Под слоганот „Македонија слободна, слободно живее“ вечерва пред платото на Владата ќе се одржи централната прослава по повод 26-годишнината од осамостојувањето ...
сите 101 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски вели дека Обвинителството за организиран криминал го испитува случајот со вработените во Владата, кои со ...
сите 94 | | | веќе видена

Германскиот министер за надворешни, Зигмар Габриел и порача на Македонија дека реформите мора да се спроведат, а опозицијата не смее да ги блокира. Тој во ...
сите 110 | | | веќе видена

Советот на општина Aеродром одлучи да се распише референдум околу прашањето за населување на мигранти на територијата на општината. Одлуката е референдумот, да ...
сите 142 | | | веќе видена

Само 18 отсто од населението во Македонија е покриено со канализациски систем. Со овој фасцинирачки лош податок, како што го нарече, вицепремиерот Анѓушев ...
сите 6 | | | веќе видена

Судот на ЕУ ја отфрли жалбата на Словачка и Унгарија против европската миграциска политика, потврдувајќи го правото на Брисел да бара од земјите-членки да ...
сите 70 | | | веќе видена

Краткометражниот филм „Последните камбани“ ја освои првата награда за кратки филмови на 41. „Монтреал ворлд филм фестивал“, што се одржа од 24 август до 4 ...
сите 60 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата дала согласност за отворање на две групи јасли за згрижување на најмладите во градинката “Кочо Рацин“ во ...
сите 21 | | | веќе видена

Полицијата во Њујорк синоќа приведе повеќе од 30 лица, кои ја блокираа Петта авенија на Менхетн, пред Кулата на Трамп поради одлуката на американскиот ...
сите 25 | | | веќе видена

Властите на Бахамските острови ја започнаа најголемата евакуација во историјата на земјата поради ураганот „Ирма“. Се евакуира населението од островите од ...
сите 499 | | | веќе видена

next