Француски суд денеска го прогласи за виновен поранешниот премиер Франсоа Фијон за плаќање на неговата сопруга над еден милион евра јавни средства за „фиктивна ...
сите 39 | | | веќе видена

Приватната компанија „Grouper“ каде еден од сопствениците е министерката за финансии Ангеловска денес преку официјалната фејсбук страница се приклучи кон ...
сите 104 | | | веќе видена

Штипскиот универзитет „Гоце Делчев“ за два дена ја стартува новата електронска платформа за упис на студенти во прва година, кои почнуваат на 24 август. ...
сите 41 | | | веќе видена

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски не дојде на повик на полицијата во станицата Беко за неговата посета во затворениот дел на винарија на улица Боемска ...
сите 18 | | | веќе видена

На импровизирана бина, со импровизиран кабинет и пред неколку сотитци партичски членови, активисти и симпатизери кандидатот на ДУИ, Насер Зибери ја промовираше ...
сите 133 | | | веќе видена

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат се позитивни на корона вирус. Ова за Телма го потврдува и директората на болницата Снежана Захариева ...
сите 121 | | | веќе видена

Бројот на заразени со Ковид-19 во Скопје е во континуиран пад, но имаме нови случаи во околината на Тетово, во околината на Гостивар, Штип, Ресен и Битола. Тоа ...
сите 200 | | | веќе видена

Грција од среда отвора седум гранични премини на копнените граници со Северна Македонија, Албанија, Бугарија, Турција, соопшти портпаролот на грчката Влада ...
сите 201 | | | веќе видена

next