Потребни се од седум до осум милиони евра за да се реши свлечиштето на магистралниот пат од виничкото село Истибања до Македонска Каменица. Патот што води до ...
сите 42 | | | веќе видена

На свеченоста им беа доделени државните признанијата на: Кочо Димитровски-фудбал, Атанас Николовски-кајак, Слободан Николиќ – спортска медицина, Томе Коцев – ...
сите 22 | | | веќе видена

И годинава Фестивалот на камерен театар Ристо Шишков кубури со средства за организација на 27 издание. Министерството за култура му одобрило само милион и ...
сите 73 | | | веќе видена

Серија прилози и документарен филм насловен „Енергија што убива“ изработи Телма во 2017 година за загадувањето од депонијата со пепел во РЕК Битола, а овие ...
сите 44 | | | веќе видена

„Низ се што мина и преживеа од 1991 наваму, алал да ти е, а нам арам да ни е. Вечна да си и за многу години“.„Ограбена, понижена, распарчена, искористена, но ...
сите 200 | | | веќе видена

Целосна посветеност на стратешките цели на земјата – влез во НАТО и ЕУ, но и натамошно чекорење на патот на безбедна, стабилна, сигурна, мирна и пријателска ...
сите 200 | | | веќе видена

Македонија денеска одбележува 28 години од независноста. По тој повод традиционално во Собранието ќе бидат врачени наградите „8 Септември“, а во Градскиот парк ...
сите 200 | | | веќе видена

Стотици демонстранти се собраа денеска во Хонг Конг, кои, според најавите, ќе се упатат кон американскиот конзулат за да го повикаат претседателот Доналд Трамп ...
сите 37 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка одлучи да им определи осум дена притвор на двајцата браќа за вчерашниот напад врз лекарот во кожното одделение во Клиничката ...
сите 185 | | | веќе видена

Резервираност, но и молк од политичките партии по одлуката Јавното обвинителство да ги преземе предметите на СЈО. Владиниот коалиционен партнер ДУИ е затечен ...
сите 673 | | | веќе видена

next