Во Кривичниот суд денеска требаше да почне рочишето за предметот на СЈО „Тенк“, но по барање на адвокатот на поранешниот премиер Никола Груевски за изземање на ...
сите 261 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска во Кривичниот суд сведочи за нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците Зијадин Села во ...
сите 168 | | | веќе видена

Доктор Илиќ има посебни методи за лечење на алкохоличари, особено оние ко се лекуваат присилно… Режија: Горан Паскаљевиќ; Улоги: Бата Стојковиќ, Павле Вуисиќ, ...
сите 2 | | | веќе видена

Кетрин не можеше да одбере за кого ќе се мажи ниту како тој ќе се однесува кон неа и живее понижена и обесправена. Но кога во неа ќе се родат љубов и страст, ...
сите 2 | | | веќе видена

На различни страни од светот се се врти во полн круг и сите приказни се различни а толку слични и испреплетени. Режија: Фернандо Меирелес ; Улоги: Џад Лоу, ...
сите 2 | | | веќе видена

Човек се буди од кома и открива дека некој го зел неговиот идентитет и дека никој, дури ни неговата сопруга не му верува. Со помош на една млада жена се ...
сите 2 | | | веќе видена

Асприн и Сепсил се само ситни крадци се додека не украдат нешта од мртов човек и ненамерно се вмешаат во убиство… Режија: Кори Јуен; Улоги: Мишел Јео, Синтија ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите дрвени прегради на испустот на реката Дрим деновиве се отворени, а од Охридското Езеро во реката се испуштаат максимални количини вода со цел да се ...
сите 46 | | | веќе видена

На Виктор Орбан му успеа да победи по трет пат, лансирајќи се во олимпот на најдолговечните лидери во ЕУ, веднаш после Ангела Меркел. Орбан и неговата Фидес ...
сите 36 | | | веќе видена

Хронично болни пациенти плаќаат повеќе пари за редовната терапија, алармираат матичните лекари. Од неодамна, некои од лековите чинат двојно, а некаде дури и ...
сите 10 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и ДУИ покажа дека нема капацитет на водење на институциите, и наместо да ги решава проблемите на граѓаните, работи исклучиво за ...
сите 230 | | | веќе видена

Државата ќе инкасира меѓу 30 и 40 милиони евра годишно повеќе пари во буџетот, со воведување на прогресивното оданочување, доколку втората стапка се утврди на ...
сите 4 | | | веќе видена

Илјадници верници и гости кои продолжениот празничен викенд го поминуваат покрај Охридското Езеро, синоќа ги исполнија храмовите во балканскиот Ерусалим, кој ...
сите 8 | | | веќе видена

Христос воскресе – навистина воскресе! Православните христијани со овој поздрав го слават Велигден, денот кога според Светото писмо, Исус Христос воскреснал од ...
сите 56 | | | веќе видена

Назми Беќири од Куманово еден од основачите на ДУИ и поранешен потпретседател на партијата, смета дека Али Ахмети и потесното раководство, со своите постапки ...
сите 3 | | | веќе видена

next