Таратур

Судејќи според фотографиите, а и живите спомени кои ги споделуваат постарите скопјани, некогаш центарот на главниот град имал далеку повеќе дух и душа, дури и ...
сите 4 | | | веќе видена

Лидерот на српските радикали, Воислав Шешељ, на одбележувањето од 20-годишнината од бомбардирањето на тогашна СР Југославија од страна на НАТО, јавно ги запали ...
сите 4 | | | веќе видена

За неколкуте сè уште активни пожари на територијата на општина Кичево кои го зафатија тој регион деновиве главен виновник и фактор е човекот. На страната на ...
сите 229 | | | веќе видена

Тимот на Вардар вчера запиша убедлива победа на гостувањето кај ППД Загреб од 27:18 и е на чекор од влез во четвртфиналето. Вардар одигра одличен натпревар во ...
сите 24 | | | веќе видена

Изминатата 2018 година гигантот во спортската автомоблиска индустрија Porsche ја финишираше со рекордна заработувачка на комапнијата. Како награда за тој ...
сите 8 | | | веќе видена

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева си даде оставка на ресорното министерско место откако бугарските медиуми објавија дека таа и уште тројца други ...
сите 12 | | | веќе видена

Астана, престолнината на Казахстан, повеќе нема да биде позната по тоа име. Казахстан го преименуваше главниот град Астан во Нур-Султан, во чест на лидерот ...
сите 23 | | | веќе видена

Големо мнозинство од 72 проценти од граѓаните сметаат дека Уставот не ја ограничува слободата на вероисповед, наспроти 14 проценти кои рекле дека ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Власта се подготвува за сценарио да обезбеди дво третинско мнозинство во Собранието без ВМРО-ДПМНЕ за законот за јавно обвинителство.Ова го откри вицепремиерот ...
сите 5 | | | веќе видена

next