Популарната Романска ѕвезда Ина го објави новиот спот за синглот “Crazy Sexy Wild”. Спотот се снимал на Venice Beach во Калифорнија, а ова е всушност англиската верзија на нејзиниот хит Тu Si Eu. Уживајте во најновиот спот на Ина! Tags: ина Можеби ве интересира? Новиот спот на Ина - Crazy Sexy Wild (видео) - Сабота, 04 Август 2012 Ирина Шаек супер секси за Agua Bendita (фото) - Петок, 03 Август 2012 Катарина Ивановска во бикини за H&M (фото) - Вторник, 17 Јули 2012 Мерилин Монро - кралица на деколтето! - Вторник, 26 Јуни 2012 Анџелина Џоли како лошата вила во римејкот на заспаната убавица (фото) - Среда, 20 Јуни 2012 Постари: Новиот спот на Питбул и Шакира (видео) - Петок, 03 Август 2012 Новиот спот на Дејвид Гета и Крис Браун - I Can Only Imagine (видео) - Вторник, 03 Јули 2012 Новата песна на Muse е избрана за химна на Олимписките Игри (видео) - Четврток, 28 Јуни 2012 Лана Дел Реј го објави спотот за National Anthem (видео) - Четврток, 28 Јуни 2012 Кели Роланд го објави спотот за Summer ...
сите 3 | | | веќе видена

Ирина Шаек блесна во новата фотосесија за Колумбиската модна куќа Agua Bendita. Руската убавица ја промовираше најновата колекција на костими за капење на брендот. Убавата девојка на Кристијано Роналдо, жешката фотосесија ја сними минатиот месец во Сен Тропе. Уживајте во нејзините нови фотографии! Tags: ирина шаек Можеби ве интересира? Ирина Шаек супер секси за Agua Bendita (фото) - Петок, 03 Август 2012 Зад сцената со жешката Ирина Шаек (фото/видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Kим Кардашијан блесна во Кан (фото) - Петок, 25 Мај 2012 Ирина Шаек за Blanco (фото/видео) - Недела, 06 Мај 2012 Убавата Ирина Шаек позираше за Intimissimi (фото) - Среда, 18 Април 2012 Постари: Еминем со најмногу фанови на Фејсбук! - Четврток, 02 Август 2012 Блејк Лајвли - златната девојка на Gucci (видео) - Четврток, 02 Август 2012 Катарина Ивановска во бикини за H&M (фото) - Вторник, 17 Јули 2012 Почина најстариот син на Силвестер Сталоне! - Сабота, 14 Јули 2012 Запознајте го братот на Бред Пит (видео) - Вторник, 03 ...
сите 5 | | | веќе видена

Питбул го објави спотот за неговиот нов заеднички сингл со Шакира, 'Get It Started'. Синглот Get It Started е прв од претстојниот седми албум на Питбул кој ќе биде насловен Global Warming а на пазарот ќе се појави кон крајот на оваа година. Спотот го режираше Дејвид Русо - човекот кој стои позади спотовите за 'Back in Time' и 'International Love'. Tags: питбул шакира Можеби ве интересира? Новиот спот на Питбул и Шакира (видео) - Петок, 03 Август 2012 Погледнете како изгледала Шакира на 13 години (видео) - Сабота, 23 Јуни 2012 Шакира е бремена? - Понеделник, 11 Јуни 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Видео премиера: Шакира - Addicted to You! - Среда, 02 Мај 2012 Постари: Новиот спот на Дејвид Гета и Крис Браун - I Can Only Imagine (видео) - Вторник, 03 Јули 2012 Новата песна на Muse е избрана за химна на Олимписките Игри (видео) - Четврток, 28 Јуни 2012 Лана Дел Реј го објави спотот за National Anthem (видео) - Четврток, 28 Јуни 2012 Кели ...
сите 6 | | | веќе видена

