Доколку Македонија влезе во НАТО, тоа ќе ја ослободи од политичкиот ризик и ќе креира подобри услови за економски развој, оценува гувернерот Димитар Богов. ...
сите 48 | | | веќе видена

Ја блокираа 12 судски пресуди за деца чијшто вид бил оштетен заради ненавремени прегледи, а сметката на Клиниката за гинекологија ќе ја одблокира Фондот за ...
сите 87 | | | веќе видена

Телефонскиот апарат за сим картичката од број 071/332-406 во СОЗР бил вратен тешко оштетен и тежок за вештачење, тврдат за Телма извори од обвинителството. ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на СЈО, „ТНТ“, „Труст“ и „Насилство во Центар“. На рочиштето за ТНТ треба да бидат слушани 16 ...
сите 292 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша наредба за распоредување припадници на Националата гарда на американско-мексиканската граница со цел спречување ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседателката на Транспаренси Интернешнл, Слаѓана Тасева, тврди дека членовите на Aнтикорупциската комисија биле политички принудени да си поднесат оставки ...
сите 5 | | | веќе видена

Тарифата по која извршителите наплаќаат долгови од граѓаните и фирмите останува иста како и до сега. Уставниот суд ја одби иницијативата за преиспитување на ...
сите 6 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство ќе истражува зошто Македонскиот преносен опаратор – МЕПСО во 2012 година купил имот по цена повисока за дури 1,1 милиони евра од ...
сите 3 | | | веќе видена

„Искрено извинување и безрезервно жалење“ стои во писмото кое македонскиот министер за надворешни Никола Димитров пред една недела му го испратил на Калед Ел ...
сите 12 | | | веќе видена

next