Во Владата се размислува во повеќе насоки, а деталите ќе се објават кога ќе биде извесно решението односно кога ќе има одржливо решение, изјави премиерот ...
сите 201 | | | веќе видена

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов и неговата сопруга Маја Иванова имале телефони за кои сметките ги плаќала Агенцијата за разузнавањето. Ова било поради ...
сите 202 | | | веќе видена

Над 100 граѓани преку подрачните управни одделенија досега поднеле барање за да им се издадат пасоши по избивањето на пасошката криза поради недостаток на ...
сите 201 | | | веќе видена

Нема никаква објективна причина за да се измени или повлече Законот за слобода на вероисповед, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, додавајќи дека ...
сите 17 | | | веќе видена

Поранешните премиери на Северна Македонија и на Грција Зоран Заев и Алексис Ципрас се овогодишни добитници на Меѓународната награда за мир на Вестфалија, со ...
сите 36 | | | веќе видена

За полициската акција што синоќа се одвиваше во село Крушопек, во скопски Сарај, при што беше запленет еден килограм од вкупно 1,3 тони кокаин контролирана ...
сите 202 | | | веќе видена

Дебатата на шесте демократските претседателски кандидати синоќа во Невада се претвори во бојно поле на критики и лични пресметки, истакнувајќи ја серизноста на ...
сите 42 | | | веќе видена

Од понеделик стапува во сила забраната за узвоз и извоз на гориво од отпад меѓу Бугарија и Северна Македонија. Тоа е согласно забраната, која е воведена со ...
сите 19 | | | веќе видена

Македонски Телеком информира дека по регистрираните повици во текот на денов од непознати дестинации кон нивни корисници, а кои имале цел да генерираат ...
сите 66 | | | веќе видена

Одлуката на Уставен суд на Босна и Херцеговина за статусот на земјоделско земјиште како државно ќе биде спроведена, а ентитетот на Република Српска нема да ...
сите 61 | | | веќе видена

Вечерва во изложбениот простор на НЛБ Галерија со почеток во 20 часот пред пошироката јавност со свои дела на тема „Бифуркации“ ќе се претстави уметницата ...
сите 9 | | | веќе видена

Лани се поднесени над 80 претставки до Народниот правобранител за заштита од дискриминација, а најчесто граѓаните се жалат на дискриминација на работно место, ...
сите 16 | | | веќе видена

Гордана Јанкуловска, Љупчо Тодоровски Радникот и Синиша Алексовски ќе даваат исказ како сведоци повикани од обвинителката Фатиме Фетаи во предметот „Монструм“. ...
сите 223 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ја предал аудио снимката, која како што вели, ја добил ...
сите 417 | | | веќе видена

next