Македонската страна го користи искуството од досегашните неуспеси во преговорите за името и се надева на успешно завршување на процесот, изјави министерката за ...
сите 61 | | | веќе видена

Во судир помеѓу Палестинците и израелската армија во Појасот Газа, загинаа најмалку шест луѓе, а 350 се повредени. Во соопштението од израелската армија се ...
сите 90 | | | веќе видена

Во судир помеѓу Палестинците и израелската армија во Појасот Газа, загинаа најмалку шест луѓе, а 350 се повредени. Во соопштението од израелската армија се ...
сите 90 | | | веќе видена

На денешното рочиште за предметот „Топлик“, во Кривичниот суд беше одбиено барањето на одбраната на обвинетите за иземање на судечкиот совет. Адвокатот Еленко ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека во секој момент може да почне воена операција во ирачкиот град Синџар. – Ние сме одлучни да ...
сите 76 | | | веќе видена

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека во секој момент може да почне воена операција во ирачкиот град Синџар. – Ние сме одлучни да ...
сите 76 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека му дало на Лондон рок од еден месец да го намали бројот на дипломатите во Русија на ниво на руската ...
сите 152 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека му дало на Лондон рок од еден месец да го намали бројот на дипломатите во Русија на ниво на руската ...
сите 152 | | | веќе видена

Разликата во одлуките на Кривичниот и Врховниот суд за мерките притвор на Митко Чавков е сосема мала и двата суда се произнеле дека треба да има мерка притвор ...
сите 89 | | | веќе видена

Поради административни пропусти во спроведувањето, Министерството за култура го поништи објавениот конкурс за откуп на дела од класичната музика, распишан ...
сите 28 | | | веќе видена

next