Во Основниот кривичен суд Скопје денеска започнува судењето за „Меѓународен сојуз“, во кој обвинети за измама и перење пари се Јасна Мандиќ, Бојан Јовановски, ...
сите 121 | | | веќе видена

Полицијата во Хонг Конг соопшти дека го извршила првото апсење откако стапи во сила новиот закон за национална безбедност. Полицијата соопшти дека е уапсен маж ...
сите 91 | | | веќе видена

Во затворот Сент Квентин, најстарата казнена установа во американската сојузна држава Калифорнија, дојде до драстично зголемување на бројот на заразени со ...
сите 501 | | | веќе видена

Најмалку 7,8 милиони Бразилци во периодот март – мај ги загубиле своите работни места, покажуваат најновите податоци на државната статистичка служба, во која ...
сите 8 | | | веќе видена

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на ...
сите 237 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче го осуди вечерашниот напад на докторка во ГОБ „8 Септември“ од семејство на почината пациентка од КОВИД-19, оценувајќи ...
сите 81 | | | веќе видена

Шест лица вечерва се приведени во полициската станица Гази Баба по инцидентот и заканите кон докторка во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, ...
сите 85 | | | веќе видена

Северна Македонија не е на листата држави за кои Грција од утре ќе дозволи влез, со оглед на тоа дека официјална Атина ја следи препораката на ЕУ и одлуката на ...
сите 134 | | | веќе видена

Новороденче и неговата мајка се позитивни на коронавирусот. Надлежните од Центарот за јавно здравје информираат дека откако новороденчето појавило симптоми е ...
сите 163 | | | веќе видена

next