Џесика Честејн е во преговори да глуми во филмот Iron man 3 на студиото Марвел, кој ќе започне да се снима во Северна Каролина за пет недели. Џесика ќе ја глуми споредната женска улога, додека во главната улога ќе се најде Гвинет Палтроу која ќе ја глуми девојката на Тони Старк/Железниот човек, Пепер Потс. Третиот филм за Железниот човек ќе биде режиран од Шејн Блек, а веќе е потврдено учеството на Гај Пирс и Бен Кингсли, кои ќе им се придружат на Палтроу, Дон Чидл и Роберт Дауни Џуниор. Последниот проект на Џесика е анимираниот филм Madagascar 3: Europe’s Most Wanted, во кој го позајми својот глас. Филмот ќе се појави во кината на 8 јуни. Tags: џесика честејн гвинет палтроу роберт дауни џуниор Можеби ве интересира? Џесика Честејн ќе глуми во Iron man 3! - Вторник, 24 Април 2012 Гвинет Палтроу призна дека зборува со духот на својот татко! - Четврток, 22 Март 2012 Гвинет Палтроу во кампањата за пролетната колекција на Lindex (фото) - Четврток, 15 Март 2012 Бијонсе и Риси Витерспун - заедно во мјузикл! - ...
сите 4 | | | веќе видена

Aтрактивната Романска пејачка Антонија Јакобеску (Морена) се најде на насловната страна на најновото издание на магазинот FHM Romania. 23 годишната Aнтонија моментално е една од најблескавите изведувачи на Романската денс сцена. Антонија е родена во Букурешт но на својата 5 годишна возраст со семејството се преселила во САД каде што живеела речиси 13 години. Нејзината соработка со Том Боксер резултираше со големи хитови, сингловите "Roses on fire" и "Morena", беа многу добро прифатени од страна на публиката и критичарите. Шармантната Антонија ја освои публиката со својот моќен вокал и неверојатната убавина. Уживајте во нејзините најнови фотографии :) Tags: антонија морена том боксер Можеби ве интересира? Антонија Морена позираше за FHM Romania (фото) - Вторник, 24 Април 2012 Постари: Казахстан конечно му се заблагодари на Борат! - Вторник, 24 Април 2012 Гола фотографија од Мадона ќе се најде на аукција! - Понеделник, 23 Април 2012 Викторија Бекам го дизајнираше новиот Range Rover Epoque (видео) - ...
сите 8 | | | веќе видена

Иако поминаа само неколку дена откако Лана Дел Реј го објави новиот спот за "Carmen" , сега се појавија фотографии од снимањето на уште еден спот за синглот "Summertime Sadness". Пејачката го снимала спотот во саботата во Санта Кларита, Калифорнија во друштво на нејзината добра пријателка, актерката од "Hart of Dixie", Џејми Кинг. Спотот го режирал сопругот на Џејми, Кајл Њуман а згодниот актер од филмот "Magic Mike", Алекс Петифер бил асистент во продукција. Пред да работат заедно на снимањето на спотот, Лана и Џејми го прославиле 33 -от роденден на актерката во Западен Холивуд, и снимиле фотосесија во стилот на Телма и Луис. Tags: џејми кинг лана дел реј Можеби ве интересира? Лана Дел Реј снима нов спот (фото) - Вторник, 24 Април 2012 Видео премиера: Лана Дел Реј - Carmen! - Недела, 22 Април 2012 Лана Дел Реј во пин-ап издание за магазинот Glamour (фото) - Петок, 13 Април 2012 Лана Дел Реј и Аксл Роуз - заедно?! - Недела, 08 Април 2012 Meрилин Менсон и Лана Дел Реј во врска?! - Недела, 25 Март ...
сите 3 | | | веќе видена

