Границите на ЕУ остануваат затворени за македонските граѓани


3 копии

Врз основа на проценката на актуелната епидемиолошка состојба во регионот Владата на Србија денеска донесе одлука сите црногорски граѓани кои влегуваат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наместо да се смеете на нашиот модел на борба против ковид19, подобро би било да научите нешто од нашето искуство, порачува шведскиот епидемиолог Андерс ...
| | веќе видена | слични

Македонците туристички и без никакви ограничувања поради пандемијата со коронавирусот засега може да патуваат само во неколку земји. Додека границите на ...
| | веќе видена | слични

Во отворено писмо кое го пренесе „Политико“, шведскиот епидемиолог Андрес Тегнел порачува дека наместо да му се смејат на шведскиот модел применуван во борбата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Белгија не ги прифаќа земјите за кои ЕУ смета дека треба да бидат отворени границите на Шенген зоната, јави дописничката на МИА од Брисел. За потсетување, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наместо да се смеете на нашиот модел во борба против Ковид 19, подобро би ви било да научите нешто од нас, тврди шветдски епидемиолог Андре Тегнел. Тој во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Португалија денеска оцени дека е „апсурдно“ што Велика Британија воведе карантин за патниците од Португалија, која има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 383 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Границите на ЕУ остануваат затворени за македонските граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: