Таратур

Данскиот премиер Ларс Расмусен му го покажува Копенхаген на францускиот претседател Емануел Макрон додека двајцата се возат на велосипеди. Кај нас се правеа ...
сите 52 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија до Собранието поднесе Предлог закон за амнестија на лицата осомничени, обвинети и осудени за собраниските настани од 27 Април ...
сите 56 | | | веќе видена

Во прашање ње тема која веќе со децении ги збунува експертите, а сега конечно е откриено како и зошто ракот толку брзо се шири низ човековото тело. Туморите ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако неговиот ланец ресторани се најде пред банкрот, популарниот готвач Џејми Оливер вложи се од својата заштедал односно 12,7 милиони фунти во неговото ...
сите 9 | | | веќе видена

По речиси двоседмично трагање по исчезнатиот чичко Пепи, кој боледуваше од Алцхајмерова болест, пронајден е мртов во водите на реката Лепенец близу село ...
сите 70 | | | веќе видена

Депресијата менува баш се, од интеракција со луѓето до изразување низ говорот и писмото. Експертите долго се обидуваат да ја одредат врската меѓу депресијата и ...
сите 4 | | | веќе видена

Судското известување за правосилната пресуда на пратеникот Никола Груевски денес беше доставено до Комисијата за мандатно-имунитетни прашања од страна на ...
сите 224 | | | веќе видена

Со неофашистички извици како што се „Македонија е грчка“, грчките војници парадираа на вчерашната воена парада во Солун, по повод сеќавање на денот кога Грција ...
сите 15 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика соопшти дека од полнок горивата ќе зе намалат за 1,5 односно за 3,5 денари. Најголемо намалување е забележано кај ...
сите 44 | | | веќе видена

Се чини дека многумина мажи, со стапувањето во брак нагло се менуваат. Како за нив некои работи едноставно почнуваат да се подразбираат во моментот кога ...
сите 6 | | | веќе видена

Незапаметена трагедија го здрма Лестер во саботата откако се сруши хеликоптерот и загинаа пет лица, помеѓу кои беше и претседателот на клубот. Лестер потврди ...
сите 98 | | | веќе видена

Во кривичниот суд денес на новото рочиште за Насилствата во Собранието од 27. април минатата година, се презентира видео снимката која го прикажува холот пред ...
сите 181 | | | веќе видена

Стјепан Хаусер и Лука Шулиќ одлучија да направат пауза после снимањето на новиот албум. Огромниот успех кој го остварија 2Cellos на светската сцена, очигледно, ...
сите 7 | | | веќе видена

Патнички авион од индонезискиот авиопревозник „Lion Air“ се сруши кратко по полетувањето од главниот индонезиски град Џакарта, во близина на островот Јава. Во ...
сите 101 | | | веќе видена

next