Mелани Фиона го објави необичниот музички спот за нејзиниот нов сингл "Watch Me Work". Во спотот има вклучено сцени од филмови со женски хероини, како "G.I. Jane" со Деми Мур и "Kill Bill" со Ума Турман. "Watch Me Work" се наоѓа на вториот студиски албум на пејачката "The MF Life", кој достигна до 7-то место на Billboard Hot 200 листата, една недела откако беше издаден на 20 март. Tags: mелани фиона Можеби ве интересира? Видео премиера: Мелани Фиона - Watch Me Work! - Вторник, 24 Април 2012 Ново: Лана Дел Реј снима нов спот (фото) - Вторник, 24 Април 2012 Постари: Необјавената песна на Курт Кобејн и Кортни Лав (видео) - Недела, 22 Април 2012 Видео премиера: Лана Дел Реј - Carmen! - Недела, 22 Април 2012 Видео премиера: Питбул - Back in Time (саундтрак за филмот Men in Black 3) - Сабота, 21 Април 2012 Слушнете ја новата песна на Шерил Кол! - Петок, 20 Април 2012 Адел, LMFAO и Ријана со најмногу номинации за Билборд наградите! - Петок, 20 Април 2012
сите 4 | | | веќе видена

Казахстан конечно му се заблагодари на Саша Барон Коен за ликот на Борат откако призна дека измислениот лик многу придонесе за туризмот во земјата. Властите во државата беа многу незадоволни кога се појави филмот на Коен од 2006, Borat: Cultural Learnings of America Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan. Тие му беа лути поради неговите сексистички, хомофобични и анти-семитски изјави кои пречеа на нивните напори да ја претстават Казахстан како прогресивна и модерна држава. Но министерот за надворешни работи Јерзан Казиканов сега му се заблагодари на Борат за зголемениот број на туристи во земјата од филмот. "После овој филм бројката на издадени визи во Казахстан се зголеми за 10 пати. Ова е голема победа за нас и му благодариме на Борат што ги привлече туристите во Казахстан." - изјавил тој. Tags: саша барон коен Можеби ве интересира? Казахстан конечно му се заблагодари на Борат! - Вторник, 24 Април 2012 Погледнете го новиот трејлер за анимираниот филм Madagascar 3! - Четврток, 22 Март 2012 Саша ...
сите 10 | | | веќе видена

Провокативната црно бeла фотографија на Мадона која никогаш не беше вклучена во нејзината контроверзна книга Sex од 1992 година, ќе се најде на аукција во Њујорк наредниот месец и се очекува да достигне цена и до 5 000 фунти. Мадона (тогаш 32 годишна) на фотографијата која датира од 1990-та година, лежи гола во кревет со цигара во устата, и заводливо гледа во камерата. Нејзината книга Sex содржи серија провокативни фотографии, сите снимени од страна на Стивен Мејсел. И покрај лошите критики, книгата беше продадена во 1,5 милиони копии за само неколку дена. Tags: мадона Можеби ве интересира? Гола фотографија од Мадона ќе се најде на аукција! - Понеделник, 23 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Новата реклама на Мадона доби забрана за прикажување на ТВ (видео) - Сабота, 31 Март 2012 Новиот спот на Мадона - премногу контроверзен за YouTube (видео) - Недела, 25 Март 2012 Мадона го објави спотот за синглот Girl Gone Wild (видео) - Среда, 21 Март 2012 ...
сите 4 | | | веќе видена

Со се-подобрите колекции со кои освојува се повеќе обожаватели од сезона во сезона, Викторија Бекам ја претстави и новата линија луксузни автомобили Range Rover која самата ја дизајнираше. Во Пекинг се одржа промоцијата на автомобилот, а Викторија ја сними и рекламната кампања која зрачи со луксуз и гламур. Некогаш поранешна спајсица и сопруга на познатиот фудбалер Дејвид Бекам - денес се посјајно име во модниот свет, а нејзината смисла за гламур и луксуз и овозможи да се испроба и во дизајнирањето на новата линија Range Rover Epoque. Tags: викторија бекам Можеби ве интересира? Викторија Бекам го дизајнираше новиот Range Rover Epoque (видео) - Понеделник, 23 Април 2012 Викторија Бекам стана црвенокоса за Harper's Bazaar (фото) - Петок, 06 Април 2012 Викторија Бекам ќе дизајнира фустани за Оскар за Камерон Дијаз и Шарлиз Терон! - Среда, 08 Февруари 2012 Дејвид и Викторија Бекам сакаат уште едно дете! - Сабота, 04 Февруари 2012 Spice Girls ќе настапат на Олимписките игри? - Сабота, 21 Јануари 2012 ...
сите 5 | | | веќе видена

