Расправија во седиштето на ДУИ претходела на пукотницата во Мала Речица. Неофицијалните информации се дека двете кумановски групи се сретнале на состанок во ...
сите 142 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон го повика рускиот колега Владимир Путин да го искористи своето влијание за да се стави крај на конфликтот во Сирија и да ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонската тениска репрезентација не успеа да обезбеди финале на турнирот во Пловдив во рамките на третата Европска група од Дејвис купот. Домаќинот Бугарија ...
сите 31 | | | веќе видена

Наим Реџепи од Куманово е убиен во во вооружена престрелка која се случи околу 18 часот и дваесет минути во Мала Речица во близина на седиштето на ДУИ. Во ...
сите 254 | | | веќе видена

Еден загинат и еден повреден во пукање што се случи попладнево во Мала Речица, тетовско. Денес околу 18,20 ч. било пријавено пукање од огнено оружје во с.Мала ...
сите 286 | | | веќе видена

Само во последните неколку месеци забележани се најмалку десет случаи на навреди, закани, па дури и со смрт или едноставно, спречување на новинарите да ги ...
сите 32 | | | веќе видена

Куманово ќе гради спомен обележја на американски фирми кои вработуваа кумановци во Авганистан и Ирак. Идејата ја промовираше кумановскиот градоначалник на ...
сите 5 | | | веќе видена

Бобан Илиќ – шест години затвор, Седат Алиу – 6 месеци, Абдула Алиу и Сами Демири по девет месеци во затвор. Сите се виновни за смртта на малиот Алмир, пресуди ...
сите 34 | | | веќе видена

„Секој ден се чувствувам се подобро, станувам се посилна и ви благодарам за вниманието“, ова се зборови на Јулија Скрипал, ќерката на рускиот шпион Сергеј, ...
сите 164 | | | веќе видена

next