Штипка

Па зарем не ве тераа натпреварот помеѓу Хрватска и Македонија да го гледате во друштво на нејзините пријателки кои никако не престанаа да зборуваат за ланскиот снег? Или пак, на годинешниот Пиво фест, зарем постојано не се обидуваа да ве однесат дома, иако се уште ни половина од пивата ги немавте пробано? Сте се запрашале ли зошто минатата недела, секоја прошетка ви беше претворена во шопинг?Е токму со ова видео ќе го осознаете најдобриот начин како да и се одолжите, а притоа и да ја изненадите со нешто што е многу приближно до оргазмот. Башка што ТОА нејзино големо О и вам ќе ви причини големо задоволство.{youtube}F7-iQ8N1e4Y{/youtube}Ве молиме ваквите љубовни турболенции не обидувајте се да ги направите на некој пат или автопат, туку на места направени исклучително за таа намена.
| | веќе видена

Но, немојте да се разочарувате, ќе има со што да ги „плакнеме очите“. Еве што вели Cosmopolitan за тоа кои се петмината најсекси тенисери...p.s. И не заборавај те да стиснете like на тенисерот кој вие го сметате за најсекси, чисто да видиме дали и треба преуредување на оваа листа ...1. Roger Federer.Изборот за првото место го доби Roger Federer. Се согласувате нели?2. Andy Roddick – Извинете девојки ама тој е оженет со моделот и актерка Brookly Decker.3. Novak Djokovic Нашиот северен сосед е рангиран на второ место во светот. Тоа го прави уште повеќе секси!4.Fernando Verdasko Овој Шпанец редовно си твитува свои топлес фотографии. Ајде брзо на Tweeter !5. Andy Murray Британец + тенисер + освоеното злато на Олимписките игри во Лондон = секси!Rafael Nadal Вон конкуренција и девинитивно некој за кој претпоставуваме дека ќе гласате!
сите 2 | | | веќе видена

Во оваа листа влегуваат места и активности кои навистина се за оние со авантуристички дух, кои кога ќе помислат на одмор прво нешто кое им доаѓа како слика во главата не е плажа со коктел и сламка во него, туку предизвик кој што задоволството го дава после вложување на солиден напор и физичка активност. И секако на листата на карактерни особини кои се потребни за да отидете на било која од овие дестинации се и големи cojones! 1. Скијање и сноубординг на Mammoth Mountain, California Во Декември 2010, Mammoth Mountain, која е сместена на истокот од Сиера Невада, имала мајмногу снег на целата планета, а 28-те жичари не оставаат многу место за гужва. 2. Рафтинг на реките Bruneau и Jarbridge, во Idaho Новата одредница секско е југозападот на американската држава Idaho, недалеку од границата на Nevada и Oregon. Во ова подрачје можете да уживате во предизвиците кои ги нудат овие две реки, а можете да уживате у во добриот хајкинг и да фотографирате дури 60 видови на птици. 3. Ридски и планински велосипедизам, Босна ...
| | веќе видена

Најдобрата вода од славина може да се испие во New York-шкиот кафе бар Molecule, опремен со најсовремен состав за прочистување на водата. Чаша вода во неодамна отвореното кафуле, кое ја продава само неа, чини еден долар. И изгледа дека работата им цвета!„Нашата вода е поздрава и почиста од обичната, затоа што нема никакви хемиски и минерални состојки. Нашиот состав за филтрирање има дури седум фази, вклучувајќи и UV и озонски третман“, вели сопственикот на оригиналниот бар Molecule, Adam Ruhf.Додатоци кои може да се нарачаат по цена од еден долар се витамини, минерали и електролити.
| | веќе видена

