Снимањето на турската серија Величествениот, која ги руши сите рекорди на гледаност е прекината поради изненадната смрт на сценаристката Мерал Окај. Мерал починала на 53 годишна возраст и вчера со сите најголеми државни почести била погребана во Истанбул, а присутни биле сите познати личности, актерите од серијата и државниот врв. Како што пренесуваат турските медиуми, продуцентите на серијата изјавиле дека снимањето засега е прекинато, а нема дополнителни информации за тоа кога и дали ќе се продолжи со снимање. Наводно не постои сценарио за новите епизоди на серијата, така да судбината на популарната историска драма Величествениот останува во неизвесност! Постари: Откриена локацијата на Спрингфилд од серијата Симпсонови! - Среда, 11 Април 2012 Анџелина Џоли како лошата вила во новиот филм за заспаната убавица! - Среда, 11 Април 2012 Серијата Game of Thrones ќе има и трета сезона! - Вторник, 10 Април 2012 Џенифер Анистон и Џејсон Судеикис повторно ќе глумат заедно! - Вторник, 10 Април 2012 The Hunger ...
сите 22 | | | веќе видена

Поранешната членка на Pussycat Dolls, Мелоди Торнтон се најде во центарот на вниманието синоќа кога на црвениот тепих на еден настан се појавила во проѕирен фустан. 27 годишната пејачка успеала да ги засени дури и Џеси Џеј и Никол Шерцингер, синоќа на настанот Elle's Women in Music, кога ги покажала градите во чипкан фустан под кој не носела ништо. Нејзиниот фустан изгледал особено провокативен во споредба со Џеси Џеј која била облечена во црн долг фустан со животински принт, додека Никол изгледала елегантно во коктел фустан. Џеси Џеј Никол Шерцингер Можеби Мелоди само сакала да биде во центарот на вниманието - бидејќи ја нема многу во јавноста откако се растури групата Pussycat Dolls, или можеби едноставно го заборавила градникот... Tags: џеси џеј мелоди торнтон никол шерцингер Можеби ве интересира? Мелоди Торнтон шокирала со проѕирен фустан на црвениот тепих (фото) - Четврток, 12 Април 2012 Видео премиера: Џеси Џеј и Дејвид Гета - LaserLight! - Понеделник, 09 Април 2012 Никол Шерцингер како секси ...
сите 8 | | | веќе видена

Ѕвездата од серијата "House", Лиса Еделстајн е последната славна личност која се соблече за PETA. Лиса e горда вегетеријанка и верува дека да бидеш вегетеријанец е навистина важен дел од она што треба да го направиме за зачувување на животната средина. Таа се надева дека и другите ќе се обидат па дури и оние што не можат да се откажат од јадењето месо. "Сакам да ги охрабрувам луѓето да стануваат вегетеријанци барем еднаш неделно. Тоа има толку огромно влијание на светот."- вели актерката. Погледнете и видео од позади сцените на снимањето: Tags: лиса еделстајн Можеби ве интересира? Лиса Еделстајн се соблече гола за PETA! - Четврток, 12 Април 2012 Постари: Марк Ентони поднесе барање за развод од Џенифер Лопез! - Четврток, 12 Април 2012 Ѕвездата од Сексот и градот се ожени! - Среда, 11 Април 2012 Ким Кардашијан како Бонд девојка (фото) - Среда, 11 Април 2012 Заводливата Мила Кунис во новата кампања на Диор! - Среда, 11 Април 2012 Eксклузивни фотографии од патувањето на Кети Пери во Индија! - Среда, ...
сите 7 | | | веќе видена

