Штипка

Ова фустанче беше претставено на модната ревија во Киев, каде што публиката беше фрапирана од него. Станува збор за фустан тежок 13 килограми, сиот украсен со дијаманти и со стрмоглаво висока цена. Токму и затоа некои од публиката беа негативно изненадени - според нив дизајнерката малце „забегала.Од друга страна пак, во светот има и такви госпоѓи кои едноставно се луди по него (најверојатно Русинки, оние што понекогаш ги гледаме во крзно од глава до петици) и кои радо би потрошиле некое милионче за него.Што мислите вие? Дали се согласувате дека вашиот гардеробер треба да биде и сеф истовремено? Или пак замислете ситуација, кога ќе треба да го соблечете и да заминете во постела со некој нов симпатија - зарем ќе можете да се опуштите додека фустанот ви лежи, таму некаде, заедно со вашите сандали?! :) {simplepopup} {/simplepopup}
| | веќе видена

Оваа диета првенствено е наменета за прочистување на организмот, исфрлање на штетните материи и вишокот вода. Доколку ја спроведувате еднаш неделно за еден месец можете да изгубите до 3 килограми без многу напор и одрекувања. Рамниот стомак и неколкуте изгубени килограми сигурно ќе придонесат да се чувствувате поубаво и попривлечно. Во секој случај, вреди да се проба ... Изберете една од предложените комбинации и придржувајте се на неа во текот на 24 часа: ДЕН НА ОРИЗ Сварете 300 грама ориз и поделете го во 3 порции. За појадок и за вечера во оризот можете да додадете малку зеленчук со зачини, а за ручек малку патлиџан.Оризот содржи малку масти, но богат е со скроб и лесно се вари во организмот. Содржи голем број минерали меѓу кои најистакнати се фосфорот и калиумот, потоа манган, железо, сулфур и бакар. 100 грама ориз содржи 360 калории. ДЕН НА КОМПИР Сварете или испечете во рерна 600 гр. компири и 60 г. зеленчук (без сол и масло) и поделете ја количината на 3 оброци. Зеленчукот можете да го сварите и на ...
| | веќе видена

Станува збор за интересно Gangnam играње во заразниот ритам на песната, кое досега го имаат изведено и самата Nelly Furtado на нејзин концерт, па дуру и Новак Џоковиќ за време на еден негов натпревар. Но, кој е всушност лудиот Psy и што е она најважното што треба да го знаеме за него: # 1 Psy има 34 години и вистинското име му е Park Jae-Sang. Psy е неговото уметничко име и со него тој сака да се престави како psycho, т.е. по нашки - лудак! # 2 Psy во Јужна Кореја важи за сериозен музичар кој зад себе има 4 албуми, од кои два беа забранети во неговата земја за малолетници. # 3 Тој е дел од gwang-dae забавувачите во Кореа, кои името го имаат добиено по традиционалните забавувачи на богаташите, единствени кои можеле да се исмејуваат со нив. # 4 Gangnam е богаташки кварт во Сеул, создаден од новозбогатените Корејанци во 70-те. Самиот Psy е дел од нив, иако во спотот се исмејува и шегува со нив. # 5 Psy на концертите се преоблекува како жена. Dосега има имитирано многу познати пејачки, меѓу кои Beyonce и ...
| | веќе видена

Но, дека оваа, сега веќе 19 годишна, Французинка, по потекло од Мароко, е родена да биде бизнисменка, и тоа не само како самовработена во најстариот занает, кажува и фактот што Zahia одлично плови во водите на шоубизнисот. Таа ги искористи нејзините 5 минути слава и годинава за прв пат се појави на Paris Couture Fashion Weeku со своја сопствена линија на долна облека.Zahia Dehar самата ја престави линијата, шетајќи на пистата во проѕирен невестински фустан под кои се гледаа нејзините гради. Тие буквално беа во првиот план, што сигурно многумина кои беа присутните на ревијата, откако Zahia се прошетa пред нив, се прашаа: па каде е, по ѓаволите, таа долна облека?!Истото се прашуваме и ние!
| | веќе видена

