Таратур

Групата пратеници кои беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ, а со тоа и од нивната пратеничка група, имаат две опции на располагање во поглед на нивното пратеничко ...
сите 210 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ го пречека Денот на македонската револуционерна борба – 23 Октомври со чистка во своите редови. На Централниот ...
сите 207 | | | веќе видена

Најуспешната хрватска спортистка на сите времиња, скијачката Јаница Костелиќ, очекува принова. Освојувачката на три златни медали на Олимписките игри во Солт ...
сите 9 | | | веќе видена

Мирела Крајиновиќ, бивша Плејбој зајачица, со денови, па и недели, е главна тема на српската културна сцена, откако беше работно ангажирана во белградското ...
сите 9 | | | веќе видена

Опозициската грчка партија „Неа Демократија“ уште еднаш апелираше дека писмото со оставката на поранешниот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас мора ...
сите 45 | | | веќе видена

55-годишен маж од Турција се соочува со казна затвор до пет години заради „спречување на јавните полициски служби да си ја вршат работата“. Неговото ...
сите 10 | | | веќе видена

Навивачите на најважната споредна работа на светот понекогаш знаат да бидат отфазла понесени од жарот и емоциите при навивањето и посветеноста, па нивните ...
сите 18 | | | веќе видена

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп уште еднаш ги насмеа новинарите пред утрешниот меч со Црвена Звезда во Лигата на шампиони. Клоп не штедеше зборови за да го ...
сите 21 | | | веќе видена

Промоцијата на социјалните мрежи стана исклучително важен маркетиншки фактор во денешно време. Тоа го препознаа и го искористија на најдојбар можен начин и ...
сите 11 | | | веќе видена

Поранешниот премиер, Никола Груевски казната во времетраење од 2 години за случајот на СЈО „Тенк“, за кој доби правосилна пресуда, треба да ја издржува казната ...
сите 189 | | | веќе видена

Станува збор за прашања кои ги интересираат сите жени на светот, а на нив сега одговараат сосема обични мажи. За што мажите размислуваат во текот на сексот? ...
сите 14 | | | веќе видена

Делови од распарченото тело на убиениот и исчезнат саудиски новинар Џамал Кашоги беа најдени во бунарот од градината на конзулската резиденција на Саудиска ...
сите 325 | | | веќе видена

По вчерашната седница на ЦК на опозициската ВМРО ДПМНЕ, потпретседателот на партијата, Александар Николовски на јавноста и соопшти дека од редовите на ...
сите 223 | | | веќе видена

Додека народот активно на социјалните мрежи „си ги вади меѓусебно очите“ за партии, имиња, идентитети и други „виши вредности“, група студенти сместени во ...
сите 59 | | | веќе видена

Никола Тодоров преку својот Фејсбук профил се огласи за неговото исклучување од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ...
сите 285 | | | веќе видена

next