Таратур

Невообичаеното дело на уметникот Тони Фишер, кој е творец на импресивни и неверојатни геометриски форми, претставува токму таква, геометриска илузија, во форма ...
сите 3 | | | веќе видена

Највисоки примања во Македонија имаат компјутерските програмери, чија просечна плата за јуни, според податоците од Државниот завод за статистика изнесува ...
сите 42 | | | веќе видена

На официјалниот Јутјуб канал на американската армија во Европа се појави видео на кое се прикажуваше соработката на нашите војници со НАТО војниците во склоп ...
сите 11 | | | веќе видена

Двајца пријатели си пијат пивца. – Интересно, зошто толку мажи се вртат околу жена ми? – Веројатно ја гледаат како прилично привлечна. – Да бе, како не! И што ...
сите 2 | | | веќе видена

Помина многу време откако нејзиното домашно порно видео, снимено на една приватна јахта, палеше и жареше по интернетот и немаше човек на Балканот кој не ја ...
сите 59 | | | веќе видена

Претседателите на Србија и на Косово, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, на средбата во Брисел, како централна тема на разговорите ќе ја имаат размената на ...
сите 157 | | | веќе видена

Фантастичниот „Thriller“ од кралот на поп музиката, Мајкл Џексон, веќе не е на врвот на листата со најпродавани музички албуми на сите времиња во САД, според ...
сите 6 | | | веќе видена

Една од фотографиите кои го одбележа Светското првенство во Рисија дефинитивно е таа на Шиме Врсаљко, кој после полуфиналето против Англија легна на хрватското ...
сите 4 | | | веќе видена

Синоќа во Лос Анџелес се оддржа доделувањето на МТВ наградите, а истите минаа со неколку скандали. Меѓу ѕвездите на вечерта беше и Рита Ора која имаше ...
сите 6 | | | веќе видена

Новите банкноти на венецуелската валута боливар од вчера се во оптек, а шефот на државата Николас Мадуро проценува дека новата мерка е „100 отсто успешна”. – ...
сите 44 | | | веќе видена

Токму таа „грешка“ која ви пречи, некому може да биде симпатична. Така покажа истражувањето кое го спроведе порталот OKCupid.com, следејќи онлајн профили на ...
сите 2 | | | веќе видена

Добро е познато како Хомер Симпсон изгледа, но приказот на него како вистинска личност е нешто што речиси секого би го вознемирило. Имено, Хомер не се променил ...
сите 7 | | | веќе видена

Милијардерското семејство Бенетон претрпе загуби кои се проценуваат на 2 милијарди долари како последица на трагедијата во која се урна магистралниот мост ...
сите 24 | | | веќе видена

Како што пренесува шпанскиот портал „Дон Балон“, Реал Мадрид до крајот на преодниот рок би можел да донесе едно големо засилување во своите редови. Според ...
сите 89 | | | веќе видена

next