Таратур

Промоцијата на социјалните мрежи стана исклучително важен маркетиншки фактор во денешно време. Тоа го препознаа и го искористија на најдојбар можен начин и ...
сите 11 | | | веќе видена

Поранешниот премиер, Никола Груевски казната во времетраење од 2 години за случајот на СЈО „Тенк“, за кој доби правосилна пресуда, треба да ја издржува казната ...
сите 189 | | | веќе видена

Станува збор за прашања кои ги интересираат сите жени на светот, а на нив сега одговараат сосема обични мажи. За што мажите размислуваат во текот на сексот? ...
сите 14 | | | веќе видена

Делови од распарченото тело на убиениот и исчезнат саудиски новинар Џамал Кашоги беа најдени во бунарот од градината на конзулската резиденција на Саудиска ...
сите 325 | | | веќе видена

По вчерашната седница на ЦК на опозициската ВМРО ДПМНЕ, потпретседателот на партијата, Александар Николовски на јавноста и соопшти дека од редовите на ...
сите 223 | | | веќе видена

Додека народот активно на социјалните мрежи „си ги вади меѓусебно очите“ за партии, имиња, идентитети и други „виши вредности“, група студенти сместени во ...
сите 59 | | | веќе видена

Никола Тодоров преку својот Фејсбук профил се огласи за неговото исклучување од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ...
сите 285 | | | веќе видена

Тимот експерти од Мен Фармација истакна дека се направени слики од совршениот маж и жена, така што се комбинирани фотографии од славните личности кои се ...
сите 5 | | | веќе видена

Човек вработен на имотот од Џорџ Сорос пронашол бомба подметната во поштенското сандаче од домот на познатиот инвестициски магнат. Њујорк Тајмс пренесува дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Утринава во дел од медиумите осамна информацијата дека СЈО му помогнал на Сашо Мијалков да го врати својот пасош, иако истото обвинителство против него покрена ...
сите 19 | | | веќе видена

Не велиме дека тие не се способни за љубов и сериозни односи, но за тоа да го постигнат веројатно би требало да вложат многу време и напор. Нивниот ум е ...
сите 33 | | | веќе видена

Денес, на планетата Земја, веројатно нема човек кој не слушнал за Арнолд Шварценегер, но неговите почетоци во западниот шоубизнис биле повеќе од тешки. Шварци ...
сите 2 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска истакна дека убиството на саудискиот новинар било планирано со денови однапред. Ердоган обраќајќи се пред ...
сите 346 | | | веќе видена

Говорот на српскиот ракометен тренер Бошко Јоловиќ на полувремето од натпреварот на младинците во Саудиска Арабија стана вирален хит на социјалните мрежи. ...
сите 6 | | | веќе видена

Нродот секогаш носел досега мудра одлука, така беше и овојпат кога на референдумот на 30. септември со негласање донесоа одлука против избзани, наметнати и ...
сите 83 | | | веќе видена

Девојката на српскиот менеџер ја користела својата сметка за перење на пари од трансфери. Марија Богојевска , девојка на фудбалскиот менаџер Дејан Вељјковиќ ...
сите 27 | | | веќе видена

next