Се работи за бар отворен во Токио, во кој, на гостите, покрај тоа што можат да уживаат во преубавите коктели, им се нудат лубриканти, вибратори, куглици и сите останати помагала за самозадоволување. Влезот за мажи е забранет, освен ако не се во женско друштво.Love Joule е бар, кој се наоѓа во Шибују, дел од Токио, и е бар во кој зад шанкот, наместо алкохолни пијалоци, стојат наредени најразлични видови на вибратори. Самиот сопственик го опишува барот со следниве зборови:“Кога нашите гости ќе дојдат и ќе седнат, тие можат слободно да ззборуваат за мастурбацијата. За разлика од многу други места, во нашиот бар женската мастурбација е природна работа и не е табу – зборува Мегуми Накагава, сопственик на овој локалИнаку, местото е вистински хит во Токио, а негова честа гостинка е порна актерката Најуки Мине како и манекенката Сајо Хајкава. Е сега замислете кога од едната страна ќе имате еден куп од овие играчки, а од другата девојка како Најуки. Што е она што прво ви паѓа на памет за муабет? Па сигурно не што ќе ...
| | веќе видена

Поп дивата и пејачка овој пат се галеше без многу алишта на себе пред објективот на камерите со својата добра другарка, дизајнерката Donatella Versace. Но сепак притоа не заборави да ја постави едната рака на вистинското место, како би ги заштитила недвижнините од горниот дел на телото.Оваа русокосо дуо го направи новиот трејдмарк на Gaga, наречен од милост “Monster Claw” („Монструозна канџа“ – слоб.прев.) со рацете додека се местеа пред камерите.Според она што можеше да се види, изгледа дека пејачката беше облечена во кожен outfit, кој се реши да го соблече до половина за ова специјална прилика.За среќа, изгледа дека Donatella е сепак свесна дека нејзината пријателка е секојдневно будно пратена од милиони и милиони фанови низ светот, па се реши да не ú се придружува на Gaga во соблекувањето и да поштеди еден добар процент на жители на планетата земја од тешки и трајни трауми.Инаку овие snap фотки беа направени од страна на celebrity фотографот Terry Richardson, за време на Paris Fashion Week, каде што ...
| | веќе видена

Одговорните за маркетинг во најмасовната германска фирма за автомобили, Volkswagen, му ги открија на светот најновите фотографии од претстојниот модел на познатата Буба, која ќе биде комплетно обелоденета на идниот саем за автомобили во Los Angeles, следниот месец.Како и претходникот, така и оваа Буба користи мек подвижен покрив, кој може комплетно да се повлече за десет секунди.Од друга страна пак, исто како и стандардниот модел со тврд покрив, на пазарот ќе биде понудена цела лепеза од разни видови и нивоа на моќност на моторот. Основната од 103 КС, со 1.2 TSI мотор, потоа модел од 158 коња со 1.4 TSI мотор, како и најжешкиот од сите со моќност од 197 КС, 2.0 TSI мотор. Исто така и обата 1.6 и 2.0 литарски дизел машини ќе се најдат на тезгите ширум светот.Мислиме дека нема потреба да додаваме и некои други атрибути и описи за колата со која што било што и да направите, нема да погрешите. Едноставно станува збор за über класика, од која ќе доживеете еден куп моменти на задоволство, а секако и вниманието и ...
| | веќе видена

Оваа преубава и со екстра таленат девојка е родена во Минхен, Германија, од татко Германец и мајка Американка. Се сели во Британија на четири годишна возраст, а три години покасно во САД, поточно во Los Angeles, California.Бидејќи нејзиното мало семејство и не било баш функционално, кога наполнила 16, се иселила од дома, а со себе ја понела и помалата, 14 годишна сестра. Кога наполнила 18 години, го добила и старателството над нејзе.Пред да се вклучи во порно индустријата, работела секакви работи, како келнерка во пицерија, на шалтер во продавница за алатки, секретарка...Потоа во 1999г. одговорила на оглас во весник каде се барале модели за фотографирање за магазини за возрасни. Фотографот ја препорачал и ставил во порно филм. Во индустријата влегува под името “Mirage”, но само една година покасно започнува да се нарекува Briana Banks, според нејзиниот идол од модните писти, Tyra Banks. Под ова име прв пат се појавува во филмот “Decadent Whores 9”.Briana тврди дека има најдолги нозе помеѓу сите порно ...
| | веќе видена

Во остатокот од своето излагање, господинот Ахмети говореше за актуелните случувања во коалцијата и состојбите во држава на политичката сцена и при тоа обрна внимание и на опозицијата.„ СДСМ уште еднаш потврди дека нема намера да го смени курсот, останува на ставот што го кажа Бранко Црвенковски пред десет години во своето тогашно експозе. Тогаш Црвенковски рече дека шест години бил премиер, но не и на Албанците и на другите што живеат во Македонија“, додаде Ахмети.Еден од пратениците кои му реплицираа на лидерот на ДУИ, односно на неговото излагање, беше пратеникот од СДСМ, Андреј Петров, кој го рече следново:„ Адресата на која треба да се обратите не е Бранко Црвенковски, туку Никола Груевски. СДСМ никогаш не повикал на кршење на законите, СДСМ никогаш не палел меѓуетнички односи.“Сума сумарум: На западу ништа ново!
сите 54 | | | веќе видена

