Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска во Охрид рече дека не очекува последните случувања во односите со Русија да ...
сите 26 | | | веќе видена

Формирање комисија за утврдување одговорност за членовите на стручната комисија ангажирана за селекција и избор за најдобри авторски дела како дел од конкурсот ...
сите 43 | | | веќе видена

Неговата приказна личи на класична бајка и тој денеска владее над универзумот на модерната гурманска кујна. Под луксузната површина на најпознатиот дански ...
сите 2 | | | веќе видена

Љубовта меѓу две храбри жени ја стигна лоша вест и уште полоша бирократија на патот до нивните желби и права. Во филмот ќе гледате вистинита љубовна приказна ...
сите 3 | | | веќе видена

Под мадриското сонце пет двојки имаат непоколеблива желба да сакаат, да бидат сакани и силен порив да ги откријат тајните на сексот. Сите нивни стравови се ...
сите 2 | | | веќе видена

Една жена е ангажирана како слугинка на јапонската наследничка, но тајно таа е вклучена во заговор за да ја измами. Режија: Чан-Вук Парк; Улоги: Мин-хи Ким, ...
сите 2 | | | веќе видена

Стар доаѓа од проблематично семејство и нема што да изгуби. Заедно со група бунтовници тргнува во потрага по слобода низ виорот на забави, изигрување на ...
сите 3 | | | веќе видена

Смртта на едно исчезнато дете, сеуште е обвиткано во мистерија. Две жени поминаа седум години в затвор. Кога злосторството ќе се повтори први осомничени се ...
сите 2 | | | веќе видена

Малата Кира пронаоѓа бебе- орка заглавена во залив, во близина на забавен парк. На својот нов пријател му дава име Вили и почнува нивната авантура за неговото ...
сите 2 | | | веќе видена

Содржина: Со желба за бегство и авантура, младо момче бега од дома и плови до остров полн со суштества што го земаат за нивни крал. Режија: Спајк Џонзе; Улоги: ...
сите 2 | | | веќе видена

Предлог- законот за енергетика во кој се вклучени сите забелешки што беа изнесени на јавните расправи во изминатите неколку месеци и дадени преку ЕНЕР, од ...
сите 30 | | | веќе видена

Не нe засега само прашањето со името, туку нe засега и прашањето со Уставот, а особено нe засегаат прашањата со иредентизмот и идентитетот на нашите соседи, ...
сите 127 | | | веќе видена

Владата ќе ги направи се низ постојните законски решенија и закони да ги направи достапни сите докази што ќе се користат за реотварање на постапките за ...
сите 10 | | | веќе видена

На Самитот ЕУ-Западен Балкан, кој во мај ќе биде одржан во Софија, Бугарија во целост ќе го почитува неутралниот статус на Косово, соопшти портпаролката на ...
сите 36 | | | веќе видена

next