Една од најубавите жени на светот, австралискиот супермодел Миранда Кер неодамна сними прекрасна фотосесија за еден австралиски магазин во друштво на својата мајка и баба и. Фотографиите прикажуваат три генерации убавина: 29 годишната Миранда, нејзината мајка Тереза и 75 годишната баба Ен (мајка на татко и ) и на нив јасно се гледа од кого Миранда ја наследила својата убавина. Тереза и Ен откриле дека и двете рано ги изгубиле своите мајки - Тереза кога имала 17 години а Ен кога имала 13, па и двете ја почуствувале тежината на растењето без толку важна личност во нивните животи. "Мојата мајка и мојата баба се најхрабрите жени кои ги познавам и тие ми претставуваат најголем извор на сила. Благодарение на нив се научив да го ценам тоа што имам здраво и среќно семејство." - изјавила убавата Миранда. Погледнете и видео од снимањето на фотосесијата: Tags: миранда кер Можеби ве интересира? Миранда Кер позираше со својата мајка (фото/видео) - Понеделник, 23 Април 2012 Миранда Кер ја покажа својата еластичност за ...
сите 6 | | | веќе видена

Ким Кардашијан блеснала на еден настан во Лос Анџелес, кога се појавила облечена во тесен, портокалов фустан кој дополнително и ги нагласил облините. Среќна, задоволна и преубава - Ким цела вечер зрачела со посебна енергија, иако нејзиниот дечко Кение Вест не ја придружувал таа вечер. После настанот 31 годишната ријалити ѕвезда се качила на авион и повторно се вратила во Њујорк, каде ја чекале нејзините сестри Кортни и Клое, како и новиот дечко. Tags: ким кардашијан Можеби ве интересира? Ким Кардашијан во своето најдобро издание (фото) - Понеделник, 23 Април 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест повеќе не ја кријат љубовта (фото) - Недела, 22 Април 2012 Кендал Џенер со провокативна фотосесија за магазинот Flavor (фото) - Сабота, 14 Април 2012 Ким Кардашијан како Бонд девојка (фото) - Среда, 11 Април 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест во врска! - Четврток, 05 Април 2012 Ново: Миранда Кер позираше со својата мајка (фото/видео) - Понеделник, 23 Април 2012 Постари: Кети Пери - повторно вљубена (фото) - ...
сите 7 | | | веќе видена

Кети Пери има нов човек во својот живот...Иако се разведе од Расел Бренд во декември, пејачката беше фотографирана како се бакнува со гитаристот на бендот Florence + the Machine, Роберт Акројд додека се забавувале на фестивалот Коачела. Кети била насмеана и одлично расположена цела вечер. Пoпуларната пејачка изгледала среќно и задоволно додека танцувала со новиот дечко и не се плашела да ги изрази своите чуства за него во јавноста. Tags: кети пери Можеби ве интересира? Кети Пери - повторно вљубена (фото) - Понеделник, 23 Април 2012 Ријана покажа како се забавува на Коачела 2012 (видео) - Понеделник, 16 Април 2012 Eксклузивни фотографии од патувањето на Кети Пери во Индија! - Среда, 11 Април 2012 3D филмот на Кети Пери ќе се појави во кината ова лето (видео) - Понеделник, 02 Април 2012 Победниците на Kids' Choice Awards 2012 (фото) - Недела, 01 Април 2012 Ново: Гола фотографија од Мадона ќе се најде на аукција! - Понеделник, 23 Април 2012 Викторија Бекам го дизајнираше новиот Range Rover Epoque ...
сите 8 | | | веќе видена