Во инцидентот има неколкумина повредени – 23 годишно момче, како и една повозрасна жена која патувала во споменатата линија. Шоферот бргу ја известил полицијата, која пристигнала на време за да уапси и приведе 9 учесници во тепачката кои меѓусебно се пресметувале и ги ’рамнеле сметките‘ со ножеви, а во целиот хаос настрадале и прозорците на автобусот.МВР се уште нема издадено информации околу причините за овој сериозен инцидент во кој за среќа нема сериозно повредени лица, па така само се споменува фактот дека двете групи биле од различна етничка припадност.Останатите патници од автобусот биле видно вознемирени, а автобусот бил запрен на булеварот „Партизански одреди“, во Карпош 4, каде што стоеше до пред некое време, излепен со полициски траки, а околу него стоеја вознемирените жители на населбата. Жената која настрадала во овој инцидент, од возбуда и страв од насилната сцена се онесвестила веднаш откако излегла од автобусот и од најблиската продавница била повикана брзата помош.Останатите повредени (на ...
сите 25 | | | веќе видена

Дали можете да препознаете за кој се работи? А доколку го замислете со брада, долга коса, уште едно 100-на и кусур килца плус и со џип или ровер, наместо со велосипед? Верувам дека многумина не го препознаваа човекот кој изгледал волку симпатично додека бил малечок. Доколку сте љуботботини, ние ќе ви откриеме за кој станува збор. На сликата е нашиот познат и драг новинар, журналист и шоумен - Миленко Неделковски. Што мислите вие за оваа жива легенда? :) {simplepopup} {/simplepopup}
| | веќе видена

Оваа одлука е поздравена од страна на иницијаторите на протестите против забраната за продажба на алкохол, т.е. група на граѓани собрани околу движењето „Белград живее ноќе“. Тие уште од пролетта 2011 година, кога се случи оваа одлука за забрана, протестираат против неа, најчесто со настани најавени како „свирка против прохибицијата“. Нејасно е зошто на судските власти им требало цела една година и повеќе за да ја донесат одлуката, но сепак тие ја поздравуваат, бидејќи со спорниот закон се забранувала продажбата на алкохолот не само на младолетните лица, туку на сите.Од друга страна пак, што се случува кај нас. Кај нас овој закон е донесен уште во 2008 година и стапи на сила од 1 септември истата година. Тогаш преставниците на поголемите маркети побараа од владата барем да го смени времето за забраната за продажба, т.е. наместо од 19 часто, да биде барем до 22 часот, и од неа да се изземе пивото, што не најде слух кај владата. Наместо тоа, следуваше дозвола за продажба на алкохол во летниот период до 21.00 ...
сите 2 | | | веќе видена

Особено ако има некој дел кој што ве нервира и не е по ваш мерак. Е сега, доколку сакате да внесете нов дух и енергија во местото каде што го поминувате најголемиот дел од вашето слободно време, не треба секогаш да размислувате дека тоа мора да биде нешто ново, скапо, за кое што ќе треба да издвоите поголем дел од вашиот буџет. Понекогаш е доволно да направите само една мала промена и вие ќе се чувствувате како да сте зачекориле во некое потполно ново место. Но, што е она што можете да го направите во врска со ова, а притоа да си поминете најефтино. Бидете креативен - Префарбајте ги ѕидовите Бојадисувањето и промена на бојата на вашите ѕидови дефинитивно е една од најефтините и најефективните варијанти да смените нешто во вашиот дом. Притоа треба да имате на ум дека светлите бои создаваат илузија на поголем простор, за разлика од темните, додека комбинацијата од бои може навистина да изгледа пријатно, но само доколку ја изберете вистинската. Што се однесува до цените, боите и поликолорот воопшто не се ...
| | веќе видена

