Таратур

Кладење.мк е најдобриот специјализиран сајт во Македонија кој нуди совети за обложување, предлог типови и најразлични други содржини поврзани со обложувањето. ...
сите 7 | | | веќе видена

Судијката Добрила Кацарска, која го води судскиот процес за крвавиот 27 април, кога се случи насилниот упад во македонското Собрание, го отфрли барањето на ...
сите 8 | | | веќе видена

При управување со брзи спортски автомобили, особено без претходно слично искуство, лесно е да се „заработи“ казна поради пречекорување на дозволената брзина. ...
сите 60 | | | веќе видена

Британскиот режисер Дени Бојл се откажа од режирање на новото продолжение од серијалот играни филмови со тајниот агент 007 поради „креативни разидувања и ...
сите 16 | | | веќе видена

Меган Маркл и принцот Хари нема да имаат старателство над сопствените деца, исто како што тоа право го немаат ниту војводата и војвотката од Кембриџ. Имено, ...
сите 16 | | | веќе видена

Судењата за од активистите на тогашата „Шарена револуција“ – Здравко Савески, Мариглен Демири и Владимир Куновски, никако да добијат разрешница иако предметите ...
сите 3 | | | веќе видена

Стјуардеса британската авиокомпанија „British Airways“ беше суспендирана од работа поради бизарното и контроверзно видео на која ги соблекува хулахопките и ...
сите 2 | | | веќе видена

Според информациите кои ги пренесуваат дел од македонските портали, а кои се повикуваат на високи извори од МВР, Сашо Тасевски е назначен за нов директор на ...
сите 81 | | | веќе видена

Невообичаеното дело на уметникот Тони Фишер, кој е творец на импресивни и неверојатни геометриски форми, претставува токму таква, геометриска илузија, во форма ...
сите 3 | | | веќе видена

Највисоки примања во Македонија имаат компјутерските програмери, чија просечна плата за јуни, според податоците од Државниот завод за статистика изнесува ...
сите 42 | | | веќе видена

На официјалниот Јутјуб канал на американската армија во Европа се појави видео на кое се прикажуваше соработката на нашите војници со НАТО војниците во склоп ...
сите 11 | | | веќе видена

Двајца пријатели си пијат пивца. – Интересно, зошто толку мажи се вртат околу жена ми? – Веројатно ја гледаат како прилично привлечна. – Да бе, како не! И што ...
сите 2 | | | веќе видена

next