Таратур

ИСИС објави аудио порака која, наводно, после речиси една година јавно ја упатува нивниот водач Абу Бакр ал-Багдади, ппренесува Си-ен-ен. Во пораката, прва од ...
сите 41 | | | веќе видена

Своевремено, кога беше во зенитот на славата и кариерата како супермодел, фаталната Клаудија Шифер палеше и жареше по светските модни писти и модните ...
сите 3 | | | веќе видена

Изведбата на песната „Мала је дала“ од кантавторот Зринко Тутиќ, на доделувањето на наградите Порин во 2002 година е најголемиот јавен скандал кој Северина го ...
сите 38 | | | веќе видена

Овие во Индонезија се стварно тврдокорни веници, пикаат в затвор за богохулење. Индонезискиот суд пресуди одлука со која жена ја осудува на 18 години затворска ...
сите 40 | | | веќе видена

Во белгискиот град Мореснет, во напад со нож во белгискиот град Мореснет, до смрт брутално беа избодени три жени. Лицето кое го изврши овој грозоморен чин, маж ...
сите 30 | | | веќе видена

Бившиот германски канцелар Герхард Шредер на 5 октомври ќе ја прави неговата петта свадба во животот, која ќе биде организирана во Берлин. Шредер , инаку, на 2 ...
сите 3 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија денеска соопшти дека е одложено Собранието кое беше закажано за 1 септември на кое требаше да се избере нов претседател на ...
сите 10 | | | веќе видена

Познатиот холивудски актер Бен Афлек повторно е виден во друштво на Плејбој моделот Шауна Секстон, во еден ресторан за брза храна во Санта Моника. Средбата ...
сите 26 | | | веќе видена

Кладење.мк е најдобриот специјализиран сајт во Македонија кој нуди совети за обложување, предлог типови и најразлични други содржини поврзани со обложувањето. ...
сите 7 | | | веќе видена

next