Поранешниот шеф на Кабинетот на британскиот министер за Брегзит, Дејвид Дејвис, Џејмс Чепман денеска изјави дека „двајца владини министри покажуваат интерес за ...
сите 43 | | | веќе видена

Обединетите нации соопштија дека генералниот секретар Антонио Гутереш е „вознемирен" поради се поострата реторика на сите страни вклучени во нуклеарниот спор ...
сите 456 | | | веќе видена

Претседателот на ССМ , Живко Митревски бара оставка од министерката за труд и социјална политика , Мила Царовска. Причината за тоа според Митревски, е обидот ...
сите 187 | | | веќе видена

Владата, по 70 дена од формирањето, најавува дека ќе гради стратегија за конфискација на нелегално стегнатиот имот. Но, за бројчаникот што требаше да биде ...
сите 13 | | | веќе видена

Донесувањето на Законот за употреба на јазиците брзо и без јавна и стручна расправа ќе биде штетно за јазичната политика на државата, предупредуваат ...
сите 72 | | | веќе видена

Бегалците Горан Грујовски и Никола Бошкоски ги примиле обвинителните акти, направиле приговори и ги пратиле во судот, а по одлуката на Врховен суд станаа ...
сите 26 | | | веќе видена

Јавниот интерес и начинот како се создадени бомбите се две причини поради кои Апелација одлучи да ги прифати како докази во случајот „Шамарите во Центар“, ...
сите 34 | | | веќе видена

Продолжението на конституивната седница на косовскиот Парламент, кое беше најавено за денеска, не се одржа поради немање кворум, јави дописникот на МИА. ...
сите 109 | | | веќе видена

Хрватскиот министер за земјоделство Томислав Толушиќ денеска донесе одлука за измена на Правилникот за фитосанитарна контрола на овошјето и зеленчукокт увезени ...
сите 35 | | | веќе видена

next