Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека раководството на ВМРО-ДПМНЕ и пратеници од оваа партија вршат притисок врз други пратеници да не се гласа ...
сите 744 | | | веќе видена

Иако не го добивме Оскарот, двете номинации значат многу! Едногласно можеме да кажеме дека нема разочарување и секој кој е разочаран треба да се преиспита, ...
сите 20 | | | веќе видена

На седмата седница на Владата донесена е одлука во знак на признание на меѓународниот успех на екипата на документарниот филм „Медена земја“, да им биде ...
сите 23 | | | веќе видена

Поднесени се два амандмани на законот за Јавно обвинителство. ВМРО – ДПМНЕ, на денешната седница за европски прашања побара да се симне од дневен ред точката ...
сите 682 | | | веќе видена

Членот пет од Вашингтонскиот договор за колективната одбрана на НАТО автоматски ќе стане обврска на Македонија, истиот момент кога сите земји-членки ќе го ...
сите 197 | | | веќе видена

Ако помине оваа верзија на Законот за ЈО бомбите ќе бидат индиции во истрагите кои ги отвори СЈО а ќе останат докази во поднесените обвиненија вели во изјава ...
сите 28 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт за кривично дело злоупотреба на службена положба и овластување против директорот на Агенцијата за ...
сите 99 | | | веќе видена

Владата вчера ја разгледа и усвои Информација за присуството на Реактивната Мониторинг Мисија на УНЕСКО и го задолжи претседателот на Националната комисија за ...
сите 13 | | | веќе видена

Собранието доцна синоќа ја утврди потребата по скратена постапка да се донесат законите за Јавно обвинителство и за Советот на јавни обвинители. Сега ...
сите 183 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија соопшти дека на вчерашната седница ги разгледувала и усогласила Предлог-законите за јавно обвинителство и за Советот на јавни ...
сите 291 | | | веќе видена

Подготвена е нова верзија на законот за Јавно обвинителство, потврдија за Телма високи партиски извори од владеачкото мнозинство. Претходно , се распадна ...
сите 512 | | | веќе видена

Назначената наследничка на Мекрел, Анегрет Крамп-Каренбауер, предизвика криза во владејачката партија со неочекуваната оставка, во момент кога партијата се ...
сите 54 | | | веќе видена

next