Уривањето на дивоградбите во заштитените подрачја на Охридскиот регион, ќе почне кога тие точно ќе бидат утврдени, односно ќе се направи споредба на податоците ...
сите 139 | | | веќе видена

Ги прогласи за виновни и им определи доживотен затвор за две убиства, иако за едното имале ДНК анализа која ги ослободува- овој случај од 2005-та а е еден од ...
сите 2 | | | веќе видена

Лут зошто полицијата му го претсесувала возилото а тој бил пратеник, Горан Манојловски во знак на револт ја напушти работата на Комисијата за труд и социјална ...
сите 8 | | | веќе видена

Зад псевдонимот Лијаве во УБК се криеле преслушувани разговори на бизнисменот Велија Рамковски. Називите на нелегално прислушуваните таргети биле комбинација ...
сите 19 | | | веќе видена

Два предмети на СЈО, 41 на обвинителството за организиран криминал и корупција и уште шест на останатите обвинителства не биле распределени по АКМИС системот ...
сите 21 | | | веќе видена

Виси ли во воздух најголемата инвестиција во енергетскиот сектор, тешка 48 милиони евра, ќе се реалира ли во предвидениот рок? Порталот Плусинфо објави дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Восочните фигури на 16 историски личности, меѓу кои се Хитлер и Сталин, се тргнати од галеријата во фоајето на Музејот на македонската борба за самостојност. ...
сите 7 | | | веќе видена

Со концертот на светски популарната виолинистка Ванеса Меј, на 12 јули -петок, во прекрасниот Антички театар во Охрид, свечено ќе започне 59-тото издание на ...
сите 91 | | | веќе видена

„Во врска со вчерашниот настан за воздухопловот на превозникот „Turkish Airlines“ кој се движел на релација Истанбул – Скопје и во однос на кој медиумите ...
сите 39 | | | веќе видена

Иако официјални без коментар на прашањата кои произлегуваат од новата снимка т.н.„бомба“, Рашковски доцна попладнето се огласи на неговиот фејсбук профил со ...
сите 43 | | | веќе видена

next