Одлуката за почеток на преговори со ЕУ ќе зависи од политичарите. Вратите на европското семејство ќе се отворат само доколку во наредните месеци се води фер, ...
сите 64 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на собранието Трајко Велјановски и ексфункционерите Јанакиевски, Ристовски и Атанасовски седнаа во судница но не почекаа да слушнат што ...
сите 223 | | | веќе видена

“Менаџирал” е активноста која лидерот на ДУИ, Али Aхмети ја правел кога од телeвизија видел дека има пет убиени лица кај смилковското езеро. Не влијае врз ...
сите 223 | | | веќе видена

Независно од резултатите од изборите на Северна Македонија ќе и треба силно мнозинство во Собранието, за да ги спроведе реформите кои се потребни и за народот, ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска од Виница најави предност на својата партија во однос на коалициското договарање за претстојните избори со сите ...
сите 168 | | | веќе видена

По објавата за заплената на еден килограм кокаин во скопското село Крушопек, скриен во пратка со банани од марката „Дерби“, се огласи сопственикот на овој ...
сите 202 | | | веќе видена

Нема потреба од спроведување драстични мерки за прекинување на наставата во училиштата, бидејќи за да се прекине настава потребно е да се донесе одлука на ниво ...
сите 87 | | | веќе видена

Онаа политичка партија што на парламентарните избори ќе победи во албанскиот блок треба да ја претставува волјата на Албанците, доколку победат партиите кои ќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на денешното сведочење за случајот „Монструм“ кака дека за петкратното убиство кај Смилковкото Езеро дознал наредниот ден и оти имал ...
сите 223 | | | веќе видена

Денес пет острови од северниот дел на Егејското море го носат товарот на миграциската криза во име на цела Европа, рече министерот за миграција и азил на ...
сите 37 | | | веќе видена

next