Таа е фатена од страна на нејзиното момче Џан Атеш, кој откако се убедил во тоа, веднаш се разделил од неа. Според турскиот Сабах, тој лично ја фатил актерката во прегратки со еден од најбараните турски продуценти, што само било потврда за муабетите што веќе со месеци допирале до него. (Ве потсеќа ли оваа приказна на нешто? Па ние тукушто завршивме со една ваква приказна, само наместо за Султанката на Султанот, тука стануваше ззбор за девојката на вампирот!)Според една комшивка на Џан (ах тие комшивки, први ќе ви забодат нож во грб!), момчето на Хурем, откако се случил настанот бил многу скршен, што не сакал да комуницира со никого. Тој дури и не одил на работа. Но, ваквите гласини ги порекна самата Султанка, кога стигна на аеродромот во Истанбул, враќајќи се од одморот кој што го поминала кај своите родители во Германија.„Постојат многу зли јазици, а тоа е така бидејќи јас секогаш сум отворена и добра пред сите. Но, во иднина за ваквите работи ќе се видиме на суд“ – одговорила таа кога новинарите, на ...
| | веќе видена

Таа најпрво даде интервју за англискиот Vog кое треба да се појави на насловната во октомвриското издание на магазинот. А еве ја и сега, во прекрасен фустан на премиерата на филмот „On the road“ со кој повторно не остави без зборови. Погледнете!Вамп-девојка која успешно се снаоѓа како меѓу вампирите, така и меѓу прељубниците.Поглед кој кажува се: „Драги те молам, прости ми, но не можам да ти ветам дека нема да ми се повтори“„Хмм.. мислам дека го видоф лосиот СЛОБОДЕН вампил!“Жими сите убави вампири што постојат на овој свет, мораме да признаеме дека фустанот и е преубав! Се согласувате, нели? :)
| | веќе видена

Парот е сниман од случајни минувачи кои сакајќи да го овековечат призорот што се случувал пред нив, ги извадиле своите мобилни телефони (за разлика од ЦАРОТ, кој сред парк извадил нешто друго) и снимале. Итересно е тоа што актерите на клипот, иако знаат дека ги снимаат, не даваат никакви знаци дека им е гајле за тоа. Погледнете!{youtube}S_uAwuIeAvw{/youtube}Наворучение: следниот пат направете го ТОА дома!
| | веќе видена

Затоа и ние се решивме да направиме мала листа со најдобрите од нив кои влегуваат во оваа категорија. Самата активност за ’упражњавање‘ секс пред камери е примамлива и возбудувачка за секоја личност со здрав сексуален нагон и талеНАТ – а уште пак и да ти плаќаат за тоа е навистина достигнување за секоја почит. Овие префинети дами со плава коса се нашиот избор и чисто како напомена треба да знаете дека не станува збор само за актуелни актерки, туку воопшто за оние кои оставиле ’траен печат‘ во историјата на ХХХ светот. Еве ја нашата Врела Седмица:Jesse JaneЕдна од најжешките порно ѕвезди која било кога се има појавено пред камера. Оваа мала старлета од Texas не само што се има појавено во над 500 филмски записи (вклучувајќи го од неодамна претрупаниот со награди “Pirates”), туку има и своја сопствена модна линија на сексуални помагала кои таа лично ги дизајнира и за кои исто така има примено завиден број на награди и признанија. Jesse е добитничка и на наградите AVN (Adult Video News) – за „Најжешка женска ...
| | веќе видена

Таа има 39 години и се уште е една од најбараните манекенки во светот. Погледнете како таа изгледаше на модната писта кога се појави во златниот фустан со кој буквално ја остави без здив публиката.Погледнете ги и останатите креации и оставете Like на онаа креација и фотографија која најмногу ви се допаѓа.Можеби ќе ве интересира и текстот - Heidi Klum - аутсајдер кој го освои светот со својата убавинаHeidi Klum - аутсајдер кој го освои светот со својата убавина
сите 2 | | | веќе видена

Речиси и не може да се види со иста фризура два пати, а девојките ширум светот редовно го копираат нејзиниот стил.Денес на „тапет“ е бојата на нејзината коса. Кога прв пат се појави на сцената Ријана беше бринета, за потоа да ја смени бојата во темно црна, па повторно да се врати на светлата кафена боја. За кратко време се појави на сцената како русокоса и потоа БУМ! Ријана станала црвенокоса! И тогаш кога мислевме дека завршила боењето на косата Ријана повторно не изненади кога се појави како бринета. Моментално Ријана има црна коса.Се прашуваме која боја ќе биде следна? А, вас драги читатели ве прашуваме како Ријана ви се допаѓа најмногу?Погледнете ги сликите и стиснете Like на вашиот фаворит! {simplepopup} {/simplepopup}
сите 9 | | | веќе видена

