Таратур

Најмалку десеттина лица го загубија животот во експолозијата во техничко учулиште на полуостровот Крим, а властите посочуваат дека најверојатно се работи за ...
сите 117 | | | веќе видена

На територијата на Република Македонија е детектиран азиски-тигрест комарец. Се врши мапирање на целата територија за да се утврди каде се е проширен овој ...
сите 19 | | | веќе видена

Скопското јавно обвинителство поднесе обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело, загрозување на сигурноста. Ова дело е од Кривичниот ...
сите 36 | | | веќе видена

Често луѓето го гледаат како се вози со градски превоз и купува на попуст. Легендарниот актер од Хонг Конг, Ча Хун Фат планира своето богатство од 715 милиони ...
сите 8 | | | веќе видена

Се помалку желба за сексуален однос, се е поприсутна кај современиот човек, иако многу почеста појава е кај жените отколку кај мажите. Тоа и не е некоја новост ...
сите 8 | | | веќе видена

Денес и официјално министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески потврди дека повторно е поништен јавниот повик за финансиска поддршка на авиокомпаниите. ...
сите 39 | | | веќе видена

Kристијан Калб, експерт за спортско обложување кој е со светско реноме за српскиот медиум „Вечерни новости“ даде интервју во кое го образложи своето мислење за ...
сите 14 | | | веќе видена

Во претесната сала на киното Мис Стон во Прилеп беше изведен навистина несекојдневен мултимедијален концерт насловен „Сонувања за заборавеното“. Притоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Вчерашната дебата во Собрание го повтори ставот на дел од пратениците од опозицијата решени да не ги поддржат уставните измени. Со ова се уште нема промени во ...
сите 29 | | | веќе видена

Веста за бременоста на Меган Маркл е топ тема во бројните светски медиуми. Кенсингтонската палата вчера објави дека принцот Хари и Меган на пролет ќе станат ...
сите 87 | | | веќе видена

Расцепот кој се случува меѓу Руската православна црква и Вселенската патријаршија во Константинопол, аналитичарите го прогласија за втората најголема шизма во ...
сите 28 | | | веќе видена

Откако иамше неуспешен обид сослушувањето на загрозениот сведок во рамки на новото рочиште за случајот со собраниските настани на „крвавиот четврток“ да ...
сите 178 | | | веќе видена

Постојат некои жени кои секогаш привлекуваат погрешни мажи. Да разјасниме, тие токсични момци се оштетени. Сепак, мора да постои нешто што ги бутка кон вас, ...
сите 16 | | | веќе видена

next