Таратур

Британската премиерка Тереза Меј го издржа преиспитувањето на довербата во својата партија и го „преживеа“ гласањето со 200 гласа „за“ наспроти“ 117 гласови ...
сите 265 | | | веќе видена

Еден анонимен Виетнамец сакал на својски начин да ја прослави победата на репрезентацијата на Виетнам над Филипините со 2:1, па сметаше дека јачењето и бесното ...
сите 2 | | | веќе видена

Локалниот унгарски медиум од Будимпешта, „24.hu“, успеа да го сними осудениот на затворска казна бивш премиер на Македонија, Никола Груевски, во еден ресторан ...
сите 15 | | | веќе видена

Откако пред извесно Дејвид Бекам јавно изјави дека понекогаш е тешко да се живее со Викторија, сè посилни се шпекулациите за криза во нивниот брак. Иако имаат ...
сите 17 | | | веќе видена

Текстот од предлог-законот за делумна амнестија за обвинетите и учесниците во насилнииот упад во Собрание на 27 април минатата година е готов и веќе се знае ...
сите 183 | | | веќе видена

Долгогодишниот приватен адвокат на сегашниот претседател на САД, Доналд Трамп, адвокатот Мајкл Коен денес треба да ја чуе осудителната пресуда откако се ...
сите 45 | | | веќе видена

На штандот организиран од проевропски настроените активисти кои се против „Брегзит“, маскота со ликот на Тереза Меј продаваше„брегзит колачиња” во близина на ...
сите 265 | | | веќе видена

За време на протестот на МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА дојде до вербална расправија меѓу адвокатот Александар Тортевски и дел од протестирачите кои жестоко реагираа на ...
сите 22 | | | веќе видена

Американскиот заменик-државен секретар Џон Саливен во вторник ќе престојува во Скопје, соопшти Стејт департментот. Тоа ќе биде посета на највисок претставник ...
сите 114 | | | веќе видена

Агентката Марија Бутина, која беше обвинета од страна на американските власти за собирање информации кои му ги пренесувала на еден руски функционер против кого ...
сите 29 | | | веќе видена

Без сомнеж, тој е најлудиот голман во историјата на фудбалот. Колумбискиот голман Рене Игита, со својот откачен изглед и имиџ, неговите луди одбрани и неговиот ...
сите 6 | | | веќе видена

Познатиот унгарски новинар Даниеле Ноланд на Твитер објави фотографија на која е фотографиран бившиот премиер на Македонија и сегашен осуден бегалец Никола ...
сите 103 | | | веќе видена

next