Три лица ќе им се придружат на веќе 13 кои во два хотели во земјава се сместени во задолжителен државен карантин поради непочитување на решението за изолација ...
сите 199 | | | веќе видена

Владата на синоќешната седница донесе измени и дополнување на Уредбата со законска сила за примена на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за ...
сите 77 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против вкупно 15 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
сите 214 | | | веќе видена

„Макпетрол“ АД ја поздрави Одлуката на Владата за изедначување на акцизата на екстра лесното гориво со акцизата на дизел горивото. Одлуката за изедначување на ...
сите 60 | | | веќе видена

Екс директорот на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев преку соопштение ги негира толкувањта на вчера објавените видео и аудио снимки на интернет. За ...
сите 190 | | | веќе видена

Полицијата во јужниот туниски град Татауин денеска испука солзавец за да ги растера демонстрантите кои го кренаа својот глас против високата невработеност во ...
сите 5 | | | веќе видена

Европската Унија се огласи за парламентарните избори во Србија попладнево, по извештајот на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР, и истакнува дека за напредок ...
сите 82 | | | веќе видена

Велика Британија „недвосмислено го признава“ Николас Мадуро за претседател на Венецуела, иако не ја одобрува неговата влада, се слушна денеска во судот во ...
сите 21 | | | веќе видена

Епилогот на изминатите 24 часа на работата на Државниот санитарен инспекторат околу следењето на контактите на позитивните со коронавирус во земјава е издадени ...
сите 73 | | | веќе видена

Скопскиот адвокат Филип Медарски тврди дека снимките објавени на новоотворениот Јутјуб канал „Раце лепливи“ на кој се слуша Ден Дончев како го споменува ...
сите 120 | | | веќе видена

next