Иако се нема појавено на музичката сцена веќе подолго време, Еминем е доста популарен на најпозната социјална мрежа Фејсбук и е првата личност која има повеќе од 60 милиони "лајкови". Според најновите статистики раперот ги победи Ријана која има 59,4 милиони фанови, Лејди Гага (53 милиони) и Џастин Бибер кој има 45,7 милиони фанови. Вкупно на 179 000 корисници на Фејсбук неделно им се допаѓа официјалната фан страна на Еминем. Како и да е, тој не е толку популарен и на Твитер. Гага сеуште го држи рекордот и е прво место со најмногу следбеници (вкупно 27,8 милиони). Tags: џастин бибер еминем лејди гага ријана Можеби ве интересира? Еминем со најмногу фанови на Фејсбук! - Четврток, 02 Август 2012 Крис Браун и Дрејк се степале поради Ријана (фото) - Петок, 15 Јуни 2012 Ријана се прошета низ Њујорк во проѕирно издание (фото) - Вторник, 12 Јуни 2012 Лејди Гага доживеа незгода на концерт (видео) - Понеделник, 11 Јуни 2012 Новиот спот на Колдплеј и Ријана за Princess of China (видео) - Недела, 03 Јуни 2012 ...
сите 4 | | | веќе видена

Ѕвездата од серијата Gossip Girl, Блејк Лајвли е новото заштитно лице на Gucci и се појавува во рекламата за новиот парфем Gucci Premiere. Убавата актерка во рекламата за луксузниот бренд се појавува облечена во прекрасен златен фустан и фризура во стилот на стариот Холивуд. Рекламата е снимена од страна на режисерот Николас Виндинг, во легендарната резиденција Sheats Goldstein - една од најпознатите локации во Беверли Хилс. Погледнете ја рекламата: Tags: блејк лајвли Можеби ве интересира? Блејк Лајвли - златната девојка на Gucci (видео) - Четврток, 02 Август 2012 Блејк Лајвли во трејлерот за филмот Hick (видео) - Четврток, 26 Април 2012 Првиот трејлер за филмот Savages! - Четврток, 05 Април 2012 Блејк Лајвли - секси за Elle! - Четврток, 02 Февруари 2012 После пет години откриен идентитетот на озборувачката во Gossip Girl! - Вторник, 31 Јануари 2012 Ново: Еминем со најмногу фанови на Фејсбук! - Четврток, 02 Август 2012 Постари: Катарина Ивановска во бикини за H&M (фото) - Вторник, 17 Јули 2012 ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако минатиот месец позираше во бикини за Pain de Sucre, нашата манекенка Катарина Ивановска сними уште еден секси едиторијал - овојпат за популарниот бренд H&M. Катарина изгледа прекрасно во новите модели на H&M од колекцијата пролет/лето. Tags: катарина ивановска Можеби ве интересира? Катарина Ивановска во бикини за H&M (фото) - Вторник, 17 Јули 2012 Катарина Ивановска во секси долна облека за Nordstrom (фото) - Среда, 09 Мај 2012 Официјален трејлер за филмот Трето полувреме! - Петок, 10 Февруари 2012 Катарина Ивановска во новата кампања на H&M! - Четврток, 26 Јануари 2012 Првиот трејлер за Македонскиот филм "Трето Полувреме" - Среда, 18 Јануари 2012 Постари: Почина најстариот син на Силвестер Сталоне! - Сабота, 14 Јули 2012 Запознајте го братот на Бред Пит (видео) - Вторник, 03 Јули 2012 Том Круз и Кејти Холмс се разведуваат! - Сабота, 30 Јуни 2012 Адел е бремена! - Сабота, 30 Јуни 2012 Алесандра Амброзио го покажа синчето Ноа (фото) - Среда, 27 Јуни 2012
сите 3 | | | веќе видена

