Од 1 јуни државјаните на Македонија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Албанија ќе можат да влезат во Србија без обврска да имаат негатвен тест за КОВИД 19. Ова ...
сите 211 | | | веќе видена

Успешно е спроведен тендерот за фотонапонски централи на приватно земјиште со кој се потпишани договори за изградба на централи со јачина од 21 мегавати, ...
сите 9 | | | веќе видена

СДСМ ќе почне со кампања за избори на 21 јуни, без оглед на тоа дали ќе се постигне договор со ВМРО ДПМНЕ околу датумот, изјави лидерот на СДСМ. Така е според ...
сите 464 | | | веќе видена

Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен, го поздрави предлогот на Париз и Берлин за економски план за закрепнување во износ од петстотини ...
сите 81 | | | веќе видена

Обвнителниот акт е неоснован и им се суди на таргетирани личности рече Миле Јанакиевски во воведниот говор за предметот познат како Шпански скали каде одгоара ...
сите 26 | | | веќе видена

Третиот пакет економски мерки на Владата наиде на гласни критики од синдикатите и граѓанските здруженија. Сметаат дека со него се потврдува дека Владата не ги ...
сите 199 | | | веќе видена

Владата донесе трет пакет економски мерки. Според Finance Think мерките се правилни за спас на економијата. Синдикалните организации сметаат дека со вакви ...
сите 199 | | | веќе видена

Ѕидот на езерскиот брег во авто-кампот Градиште утрово се уриваше откако вчера објавени фототографии предизвикаа гнев во јавноста поради изградбата на бетонско ...
сите 40 | | | веќе видена

next