Марк Ентони конечно ги потпишал документите за развод од Џенифер Лопез. 43 годишниот пејач на овој начин законски го прекинал 7 годишниот брак со Џенифер во понеделникот, 8 месеци откако најавија дека се разделуваат. Марк и Ентони кои моментално работат заедно на шоуто "Q'Viva! The Chosen",се венчаа во јуни 2004 година на тајна церемонија во Беверли Хилс. Тие ги обновија своите завети во јуни, 2010 година, но набргу изјавија дека одлучиле да се разделат. Имаат две деца, близнаците Макс и Ема. Tags: џенифер лопез марк ентони Можеби ве интересира? Марк Ентони поднесе барање за развод од Џенифер Лопез! - Четврток, 12 Април 2012 Слушнете го новиот сингл на Џенифер Лопез и Висин & Јандел - Follow the Leader! - Вторник, 10 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Видео премиера: Џенифер Лопез и Питбул - Dance Again! - Петок, 06 Април 2012 Марк Ентони ја покажа новата девојка во јавноста! - Среда, 04 Април 2012 Ново: Лиса Еделстајн се соблече гола за PETA! - ...
сите 8 | | | веќе видена

Аксл Роуз ја одбил понудата да присуствува на церемонијата на воведување на бендот Guns N' Roses во Рок халата на славните на 14 април. Тој напишал долго писмо каде навел дека причина за тоа што не сака да присуствува на церемонијата е затоа што има лоши односи со членовите на бендот, и дека тоа не е место каде што ќе се чуствува почитуван и сакан. "Јас барам да не бидам воведен во рок халата во отсуство и да знаете дека никој не е овластен ниту пак има дозвола да прифати било што за мене како член на Guns N' Roses." - вели фронтменот на легендарниот бенд во писмото. Tags: guns n roses аксл роуз Можеби ве интересира? Аксл Роуз не сака да биде дел од Рок халата на славните! - Четврток, 12 Април 2012 Лана Дел Реј и Аксл Роуз - заедно?! - Недела, 08 Април 2012 Guns n' Roses ќе настапат на Еxit! - Четврток, 01 Март 2012 Постари: Слушнете го новиот сингл на Џенифер Лопез и Висин & Јандел - Follow the Leader! - Вторник, 10 Април 2012 Видео премиера: Не Јо - Burnin' Up! - Вторник, 10 Април 2012 Видео ...
сите 2 | | | веќе видена

Ѕвездата од серијата "Сексот и градот", актерот Крис Нот во петокот се оженил со својата долгогодишна девојка Тара Вилсон на плажата Макена во Мауи, Хаваи. Како што пишува National Enquirer, на церемонијата присуствувале само пријателите и семејството, како и нивниот четиригодишен син Орион. "Крис и Тара се венчаа на многу романтично место. И двајцата не ги симнуваа своите насмевки од лицата." - изјавил извор за магазинот. Tags: крис нот Можеби ве интересира? Ѕвездата од Сексот и градот се ожени! - Среда, 11 Април 2012 Крис Нот во Белград! - Четврток, 01 Септември 2011 Постари: Ким Кардашијан како Бонд девојка (фото) - Среда, 11 Април 2012 Заводливата Мила Кунис во новата кампања на Диор! - Среда, 11 Април 2012 Eксклузивни фотографии од патувањето на Кети Пери во Индија! - Среда, 11 Април 2012 Дејвид Бекам - првиот маж на насловна страна на ELLE! - Среда, 11 Април 2012 Пенелопе Круз во гламурозно издание за Harper's Bazaar (фото) - Вторник, 10 Април 2012
сите 8 | | | веќе видена