Најстариот син на актерот Силвестер Сталоне, Сејџ Сталоне почина на 36 - годишна возраст од предозираност, известија американските медиуми. Сејџ починал во петокот во својот стан во Лос Анџелес, и беше првиот син на актерот со неговата поранешне сопруга Саша Чек. "Силвестер Сталоне е уништен од тага по смртта на својот син. Неговото сочуство и мислите се со неговата мајка, Саша. Сејџ беше многу талентиран и прекрасен млад човек." - изјави претставник на актерот. Сејџ дебитираше на филмското платно во 1990 година каде го глумеше синот на Роки Балбоа a потоа глумеше уште во неколку ниско буџетни филмови. Тој беше почитуван режисер и актер, а зад себе ги остави своите родители, како и братот Серџо Сталоне и полу сестрите Систина, Софија и Скарлет. Tags: силвестер сталоне Можеби ве интересира? Почина најстариот син на Силвестер Сталоне! - Сабота, 14 Јули 2012 Ликот на Силвестер Сталоне насликан на фреска од 1511 година! - Петок, 11 Мај 2012 Погледнете го новиот трејлер за The Expendables 2 (видео) - ...
сите 12 | | | веќе видена

Како што предвидија филмските критичари, филмот "The Amazing Spider-Man" успешно дебитираше на бокс офисот во Северна Америка и се најде на првото место. Суперхеројскиот филм со Ендру Гарфилд - чија премиера беше на 3 јули, за само шест дена прикажување во кино салите собра 140 милиони долари. Минатонеделниот шампион, комедијата "Ted" се симна на второто место со заработка од 32,5 милиони долари. Анимираниот "Brave" се најде на третото место со заработка од 20,1 милиони долари за овој викенд. Насилниот трилер "Savages" заврши четврти по ред на бокс офисот со заработени 16,1 милиони долари а "Magic Mike" се најде на петтото место со 15,6 милиони долари. Tags: ендру гарфилд Можеби ве интересира? The Amazing Spider-Man - шампион на бокс офисот за овој викенд (видео) - Понеделник, 09 Јули 2012 Постари: Први фотографии: Наоми Вотс како принцезата Дајана! - Вторник, 03 Јули 2012 Првиот трејлер за Anna Karenina (видео) - Четврток, 21 Јуни 2012 Анџелина Џоли како лошата вила во римејкот на заспаната ...
сите 2 | | | веќе видена

Наоми Вотс беше фотографирана на снимањето на автобиографскиот филм за принцезата Дајана, "Caught in Flight". 43 годишната актерка изгледа прекрасно во улогата на легендарната Лејди Ди. Филмот "Caught in Flight" ќе раскажува за тајната и трагична романса на Дајана со хирургот Д-р Хаснат Кан, кој наводно беше "љубовта на нејзиниот живот". Парот се запозна во 1995 година во болницата Royal Brompton, каде принцезата беше во посета на нејзин пријател. Кан ја криеше аферата се до 2008 година. Режисер на филмот е Оливер Хиршбигел, а како сценарист се појавува Стивен Џефрис. Режисерот изјави дека Вотс е навистина исклучителна актерка која ги поседува топлината и човечноста на принцезата Дајана. Tags: наоми вотс Можеби ве интересира? Први фотографии: Наоми Вотс како принцезата Дајана! - Вторник, 03 Јули 2012 Наоми Вотс ќе ја глуми принцезата Дајана! - Четврток, 09 Февруари 2012 Постари: Првиот трејлер за Anna Karenina (видео) - Четврток, 21 Јуни 2012 Анџелина Џоли како лошата вила во римејкот на заспаната ...
сите 4 | | | веќе видена

