првиот ден од снимањето на филмот Боулер кој ќе го глуми Бартон е релативно непознат актер кој се има појавено во сериите True Blood, Lost, Ugly Betty и GCB, и е постар од Лохан цели 18 години. " Ричард Бартон беше доста постар од Елизабет Тејлор. Зборувајќи визуелно тоа е совршен пар. " - изјавил продуцентот Лари Томпсон. Тој вели дека знаел дека го пронајдел вистинскиот човек за улогата уште кога тој и Лохан се сретнале за прв пат. " Хемијата експлодираше. Имаше вистински огномет во собата. Од хемијата сфативме дека Лиз и Дик повторно живеат. " - додал Томпсон. Tags: грант боулер елизабет тејлор линдзи ...
сите 10 | | | веќе видена

Северина се врати на музичката сцена после четири месеци откако го роди синот Александар. Популарната хрватска пејачка настапи синоќа на големото финале на шоуто Survivor и ја претстави својата нова песна Италијана, во дует со Ана Бебиќ и FM. Oблечена во прекрасен зелен фустан од новата колекција на Ланвин, Северина ги воодушевила присутните со својата беспрекорна фигура и енергичниот настап. Новиот сингл веќе е окарактеризиран како поп-денс летен хит, а за истиот Северина наскоро планира да сними и атрактивен спот. Tags: северина Можеби ве интересира? Северина има нов летен хит (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 Бред Пит на Северина меѓу најслушаните песни во Европа! - Понеделник, 26 Декември 2011 Постари: Новиот спот на Колдплеј и Ријана за Princess of China (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 Crazy In Love на Бијонсе е песна на деценијата (видео) - Сабота, 02 Јуни 2012 Florence and the Machine го објавија спотот за Spectrum (видео) - Четврток, 31 Мај 2012 Победничката песна на Евровизија плагијат? ...
сите 5 | | | веќе видена

Конечно беше објавен официјалниот спот на Колдплеј и Ријана за синглот ‘Princess of China’. Спотот е направен да изгледа како класичен азиски филм со сите елементи: многу боречки вештини, патување низ пустина, забранета романса, мечување.. Princess Of China се наоѓа на последниот албум на Колдплеј, 'Mylo Xyloto'. Погледнете го долгоочекуваниот спот: Можеби ве интересира? Новиот спот на Колдплеј и Ријана за Princess of China (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 Адријана Лима не сака да го дознае полот на детето! - Сабота, 02 Јуни 2012 Ема Вотсон и Ријана на снимањето на филмот The End Of The World (фото) - Петок, 01 Јуни 2012 Ријана се соблече за Esquire (фото/видео) - Четврток, 31 Мај 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Постари: Crazy In Love на Бијонсе е песна на деценијата (видео) - Сабота, 02 Јуни 2012 Florence and the Machine го објавија спотот за Spectrum (видео) - Четврток, 31 Мај 2012 Победничката песна на Евровизија плагијат? (видео) - ...
сите 9 | | | веќе видена

Актерката Дру Баримор (37) се омажи за свршеникот Вил Копелман (34). Парот кој го очекува своето прво заедничко дете, синоќа се венча на приватна церемонија во Монтесито на која присуствувале само семејството и најблиските пријатели, меѓу кои биле и Камерон Дијаз, Рис Витерспун и Џими Фалон. Ова е трет брак за актерката, која беше омажена два пати - за Џереми Томас и Том Грин. Дру и Вил ја започнаа врската во 2010 година, а тој ја запроси актерката во декември 2011 година додека беа на одмор во Сан Валеј, Ајдахо. Tags: дру баримор Можеби ве интересира? Се омажи Дру Баримор! - Недела, 03 Јуни 2012 Дру Баримор е бремена? - Среда, 22 Февруари 2012 Дру Баримор се сврши со Вил Копелман! - Четврток, 05 Јануари 2012 Постари: Славни парови кои си личат еден на друг (фото) - Недела, 03 Јуни 2012 Адам Левин ja покажа новата девојка (фото) - Сабота, 02 Јуни 2012 Ева Лонгорија ќе ја крсти ќеркичката на Бекамови! - Сабота, 02 Јуни 2012 Адријана Лима не сака да го дознае полот на детето! - Сабота, 02 Јуни 2012 ...
сите 7 | | | веќе видена

