Таратур

Рокот за регистрирање на граѓаните на е-системот за персонален данок на УЈП истекува на крајот од месец декември. Поради тоа, ве потсетуваме дека доклку не сте ...
сите 34 | | | веќе видена

Ден Саундерс е обичен човек кој работел во паб кому едно вадање на кеш од банкомат му го промени животот во радикални размери. Типот отишол да извади пари од ...
сите 7 | | | веќе видена

Google ја објави својата годишна статистика за поимите и имињата кои беа најмногу пребарувани на нивниот пребарувач во изминатава 2018 година. На глобално ...
сите 54 | | | веќе видена

Томислав Георгиев, Александар Ристовски и Бојан Блажевски се лауреати на овогодинешната награда „Жан Моне“. Наградата за најдобра аматерска фотографија оди во ...
сите 12 | | | веќе видена

Денеска времето ќе биде облачно, попладне со повремени врнежи претежно од снег, а наместа ќе се формира нова снежна покривка. Максималните дневни температури ...
сите 268 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј го издржа преиспитувањето на довербата во својата партија и го „преживеа“ гласањето со 200 гласа „за“ наспроти“ 117 гласови ...
сите 265 | | | веќе видена

Еден анонимен Виетнамец сакал на својски начин да ја прослави победата на репрезентацијата на Виетнам над Филипините со 2:1, па сметаше дека јачењето и бесното ...
сите 2 | | | веќе видена

Локалниот унгарски медиум од Будимпешта, „24.hu“, успеа да го сними осудениот на затворска казна бивш премиер на Македонија, Никола Груевски, во еден ресторан ...
сите 15 | | | веќе видена

Откако пред извесно Дејвид Бекам јавно изјави дека понекогаш е тешко да се живее со Викторија, сè посилни се шпекулациите за криза во нивниот брак. Иако имаат ...
сите 17 | | | веќе видена

Текстот од предлог-законот за делумна амнестија за обвинетите и учесниците во насилнииот упад во Собрание на 27 април минатата година е готов и веќе се знае ...
сите 183 | | | веќе видена

Долгогодишниот приватен адвокат на сегашниот претседател на САД, Доналд Трамп, адвокатот Мајкл Коен денес треба да ја чуе осудителната пресуда откако се ...
сите 45 | | | веќе видена

На штандот организиран од проевропски настроените активисти кои се против „Брегзит“, маскота со ликот на Тереза Меј продаваше„брегзит колачиња” во близина на ...
сите 265 | | | веќе видена

next