На втората меѓународна донаторска конференција за борба против коронавирусот, свикана од претседателот на Европската комисија, Урсула фон дер Лаејн, беа ...
сите 64 | | | веќе видена

Добиваме нови информации за „Диво насеље“. Не исчезнаа сите тајни со загинувањето на дел од водачите на кумановската група Бег Ризај и Мирсад Ндрецај. Не биле ...
сите 14 | | | веќе видена

Специјален образец со лични податоци, траење и адреса на престојот во Грција, ќе треба задолжително да имаат пополнето најмалку 48 часа пред пристигнувањето, ...
сите 158 | | | веќе видена

Тирана – Во Албанија, во изминатото деноноќие, од тестираните 355 сомнителни случаи, позитивен резултат е добиен кај 61 лице, главно вработени во претпријатија ...
сите 416 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди дека пандемијата на коронавирусот е далеку од завршена, додека во таа земја се зголемува стравот од втор бран ...
сите 93 | | | веќе видена

Претседателот на Србија Александар Вучиќ е во добра здравствена состојба, велат од неговиот кабинет, откато во јавноста беше објавено дека позитивни на Ковид – ...
сите 164 | | | веќе видена

Предлог-преговарачката рамка на Европската комисија за земјава е готова, но разликите во Комисијата за тоа, како ќе одлучува Унијата за реверзибилност на ...
сите 182 | | | веќе видена

Здравствените инспектори поседуваат докази за сите лица кои одбиле да ги примат решенијата за самоизлоацоија, а кои сега тврдат дека или на списокот се нашле ...
сите 10 | | | веќе видена

Изборната кампања ја тресат „бомби“. Тајни снимки на високи државни, партиски функционери и бизнисмени кои започнаа да експлодираат во 2015, по пет години се ...
сите 128 | | | веќе видена

Во секоја политичка партија има поединци кои се вмешани во рудниците, велат активистите на Здрава котлина. Сметаат дека корумпирани политичари договарале ...
сите 38 | | | веќе видена

Веќе подолг период речиси секојдневно бројката на нови заразени лица со ковид 19 во Тетово и тетовско е двоцифрена. Повеќе од половина од вкупниот број ...
сите 106 | | | веќе видена

СЗО не може со сигурност да тврди дека вакцината против Коид – 19 ќе биде готова за една година, а денеска во Брисел европските лидери и голем број ѕвезди го ...
сите 111 | | | веќе видена

Се зголемува бројот на пациенти во штипското Инфективно одделение, денеска има 29, со што остануваат слободни уште шест болнички кревети.Директорот на Клиничка ...
сите 160 | | | веќе видена

next