После 23 години, творецот на популарната анимирана серија The Simpsons, Мат Гроенинг конечно ја откри вистинската локација на Спрингфилд. Тој изјави дека градот Спрингфилд всушност се наоѓа во Орегон и дека таму живее познатото семејство Симпсонови. "Спрингфилд беше именуван по Спрингфилд, Орегон. Вистинската причина за тоа е што кога бев мал во тв серијата Father Knows Бест, дејствието се одвиваше во Спрингфилд, и jaс бев возбуден бидејќи си замислував дека тоа е град блиску до Портланд, мојот роден град. Кога пораснав сфатив дека тоа беше само измислено име." - признал Гроенинг. "Исто така сфатив дека Спрингфилд е едно од најчестите имиња за градовите во САД. Помислив, тоа би било кул, сите ќе си мислат дека тоа е нивниот Спрингфилд. Така и се случи." - додал тој. Постари: Анџелина Џоли како лошата вила во новиот филм за заспаната убавица! - Среда, 11 Април 2012 Серијата Game of Thrones ќе има и трета сезона! - Вторник, 10 Април 2012 Џенифер Анистон и Џејсон Судеикис повторно ќе глумат заедно! - ...
сите 7 | | | веќе видена

Анџелина Џоли ќе ја глуми злобната кралица во новиот филм на Дизни, кој ќе биде римејк на класичната бајка за заспаната убавица од 1959 година. Новиот филм насловен како "Maleficent" ќе ја раскажува приказната од аголот на главната негативка. "Не сум антипринцеза, но ова е прв пат некој да размислува за оваа страшна жена. Се надевам дека на крајот ќе се види за што се е способна таа. Иако е злобна и агресивна и премногу се штити себеси, не значи дека нема други, топли особини." - изјавила Анџи за "Entertainment Weekly". "Снимањето започнува во јуни, сценариото е одлично. Веќе одев на проби на костимите. Децата се особено среќни поради овој филм." - додала актерката. Роберт Стомрберг, кој има добиено Оскари за "Avatar" и "Aлиса во земјата на чудата" ќе го има своето режисерско деби на овој филм. Tags: анџелина џоли Можеби ве интересира? Анџелина Џоли како лошата вила во новиот филм за заспаната убавица! - Среда, 11 Април 2012 Биолошката мајка го сака Пакс назад - Анџелина Џоли очајна! - Сабота, 07 Април ...
сите 8 | | | веќе видена

Ким Кардашијан докажа дека има се што е потребно за една Бонд девојка додека позирала во бикини во стилот на Хали Бери. Ким ги покажала фамозните облини во сино-бело бикини додека уживала на одмор со семејството во Доминиканската република. 31 годишната ријалити ѕвезда која наводно е во врска со раперот Кение Вест, на тропскиот остров била во друштво на своите сестри и родителите. Воопшто не треба да не изненадува тоа што Ким го усовршила позирањето како Бонд девојка, бидејќи минатата година откри дека многу би сакала да глуми. "Би сакала да се појавам во некој филм за Бонд - да бидам Бонд девојка. Тоа би било фантастично. "- изјави Ким своевремено. Tags: ким кардашијан Можеби ве интересира? Ким Кардашијан како Бонд девојка (фото) - Среда, 11 Април 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест во врска! - Четврток, 05 Април 2012 Ким Кардашијан е најекспонираната славна личност! - Сабота, 31 Март 2012 Ким Кардашијан нападната со брашно на црвениот тепих (видео) - Петок, 23 Март 2012 Сестрите Кардашијан во секси ...
сите 8 | | | веќе видена

Младата актерка Мила Кунис секогаш изгледа прекрасно на црвениот тепих, иако неодамна изјави дека не е личност која е премногу посветена на модата. Најчесто ја гледаме во фармерки и опуштени дневни комбинации, но според нејзините зборови таа сака да изгледа елегантно и женствено кога ќе се појави на црвениот тепих. 29 годишната Мила неодамна потпиша договор со Диор, со што стана заштитно лице на кампањата за чанти на оваа позната француска модна куќа. На новите фотографии од кампањата Мила изгледа многу женствено и заводливо. Таа вели дека одсекогаш сметала дека креациите на Диор се префинети и прекрасни. Покрај многубројните модни ангажмани, Мила активно работи и на својата филмска кариера. Се шпекулира дека ќе глуми во филмот „The Butler“, во кој ќе станува збор за батлерот кој работел во Белата куќа за време на неколку претседателски мандати. Tags: мила кунис Можеби ве интересира? Заводливата Мила Кунис во новата кампања на Диор! - Среда, 11 Април 2012 Ештон Качер, Мила Кунис и останатите од серијата ...
сите 10 | | | веќе видена

