Бројни критики за економската политика упати опозицијата на интерпелацијата на владата. Пратеникот Влатко Ѓорчев рече дека не се испорачуваат никакви ...
сите 9 | | | веќе видена

Во првиот собраниски опозициски ред, неговото столче остана празно, Груевски мораше да се појави на ново судско рочиште за случајот на СЈО, Тенк. По вчерашниот ...
сите 248 | | | веќе видена

Владиката Петар задржан на Меѓународниот аеродром Скопје по барање на Финансиската полиција, нешто што и самиот го потврди телевизија Телма. Тој кажа дека ...
сите 40 | | | веќе видена

Зелено светло од Светска банка за прогресивното оданочување со кое Владата планира да стартува од идната година. Порачаа дека Министерството за финансии со ...
сите 16 | | | веќе видена

Четири пеплосани канцаларии, уште неколку зафатени. Синоќешниот пожар во Министерството за правда ја зафатил и една од најважните простории. За Телма од оттаму ...
сите 23 | | | веќе видена

Чавков останува во притвор потврди скопска апелација по вчерашната јавна седница на која била разгледувана неговата жалба за притворот. До судот била поднеснеа ...
сите 29 | | | веќе видена

Љупчо Стојановски дедото на малата Тамара призна вина, дека незаконски го поседувал оружјето кое го вперил кон ексминистерот за здравство Никола Тодоров и доби ...
сите 13 | | | веќе видена

Речиси 30 % од Македонците веруваат дека најголемата закана доаѓа од Грција. Потоа следуваат Албанија и Косово. На истото прашање анкетираните во Грција ...
сите 8 | | | веќе видена

next