За првпат од независноста на земјата имаме избори како земја-членка на НАТО и во очекување да ги почнеме претпристапните преговори со Европската Унија. ...
сите 60 | | | веќе видена

Најголемите забелешки на СДСМ и коалицијата „Можеме“ и двете најекспонирани партии СДСМ и БЕСА, беа зошто на партијата БЕСА не и се дозволи право на платено ...
сите 40 | | | веќе видена

Препораката за подигање на забраната за патување во земјите од Западниот Балкан, не е поврзана само со епидемиолошката состојба, туку и со блиското ниво на ...
сите 108 | | | веќе видена

На денешната седница, Владата ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести, за целосно отворање од петок на сите гранични премини во државата, за ...
сите 178 | | | веќе видена

Истрагата за пожарот во објектот-пекара на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски е во тек, се работи напорно и има првични индиции за сторителите. ...
сите 12 | | | веќе видена

На 71 седница, Владата донесе Уредба со законска сила, за примена на Законот за култура за време на вонредна состојба, со цел, наместо рокот за донесување на ...
сите 39 | | | веќе видена

За Христијан Мицкоски и останатите кои со него биле внатре во ресторан на улица Боемска ќе следуваат прекршочни пријави, најавуваат од СВР Скопје. Од друга ...
сите 13 | | | веќе видена

Ден Дончев тврди дека вчерашните снимки со парите и со него се стари и приватни, а тврди дека исечените разговори се манипулација за да му се наштети. Две од ...
сите 52 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на ден пред официјалниот почеток на кампњата ја промовираше изборната програма „Обнова на Македонија“ во Битола. Во фокусот на говорницте беше ...
сите 15 | | | веќе видена

Протоколите за гласање ќе ги променат локациите на повеќе избирачки места во земјава. Нема да се гласа во простории на месни заедници, продавници или државни ...
сите 177 | | | веќе видена

Јавноста се уште го чека списокот на лица кои од различни причини одбиваат да примат решение за самоизолација. Надлежните институции се уште се подготвуваат за ...
сите 130 | | | веќе видена

next