Новиот претседател на Хрватска Зоран Милановиќ денеска ја презема функцијата од претседатлката во заминување Колинда Грабар Китаровиќ која како кандидат на ...
сите 29 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Никола Димитров утре ќе престојува во работна посета на Кралството Шпанија, на покана на министерката за надворешни работи, ЕУ и ...
сите 38 | | | веќе видена

Основачот на Амазон, Џеф Безос планира да потроши 10 милијарди долари од сопственото богатство за да помогне во борбата против климатските промени. Најбогатиот ...
сите 16 | | | веќе видена

Нема повеќе тефтерчињеа, пресудите ќе се носат по закон, а судкста власт конечно е слободна од притисоци по носењето на законот за јавнотѕо обвинителство. Ова ...
сите 171 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски за време на дводневниот престој во Брисел, оствари средба и со специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за ...
сите 385 | | | веќе видена

На донаторската конференција во Брисел, претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен изјави дека Европската Унија ќе и даде на Албанија 100 ...
сите 422 | | | веќе видена

Претседателите на судовите ќе треба да и достават на антикорупциска податоци за најблиските членови на семејството. Потоа антикорупционерите ќе бараат од ...
сите 4 | | | веќе видена

Снимка на која се гледаат неколкумина мажи седнати во кафеана го отвори прашањето на денешното рочиште за „Рекет“. Дали сега веќе осудениот Зоран Милевски ...
сите 321 | | | веќе видена

Граѓаните нема да можат да си ги легализираат дивоградбите, долговите постари од 10 години нема да застарат, а казината и обложувалниците ќе си останат блиску ...
сите 11 | | | веќе видена

Г-дине Апатурај, очекувањатa се Шпанија до март да го ратификува Протоколот за Северна Македонија, со што земјата ќе стане и полноправна членка. Сепак ...
сите 29 | | | веќе видена

Бојан Јовановски – Боки 13 се гледал со поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и одел кај неа, во нејзиниот дом, ова го покажале снимките од ПИ ...
сите 327 | | | веќе видена

next