Популарниот француски диџеј Дејвид Гета не води во својот замислен свет во новиот спот за синглот "I Can Only Imagine"- соработка со Крис Браун и раперот Лил Вејн. Синглот е шести по ред од неговиот петти студиски албум "Nothing But the Beat", кој е објавен од август, минатата година и се искачи на петтото место на Billboard Hot 200. Како гости на неговиот албум освен Крис Браун и Лил Вејн се појавуваат и Ники Минаж, Ашер, Џенифер Хадсон, Џеси Џеј и Сиа Фурлер. Tags: дејвид гета крис браун Можеби ве интересира? Новиот спот на Дејвид Гета и Крис Браун - I Can Only Imagine (видео) - Вторник, 03 Јули 2012 Крис Браун и Дрејк се степале поради Ријана (фото) - Петок, 15 Јуни 2012 Видео премиера: Џеси Џеј и Дејвид Гета - LaserLight! - Понеделник, 09 Април 2012 Видео премиера: Дејвид Гета - The Alphabeat! - Четврток, 05 Април 2012 Ријана - блесна на насловната страна на ELLE (фото) - Среда, 04 Април 2012 Постари: Новата песна на Muse е избрана за химна на Олимписките Игри (видео) - Четврток, 28 Јуни 2012 ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако е познато дека славниот актер има роден брат, јавноста ретко имаше прилика да ја види сличноста помеѓу Бред Пит и неговиот брат Даг, се додека не се појави реклама во кој главната улога ја имаше токму Даг. Всушност, Даг кој е помлад од Бред три години, се појави во реклама за една компанија за мобилни телефони и собра многу симпатии поради својата смисла за хумор. Тој во една прилика откри дека луѓето често го мешаат со неговиот славен брат, но тоа не го спречува и понатаму да живее мирен живот со родителите во Спрингфилд, каде пораснал и Бред. Даг е сопственик на продавница за компјутерска опрема. Погледнете ја симпатичната реклама на Даг Пит: Tags: бред пит Можеби ве интересира? Запознајте го братот на Бред Пит (видео) - Вторник, 03 Јули 2012 Славни парови кои си личат еден на друг (фото) - Недела, 03 Јуни 2012 Бред Пит е новото заштитно лице на парфемот Chanel 5! - Среда, 09 Мај 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли се свршија! - Петок, 13 Април 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли - повторно заедно на филм! ...
сите 7 | | | веќе видена

После шест години брак, познатиот Холивудски пар - Том Круз и Кејти Холмс одлучија да се разведат, а оваа вест ја потврди и адвокатот на актерката. "Ова е лична и приватна работа за Кејти и нејзиното семејство, а најголема грижа за мојата клиентка како и е секогаш се интересите на нејзината ќерка." - пишува во соопштението од нејзиниот адвокат. Како што пишуваат американските медиуми, Кејти веќе поднесе барање за развод и се иселила од нивната заедничка куќа. Како можна причина за нивниот развод се наведува тоа што Том постојано употребувал крема против стареење направена од измет. Познатиот актер наскоро ќе наполни 50 години и одлучил да се избори со брчките па наводно се послужил со трикот на Викторија Бекам. Парот е во брак од 2006 година, и ја имаат ќерката Сури. Tags: кејти холмс том круз Можеби ве интересира? Том Круз и Кејти Холмс се разведуваат! - Сабота, 30 Јуни 2012 Ова се најпознатите Холивудски лудаци! - Недела, 08 Април 2012 Том Круз ќе глуми со Бијонсе! - Недела, 11 Март 2012 Морган ...
сите 20 | | | веќе видена

Младата пејачка Адел(24) ја потврди веста дека таа и нејзиното момче Сајмон Конецки (36) го очекуваат своето прво заедничко дете. На својот официјален веб сајт, Адел напиша: "Пресреќна сум што ќе ја објавам веста дека Сајмон и јас го очекуваме нашето прво заедничко дете. Сакав да ја слушнете веста лично од мене, и очигледно сме многу возбудени но ве молиме почитувајте ја нашата приватност во ова драгоцено време. Засекогаш ваша, Адел. Адел е во врска со Сајмон шест месеци, а од неодамна тие и живеат заедно во новата куќа што ја купија во Сасекс, Англија. Tags: адел Можеби ве интересира? Адел е бремена! - Сабота, 30 Јуни 2012 Селин Дион го отпеа хитот на Адел - Rolling In the Deep (видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Адел, LMFAO и Ријана со најмногу номинации за Билборд наградите! - Петок, 20 Април 2012 Највлијателните луѓе во светот според магазинот Time! - Четврток, 19 Април 2012 Ново: Том Круз и Кејти Холмс се ...
сите 5 | | | веќе видена