По нејзиниот концерт во Индија, минатата недела Кети Пери повторно се врати таму. На ексклузивните фотографии од нејзиното патување, Кети ужива во разгледувањето на Њу Делхи пред да настапи на отварањето на Индиската премиер лига и во дружењето со Боливудската ѕвезда Пријанка Чопра! "Навистина ми се допадна настапот на Кети и нејзиниот костим, кој беше како на принцезата Јасмин од Аладин. Беше забавно да се дружам со неа наредниот ден. Ручавме, потоа се возевме и сакав Кети да доживее типично индиско искуство. Бевме и на уличен шопинг, купувавме некои ситници. Беше кул. "- изјавила Чопра за медиумите. Пејачката има лични сеќавања поврзани со Индија. Таа и Расел Бренд се венчаа на традиционална хинду-церемонија во Раџастан, Индија во октомври 2010 година, откако Расел пред речиси една година ја запроси на истото место. Tags: кети пери пријанка чопра Можеби ве интересира? Eксклузивни фотографии од патувањето на Кети Пери во Индија! - Среда, 11 Април 2012 3D филмот на Кети Пери ќе се појави во кината ова ...
сите 11 | | | веќе видена

Дејвид Бекам ги следи стапките на својата сопруга Викторија и потпиша договор да стане првиот маж кој ќе се појави на насловната страна на популарниот магазин Elle UK. Тој ќе стане првиот маж кој сам ќе се појави на насловната страна на јулското издание, и за оваа работа изјави: "ELLE е престижен магазин со меѓународно признание. Почестен сум што ме поканија да позирам за нивната насловна страна." Одговорниот уредник на магазинот, Лорејн Кенди за соработката со Бекам изјави: "Тој е икона а ELLE е познат по иконите на своите насловни страни. Оваа е прва за нас од ваков тип и верувам дека тој е обожаван и од мажите и жените. Впрочем, кој не сака да види фотографија од најзгодниот маж на светот на насловна страна на списание? " Вечерва би требало да се појават првите фотографии од снимањето на фотосесијата. Tags: дејвид бекам Можеби ве интересира? Дејвид Бекам - првиот маж на насловна страна на ELLE! - Среда, 11 Април 2012 Кети Пери и Дејвид Бекам во новата реклама на Adidas (видео) - Петок, 30 Март 2012 ...
сите 12 | | | веќе видена

Серијата "Game of Thrones" ќе има и трета сезона, потврдија од HBO. "Креаторите на серијата, Дејвид Бениоф и Д.Б. Вејс ги надминаа нашите очекувања. Возбудени сме поради сите гледачи и медиумската подршка која ја добиваме за серијата, и едвај чекаме да видиме што ќе ни понудат Дејвид и Дан во наредната сезона."- изјави Мајкл Ломбардо претседател на HBO. Премиерата на втората сезона на "Game of Thrones" е на пат да ја надмине бројката на гледаност на првата сезона од 3,9 милиони гледачи! Во втората сезона учествуваат Питер Динклејџ, Мишел Ферли, Лена Хеди, Емилиа Кларк, Јуџин Симон, Ајдан Гилен, Кит Харингтон, Софи Тарнер и Џек Глисон. Tags: game of thrones Можеби ве интересира? Серијата Game of Thrones ќе има и трета сезона! - Вторник, 10 Април 2012 Постари: Џенифер Анистон и Џејсон Судеикис повторно ќе глумат заедно! - Вторник, 10 Април 2012 The Hunger Games - трета недела на врвот на бокс офисот! - Недела, 08 Април 2012 Најдобрите сцени од Американска пита (видео) - Сабота, 07 Април 2012 10 ...
сите 18 | | | веќе видена