Играчот од младинскиот погон на Man – U, за кој се смета дека ќе биде новиот одбранбен бедем на тимот од Old Trafford во годините кои доаѓаат, бил забележан од страна на полицијата како со кола во друштво на млада русокоса девојка застанува покрај патот и се оддава на телесни задоволства. Полицијата им се приближила и ги опоменала дека не треба овде да вршат такви активности. Откако се облекле, тие со колата се оддалечиле само неколку метри и потоа пак продолжиле онаму каде што застанале.Потоа полицијата се вратила на местото и обајцата ги уапсила за јавен неред. Младиот фудбалер од Северна Ирска поминал неколку часа во полициската станица, пред да потпише изјава и биде пуштен на слобода.Сега, според неговите зборови, ова била најголемата грешка која ја има направено во неговата кратка кариера и за истата искрено се кае.
| | веќе видена

Русокосата Снежана за српските медиуми потврди дека од секогаш навивала за Партизан и дека воопшто не се плаши од провокациите кои можат да дојдат од страна на црвено-белите, бидејќи таа едноставно „нема проблем со тоа“.А тоа дека ќе има провокации, погледнете ги овие слики и самите уверете се во тоа!Претседателот на клубот Драган Џуриќ, најверојатно се прашува дали ѓаќичките на неговата маркетинг директорка се црни или бели. Но, само во едно може да биде сигурен - не и се црвени!ццц...
| | веќе видена

Тој буквално ги испердаши останатите на листата Топ 10 најплатени рапери во светот, бидејќи следниот по ред, Diddy, е за цели 65 милиони долари покус од него.Најпознатиот доктор во светот Дре, според магазинот Форбс, половина од својата заработка во 2011-та ја добил од неговите фанови и слушатели на „Beats by Dr. Dre“, a останатата заработка вложувајќи во заедничката компанија со Јimmy Iovine, од која, подоцна, 51 процент од акциите беа купени од производцителот на „паметните“ телефони HTC. Втор по својата заработка е Диди, но и тој поголемиот дел од својата заработка го има стекнато со продажба на вотката „Diageo’s Ciroc“, вотка чиј застапник за во Америка е лично тој. Џеј Зи со продажба на неговиот албум Watch The Throne е на третото место, но и поради договорот со Бадвајзер. Kanye West е на четвротото место со скромни 35 милиони заработка. Top 10 1. Dr/ dree 110 милиончиња2. Diddy 45 милиончиња3. Jay-z 38 милиончиња4. Kanye West 35 милиончиња5. Lil Wayne 27 милиончиња6. Drake – 20.5 милиончиња7. Birdman ...
сите 2 | | | веќе видена

Нашите медиуми јавуваат дека во Македонија се уште нема регистрирано случај на овој вирус, но стравот дека можете да бидете каснати од ваквите комарци е присутен. Да се плашиш од комарци е нормална работа, бидејќи овие животни, со еден збор, се брутални!Но, време е да бидеме попаметни од овие малечки „животинчиња“ што постојано го испуштаат тоа непријатно „Бзззз“ и тоа во моменти кога најмногу не мрзи да станеме од креветот и да ги притиснеме до ѕидот! Токму затоа еве неколку природни начини како да ги надитриме, иако сме сами, оставени на цедило, а тие скоро секогаш се во многу гоолем број. Есенцијални масла Есенцијалните масла од лимун, цимет, еукалиптус, шират миризба која што не им е пријатна на комарците, па така тие бегаат од неа. За среќа оваа миризба не им пречи на луѓето, па доволно е да нанесете по неколку капки на облеката и ќе бидете поштедени од нив. Доколку сакате маслото да биде со поголема ефикасност, тогаш измешајте го со маслиново и нанесете го на кожата. Јаболков оцет и магданос Уште ...
| | веќе видена

