Црна комедија базирана на вистинската приказна за најпознатиот корпоративен доушник во историјата на Америка . Витакер кој е вработен во една компанија ...
сите 5 | | | веќе видена

„Операција Хромит” е инспириран од вистински настани и ја следи битката кај Инчон, кога силите на ОН организираа ненадеен напад врз север. Режија: Џон Х. Ли; ...
сите 2 | | | веќе видена

Брент е рели возач кој овој пат ќе мора да вози под непозната, туѓа команда, во опасна мисија за да ја спаси киднапираната сопруга. Трката со времето почнува… ...
сите 2 | | | веќе видена

Чарлс е главен во банка стара двеста години. Но има еден проблем, банката е на жена му а тој не знае ништо за банкарството… Режија: Вадим Жан ; Улоги: Келси ...
сите 2 | | | веќе видена

Пораснати онаму кадешто легендите се раѓаат, двајца браќа станаа мастери и двајцата се родени да бидат водачи. Но еден е оној кој ќе ги однесе сите до ...
| | веќе видена

„Немаме вишок деца за газење“ и „Вози, а не летај“– овие и уште многу други пораки одекнаа на денешниот втор протест на жителите на општината Ѓорче Петров. Со ...
сите 46 | | | веќе видена

Кошаркарите на Работнички брзо се рехабилитираа од првиот пораз во сезоната на гостувањето кај Куманово минатото коло и тоа со триумф на вечното дерби против ...
сите 53 | | | веќе видена

Минатата година еден загинат пешак, вчера 10 годишно момче удрено со автомобил се опоравува од тешки телесни повреди на скопските клиники. Трки со автомобили и ...
сите 69 | | | веќе видена

Недомаќинско работење и 18 милиони евра долг на општината Карпош, наталожен во изминатите 6 години, утврди ревизијата на финансиското работење. Извештајот на ...
сите 24 | | | веќе видена

Не само домашните и странските инвеститори што работат во земјава, туку и државните компании и општините да почнат да ја коприостат арбитражата во своите ...
сите 10 | | | веќе видена

Воздушните удари во Сирија, што во саботата ги извршија САД, Велика Британија и Франција, ја намалуваат способноста на сириската Влада да изврши нови хемиски ...
сите 142 | | | веќе видена

Десетгодишно дете попладнево е прегазено на улица Борис Сарафов во Ѓорче Петров во Скопје додека ја минувало улицата на обележан премин, тврдат очевидци за ...
сите 192 | | | веќе видена

next