Иако неодамна го објави спотот за синглот "Dance again" , Џенифер Лопез објави уште еден нов сингл “Follow the Leader” - дует со Висин & Јандел. “Follow the Leader” е првиот сингл од претстојниот албум Los Lideres на дуото од Порторико. Синглот звучи одлично и се чини дека ќе стане вистински хит на подиумите во светот! Слушнете го дуетот на Џеј Ло со Висин & Јандел: Tags: џенифер лопез висин јандел Можеби ве интересира? Слушнете го новиот сингл на Џенифер Лопез и Висин & Јандел - Follow the Leader! - Вторник, 10 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Видео премиера: Џенифер Лопез и Питбул - Dance Again! - Петок, 06 Април 2012 Џенифер Лопез објави фотографии од новиот спот! - Вторник, 03 Април 2012 Слушнете го новиот сингл на Џенифер Лопез и Питбул! - Петок, 30 Март 2012 Постари: Видео премиера: Не Јо - Burnin' Up! - Вторник, 10 Април 2012 Видео премиера: Џеси Џеј и Дејвид Гета - LaserLight! - Понеделник, 09 Април 2012 10 најсекси музички спотови на ...
сите 4 | | | веќе видена

Пенелопе Круз ја краси насловната страна на мајското издание на магазинот Harper's Bazaar. Убавата актерка сними гламурозна фотосесија и зборувала за нејзиниот нов филм From Rome With Love, за филмската легенда Мерил Стрип и за нејзиното синче Лео. Еве дел од нејзиното интервју: За нејзиниот идол Мерил Стрип: "Кога првпат започнав да гледам филмови и кога ја видов Мерил станав оспедната со актерството. Сега ја бакнувам каде и да ја видам. Таа сигурно мисли дека сум луда." За балансирањето на работата и семејството: "Можеби ќе правам еден филм годишно, можеби по два, но нема да биде повеќе од тоа бидејќи сега имам други приоритети." За нејзината загриженост: "Живеам од ден за ден и се трудам да имам помалку страв, помалку грижи. Но одсекогаш сум се грижела за се - таква е мојата природа. Од тоа најмногу страдам." Tags: пенелопе круз Можеби ве интересира? Пенелопе Круз во гламурозно издание за Harper's Bazaar (фото) - Вторник, 10 Април 2012 Трејлер за новиот филм на Вуди Ален - To Rome With Love! - ...
сите 9 | | | веќе видена

Џенифер Анистон и Џејсон Судеикис глумеа заедно во комедијата Horrible Bosses, и сега повторно ќе бидат во главните улоги во претстојната комедија на студиото New Line, We're the Millers. На филмот ќе работат сценаристите на Wedding Crashers, Боб Фишер и Стив Фабер, а како режисер ќе се појави Роусон Турбер. Филмот ќе ја раскажува приказната на група криминалци кои се претставуваат како просечно Американско семејство за да шверцуваат марихуана низ целата земја. Судеикис последен пат се појави во Hall Pass, додека Анистон се појави во комедијата на Дејвид Вејн, Wanderlust. Tags: џејсон судеикис џенифер анистон Можеби ве интересира? Џенифер Анистон и Џејсон Судеикис повторно ќе глумат заедно! - Вторник, 10 Април 2012 Нема да се снима филм за Пријатели! - Вторник, 06 Март 2012 Џенифер Анистон ќе се мажи до крајот на годината! - Понеделник, 27 Февруари 2012 Џенифер Анистон доби ѕвезда на Булеварот на славните (фото) - Четврток, 23 Февруари 2012 Џенифер Анистон ќе добие ѕвезда на Булеварот на славните! - ...
сите 3 | | | веќе видена

