Таратур

Политичката партија Левица упати остра реакција и критика за Законот за трговија на зелените пазар, предложен од владеачката колиција со образложение дека ...
сите 55 | | | веќе видена

Англиските медиуми откриваат дека во отказот на Мурињо учествувале и фудбалерите на Манчестер Јунајтед и тоа директно. Наводно потпретседателот на Манчестер ...
сите 128 | | | веќе видена

Ќе се загрози ли приватноста на граѓаните со тоа што Управата за јавни приходи од наредната година автоматски ќе ги добива податоците за сите приливи на ...
сите 54 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед денес за привремен тренер го постави Оле Гунар Солскјер, но на лето ќе бара етаблирано тренерско име. Англиските медиуми тврдат дека првото ...
сите 20 | | | веќе видена

Индонезискиот тим научници пред научната јавност во Вашингтон ги презентирале доказите за нивното тврдење дека на индонезискиот остров Јава ја откриле ...
сите 4 | | | веќе видена

Технолошкиот гигант Google најави дека ќе инвестира повеќе од една милијарда долари за изградба на нивното ново седиште лоцирано во Њујорк. Планот на Google за ...
сите 7 | | | веќе видена

Славните женски фаци од рангот на Рита Ора, Кендал Џенер и Викторија Бекам се почувствувале навредени од страна на новопечената војвотка Меган Маркл за време ...
сите 49 | | | веќе видена

Прилепчанецот Јунајдин Рустемовски, кој ја преживеа сообраќајната трагедија кај Лесковац, во своето сведоштво за трагичниот настан изјави дека бил буден кога ...
сите 61 | | | веќе видена

Едногласно и експресно, со 95 гласа „за“ од вкупно 95 пратеници кои гласаа, синоќа беше изгласан Законот за амнестија. На потпишаните 20-тина предлагачи на ...
сите 391 | | | веќе видена

Поради револтираноста предизвикана од митото, корупцијата и нетранспарентноста на факултетите и фактултетските кадри, каде за да добиеш оценка или потпис во ...
сите 40 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Победа секогаш бил гордост на градот Прилеп. Љубов која не можеше да „избледи“ ни со срамната казната од УЕФА, ни со играњето во понизок ранг… ...
сите 6 | | | веќе видена

next