Често се вели дека најдобри и најсреќни парови се оние кои си наликуваат еден на друг. Според неколку различни истражувања, луѓето за врска често барат партнери кои физички наликуваат на нив. Веб порталот Тhesun одлучи да ја тестира оваа теорија, па избра некои славни парови кои веќе ја имаат најдено својата совршена половина. Анџелина Џоли и Бред Пит Принц Хари и Челси Дејви Дејвид и Викторија Бекам Џастин Бибер и Селена Гомез Роберт Патинсон и Кристен Стјуарт Кира Најтли и Џејмс Рајтон Tags: анџелина џоли бред пит викторија бекам Можеби ве интересира? Славни парови кои си личат еден на друг (фото) - Недела, 03 Јуни 2012 Ева Лонгорија ќе ја крсти ќеркичката на Бекамови! - Сабота, 02 Јуни 2012 Бијонсе и Анџелина Џоли се најмоќните мајки во светот! - Недела, 13 Мај 2012 Индиа Исли ќе ја глуми младата Анџелина Џоли! - Четврток, 10 Мај 2012 Бред Пит е новото заштитно лице на парфемот Chanel 5! - Среда, 09 Мај 2012 Ново: Се омажи Дру Баримор! - Недела, 03 Јуни 2012 Постари: Адам Левин ja покажа ...
сите 8 | | | веќе видена

Ѕвездата од серијата Очајни домаќинки, aктерката Кетрин Џустен која има добиено две Еми награди за нејзината улога во хит серијата, почина од рак на белите дробови во саботата на 72 годишна возраст. Кетрин починала во присуство на своето семејство во домот во Вестлејк Вилиџ, соопшти нејзиниот претставник Надин Џолсон.Таа се бореше со болеста откако и беше дијагностицирана во 2001 година. Нејзината смрт се случи после три недели откако заврши емитувањето и снимањето на серијата Очајни домаќинки, каде Кетрин ја глумеше Карен МекКласки. Актерката има добиено две Еми награди во 2005 и во 2008 година, за својата улога во Очајни домаќинки. Tags: кетрин џустен Можеби ве интересира? Почина ѕвездата од Очајни домаќинки! - Недела, 03 Јуни 2012 Постари: Ема Вотсон и Ријана на снимањето на филмот The End Of The World (фото) - Петок, 01 Јуни 2012 Ерин Хедертон како секси навивачка во првата филмска улога (фото) - Четврток, 31 Мај 2012 Првиот трејлер за Les Miserables (видео) - Среда, 30 Мај 2012 Алф се враќа на ...
сите 5 | | | веќе видена

