Таратур

Сурабаја, вториот по големина град во Индонезија, воведе нова креативна идеја со цел да ги мотивира жителите да го рециклираат отпадот. Во замена за користени ...
сите 26 | | | веќе видена

На магистралниот пат Кичево – Охрид овие денови беше најден прегазен примерок од балканскиот рис. Телото на животното било најдено кај месноста Славеј Планина, ...
сите 3 | | | веќе видена

На социјалните мрежи повеќе лица, меѓу кои и нашите познати новинари Драган Антоновски и Јадранка Костова, изразија огромна загриженост бидејќи на бруцошите ...
сите 19 | | | веќе видена

Да беа кај нас, ќе знаевме со сигурност дека се со врски или од партија вработени. Ама ваму не знаеме како точно одат тие работи. Во секој случај, тој што ги ...
| | веќе видена

Принцот престолонаследник на саудискиот престол, Мохамед бин Салман, изјави свој коментар за грозоморното убиство на новинарот Џамал Кашоги во саудискиот ...
сите 227 | | | веќе видена

На денешната прес конференција на македонската репрезентација беше промовиран и потпишан договорот за спонзорство меѓу Халкбанк и Ракометната федерација на ...
сите 125 | | | веќе видена

„Од моето тренерско искуство можат да ви кажам дека најзагрозени се личностите кои многу седат или имаат проблем со вишокот на килограми, па дури и работниците ...
сите 3 | | | веќе видена

Од недела 28. октомври во 3 часот изутрина завршува летното сметање на времето и стартува зимското, така што часовникот ќе се помести за еден час назад, па од ...
сите 78 | | | веќе видена

Вашингтон – Извлечена е победничката комбинација на џекпот, „Мега Милион“, најголемата награда во историјата на американската лотарија која изнесува 1,6 ...
сите 10 | | | веќе видена

next