Таратур

Тројцата осомничени од случајот кој е под ингеренции на Специјалното јавно обвинителство и кои вчера беа на распит кај судија на претходна постапка не добија ...
сите 45 | | | веќе видена

Во интрвјуто кое го даде за „360 степени“, првиот човек на македонската дипломатија, Никола Димитров, зборуваше за уставните амандмани кои се пред пратениците ...
сите 13 | | | веќе видена

Играчот за врска на Ајакс, Френки де Јонг продолжува да ја воодупевува фудбалската јавност со своите одлични партии, па европските гиганти буквално се „тепаат“ ...
сите 7 | | | веќе видена

Доколку Собранието на Република Македонија не се самораспушти, граѓаните ќе се спасат од каматите за старите долгови кои, со носење на нов закон за таа цел, ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Република Македонија, Љубчо Георгиевски, за медиумите потврди дека лани бил повикан во СЈО во врска со случајот, но негира каква било ...
сите 98 | | | веќе видена

next