Вечерва Барселона ја пречекува Рома во рамки на првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампиони. „Римјаните“ немаат убави сеќавања од последното ...
сите 49 | | | веќе видена

На плоштадот точно на пладне се одржа манифестацијата Отворен ден на АРМ. Покрај вежбата на армиската гарда егзерцир и презентација на дел од опремата на АРМ, ...
сите 15 | | | веќе видена

Несовесно, нестручно и непрофесионално. Вака директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски го опиша спроведениот конкурс од минатата есен , чиј ...
сите 21 | | | веќе видена

Пендаровски од позицијата национален координатор за НАТО оцени дека во преговорите за името „позииците се се уште различни во однос на битните елементи на ...
сите 9 | | | веќе видена

Доколку на новата средбата Коѕијас – Димитров закажана на 12 април во Скопје се биде во ред, преговорите за името ќе преминат во рацете на премиерите на двете ...
сите 341 | | | веќе видена

Легитимитетот на Беса доби судски епилог. Основниот суд Скопје 2 одлучи името Беса да го користат приврзаниците на Билал Касами. Одбиено е барањето на Африм ...
сите 73 | | | веќе видена

Кривична пријава за Никола Тодоров бидејќи не ја побарал банкарската гаранција од 3,8 милиони денари од градежната компанија „Конструктор инженеринг“ – Сплит. ...
сите 5 | | | веќе видена

По месец и половина откако излезе Јане Ченто, од прептладнево е повторно во Шутка. При контрола полицијата не го пронашла дома Јане Ченто, па го известила ...
сите 10 | | | веќе видена

next