Рок бендот Muse ја објавија нивната нова песна Survival - која воедно ќе биде и официјална химна на Летните Олимписки Игри во Лондон , годинава. Синглот ќе се најде на нивниот шести студиски албум The 2nd Law. "Многу сме возбудени да најавиме дека песната на Muse, Survival, беше избрана за химна на Олимписките Игри во Лондон од страна комитетот. Мат ја напиша песната а во умот му беше Олимпијадата." - напиша бендот на својата официјална веб страна. Новиот албум на познатиот бенд ќе биде објавен на 17 септември, 2012 година, а бендот ќе замине на турнеја во Велика Британија и Европа во октомври. Tags: muse Можеби ве интересира? Новата песна на Muse е избрана за химна на Олимписките Игри (видео) - Четврток, 28 Јуни 2012 Постари: Лана Дел Реј го објави спотот за National Anthem (видео) - Четврток, 28 Јуни 2012 Кели Роланд го објави спотот за Summer Dreaming (видео) - Понеделник, 18 Јуни 2012 Концертот на Radiohead откажан откако се урнала сцената (фото) - Недела, 17 Јуни 2012 Селин Дион го отпеа хитот ...
сите 2 | | | веќе видена

Лана Дел Реј го објави контроверзниот спот за новиот сингл ‘National Anthem’, во кој ги глуми американските икони - Мерилин Монро и Џеки О. Спотот кој трае 7 минути, започнува со сцената каде пејачката ја пее ‘Happy Birthday Mr. President’ како што пееше Мерилин за претседателот Џон Кенеди во 1962 година. Потоа станува Џеки О, и заедно со раперот A$AP Rocky (кој го глуми Џон Кенеди) си играт со нивните деца. Контроверзната последна сцена го покажува убиството на претседателот, кое се случи кога парот замина на политичко патување во Тексас во 1963 година - една година откако Мерилин Монро пееше специјално за него. Што се однесува до раперот во спотот, тој неодамна соработуваше со Лана на синглот ‘Ridin’ - кој ќе се најде на неговиот прв албум. Tags: лана дел реј мерилин монро Можеби ве интересира? Лана Дел Реј го објави спотот за National Anthem (видео) - Четврток, 28 Јуни 2012 Мерилин Монро - кралица на деколтето! - Вторник, 26 Јуни 2012 Лана Дел Реј снима нов спот (фото) - Вторник, 24 Април 2012 ...
сите 6 | | | веќе видена

Бразилскиот супермодел Алесандра Амброзио (31) за прв пат го покажа на јавноста своето синче Ноа Феникс и објави негови фотографии на Фејсбук. "Сакав да ви го покажам Ноа и многу сум им благодарна на Pampers за овие фотографии со кои им помогнавме на UNICEF и на оние на кои им беше потребна помош." - напиша убавицата. Едномесечниот Ноа е второ дете за Алесандра и нејзиниот долгогодишен свршеник Џејми Мазур. Тие веќе ја имаат ќеркичката Ања (3). Tags: алесандра амброзио Можеби ве интересира? Алесандра Амброзио го покажа синчето Ноа (фото) - Среда, 27 Јуни 2012 Aлесандра Амброзио роди син! - Вторник, 08 Мај 2012 Бремената Алесандра Амброзио позираше гола (фото) - Понеделник, 23 Април 2012 Како изгледаат Адријана Лима и Алесандра Амброзио без шминка? (фото) - Сабота, 17 Март 2012 Ангелите на Victoria's Secret ја промовираа новата колекција Very Sexy (фото) - Среда, 29 Февруари 2012 Постари: Меган Фокс ја потврди бременоста (фото) - Вторник, 26 Јуни 2012 Мерилин Монро - кралица на деколтето! - ...
сите 5 | | | веќе видена

Меган Фокс конечно ја потврди веста за својата бременост. На новите фотографии од прославата на втората годишнина од бракот со својот сопруг Брајан Oстин Грин (38) во Кона, Хаваи - 26 годишната актерката во бикини го покажа своето стомаче. "Тоа стана како традиција за нив, да се враќаат секоја година на местото каде се венчале и да ја прослават нивната годишнина. Оваа година тие имаат и бебе на пат и се возбудени да ја споделат веста со сите пријатели од персоналот кои ги стекнаа овде во изминативе неколку години." - сподели извор за медиумите. Бидејќи е ова прва бременост за Меган, актерот од популарната серија Беверли Хилс кој веќе има 10 годишен син од претходна врска, се однесувал многу заштитнички спрема неа. "Тој секогаш оди пред неа или зад неа за да бдие сигурен дека нема да и се случи нешто. Тој навистина сака да се грижи за неа и да биде убеден дека е среќна. "- додава изворот. Tags: брајан oстин грин меган фокс Можеби ве интересира? Меган Фокс ја потврди бременоста (фото) - Вторник, 26 Јуни ...
сите 12 | | | веќе видена