Eден од најславните парови во светот, Бијонсе и Џеј Зи уживаат на првиот заеднички одмор со нивната ќеркичка, малата Блу Ајви на Карипскиот остров, St.Barts. Двајцата родители одвоиле и време да останат малку сами, ja oставиле малата Блу Ајви на нивната јахта, а тие поминале еден ден на плажа пиејќи коктели и вино. Бијонсе во таа прилика го покажала своето фантастично тело во црн костим за капење, иако се породи пред само три месеци. Пејачката и нејзиниот сопруг неодамна ги обновија своите завети на четвртата годишнина од бракот. Можеби ве интересира? Бијонсе и Џеј Зи на првиот заеднички одмор со Блу Ајви (фото) - Вторник, 10 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Бијонсе сподели приватни фотографии на новата веб страна! - Четврток, 05 Април 2012 Бијонсе најави дека се враќа на сцената! - Среда, 21 Март 2012 Том Круз ќе глуми со Бијонсе! - Недела, 11 Март 2012 Постари: Елтон Џон за роденден добил крокодил! - Вторник, 10 Април 2012 Линдзи Лохан ...
сите 9 | | | веќе видена

Елтон Џон добил навистина необичен подарок за својот 65 -ти роденден од актерката Бети Вајт. 90 годишната актерка му подарила на својот пријател Елтон, крокодил во една зоолошка градина во Лос Анџелес. Бети неодамнa се приклучила на програмата "The Lifeline" која се бори за заштита на животните, a била инспирирана од песната на Елтон - "Crocodile Rock". Пејачот кој со години беше активен во борбата за заштита на правата на животните стана горд "сопственик" на крокодил, кој сепак ќе остане во зоолошката градина. Tags: бети вајт елтон џон Можеби ве интересира? Елтон Џон за роденден добил крокодил! - Вторник, 10 Април 2012 Dr. Seuss' The Lorax - прв на бокс офисот со заработени 70 милиони долари! - Недела, 04 Март 2012 Победниците на Screen Actors Guild Awards! - Понеделник, 30 Јануари 2012 Прво видео од анимираниот филм Dr. Seuss' The Lorax - Недела, 22 Јануари 2012 Џастин Тимберлејк ќе го глуми Елтон Џон! - Среда, 04 Јануари 2012 Постари: Линдзи Лохан повторно има проблеми со законот! - ...
сите 8 | | | веќе видена

Популарниот R&B пејач Не-Јо го објави спотот за новиот сингл "Burnin' Up". "Burnin' Up" се очекува да се појави на новиот студиски албум на Не-Јо, "The Cracks in Mr. Perfect". Спотот е режиран од Крис Робинсон, а убавата Анабел Акоста ја има главната улога. Погледнете го неговиот нов спот: Tags: не јо Можеби ве интересира? Видео премиера: Не Јо - Burnin' Up! - Вторник, 10 Април 2012 Постари: Видео премиера: Џеси Џеј и Дејвид Гета - LaserLight! - Понеделник, 09 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Погледнете го новиот спот на Дрејк и Ријана за Take Care (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Ники Минаж го објави новиот спот за Beez in the Trap (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Видео премиера: Gossip - Perfect World! - Петок, 06 Април 2012
сите 3 | | | веќе видена

Популарниот R&B пејач Не-Јо го објави спотот за новиот сингл "Burnin' Up". "Burnin' Up" се очекува да се појави на новиот студиски албум на Не-Јо, "The Cracks in Mr. Perfect". Спотот е режиран од Крис Робинсон, а убавата Анабел Акоста ја има главната улога. Погледнете го неговиот нов спот: Tags: не јо Можеби ве интересира? Видео премиера: Не Јо - Burnin' Up! - Вторник, 10 Април 2012 Постари: Видео премиера: Џеси Џеј и Дејвид Гета - LaserLight! - Понеделник, 09 Април 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Погледнете го новиот спот на Дрејк и Ријана за Take Care (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Ники Минаж го објави новиот спот за Beez in the Trap (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Видео премиера: Gossip - Perfect World! - Петок, 06 Април 2012
сите 4 | | | веќе видена

next