Таратур

Тројното убиство кое се случи во Дебар ја потресе цела македонска јавност. Мајка, татко и нивната 14-годишна ќерка беа убиени во својот дом. – Утрото во 9 ...
сите 86 | | | веќе видена

Од 1 септември пратениците од внатрешноста на државата, кои не поседуваат стан или куќа во Скопје, ќе мора да одберат дали ќе патуваат секој ден до работа со ...
сите 17 | | | веќе видена

И покрај барањата на опозицијата од редовите на Албанците, ДУИ смета дека нема потреба да се свика заедничка средба на партиите на Албанците пред референдумот. ...
сите 51 | | | веќе видена

Денес е Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица — значаен христијански празник кај православните, католиците и протестантите, посветен на смртта ...
сите 144 | | | веќе видена

Лука Модриќ се наоѓа во многу незгодна ситуација. Откако цело лето неуспешно кокетираше со Интер, остана во Реал Мадрид, но може да зажали за таквата одлука. ...
сите 12 | | | веќе видена

Многумина жени имаат мислење дека за добар сексуален живот потребно е некоја посебна специјалност, дека е резервирано тоа само за жени кои изгледаат ...
сите 8 | | | веќе видена

Изјавата на академик Владо Камбовски, кој организирањето на бојкот на референдумот го карактеризира како кривично дело, партијата Глас за Македонија ја оценува ...
сите 23 | | | веќе видена

Убавицата која позираше за „Викторија сикрет“, но и „Плејбој“ е пронајдена задавена. Кристина Карлон- Крафт е пронајдена мртва во својот стан во Ардмор, во ...
сите 4 | | | веќе видена

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович ќе настојува да добие барем 2,5 милијарди фунти од потенцијалниот купувач на клубот, тврди денешното издание на „Тајмс“. ...
сите 7 | | | веќе видена

Ако сте забележале дека немате насекаде коса, односно дека ја има по ходникот, во кадата, по одводот… Немојте веднаш да паничите, бидејќи просечно на секоја ...
сите 2 | | | веќе видена

next