Таратур

И покрај сите притисоци гордо се именувавме како Македонија и Македонци, и покрај сите неправди преку нашите спортисти Светот не именуваше и препознаваше како ...
сите 22 | | | веќе видена

-Ја зголемивме минималната плата, а таа отвори спирала на покачување на платите во Македонија. Со тоа, сега просечната плата е 24.548, а претходно беше 22,889. ...
сите 38 | | | веќе видена

Mакедонија ќе стане Република Северна Македонија за околу две недели, кога според процедурата треба да стапи на сила Договорот од Преспа. Според процедурата, ...
сите 20 | | | веќе видена

Меѓу осумте нови случаи на зараза од морбили во период од 24 часа има и три деца болни од рак. Децата биле хоспиталзирани на хемато-онколошкиот оддел на ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Шангај се случи вистинска архитектонска револуција со пуштањето во употреба на најдолгиот „испечатен“ мост на светот, кој е создаден со 3D печатарска ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако во грчкиот парламент беше усвоен Преспанскиот договор, премиерот на Македонија Зоран Заев, преку Твитер, упати честитки до грчкиот премиер Алексис ...
сите 141 | | | веќе видена

Во последното интервју кое еден од основачите на популарниот Твитер, Џек Дорси, го имаше за Rolling Stone, една негова изјава повторно го фокусираше цел гнев ...
сите 8 | | | веќе видена

Tешка сообраќајна несреќа се случи предмалку на патниот правец Охрид – Кичево во близина на аеродромот кај Охрид. Според првичните информации има повеќе ...
сите 323 | | | веќе видена

Откако се најде во нов своевиден јавен скандал со пренесување на информацијата од страна на медиумите дека се подновил со BMW X5, градоначалникот на скопската ...
сите 7 | | | веќе видена

Со привремениот договор кој го постигнаа Европскиот совет и Европскиот парламент, во земјите членки на Европската унија се воведува задолжително породилно ...
сите 10 | | | веќе видена

next