Ангелот на Victoria's Secret, Алесандра Амброзио иако е во осмиот месец од бременоста позираше гола за новата рекламна кампања за накит. Алесандра која го очекува своето второ дете со свршеникот Џејми Мазур,вчера ја објавила секси фотографијата на Фејсбук. Бразилскиот супермодел позирала гола за новата рекламна кампања на компанијата за накит Vivara. Иако е во осмиот месец од бременоста 31 годишната Алесандра тврди дека се чуствува посамоуверено од било кога. "Голата фотосесија беше добра, бидејќи бременоста ме направи посамоуверена. Горда сум на моето тело и не се срамев да се соблечам пред моите двајца омилени фотографи. "- изјавила Алесандра. Tags: victorias secret алесандра амброзио Можеби ве интересира? Бремената Алесандра Амброзио позираше гола (фото) - Понеделник, 23 Април 2012 Ерин Хедертон и Линдзи Елингсон блеснаа во новата реклама на Victoria's Secret (видео) - Среда, 18 Април 2012 Тони Гарн е новиот ангел на Victoria's Secret (фото) - Недела, 15 Април 2012 Шанел Иман за априлскиот каталог ...
сите 9 | | | веќе видена

Популарната ТВ серија Д-р Хаус после осум сезони емитување дојде до својата последна епизода. Снимањето на серијата заврши, а Хју Лори со своите колеги на забавата по повод крајот на серијата, се збогуваа од ликовите кои со години ги глумеа. "Збогувањата многу тешко ми паѓаaт, а сега морам да се збогувам од својата улога и од 300 луѓе со коои соработував. Тоа е многу емотивно искуство." - изјавил актерот. Благодарение на улогата на саркастичниот доктор Грегори Хаус, актерот освои два Златни глобуси, шест пати беше номиниран за Еми и стана најплатениот телевизиски актер. Оваа година популарниот актер добиваше дури по 700 000 долари по епизода. Tags: хју лори Можеби ве интересира? Заврши снимањето на серијата Д-р Хаус! - Понеделник, 23 Април 2012 Серијата Доктор Хаус завршува по осум сезони! - Четврток, 09 Февруари 2012 Хју Лори: ми требаа совети за пеење! - Четврток, 05 Јануари 2012 Постари: Величествениот Султан и Бурни времиња - наградени на Телевизиските награди во Анталија! - Понеделник, 23 ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера се одржаа 3-те Телевизиски Награди во Анталија и на церемонијата во Мардан Палас хотелот беа наградени најдобрите од турската телевизија. Помеѓу наградените се најдоа и сериите "Бурни времиња" и "Величествениот Султан". На церемонијата бил прикажан специјален филм за да и се оддаде почит на неодамна починатата позната сценаристка Мерал Окај. Окај која го пишуваше сценариото за серијата "Величествениот Султан", постхумно ја доби наградата за Најдобра сценаристка. Наградата за најдобра драмска актерка ја доби Ајша Бингол за улогата на Џемиле во серијата Бурни времиња, а за најдобар драмски актер беше прогласен Ердал Бешикчиоглу. Серијата "Бурни времиња"(Öyle Bir Geçer Zamanki) доби награди и за најдобар актер во споредна улога, најдобра актерка во споредна улога и најдобра музика. Серијата "Лажен свет" (Yalan Dünya) доби пет награди во категоријата комедија - за најдобра комична серија, најдобар комичен актер, најдобри актер и актерка во споредна улога и најдобар режисер на комедија. Турската серија ...
сите 11 | | | веќе видена