Оваа лоша вест која што беше пренесена и од медиумите во соседството, всушност кажува дека просечната големина на машкиот „инструмент за задоволства“ се намалила за еден сантиметар, што е фрапантен податок бидејќи токму овој сантиметар е еден од најважните во животот на секој претставник од машкиот свет. Причините за овој трагичен процес се многу, а на самиот врв на топ-листата е зголемувањето на просечната телесна тежина, особено во пределот на стомакот и половината. Од друга страна овој процес е поттикнат и поради бројните отрови кои се наоѓаат во воздухот, потоа поради стресот кој што е се поприсутен, пушењето цигари, алкохолот...Ако ова истражување на лудите Римјани е вистинито, тогаш тоа во превод би значело дека ситуацијата е алармантна, особено во земји како нашата, каде пушењето цигари, алкохолот и стресот стануваат вообичаена работа. Можеби единствена работа со која што можеме да се тешиме е тоа дека јадењето станува се поскапо, па во блиска иднина, нема да можеме да се дебелиме! {simplepopup} ...
| | веќе видена

Сигурно се прашувате што, по ѓаволите, не е во ред со него? Па тој сака да се бања со својата поларна мечка! Но, според простата логика, кога веќе имаш едно вакво слатко, „мало“ меченце во дворот, а имаш и базен, зошто пак, понекогаш, и да не се избањаш со него?! Уживанција!{youtube}g7rZTZBOrqQ{/youtube}
| | веќе видена

Под романтична вечер, не мислиме да излезете на вечера и да испиете неколку чаши добро винце во некој луксузен ресторан во Америка, или било која друга форма во која би имале ќар од нејзиното богатство, туку едноставно да поминете неколку романтични часа во нејзината постела. Дали ви се допаѓа оваа луда идеја?Like значи „ќе се обидам“! :)
| | веќе видена

„Курир“ за разлика од „Нови лист“, доаѓа до заклучок дека Северина го крстила детето во отсуство на нејзиниот татко, бидејќи истата вечер, тие го сликале кралот на Бакарот, Милан, во неговиот белградски локал Мода, како пие алкохол. Од друга страна, менаџерот на Северина ја потврдил веста дека нејзиното дете е крстено, но дали таткото присуствувал на крштевката или не, се уште официјално нема информација.Детето е крстено во католичка црква во Ријека, а местото го избрала Северина, сакајќи кршевката да биде во интимна атмосфера и без присуство на медиумите.
| | веќе видена

Преслушајте ја добро песната и видете го спотот, а потоа подразмислете добро кои се тие мајмуни кои што се шетаат наоколу и дали таквите ги има и кај нас? Сепак се работи за вирус, кој многу лесно се пренесува преку граница, по ѓаволите!{youtube}So6EZU4WjaA{/youtube}
| | веќе видена

Најпрво се случи успешниот концерт на Нокаут, кој ако не се лажам беше во организација на институцијата која што ја застапувате, а потоа следуваа уште неколку успешни проекти како Штипскиот џез фестивал, Детскиот фестивал Малиот Принц кој предизвика големо внимание Хаснагиница... Како дојде до ова раздвижување во културата и уметноста во градот?“Многу спонтано се случија некои работи. Едноставно човек треба да има силна верба и да верува и тогаш успехот е неминовен. Јас верувам во она што го работам. Долго време ја следам културната потреба на Штип како сериозен културен центар, униврзитетски град, град кој има силно културно влијание во овој дел на нашата земја. Штип заслужува и многу, многу повеќе ... Со овие проекти кои се случија овдешната публика покажа дека навистина има силна потреба од култура. Полни сали на публика кој со громогласни аплаузи ги наградуваат уметниците - ете тоа е сликата на овие проекти! Почнувајќи од концертот на Нокаут кој беше распродаден неколку дена пред концертот, понатаму ...
| | веќе видена

Веруваме дека овие два бренда се токму такви за многумина од вас, со таа разлика што моделите на Mango можат многу плесно да се најдат кај нас, во Македонија, отколку оние на Victoria’s Secret. Но, тоа не значи дека во овој натпревар, што ние го нарековме „Манго или Викторија“, под дифолт треба сето она што ни е подостапно да биде и подобро. Понекогаш токму оние нешта кои ни се далеку од очи ни се поблиску до срце. Или? MANGO Затоа, драга наша публико, да видиме што мислите вие во врска со ова прашање: кој е според вас подобар бренд и чии парталчиња повеќе би сакале да имате во вашиот гардеробер? Оние на Mango (кликни над ова, горе) или оние на Victoria (доле)? VICTORIA'S SECRET Гласајте со Like или „закачето“ го вашето мислење во коментарите... {simplepopup} {/simplepopup}
| | веќе видена

next