Иако пред два месеци ја прекина врската со манекенката на Victoria's Secret, Ана В., фронтменот на бендот Марун 5, Адам Левин си најде нова девојка - која исто така е ангел на Victoria's Secret. Пејачот (33) е забележан на Хаваите, како се бакнува со Бехати Принсло (23) која исто така прошета на модната писта на ревијата на Victoria's Secret во ноември, кога Адам дојде да ја бодри својата тогашна девојка Ана. "Ана и Бехати се добри пријателки. Не најдобри, но доволно блиски." - изјави извор за веб порталот Us Weekly. Атрактивната Бехати веќе подолго време флертувала со Адам, а како што пишуваат американските медиуми се зближиле минатата недела, на венчавка на заеднички пријатели. Tags: адам левин бехати принсло Можеби ве интересира? Адам Левин ja покажа новата девојка (фото) - Сабота, 02 Јуни 2012 Џенифер Лав Хјуит му фрли око на Адам Левин! - Понеделник, 09 Април 2012 Марун 5 го најавија новиот албум (видео) - Вторник, 27 Март 2012 Адам Левин ќе дебитира на ТВ во серијата American Horror Story! - ...
сите 3 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Ева Лонгорија ќе ја крсти ќеркичката на Викторија и Дејвид Бекам, малечката Харпер Севен. Викторија ја прашала својата долгогодишна пријателка дали ќе биде кума на нејзината ќерка, поради што Ева е пресреќна. " Викторија ме праша дали сакам да бидам кума и секако дека веднаш прифатив. Воодушевена сум, Харпер навистина е неодолива. " - изјавила актерката која се прослави со улогата во серијата Очајни домаќинки. Ева ќе ја крсти Харпер во Велика Британија, а Дејвид и Викторија тоа го сметаат за голем настан па одлучиле да направат и голема гала забава. Tags: викторија бекам дејвид бекам ева лонгорија Можеби ве интересира? Ева Лонгорија ќе ја крсти ќеркичката на Бекамови! - Сабота, 02 Јуни 2012 Дејвид Бекам на насловната на Elle (фото) - Понеделник, 28 Мај 2012 Eва Лонгорија - кралица на црвениот тепих во Кан (фото) - Петок, 18 Мај 2012 Ева Лонгорија во реклама за храна за мачки (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Викторија Бекам го дизајнираше новиот Range Rover Epoque (видео) - ...
сите 4 | | | веќе видена

Познатиот ангел на Victoria's Secret, Адријана Лима споделува многу тајни од приватниот живот со обожавателите на социјалните мрежи. Иако многумина очекуваа манекенката која наскоро ќе стане мајка по втор пат да го открие полот на детето, Адријана одлучи тоа да остане изненадување. Всушност убавата бразилка изјави дека ни самата не знае дали ќе роди девојче или момче, бидејќи сака тоа да биде изненадување, а на прашањето од обожавателите дали знае како ќе се вика детето, Адријана само кратко одговорила: "Знаеме, но и тоа е тајна." Славната манекенка и српскиот кошаркар Марко Јариќ веќе ја имаат двегодишната ќеркичка Валентина, која со нетрпение го очекува раѓањето на братчето или сестричката. Tags: адријана лима Можеби ве интересира? Адријана Лима не сака да го дознае полот на детето! - Сабота, 02 Јуни 2012 Адријана Лима зборува турски во новата реклама (видео) - Вторник, 17 Април 2012 Како изгледаат Адријана Лима и Алесандра Амброзио без шминка? (фото) - Сабота, 17 Март 2012 Адријана Лима за најновиот ...
сите 8 | | | веќе видена

Фронтменот на бендот Аеросмит, Стивен Тајлер купи еден од најбрзите автомобили на светот ''Hennessey Venom GT Spyder'' и за него даде 1,1 милион долари, пренесуваат британските медиуми. "Стивен минатата година праша дали Venom GT можеме да го направиме како кабриолет." - изјавил сопственикот на компанијата која ги произведува овие автомобили Џон Хенесеј, додавајќи дека промените на автомобилот ја зголемиле тежината на возилото, па е зголемена и неговата сила. Споменатиот автомобил достигнува брзина од 200 километри на час за 15,9 секунди. Само пет модели од овој автомобил ќе бидат произведени оваа година, а Тајлер е единствениот кој има кабриолет. Ново: Адријана Лима не сака да го дознае полот на детето! - Сабота, 02 Јуни 2012 Постари: Ким Кардашијан и Кение Вест планираат заеднички живот! - Петок, 01 Јуни 2012 Мадона ја започна светската турнеја (фото) - Петок, 01 Јуни 2012 Бијонсе повторно бремена?! - Петок, 01 Јуни 2012 Ѕвездата од Мемоарите на една гејша обвинета за проституција! - Четврток, 31 ...
сите 4 | | | веќе видена

next