Таратур

Играчот на Арсенал, Кулум Чемберс кој моментално е на позајмица во Фулам би можел да ја промени средината во јануари. Чемберс во 2014 година пристигна во ...
сите 27 | | | веќе видена

Запознавте некој кој ви се допаѓа, неколку пати се излегле на кафе и сте се бакнале, а вие оддеднаш сонувате за брак, деца, дом…? Ваквото форсирање на односот ...
сите 26 | | | веќе видена

Во судот денес се оддржува рочиштето за случајот на СЈО, „Титаник“, каде обвинет е поранешниот премиер, Никола Груевски. Пред судот, запрашан за исклучувањата ...
сите 194 | | | веќе видена

Во центарот на вниманието веќе неколку недела е скандалот на Кристиано Роналдо и девојката по име Кетрин Мајорга која тврди дека фудбалерот ја силувал. Поради ...
сите 20 | | | веќе видена

По изјавата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој синоќа побара амнестија за сите вклучени во нередите од 27. април минатата година, на денешната ...
сите 17 | | | веќе видена

Денес во скопскиот Кривичен судо кривичниот суд во Скопје, со ново судско рочиште продолжи судењето за случајот „Титаник“, на кое беа присутни сите обвинети. ...
сите 83 | | | веќе видена

Злупотребувајќи го името и логото на Макпетрол, на Фејсбук се шири наградна игра од страна на страницата „Макпетрол Ултра“. Од Макпетрол АД оопштуваат дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Нашата галаксија позната како Млечниот Пат, име кое потекнува од древна Грција и е поврзано со митот за ноќното доење на бебето Херкул од страна на божицата ...
сите 5 | | | веќе видена

Администрацијата на САД ги поништи американските визи и им одреди забрана за влез во САД на саудиските функционери кои се осомничени за вмешаност во убиството ...
сите 230 | | | веќе видена

На еден автомобил со белградски регистарски таблички во Сплит била истакната урнебесна порака која, очигледно, возачот ја оставил како мерка за безбедност. „Ве ...
сите 3 | | | веќе видена

Групата пратеници кои беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ, а со тоа и од нивната пратеничка група, имаат две опции на располагање во поглед на нивното пратеничко ...
сите 210 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ го пречека Денот на македонската револуционерна борба – 23 Октомври со чистка во своите редови. На Централниот ...
сите 207 | | | веќе видена

Најуспешната хрватска спортистка на сите времиња, скијачката Јаница Костелиќ, очекува принова. Освојувачката на три златни медали на Олимписките игри во Солт ...
сите 9 | | | веќе видена

next