Филхармонијата на први јуни ги достави своите предлози до Министерството за култура за начинот на кој би се организирале концертите со примена на здравствените ...
сите 13 | | | веќе видена

Одлуката на Советот на ЕУ за влез на граѓани од трети земји на територијата на Унијата од 1 јули падна, Северна Македонија не ги исполнува епидемиолошките ...
сите 179 | | | веќе видена

И по десет пати повеќе патници од времето на карантинот влегуваат во државата од Србија и Косово откако Македонија ги отвори границите на 26-ти јуни. Бројките ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарите во Нови Пазар со свртени грбови ја пречекаа српската премиерка Ана Брнабиќ и министерот за здравство Златибор Лончар кои по експлозијата на Ковид 19 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1140 тестирања, а регистрирани се 126 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 66 – Куманово 6 – Штип 15 – Прилеп 3 – Тетово 19 ...
сите 537 | | | веќе видена

Словенечката полиција остана без раководство откако оставки поднесоа министерот за внатрешни работи Алеш Хојс и директорот на полицијата Антон Травнер, јави ...
сите 50 | | | веќе видена

Со испорака на 20 монитори за пациентите на интензивна нега, 20 сензорни пулсни оксиметри и 25.000 тестови за КОВИД-19 до Министерството за здравство, ...
сите 31 | | | веќе видена

Кина го усвои контроверзниот закон за безбедност со кој значително се зголемува нејзината контрола врз Хонг Конг, неговиот судски систем и безбедноста, ...
сите 96 | | | веќе видена

Отворените граници кон Србија и Косово се погодија со тамошното нагло зголемување на бројот на заболени. Првиот град во Србија после границата, Врање е во нова ...
сите 22 | | | веќе видена

next