Таратур

Првиот човек на европската дипломатија, Федерика Могерини, уште еднаш апелираше дека пристапните преговори за членство на Северна Македонија во ЕУ се и ...
сите 3 | | | веќе видена

Во 14:30 часот, во Жалбениот совет на Меѓународниот резидуален механизам за кривични судови во Хаг, ќе биде изречена конечната и извршна пресуда за бившиот ...
сите 152 | | | веќе видена

Нема лутење, нема нервози, нема ерупции на емоции и излив на гнев – таков е натпреварот, кој има „потешка“ рака, тој победува. Русите имаат бесно ...
| | веќе видена

Еден од членовите на легендарните „Пинк Флојд“, славниот Роџер Вотерс, јавно апелираше и ги повика сите земји кои се на листата на учеснички од овогодинешниот ...
сите 83 | | | веќе видена

Ристо му се жали на Перо: Цела недела имам пролив, брат. Никако да запре. Перо му вели: Пробај со банана. Ристо: Пробав, брат. Перо: И? Ристо: Ништо, кога ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека службите за итна медицинска помош до крајот на месецот ќе добијат 12 нови амбулантни возила, кои ресорното ...
сите 57 | | | веќе видена

Дали знаете што е најголема иронија? Централниот дневник на Сител да го води Ивона и да и каже на јавноста дека рокот за пријавување на данок истекува на 15 ...
сите 8 | | | веќе видена

Велосипедист или возач на мотоцикл не смее да води домашно милениче со себе додека управува со едно од овие две превозни средства. Во спротивно, казната која е ...
сите 20 | | | веќе видена

Една од најпознатите танчарки која доминантно го владее „тверкањето“ како актуелна модерна танцова дисциплина во балкански рамки е Хрватката Сара Сеиферт од ...
сите 2 | | | веќе видена

Благодарение на режисерот Кери Фукунага, кој е гласен и посветен поборник за еколошко освестување и создавање на поздрава животна средина, ликот на тајниот ...
сите 18 | | | веќе видена

Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични ...
сите 111 | | | веќе видена

Горан Бреговиќ – еден од најголемите балкански и светски музичари на денешнината Ве кани на концерт каде за прв пат пред македонската публика ќе го претстави ...
сите 17 | | | веќе видена

Во сабота во спортската сала Борис Трајковски, во моментов најпознатиот македонски естраден уметник, Влатко Лозановски под покровителство на Аволон продукција ...
сите 19 | | | веќе видена

next