„Оние што го сакаат групниот секс велат дека е многу подобар од обичниот, бидејќи како и во секоја друга тимска работа, секој може да земе пауза и да одмори малце. “Инаку, ваквиот одговор следуваше откако беше прашан за оргиите што се одржале во еден московски музеј во 2008 година, во кој што учествувала и Надежда Толоконикова, една од членовите на панкерскиот бенд Pussy Riot. Овие оргии биле организирани поради заминуваењето на Путин, и доаѓањето на Медведев на ПРЕСТОЛОТ на Русија.„Групата организирала секс на јавно место и тоа е нивна работа. Луѓето можат да го прават сето она што сакаат да го прават додека не го кршат законот – вели Путин, не сакајќи да ја коментира висината на казната што ја добија девојките поради недоличното однесување во Московската катедрала за што и се осудени.Надежда Толоконикова, девојката која учествувала во оргиите и која шти е член на Pussy Riot, го напуштила родниот град Норилск, познат по нафтеното богатство, кога имала само 17 години и се запишала при Универзитетот во Москва ...
сите 2 | | | веќе видена

Видеото на кое таа се самозадоволува и кое е направено за нејзиниот маж, беше доволно да почне сериозно да размислува да ја напушти функцијата. Интересно е тоа што таа, по објавувањето на нејзината снимка, доби голема подршка како од многу политичари, така и од анонимни грашани, што, од друга страна пак, ја натера и добро да размисли дали треба да ја поднесе оставката.„Тоа што го направив не е злосторство и никој не е повреден поради тоа. Јас верувам дека немам направено ништо лошо.“{youtube}tRP-Z-m_RPg{/youtube}Секако дека ние сме едни од оние кои што не само што ја подржуваат оваа пратеничка дека не направила нешто лошо, туку сме сигурни и во тоа дека таа, всушност, направила големо ДОБРО! Инаку, надвор од муабетот, која од нашите политичарки би сакале да ја видете како го прави ова ДОБРО дело?
| | веќе видена

Тој, за разлика од 2008 година, кога исто така беше во авганистанската провинција Хелманд и беше повлечен од таму кога оваа информација протече во јавноста, сега однапред го најави неговото пристигање во оваа база.Во базата во која што ќе престојува има ресторан и бар, каде принцот ќе го прослави својот 28 роденден кој се паѓа на 15 септември, идната седмица. Инаку, тој мораше да го направи овој чекор откако беа објавени негови слики на кои тој е гол и му се гледаше задникот, на една луда забава во Лас Вегас. По овој настан голем број Англичани му дадоа подршката така што се сликаа голи, а меѓу нив најмасовна беше подршката од Кралските воздухопловни сили во Авганистан (види ја оваа галерија тука).
сите 4 | | | веќе видена

Според информациите Лепа Брена го откажала гостувањето во шоуто поради болест, па балканската кралица успеала да дојде преку ред кај Ами Џи.Ами Џи, специјално заради Цеца отпатувал во Кипар, во нејзината вила во Аја Напе, каде е снимано интервјуто и каде таа ќе му се исповеда пред камерите. Според досегашната најава, Цеца во емисијата ќе зборува за сите оние нешта за кои досега не зборувала во јавноста, а за кои сите се интересираат. {simplepopup} {/simplepopup}
| | веќе видена

Но, да не се радуваме прерано дека кралското семејство е на добар пат да добие принова, бидејќи ваквите гласини вече неколку пати се „слушаа“ но ниту еднаш до сега не беа потврдени. Единствената разлика е во тоа што сега се прифатени од страна на поголемиот број медиуми во Англија, па голема е веројатноста дека ќе останат со затворени усти сите оние што велееа дека Кејт не може да забремени.Инаку, неофицијално, според една нејзина пријателка, тоа се случило непосредно пред завршување на Олипмиските игри, во селскиот осамен имот во Велс што го поседува кралското семејство. Озборувањата одат до таму што сега се анализира нивното руменило на сликите од Олимпијадата, кое може да е токму од тие причини и дека токму затоа тие постојано се смешкале и биле весели.Како и да е, ова добро ќе му дојде на нејзиниот девер Хари, кој откако го покажа своето газе во јавноста, постојано добива непристојни понуди и никако не успева да ги сопре лошите јазици да го озборуваат. Само „новиот член во кралското семејство“, без ...
| | веќе видена

next