Филмот The Hunger Games владееше во кината цели четири недели по ред, но овојпат Катнис Евердин не можеше да го победи новодојдениот филм Think Like a Man! Think Like a Man - адаптација на бестселерот на Стив Харви, "Act Like a Lady, Think Like a Man" е првиот филм кој конечно го победи The Hunger Games и го симна од врвот на бокс офисот, а заработи 33 милиони долари овој викенд. Во комедијата со Габриел Јунион, Мајкл Или, Џери Ферара, Меган Гуд, Реџина Хал и Кевин Харт - станува збор за четири мажи чии љубовни животи се нарушени кога нивните партнерки ќе започнат да ги употребуваат советите од книгата на Харви. Филмската адаптација на Николас Спаркс, The Lucky One, во која учествуваат Зак Ефрон и Тејлор Шилинг се најде на второ место со 22,8 милиони долари. The Hunger Games падна на третото место со заработени 14,5 милиони долари - а од премиерата која беше на 23 март досега има вкупна заработка од 357 милиони долари. Документарниот филм на Дизни, Chimpanzee е четврт со 10,2 милиони заработка, а комедијата ...
сите 7 | | | веќе видена

Робин Гиб, пејачот на познатата група Би Џис кој минатата недела падна во кома, денес се разбудил и разговарал со своето семејство, соопшти неговиот портпарол. Гиб (62) доби пневмонија и минатата недела падна во кома, а истовремено боледува од рак на дебелото црево и црниот дроб. Неговиот портпарол изјавил дека пејачот сега бил способен да комуницира со своето семејство кое го посетило во болницата во западен Лондон. Сопругата на пејачот, Двина неодамна изјави дека неговиот брат кој е исто така член на групата, седел покрај него и му пеел за да се разбуди, додека неговите три деца му свиреле. Групата Би Џис составена од тројцата браќа - Робин, Бери и Морис, многу се прослави во текот на 60-те и 70-те години со хитовите како "How Deep is Your Love'' и "Stayin' Alive". Tags: робин гиб Можеби ве интересира? Пејачот на Би Џис се разбуди од кома! - Недела, 22 Април 2012 Робин Гиб од Би Џис е во кома и се бори за живот! - Сабота, 14 Април 2012 Постари: Кајли Миног - секси на снимањето на новиот спот (видео) ...
сите 6 | | | веќе видена

Кајли Миног била фотографирана во жешко издание додека ги снимала сцените за новиот спот во Лондон. Облечена во кожена јакна и кратки тексас панталони, 43 годишната пејачка изгледа подобро од било кога! Не е потврдено за кој сингл станува збор, но пејачката слави 25 години во музичкиот бизнис. Наскоро треба да издаде албум со нејзините најголеми хитови, а овој месец ќе замине и на турнеја во Австралија и Велика Британија. Tags: кајли миног Можеби ве интересира? Кајли Миног - секси на снимањето на новиот спот (видео) - Недела, 22 Април 2012 Кајли Миног го заборавила текстот од сопствената песна на настап! - Понеделник, 09 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Ѕвездите на црвениот тепих на Британските музички награди 2012 (фото) - Вторник, 21 Февруари 2012 Can't Get You Out Of My Head на Кајли Миног: хит нa деценијата! - Вторник, 03 Јануари 2012 Ново: Пејачот на Би Џис се разбуди од кома! - Недела, 22 Април 2012 Постари: Ким Кардашијан и Кение Вест ...
сите 8 | | | веќе видена

На интернет се појави домашна видео снимка од починатиот фронтмен на бендот Нирвана, Курт Кобејн и Кортни Лав како ја пејат необјавената песна ‘Stinking of You’. Оваа снимка е дел од новиот документарен филм ‘Hit So Hard: The Life & Near Death Story of Patty Schemel’. Иако поминаа 18 години од неговата смрт, името на Курт Кобејн често се појавуваше во медиумите до неодамна. После новоста дека работел на соло албум непосредно пред својата смрт, фановите на легендарниот Кобејн се прашуваат како би звучел неговиот албум. Можеби оваа снимка од документарецот за тапанарката Пати Шемел е индикација за тоа како би звучел новиот материјал на Кобејн доколку беше издаден. Ова видео од документарниот филм кој е режиран од П. Дејвид Еберсол е ретка снимка од домот на Кобејн и Лав и нивната ќерка Франсис. Tags: кортни лав курт кобејн Можеби ве интересира? Необјавената песна на Курт Кобејн и Кортни Лав (видео) - Недела, 22 Април 2012 Постари: Видео премиера: Лана Дел Реј - Carmen! - Недела, 22 Април 2012 Видео ...
сите 4 | | | веќе видена

