Уривањето бетонски платформи, плочи и потпорни ѕидови на крајбрежјето на Охридското Езеро продожи денеска со активности на плажата Канео во Стариот дел на ...
сите 48 | | | веќе видена

Интензивно ја следиме ситуацијата во однос на отворањето на границите и интензивно разговараме билатерално со претставници на околните земји, но засега нема ...
сите 90 | | | веќе видена

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат се позитивни на корона вирус. Ова за Телма го потврдува и директората на болницата Снежана Захариева ...
сите 54 | | | веќе видена

Кај населението во земјава се бележи зголемен страв од можноста за зараза со коронавирусот. Се намалува скептицизмот на луѓето за опасноста и заканите од ...
сите 31 | | | веќе видена

Од денеска започнува осмата фаза на укинување на рестриктивните мерки во Грција и постепеното враќање во новата нормалност со отворање на камповите за деца, ...
сите 75 | | | веќе видена

Со укинувањето на квотите за лекови на рецепт во аптеките ширум целата држава – решен е деценискиот проблем. Сега, граѓаните имаат достапни лекови во секое ...
сите 267 | | | веќе видена

Сите прашања за одржување на предвремените избори на 15 јули се решени, остануваат уште некои технички, како заклучување на избирачкиот список, дистрибуцијата ...
сите 143 | | | веќе видена

Од ковид одделенија директно во избирачки одбори. 500 медицински лица веќе се распределени во специјалните избирачки одбори кои на 13 јули ќе го спроведат ...
сите 145 | | | веќе видена

Срамен чин на политичка одмазда од СДСМ , напад врз слободата на изразување, дискриминација, со која треба да се позанимава Комисијата за антидискриминација и ...
сите 24 | | | веќе видена

Одлуката на Обвинителството да ја отфрли кривичната пријава против тројца лекари во слуачајот на Булент Ибрахим затоа што не е утврдена лекарска грешка, е шок ...
сите 2 | | | веќе видена

Болните од Ковид 19 пред да бидат прогласени за излекувани, за вториот контролен тест одат сами на четирите скопски пунктови каде даваат брис за контрола. Оваа ...
сите 104 | | | веќе видена

Во Швајцарија, 300 лица беа ставени во карантин по избувнувањето на зараза со новиот коронавирус во ноќен клуб во Цирих, соопштија денеска тамошните власти. ...
сите 5 | | | веќе видена

Воз од железничката станица во Загреб не тргнувал затоа што еден од патниците не сакал да стави маска на лице како што е предвидено со тамошните мерки за ...
сите 12 | | | веќе видена

Агенцијата за разузнавање не била искрена кон обвинителството за кумановските настани, а нејасна е причината зошто агенти на АР контактирале со припадници на ...
сите 10 | | | веќе видена

next