Таратур

Губењето на килограмите е процес во кој е потребно да се обрати внимание на низа фактори. Освен физичката активност и контролираната исхрана, која никако не ...
сите 27 | | | веќе видена

Оддамна е познато дека музиката е голем дел од нашиот живот, и често нашиот главен поттикнувач, задоволство и мотиватор. Она што е уште поважно е дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Црвена Звезда го слави својот историски успех во групната фаза од Лигата на шампиони, откако синоќа го елиминира Салцбург. Ова за Црвена Звезда е прв пласман ...
сите 73 | | | веќе видена

Иднината на Антони Марсијал е главна тема во англиските медиуми веќе подолго време. Французинот остана на „Олд Трафорд“, но неговиот договор истекува на крајот ...
сите 83 | | | веќе видена

Ксиао Јинг потекнува од богато семејство, па својот дечко Ксиаоа Ју го запросила покрај автомобил и куфер во кој се наоѓале 146.105 долари. Се се случиле во ...
сите 3 | | | веќе видена

По завршувањето на плејофот познати се сите учесници во групната фаза од фудбалската Лига на шампиони. Денес, на свечена церемонија во „Грималди Форум“ во ...
сите 62 | | | веќе видена

Вообичаено е девојките постојано да се грижат дали партнерот ќе им остане долготрајно задоволен. Една од можностите да добиете одговор на ова прашање е анализа ...
сите 18 | | | веќе видена

Порачавте чаша вино со ручекот? Еве добри вести: Чаша црвено или бело вино во текот на вечерата може да има позитивен ефект на вашето здравје. Според новото ...
сите 3 | | | веќе видена

Девојката на Кристиано Роналдо, Георгина Родригез го „украде шоуто“ на отворањето на Венецијанскиот филмски фестивал. Синоќа беше отворен еден од ...
сите 19 | | | веќе видена

Патниците кои користат градски превоз толку често користат време на пат до работа да испратат мејлови, и тоа сметаат треба да биде вклучено во работното време, ...
сите 13 | | | веќе видена

Владата на денешната редовна седница донесе одлука за зголемување на платите на вработените во основно и во средно образование за 5%, почнувајќи од исплатата ...
сите 106 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе го послушаат повикот на лидерот Христијан Мицкоски да не користат владини пари за кампања поврзана со референдумот – ова било ...
сите 70 | | | веќе видена

Џазма Кендрик е една од девојките која не сака да го крие своите атрибути и јавно ги покажува на социјалните мрежи. Дури и додека беше во врска со легендарниот ...
сите 11 | | | веќе видена

next