Мерилин Монро, дури и по 50 години од својата смрт беше крунисана како жена со најдоброто деколте на сите времиња, победувајќи ѕвезди како Скарлет Јохансон, Кристина Хендрикс и Софија Лорен. Актерката која се појави во комедиите од 50-те, ‘Some Like It Hot’ и ‘Gentlemen Prefer Blondes’ - ја победи и водителката на шоуто ‘This Morning’, Холи Вилоуби. Холи Вилоуби Актерката Елизабет Харли заврши на третото место, а моделот Кели Брук на четврто место. Италијанската филмска икона Софија Лорен е петта на листата, а Скарлет Јохансон, Кристина Хендрикс и Бијонсе се на шестото, седмото и осмото место. Топ 10 ѕвезди со најдоброто деколте: 1. Meрилин Монро 2. Холи Вилоуби 3. Елизабет Харли 4. Кели Брук 5. Софија Лорен 6. Скарлет Јохансон 7. Кристина Хендрикс 8. Бијонсе 9. Ким Кардашијан 10. Дита Вон Тис Tags: кристина хендрикс мерилин монро скарлет јохансон софија лорен Можеби ве интересира? Мерилин Монро - кралица на деколтето! - Вторник, 26 Јуни 2012 The Avengers ги руши сите рекорди! - ...
сите 3 | | | веќе видена

Oмилениот бикини модел Кејт Аптон продолжува да доминира ова лето, и овој пат сними секси фотосесија за Vogue Spain позирајќи во едноделни костими за капење во стилот на Фара Фосет. 20 годишната русокоса убавица во магазинот Vogue се појавува во пософистицирано издание за разлика од нејзиното нормално позирање во малечки бикини. Магазинот ја нарекува Кејт - Новата девојка на Америка, и ги повикува жените : "Копирајте го нејзиниот став и ќе бидете исто толку експлозивни како Кејт Аптон." Tags: кејт аптон Можеби ве интересира? Кејт Аптон во жешко издание за Vogue (фото) - Сабота, 23 Јуни 2012 Кејт Аптон знае зошто мажите ја обожаваат (фото) - Среда, 20 Јуни 2012 Kим Кардашијан блесна во Кан (фото) - Петок, 25 Мај 2012 Кејт Аптон во бикини за Beach Bunny Bronze Collection (фото) - Четврток, 24 Мај 2012 Кејт Аптон - секси велигденска зајачица (видео) - Недела, 08 Април 2012 Постари: Погледнете како изгледала Шакира на 13 години (видео) - Сабота, 23 Јуни 2012 Леонардо Ди Каприо во минатиот живот бил ...
сите 7 | | | веќе видена

Пред да стане позната во светот по хитовите како "Whenever, Wherever," и "Hips Don't Lie," сексипилната колумбиска пејачка Шакира била страстна млада жена со огромен талент. На интернет се појави видео снимка од 13 годишната Шакира која тогаш имала црна коса. На снимката таа ја пее песната Мagia, од својот прв истоимен албум од 1991 година. Шакира уште тогаш зрачела со талент и харизма. Нејзиниот прв албум е продаден во 1 200 копии, а веќе следниот "Pies Descalzos" кој е објавен во 1996 година - достигна тираж од 5 милиони продадени копии. Tags: шакира Можеби ве интересира? Погледнете како изгледала Шакира на 13 години (видео) - Сабота, 23 Јуни 2012 Шакира е бремена? - Понеделник, 11 Јуни 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Видео премиера: Шакира - Addicted to You! - Среда, 02 Мај 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Ново: Кејт Аптон во жешко издание за Vogue (фото) - Сабота, 23 Јуни 2012 Постари: ...
сите 8 | | | веќе видена

next