Ким Кардашијан и Кение Вест повеќе не ја кријат својата врска, и во јавноста се појавија заедно по втор пат. Насмеани и одлично расположени, двајцата биле фотографирани додека се шетале по улиците на Њујорк. Иако неколку пати ја негираше романсата со Кение, Ким одсекогаш била блиска пријателка со него. Во февруари замина за Париз, Франција за да седи во првиот ред на неговата модна ревија. За разлика од Ким, раперот одсекогаш бил отворен за неговите чуства спрема неа. Во неговата нова песна "Theraflu" која ја преименуваше во "Way Too Cold", тој ја призна љубовта кон неа: "Се вљубив во Ким во истото време кога таа се вљуби во него." Tags: кение вест ким кардашијан Можеби ве интересира? Ким Кардашијан и Кение Вест повеќе не ја кријат љубовта (фото) - Недела, 22 Април 2012 Кендал Џенер со провокативна фотосесија за магазинот Flavor (фото) - Сабота, 14 Април 2012 Ким Кардашијан како Бонд девојка (фото) - Среда, 11 Април 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест во врска! - Четврток, 05 Април 2012 Ким Кардашијан е ...
сите 9 | | | веќе видена

Ким Кардашијан и Кение Вест повеќе не ја кријат својата врска, и во јавноста се појавија заедно по втор пат. Насмеани и одлично расположени, двајцата биле фотографирани додека се шетале по улиците на Њујорк. Иако неколку пати ја негираше романсата со Кение, Ким одсекогаш била блиска пријателка со него. Во февруари замина за Париз, Франција за да седи во првиот ред на неговата модна ревија. За разлика од Ким, раперот одсекогаш бил отворен за неговите чуства спрема неа. Во неговата нова песна "Theraflu" која ја преименуваше во "Way Too Cold", тој ја призна љубовта кон неа: "Се вљубив во Ким во истото време кога таа се вљуби во него." Tags: кение вест ким кардашијан Можеби ве интересира? Ким Кардашијан и Кение Вест повеќе не ја кријат љубовта (фото) - Недела, 22 Април 2012 Кендал Џенер со провокативна фотосесија за магазинот Flavor (фото) - Сабота, 14 Април 2012 Ким Кардашијан како Бонд девојка (фото) - Среда, 11 Април 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест во врска! - Четврток, 05 Април 2012 Ким Кардашијан е ...
сите 9 | | | веќе видена

Лана Дел Реј објави уште еден нов спот за синглот "Carmen", кој се наоѓа на нејзиниот нов албум Born To Die. 25 годишната пејачка напишала на Твитер: "Ви направив нешто. CARMEN објаснува се." Спотот за "Carmen" е составен од повеќе стари видео клипови и снимки од позади сцената, па Лана ја изразила својата благодарност - "Благодарност до сите кои ми помогнаа за создавањето на овој спот!" Tags: лана дел реј Можеби ве интересира? Видео премиера: Лана Дел Реј - Carmen! - Недела, 22 Април 2012 Лана Дел Реј во пин-ап издание за магазинот Glamour (фото) - Петок, 13 Април 2012 Лана Дел Реј и Аксл Роуз - заедно?! - Недела, 08 Април 2012 Meрилин Менсон и Лана Дел Реј во врска?! - Недела, 25 Март 2012 Лана Дел Реј го објави новиот спот за синглот Blue Jeans (видео) - Понеделник, 19 Март 2012 Ново: Необјавената песна на Курт Кобејн и Кортни Лав (видео) - Недела, 22 Април 2012 Постари: Видео премиера: Питбул - Back in Time (саундтрак за филмот Men in Black 3) - Сабота, 21 Април 2012 Слушнете ја новата ...
сите 6 | | | веќе видена

next