Таратур

Постојат повеќе работи поради што неверството може да биде позитивна работа, сметаат експертите. Неверните жени имаат корист од неверството на партнерот. ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, на денешната пленарна седница од говорницата во Собранието се обрати и понуди „простување“ на опозицијата за нередите и случувањата во ...
сите 105 | | | веќе видена

Иако во претходните неколку години „црвените ѓаволи“ немаат добри резултати на теренот, сепак Манчестер Јунајтед и понатаму е еден од најголемите и најбогатите ...
сите 43 | | | веќе видена

Во Собранието започна пленарната седница за предлогот за пристапување кон измена на Уставот со цел имплементација на Преспанскиот договор за решение на ...
сите 33 | | | веќе видена

Поранешниот премиер, Никола Груевски, утринава успеа да го одложи рочиштето за случајот ТНТ на СЈО. Груевски со образложение дека како пратеник треба да ...
сите 53 | | | веќе видена

Семејството од починатата музичка ѕвезда Принц побара од претседателот на САД, Доналд Трамп, повеќе да не ја користи музиката од славниот музичар на своите ...
сите 27 | | | веќе видена

На овој начин, поточно со овие финти – како постојаното преуредување на продажните простори и преместување на стоката за додека да го најдете она кое ви треба, ...
| | веќе видена

Едно од последните предвидувања кои предизвикувале страв кај самиот предвидувач на истото, англискиот физичар Стивен Хокинг, кој почина пред седум месеци, е ...
сите 27 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарскиот Културен Клуб – Скопје, Лазар Младенов, пред утрешното гласање во македонскиот парламент за уставните промени за имплементација на ...
сите 5 | | | веќе видена

next