Таратур

Уште една потврда дека случајот „Монструм“ е монтиран процес, посочи по денешното рочиште, адвокатот на обвинетите, Насер Рауфи. Имено, Рауфи посочи дека МВР ...
сите 88 | | | веќе видена

Со пристигнувањето на пресудата од Апелација до Кривичен, започнува да тече осумдневниот временски рок во кој обвинетиот и осуден Никола Груевски треба да ...
сите 114 | | | веќе видена

Откако Канје Вест на гостувањето кај Џими Кимел јавно проговори за својата борба со биполарното пореметување, славниот боксерски тешкаш Мајк Тајсон му порача ...
сите 25 | | | веќе видена

Последните месеци многу се шпекулираше дека Дејвид и Викторија Бекам се разведуваат, а иако дизајнерката тоа остро го демантираше, некогашниот фудбалер призна ...
сите 16 | | | веќе видена

Неколку дена откако спотот на раперот T.I. во кој гола манекенка во улога на Меланија Трамп изведуваше „стриптиз во Белата Куќа“ со кој крена голема „прашина“ ...
сите 10 | | | веќе видена

Познатиот американски бренд, „Старбакс“ одлучи да направи реконструкција на својот бизнис во Европа, откако продажбата во последните неколку години значително ...
сите 2 | | | веќе видена

6 милијарди евра, 1.200 нововработени, одлична кампања и моделот Taycan се вкупниот инвестициски влог кој го направи автомобилскиот гигант Porsche за на голема ...
сите 11 | | | веќе видена

Безбедносните сили на Словачка се во потрага по двајца од тројцата македонски државјани, кои пред неколку дена во словачкото село, Водеради, ограбиле поштари. ...
сите 9 | | | веќе видена

Водата е извор на живот и здравје, па не е чудно ако секојдневно треба да испиеме шест до осум чаши вода за да ја оддржиме хидрираноста. Ако водата ја ...
сите 8 | | | веќе видена

Оправдувањето за ова кај машкиот пол пристигнува од круговите на науката. Имено, тоа што се вртат по другите девојки во присуство на својата дама, не може да ...
сите 2 | | | веќе видена

Парламентот на Косово изгласа одлука за формирање војска со 5 000 војници, која наиде на остри реакции од српското малцинство на Косово и официјален Белград. ...
сите 32 | | | веќе видена

ОЈО од Скопје достави до Основиот Суд Скопје, обвинителен предлог за сторено кривично дело против едно лице и тоа ширење на расистички и ксенофобичен материјал ...
сите 151 | | | веќе видена

Добротворната фондација на Лионел Меси и Фондацијата „СНФ“ собраа 2,6 милиони евра за изградба на детски онколошки центар во Барселона, соопштија каталонските ...
сите 5 | | | веќе видена

next