Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе Кривична пријава против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров поради ...
сите 27 | | | веќе видена

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува ...
сите 285 | | | веќе видена

Како автор на две песни од спорната збирка песни со дискриминаторска содржина е потпишан Даниел Пиљаковски. Но, вистински автор на спорните песни е Александар ...
сите 64 | | | веќе видена

Деканите и ректорите ќе имаат помала моќ од досега, и таа ќе биде деконцентрирана на сметка на наставно научните совети на факултетите и на сенатите. Се менува ...
сите 32 | | | веќе видена

Продажбата на земјиштето и рушењето на објекти околу штипскиот Градски базен им заработи кривичини пријави на поранешниот градоначалник Илчо Захариев и на ...
сите 30 | | | веќе видена

Екс премиерот Никола Груевски смета дека ставањето на неговото име во обвинителниот акт за 27-ми април треба да сврти внимание од актуелните настани и лошото ...
сите 71 | | | веќе видена

next